„Rotten WiFi“ išmatavo „TELE2“, „BITĖ Lietuva“ ir „Omnitel“ mobiliojo interneto greičius

Praėjus mėnesiui po pirmojo eksperimentinio testavimo, startuolio „Rotten WiFi” komanda vėl pamatavo ir palygino trijų Lietuvos mobiliųjų operatorių „TELE2“, „BITĖ Lietuva“ ir „Omnitel“ abonentų bei išankstinio mokėjimo kortelių mobiliojo interneto techninius parametrus – duomenų atsisiuntimo ir išsiuntimo greičius.

Šį kartą mobiliojo interneto sparta išmatuota automagistralėje A1 Vilnius – Klaipėda, 21 sustojime, naudojantis vienodais matavimo įrankiais – mobiliaisias telefonais Samsung Galaxy S4“ su įdiegta „Rotten WiFi” aplikacija. Matavimas atliktas rugsėjo 26 d.

Siekiant kuo didesnio duomenų patikimumo, kiekvienas taškas buvo ištestuotas ir įvertintas trijų matavimų vidurkiu. Mobiliojo interneto greičiai patikrinti tiek „TELE2“, „BITĖ Lietuva“ ir „Omnitel“ abonentų, tiek atitinkamai jų išankstinio mokėjimo planų „Pildyk“, „Labas“, bei „Ežys“.

Untitled

Gauti rezultatai parodė, kad greičiausias mobilusis internetas užfiksuotas Kaune, prie Rotušės aikštės, kur operatoriaus „Omnitel“ abonento vidutinis parsisiuntimo greitis pasiekė 72,73 Mbps. Tuo tarpu prasčiausias ryšys buvo automagistralėje Vilnius – Klaipėda, ties 266 km. Žemiau esančiuose grafikuose ir lentelėse pateikti visi matavimo rezultatai.

Lietuvoje, naudojant „Rotten WiFi” aplikacija, 3G ir 4G interneto ryšys yra matuotas beveik 1900 kartų 546 vietose. Vidutinis duomenų atsisiuntimo greitis siekia 8,19 Mbps, o išsiuntimo – 3,10 Mbsp, klientų pasitenkinimo rodiklis – 4,66/10, pagal KPR (klientų pasitenkinimo rodiklis) metodą.

Lietuvių sukurta ir visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti programėlė „Rotten WiFi“ leidžia vieno mygtuko paspaudimu įvertinti bevielio ir 3G/4G interneto ryšio techninį greitį bei suteikia galimybę išreikšti savo nuomonę apie teikiamą paslaugą.

„Rotten WiFi“ aplikacija, kuri startavo šių metų balandį „iOS“, liepą paleista „Android“ ir tinklapio platformoms, naudojamasi daugiau nei 165 pasaulio šalyse. Tinklapio aplikacija leidžia atsisiųsti žemėlapį su jau ištestuotomis interneto vietomis bet kurioje pasaulio šalyje, kur planuojama keliauti, ir juo naudotis neprisijungus prie tinklo.