„Apple“ padės saugiai įsigyti įrenginį iš antrų rankų

Ketvirtadienį „Apple“ paviešino sukurtą naują internetinį puslapį, kuriame vartotojai prieš pirkdami „Apple“ įrenginį galės pasitikrinti, ar įrenginiui yra įjungtas aktivacijos užraktas (angl. – activation lock).

Aktivacijos užraktas – speciali „Apple“ apsauga, kuri leidžia vartotojui prie įrenginio prijungti savo susikurtą „Apple ID“ paskyrą ir taip apsaugoti nuo nepageidaujamų asmenų pasinaudojimo įrenginiu. Norint pilnavertiškai naudotis įrenginiu kitam vartotojui, yra paprašomas seno vartotojo slaptažodis.

Specialiame „Apple“ tinklalapyje tereikia įvesti įrenginio serijinį arba IMEI kodą bei saugumo kodą ir sistema parodys, ar yra įjungtas aktivacijos užraktas. Jei sistema parodo, jog užraktas yra įjungtas, pirkimo metu būtina pareikalauti pardavėjo išjungti užraktą, suvedant teisingus prisijungimo prie „Apple ID“ duomenis.

Aktivacijos užraktas yra taikomas visiems „iOS“ įrenginiams: išmaniesiems telefonams „iPhone“, muzikos grotuvams „iPod touch“ ir planšetiniams kompiuteriams „iPad“.

Norėdami pasinaudoti specialiu „Apple“ tikrinimo tinklalapiu, spauskite čia.