„Find My iPhone“ padėjo policijai surasti pagrobtą paauglę

Kompanijos „Apple“ sukurta paslauga „Find My iPhone“ padėjo JAV valstijos Pensilvanijos policijai surasti pagrobtą merginą, praneša „NBC News“. Pranešama, kad mergina nuo namų buvo nutolusi virš 240 kilometrų.

Pensilvanijos valstijos policija buvo informuota aukos motinos, kad jos dukra antradienį buvo pagrobta jos buvusio vaikino. Motina atskleidė, kad iš dukros gaudavo tekstines žinutes su pagalbos prašymu.

Tačiau aukos motina nutarė pasinaudoti telefone esančia „Find My iPhone“ aplikacija ir susekė dukros telefono buvimo vietą.

Nors mergina buvo surasta toje pačioje valstijoje, pranešama, kad nuo namų ji buvo nutolusi virš 240 kilometrų.

„Find My iPhone“ yra paslauga, leidžianti nustatyti „Apple“ įrenginių, pavyzdžiui, „iPhone“, „iPad“ ar „Mac“, buvimo vietą, kai šie yra prijungti prie interneto.

Kvailas „iPhone“ vagis išsidavė su asmenuke

Nors visi džiaugiasi vis gerėjančiomis išmaniojo telefono „iPhone“ kameromis, vienas vagišius JAV greičiausiai prakeikia tą dieną, kada „Apple“ nutarė savo kuriamame telefone įmontuoti priekinę kamerą.

Nuotraukoje užfiksuotas vagišius apvaginėjo vieną Los Andžele esančių namų, kol jo šeimininkai miegojo. Tiesa, nusikaltėliui pasisekė ne itin – jis su priekine pavogto „iPhone“ kamera nufilmavo save, o įrašas jau sekančią dieną nuotoliniu būdu atkeliavo tiesiai į savininko rankas.

Netrukus vaizdo įrašas buvo perduotas policijai, kuri ieško ilgapirščio. Tačiau visgi nėra aišku, ar pastarasis buvo toks kvailas, kad nufilmuotų save vagystės metu, ar visgi kamera buvo aktyvuota netyčiomis.

Kaip ten bebūtų, tai jau ne pirmas kartas, kai nusikaltėliai patys save įduoda teisėsaugai pasinaudoję vogtais „Apple“ įrenginiais. Todėl rekomenduojama savo turimuose „Apple“ įrenginiuose aktyvuoti „iCloud“ paskyrą ir įjungti „Find My iPhone“ funkciją.

Aktivacijos užrakinimo funkcija ženkliai mažina „iPhone“ vagysčių skaičių

Aktivacijos užrakinimo funkcija ženkliai mažina „iPhone“ vagysčių skaičių

Dar 2013-aisiais „Apple“ pristatė mobiliąją operacinę sistemą „iOS 7“, o kartu su ja ir visiškai naują saugumo funkciją – aktivacijos užraktą (angl. – activation lock). Būtent ši funkcija leido milijonams vartotojų apsaugoti jų įrenginius nuo neteisėto pasinaudojimo, o kai kuriems – juos ir susigrąžinti.

Kaip skelbia „Reuters“, aktivacijos užrakto funkcijos, kuri neleidžia be teisėto įrenginio savininko „Apple ID“ prisijungimo duomenų pilnavertiškai naudotis įrenginiu, dėka išmaniųjų telefonų „iPhone“ vagysčių skaičius Niujorke sumažėjo 25 procentais, San Franciske – 40 proc., o Londone – net 50 proc.

„Mes padarėme progresą kovoje su išmaniųjų telefonų vagysčių epidemija, kuri prieš kelis metus palietė visus didžiuosius miestus“, – teigia Londono miesto meras Borisas Johnsonas.

Įvairių teisėsaugos institucijų atstovai jau seniai bando priversti populiariuosius telefonų gamintojus pradėti naudoti panašias saugumo funkcijas kaip jau seniai tai daro „Apple“, kuri pagal nutylėjimą įjungia „Find My iPhone“ funkcija įrenginyje, vos tik šiuo pradedama naudotis.

„Apple“ padės saugiai įsigyti įrenginį iš antrų rankų

Ketvirtadienį „Apple“ paviešino sukurtą naują internetinį puslapį, kuriame vartotojai prieš pirkdami „Apple“ įrenginį galės pasitikrinti, ar įrenginiui yra įjungtas aktivacijos užraktas (angl. – activation lock).

Aktivacijos užraktas – speciali „Apple“ apsauga, kuri leidžia vartotojui prie įrenginio prijungti savo susikurtą „Apple ID“ paskyrą ir taip apsaugoti nuo nepageidaujamų asmenų pasinaudojimo įrenginiu. Norint pilnavertiškai naudotis įrenginiu kitam vartotojui, yra paprašomas seno vartotojo slaptažodis.

Specialiame „Apple“ tinklalapyje tereikia įvesti įrenginio serijinį arba IMEI kodą bei saugumo kodą ir sistema parodys, ar yra įjungtas aktivacijos užraktas. Jei sistema parodo, jog užraktas yra įjungtas, pirkimo metu būtina pareikalauti pardavėjo išjungti užraktą, suvedant teisingus prisijungimo prie „Apple ID“ duomenis.

Aktivacijos užraktas yra taikomas visiems „iOS“ įrenginiams: išmaniesiems telefonams „iPhone“, muzikos grotuvams „iPod touch“ ir planšetiniams kompiuteriams „iPad“.

Norėdami pasinaudoti specialiu „Apple“ tikrinimo tinklalapiu, spauskite čia.

„Apple“ stiprina paslaugos „iCloud“ svetainės saugumą

„Apple“ stiprina paslaugos „iCloud“ svetainės saugumą

„Apple“ svetainėje iCloud.com pradėjo testuoti dviejų žingsnių vartotojų autentifikavimo sistemą, kurios dėka vartotojų yra prašoma įvesti trumpąja SMS žinute gautą saugumo kodą, kad būtų pasiektos svetainės paslaugos.

Šios sistemos principas yra įsitikinti vartotojo autentiškumu paprašius ne tik „Apple ID“ slaptažodžio, bet ir SMS žinute arba į patikimą „iOS“ įrenginį atsiųsto saugumo kodo.

Tik įvedus šį saugumo kodą vartotojas gali pasiekti pašto, kontaktų, kalendoriaus, priminimų bei darbo programų aplikacijas iCloud.com svetainėje.

Tiesa, „Find My iPhone“ yra vienintelė aplikacija, kuriai kol kas nėra taikoma dviejų žingsnių autentifikavimo sistema.

Kol kas nėra aišku, kada ši naujovė pasieks visus vartotojus. Iki šiol Lietuvoje „Apple“ netaikė autentifikacijos SMS žinute, kas jau yra vykdoma keliose pasaulio šalyse.

„iOS 7“ saugumas padeda sumažinti „iPhone“ vagysčių skaičių

„Activation Lock“

Niujorko miesto generalinis prokuroras Ericas Schneidermanas teigia, kad mobiliojoje operacinėje sistemoje „iOS 7“ esanti saugumą užtikrinanti funkcija „Activation Lock“ daro didžiulį poveikį su „iPhone“ susijusioms vagystėms, rašo „The NewYork Times“.

Anot jo, nuo tada, kad „Apple“ pristatė aktivacijos užrakto funkciją, leidžiančią įrenginiu pasinaudoti tik teisėtam jo savininkui, Niujorke „iPhone“ vagystės sumažėjo 19 procentų, San Franciske – net 38%, o Londone – 24%.

„Activation Lock“ veikimo principas labai paprastas. Įrenginys negali būti aktyvuotas be tikrojo savininko „iCloud“ paskyros slaptažodžio. Kitaip tariant, vagims svetimi „iPhone“ tampa ne tiek ir įdomūs, nes pilnavertiškas įrenginio naudojimas po vagystės nėra galimas.

Be to, „Apple“ dar balandžio mėnesį su keliais išmaniųjų telefonų gamintojais pasirašė sutartį, pagal kurią įpareigoja nuo kitų metų liepos mėnesio visuose į prekybą išleistuose telefonuose diegti prieš išmaniųjų vagystes nukreiptas saugumo sistemas.

Programinė „iOS 7“ klaida leidžia be slaptažodžio išjungti „Find My iPhone“ funkciją

„iOS 7“

Kompanijai „Apple“ praėjusį rudenį oficialiai išleidus naujausią mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 7“ kišenvagiams tapo beveik nebeįmanoma pasinaudoti pavogtu telefonu „iPhone“.

Taip yra todėl, kad norint ištrinti vartotojo „iCloud“ paskyrą ar perrašyti įrenginio operacinę sistemą, yra reikalaujama išjungti „Find My iPhone“ funkciją, kuri yra reikalinga įrenginio buvimo vietai nustatyti. Tam, kad išjungti šią paslaugą, vartotojo prašoma suvesti savo „Apple ID“ ar „iCloud“ slaptažodį.

Deja, iš žemiau pateikto vaizdo įrašo galima matyti, jog yra galimybė apeiti slaptažodį. Norint tai padaryti, reikia išjungti „Find My iPhone“ ir ištrinti „iCloud“ paskyrą vienu metu spaudžiant abu mygtukus. Tačiau tai – sunkiausia viso proceso dalis.

Anot vaizdo įrašo, kai tai pavyksta padaryti, tereikia išjungti ir vėl įjungti įrenginį, o tuomet „iCloud“ paskyrą kartu su „Find My iPhone“ galima pašalinti be slaptažodžio.

Svarbu! Kol „Apple“ neišleido „iOS“ atnaujinimo, išsprendžiančio šią problemą, iTouch.lt skaitytojams siūlome bent trumpam pasinaudoti slaptažodžio užraktu (ang. – passcode lock), kurį galite įjungti įrenginio nustatymuose (Settings – Passcode).

[youtube id=“Lvbter05UpA“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]