„Yoink“ – įrankis failų perkėlimui tarp „Mac“ programų ir darbalaukių: apžvalga (+ konkursas)

Jei dažnai naudojatės programomis per visą kompiuterio ekraną ar keliais darbalaukiais vienu metu, gali būti nepatogu tarp jų perkelti failus. Pavyzdžiui, jei vienoje programoje redagavote nuotrauką, o kitame lange esančios naršyklės pagalba norite jį įkelti į savo tinklaraštį, perkėlimas gali atimti šiek tiek laiko.

„Yoink“ programa yra sukurta tam, kad palengvintų atlikti šį procesą. Parduotuvėje „Mac App Store“ už 7 eurus prieinama programa priklauso tų programų kategorijai, kurių naudą iš tiesų supranti tik jomis pasinaudojus.

Kaip naudotis?

Vos tik instaliuosite „Yoink“, viskas, ką jums reiks padaryti, tai inicijuoti failo perkėlimą. Kai spustelėsite ant failo ir bandysite jį perkelti, virš visų programų, ekrano šone (kuriame, priklausys nuo to, kaip nustatysite nustatymuose) pasirodys nedidelis „Yoink“ langas. Šis langas veikia kaip laikina vieta laikyti bet kokio tipo failams. Failai lange laikomi tol, kol jų nenutempiate į „galutinį tikslą“.

„Yoink“ programos langas

„Yoink“ taip pat leidžia „užrakinti“ failą, kad net jį iškėlus nebūtų pašalintas iš programos lango. Jame esančius failus galima greitai peržiūrėti, panaikinti.

„Yoink“ nustatymai

Programa pasižymi nemažai keičiamų nustatymų. Juose galima pasirinkti programos iššokančio lango vietą ekrane. Pagal nutylėjimą šis langas nustatytas pasirodyti kairėje ekrano pusėje, prie pat kraštinės, tačiau jo vietą galima pasirinkti iš pasiūlymų sąrašo arba tiesiog įjungti jo pasirodymą šalia perkeliamo failo.

Programos „Yoink“ nustatymai

Apibendrinant

„Yoink“ yra nuostabus įrankis tiems, kurie naudoja programas per visą ekraną, montuoja vaizdo ar kt. medžiagą. Šis įrankis naudingas ir tiems, kurie turi 11, 12 arba 13 colių įstrižainės „Mac“ kompiuterius, kurių mažesni ekranai neleidžia taip patogiai perkelti failus.

Tad jei dažnai atsiduriate situacijose, kai failų perkėlimas „tarp langų“ ir programų vyksta ne taip paprastai, išbandykite „Yoink“. Tai yra kokybiškai sukurta programa, o jos kūrėjas Matthiasas Gansrigleris suteikia pagirtiną programos palaikymą.

„Yoink“ galima įsigyti iš „Mac App Store“ už 6,99 euro.

KONKURSAS! Kartu su programos „Yoink“ kūrėju iTouch.lt nutarė padovanoti šią programą dviems portalo skaitytojams. Viskas, ką reikia padaryti, tai įvykdyti konkurso užduotis, t.y. sekti socialinių tinklų paskyras ir apsilankyti svetainėse. Norėdami dalyvauti, apsilankykite konkurso puslapyje. Konkurso pabaiga – kovo 18 diena.

KONKURSAS baigėsi! Laimėtojais skelbiame Martyną Andriejaitį ir skaitytoją slapyvardžiu „lnknprk“. Prašome susisiekti laimėtojus su mumis el. paštu. Dėkojame visiems, kurie dalyvavo!

Yoink - Improved Drag and Drop
Yoink - Improved Drag and Drop
Developer: Matthias Gansrigler
Price: unknown

Magnetinis „Lightning“ kabelis, skirtas „iPhone“: apžvalga

Nors pastaruoju metu dažnai kalbama apie tai, kad netrukus „Apple“ išmanieji telefonai gali būti įkraunami bevieliu būdu, vis dar esame ir, turbūt, kurį laiką būsime prikaustyti prie kabelių. Tačiau tai nereiškia, kad negalime ieškoti būdų, kaip savo kasdien naudojamo išmaniojo telefono įkrovimą paversti patogesniu.

Nešiojamų „Apple“ kompiuterių naudotojai galėtų paantrinti, kad kartu su „Mac“ komplektuojami „MagSafe“ įkrovikliai yra gėris. Jie prie kompiuterio priglunda magneto pagalba, todėl nereikia kaskart taikyti taisyklingai įkišti įkroviklio antgalį. Be to, tokia įkroviklio prijungimo technologija suteikia saugumo, nes užkliuvus už prie įrenginio prijungto kabelio, didelė tikimybė, kad jis pats atsijungs ir nenutrauks žemyn pačio įrenginio.

Būtent tokio tipo magnetinį „Lightning“ kabelį „X-cable“ siūlo kinų gamintojas „Wsken“. Kabelis, kaip ir standartinis, kuris yra pridedamas prie „iPhone“, yra 1 metro ilgio. Pagamintas jis iš rankai gana malonaus silikono ir gumos mišinio, tačiau kam rūpi, ar kabelis yra patogus laikyti rankoje? Juk tai – kabelis telefono įkrovimui! Bet kinams rūpi.

Šio magnetinio kabelio veikimo esmė yra paprasta. Į įrenginio „Lightning“ jungtį reikia įstatyti specialų adapterį, kuris viename gale turi įprastą „Lightning“ jungtį, o kitame – magnetinę, skirtą prijungti „X-cable“. Ir viskas. Nuo to momento tereiks pridėti magnetinį kabelio galą prie „iPhone“, o visa kita bus atlikta už jus.

Magnetinis „Lightning“ kabelis, skirtas „iPhone“: apžvalga
Kabelio gale įmontuotas magnetas akimirksniu pritraukia telefoną. / iTouch.lt medžiaga

Tačiau tai reiškia, kad norint pilnavertiškai naudotis šio kabelio suteikiam nauda, reikia visuomet palikti įkištą adapterį, kuris, deja, veiks ne su visais naudojamais telefono dėklais. Todėl arba teks susiieškoti tokį, kuris turi plačią angą „Lightning“ jungčiai, arba išvis teks atsisakyti dėklo. Nors kurį laiką pasinaudojus tokiu būdu, galima priprasti.

Verta paminėti, kad magnetinis „Wsken“ kabelis visgi neturi MFI („Made for iPhone“) sertifikato, tai yra, „Apple“ nesuteikusi šiam kabeliui sertifikato ir patikimumo ženklo, o jame naudojamas „Lightning“ adapteris nėra sukurtas „Apple“. Nepaisant to, kad kartais įrenginys praneša, jos šis aksesuaras nėra sertifikuotas ir gali veikti nepatikimai, testavimo metu nei karto nesusidūrėme su kabelio neveikimu. Gera žinia ta, kad kabelis puikiai veikia net sinchronizuojant duomenis su „iTunes“.

Magnetinis „Lightning“ kabelis, skirtas „iPhone“: apžvalga
Adapteris iš korpuso išlindęs, tačiau nepakankamai, kad pradėtų nervuoti. / iTouch.lt nuotr.

Be savo prijungimo būdo, „Wsken“ kabelis žavi dar ir tuo, kad turi mažą LED indikatorių, kuris šviečia tada, kai kabelis yra prijungtas į elektros maitinimą. O dažnai keliaujantiems pravers kartu su kabeliu komplektuojamas aksesuaras, kuris leis tvarkingai jį suvynioti.

Magnetinis „Lightning“ kabelis, skirtas „iPhone“: apžvalga
Nors indikatorius neparodo, kada įrenginio baterija tampa pilnai įkrauta, pravartu žinoti, kad prijungus ji bus įkraunama. / iTouch.lt. nuotr.

Tad apibendrinant „X-cable“ praktiškumą, galima teigti, kad jį verta įsigyti tiems, kurie ieško komforto. Nors į „Lightning“ jungtį įkišamas adapteris privers ieškoti dėklo su atviresne anga ar apskritai jo atsisakyti, su tuo galima gyventi. „X-cable“ ypač pravers tiems, kas per naktį palieka įsikrauti savo „iPhone“ prie lovos, todėl neteks apsimiegojusiems užtrukti ties kabelio sujungimu su „iPhone“.

Magnetinį „Wsken“ kabelį galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje iPhoneDalys.lt arba jų salone Sėlių g. 10, Vilniuje. Kaina – 28,99 euro. iPhoneDalys.lt taip pat siūlo ir kito gamintojo magnetinius „Lightning“ kabelius, kuriuos rasti galite paspaudę šią nuorodą.

Išmanus, lietuvių sukurtas sonaras „Deeper“: apžvalga

Po didžiulės sėkmės 2014-aisiais, kuomet produktas pateko ant kompanijos „Apple“ parduotuvių lentynų, dažnas jau yra girdėjęs apie Lietuvoje sukurtą išmanųjį sonarą „Deeper“, skirtą žvejams padidinti savo laimikį ir išsiaiškinti, kokiuose vandenyse plaukioja. Kadangi sonaras yra išmanus ir savo išvaizda neprimena stereotipinių sonarų, stūksančių laivagaliuose, nutarėme išsiaiškinti, kuo „Deeper“ toks ypatingas ir kaip jis veikia.

Pradžioje vertėtų paminėti, kad šis, delno dydžio sonaras yra neatsiejamas nuo mobiliųjų įrenginių – išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, nes jo veikimo principas yra pagrįstas susijungimu su šiais įrenginiais per specialiai tam skirtą aplikaciją. Pastarąją galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“. Aplikacija yra pritaikyta „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiams. Žinoma, yra išleista aplikacija ir „Android“ naudotojams.

„Deeper“ aplikacija
Štai taip atrodo „Deeper“ aplikacijos „vidus“. / iTouch.lt nuotr.

Naudojimasis „Deeper“ iš esmės yra paprastas. Prijungus sonarą „Bluetooth“ ryšiu prie išmanaus įrenginio, kuriame jau įdiegta aplikacija, sonaras yra įmetamas į vandenį. Jį skenuodamas, sonaras siunčia signalą į krante arba valtyje esantį įrenginį, kuris vaizdą atvaizduoja mums priimtinu formatu: rodo, ar yra žuvų ir kiek jų, nustato gylį, dugno reljefą, po vandeniu esančią florą ir fauną, temperatūrą. Todėl šioje vietoje daug pagyrų galimą būtų suteikti būtent aplikacijai, nes ji aiškiai ir išsamiai atvaizduoja gaunamą turinį.

„Deeper“
Į delną telpantis sonaras neprimena tų, kurie stūgso laivagaliuose. / iTouch.lt nuotr.

„Deeper“ sonaras į vandenį yra įmetamas dažniausiai pritvirtintas valu prie meškerės (atskirai galima įsigyti tvirtinimo prie valties sistemą). Priklausomai nuo to, ar žvejojama nuo kranto, lieptelio ar iš valties, prie sonaro į atitinkamas vietas yra įsukamas specialus kilpos formos metaliukas, skirtas pritvirtinti valui. „Deeper“ svoris – 100 gramų, todėl reikia tinkamai įvertinti valo storį. Be to, reikia paminėti, kad preliminarus „Bluetooth“ ryšio veikimo laukas yra 40-50 metrų, priklausomai nuo naudojamo įrenginio ir jo operacinės sistemos. Todėl tokiu atveju galima neišvengti ir ryšio nutrūkimų.

Tiesa, su pastaraisiais mes iš dalies susidūrėme testavimo metu, nes aplikacija tiesiog nustodavo dirbti. Nors problemų labiau kėlė su „Deeper“ naudojamas „iPhone 6s“ – prie 0 laipsnių jis retkarčiais išsijunginėdavo, nors „Apple“ ir neslepia, kad taip gali nutikti, tik galbūt ne prie tokios „aukštos“ temperatūros. Spėjome, kad dėl to kaltas „Bluetooth“ ryšys, kuris, kaip technologija, yra įrenginio resursų, įskaitant baterijos, švaistūnas. Tačiau „Deeper“ jokie šalčiai nebaisūs. Kadangi sonaras skirtas ir poledinei žūklei, jo nurodoma veikimo temperatūra svyruoja tarp -20 ir 40 laipsnių.

„Deeper“
Atidarius „Deeper“, gauname prieigą prie įkrovimo jungties. / iTouch.lt nuotr.

„Deeper“ bateriją pilnai įkrauti užtrunka apie dvi valandas, tačiau sonaras ištisai gali veikti iki 6 valandų. Komplektacijoje yra pridedamas įkrovimo kabelis, kurį geriausia prijungti prie telefono sieninio tinklo kištuko. Kartu su „Deeper“ taip pat gaunamas dėklas, skirtas transportuoti ar tiesiog laikyti sonarą jame, kai šis nenaudojamas.

Apibendrinant galima teigti, kad „Deeper“ sonaras yra visiškai išbaigtas produktas, orientuotas į tikrą žvejį, kuris nori savo hobį paversti išmaniu. Pradedant aplikacija ir jos valdymu, baigiant sonaro veikimo paprastumu, naudojimasis yra lengvas ir prieinamas kiekvienam. Skirtas naudoti tiek žiemą, tiek vasarą, „Deeper“ užsitikrina, kad netaps sezoniniu įrenginiu ir atliks jam paskirtą darbą – padidinti žvejybos laimikį.

„Deeper“ sonarą galite įsigyti visuose „iDeal“ salonuose. Kaina – 219 eurų.

„Deeper“
Naudojantis „Deeper“ svarbu pasirinkti reikiamą valui skirto kabliuko prijungimo būdą. / iTouch.lt nuotr.

„iPhone“ skirtas „Mophie“ dėklas-baterija: apžvalga

Retas telefono „iPhone“ naudotojas garsiai gali pasigirti ilgai veikiančia įrenginio baterija, nors dažniausiai ši bėda aplanko visų išmaniųjų telefonų turėtojus. Kadangi įrenginiuose nėra daug reikšmingų parametrų, kurie galėtų gerokai prailginti baterijos veikimo laiką, daliai vartotojų vis dažniau tenka atsigręžti į išorines baterijas ar dėklus-baterijas.

Būtent pastarojo tipo bateriją neseniai gavome iš kompanijos „Mophie“, kuri dar šią savaitę buvo įsigyta už šimtamilijoninę sumą. „Mophie“ yra pagarsėjusi išorinių baterijų gamintoja, kurios gaminiai yra nepigūs, bet kokybiški. Todėl nutarėme apžvelgti gautą „juice pack air“ dėklą-bateriją, skirtą „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“ modeliams.

Dizainas

Baterijas, skirtas telefonams „iPhone“, „Mophie“ gamina jau seniai, todėl šiuo metu galima įsigyti baterijas beveik visiems oficialioje prekyboje esantiems „Apple“ telefonams. JAV įsikūrusi kompanija leidžia įvairių spalvų, formų, stilių ir talpų baterijas, tačiau populiariausia baterija yra laikomas dėklo stiliaus „juice pack air“, kuris, be energijos saugojimo funkcijos, dar turi saugoti ir telefono korpusą.

Kaip ir daugelis tokio tipo dėklų-baterijų, „juice pack air“ telefoną pastorina dvigubai. / iTouch.lt nuotr.
Kaip ir daugelis tokio tipo dėklų-baterijų, „juice pack air“ telefoną pastorina dvigubai. / iTouch.lt nuotr.

„juice pack air“ baterija nėra pats storiausias, bet ir ne ploniausias dėklas. Rankoje dėklą laikyti malonu, nes jo korpusas yra užapvalintas, o medžiagą, iš kurios jis pagamintas, galima apibūdinti kaip plastiko ir kietos gumos mišinį. Todėl pasinaudojus dėklu kurį laiką dingsta nerimas, kad dėl jo dydžio gali iškristi iš rankų – jis tiesiog neslysta.

Tačiau, pradėjus naudotis tokiu dėklu-baterija, reikia priprasti. Nors „iPhone“ į šonus su dėklu prasiplečia ne itin daug, tačiau prie telefono nugarinės dalies prisideda nemažai, telefono storis su dėklu padidėja daugiau nei du kartus. O ką jau kalbėti apie svorį. Jo „sulčių“ pilna baterija prideda visus 100 gramų, todėl jei esate paliestas lietuviško mentaliteto ir jums telefonas turi būti su permatomu, itin plonu dėkliuku ar išvis be jo, tada į „Mophie“ baterijas net iš tolo nežiūrėkite.

Visi mygtukai, naudojantis „juice pack air“, yra slepiami po dėklo mygtukai, todėl smūgio atveju jį sugertų ne patys mygtukai ar telefono korpusas, o dėklas, kuris saugiai dengia viską, išskyrus, žinoma, ekraną. Jam saugumo entuziastai dar turėtų ieškoti plėvelės ar grūdinto stiklo, kadangi ekranas yra beveik tame pačiame lygyje kaip ir dėklo kraštinės.

Specialios angos mikrofonui ir garsiakalbiui puikiai atlieka savo darbą. / iTouch.lt nuotr.
Specialios angos mikrofonui ir garsiakalbiui puikiai atlieka savo darbą. / iTouch.lt nuotr.

Tiek mikrofonui, tiek garsiakalbiui yra sukurtos specialios angos, nes jas dėklas visiškai paslepia. Tiesą pasakius, šios angos veikia nuostabiai, nes mikrofonas gauna tik šiek tiek mažiau garso, o štai garsiakalbis garsą atiduoda ne į apačią, kaip įprastą, o į ekrano pusę. Todėl jei žiūrite „YouTube“ ar žaidžiate žaidimą ir jums svarbus garsas, su „juice pack air“ jis ateina kaip tik jūsų linkme. Tiesa, kaip ir daugelio kitų tokio tipo dėklų, trūkumas yra labai giliai užslėpta ausinių jungtis, kurią, deja, pasiekti gali ne visų ausinių kištukai, todėl tenka dažnai naudotis kartu su baterija atkeliaujančiu garso jungties ilgintuvu.

Funkcionalumas

Kalbant apie baterijas, visada svarbiausia yra jų nauda energijos prasme. „juice pack air“, pasak „Mophie“ prideda 100 procentų energijos, o tai reiškia, kad naudodami šį dėklą galite turėti dvigubai ilgiau veikiantį telefoną. Tiesa, praktika rodo kiek kitokius skaičius, kurie naudingi vartotojui. Naudojantis šiuo dėklu teko pastebėti, kad įkrovusi telefoną 100 proc., baterija savyje dar turi apie 10-15 proc. likusios energijos. Žinoma, dar įdomiau darosi sulyginus oficialią „iPhone“ baterijos talpą su „juice pack air“ baterijos talpa. Tai – atitinkamai 1715 ir 2750 miliampervalandės.

Dėklas-baterija įkraunamas per standartinę „micro-USB“ jungtį. / iTouch.lt nuotr.
Dėklas-baterija įkraunamas per standartinę „micro-USB“ jungtį. / iTouch.lt nuotr.

„Mophie“ baterijoje esančios energijos kiekį galima sužinoti pasinaudojus ant baterijos galinės dalies esančiu mygtuku. Jį paspaudus, suaktyvinami 4 lempučių indikatorius, kuris rodo baterijos

talpa 25 proc. etapais, t.y. jei dega 2 iš 4 lempučių, vadinasi „iPhone„ dar gali būti įkrautas apie 50 proc. Pati baterija yra įkraunama su kartu pridedamu „micro-USB“ kabeliu. Įkrovimas trunka apie 2-3 valandas, priklausomai nuo to, kokį adapterį naudojate įkrauti baterijai. Svarbu paminėti „Mophie“ sukurtą technologiją „Priority+“, kuri, prijungus baterijos įkrovimą, pirmiau įkrauna telefoną, o tik paskui dėklą-bateriją.

Priešingai nei praėjusių metų pabaigoje išleisti oficialūs „Apple“ dėklai-baterijos „Smart Battery Case“, „juice pack air“ neįkrauna „iPhone“ pastoviai. Tai reiškia, kad jūs galite kontroliuoti, kada „iPhone“ yra įkraunamas, o kada ne, taip sutaupant energijos metui, kada jos iš tikrųjų reikės.

Specialus mygtukas baterijos išjungimui ir įjungimui. / iTouch.lt nuotr.
Specialus mygtukas baterijos išjungimui ir įjungimui. / iTouch.lt nuotr.

Išvada

„juice pack air“ yra jei ne pats geriausias, tai vienas geriausių „iPhone“ dėklų-baterijų. Taip, jis nepigus, jis gerokai pastorina ir pasunkina telefoną. Tačiau šis dėklas-baterija yra kokybiškai pagamintas, veikia užtikrintai, gerai apsaugo telefoną ir yra patogus laikyti rankoje. Kas gali būti geriau? Na, nebent talpesnė pačio įrenginio baterija.

„juice pack air“ galite įsigyti „iDeal“ salonuose. Kaina – 99,95€. Taip pat galima įsigyti iš oficialios „Mophie“ svetainės.

„Juiceboxx“: unikali „MacBook“ įkroviklio apsauga

Ne paslaptis, kad „Apple“ įrenginiams gaminami įkrovimo kabeliai nėra itin patvarūs. Juos naudojant tinkamai ir su priežiūra, galima išvengti dažno naujų įkroviklių pirkimo, tačiau juk daiktas turi tarnauti vartotojui, o ne vartotojas daiktui, ar ne? Ne išimtis ir nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ įkroviklių „MagSafe“ kabeliai, dėl kurių ne vienas kelissyk yra paploninęs savo piniginę. Tad kyla klausimas, ar įmanoma juos apsaugoti?

Internete galima rasti nemažai patarimų ir būdų, kaip kuo ilgiau išlaikyti „MagSafe“ kabelį nepažeistą. Vieni siūlo naudotis „Apple“ patarimu ir eksploatuoti įkroviklį pagal gamintojo reikalavimą, kiti – apklijuoti silpniausias kabelio vietas lipnia juosta ar kitomis specialiomis priemonėmis.

Tačiau yra ir kitas, galbūt kur kas geresnis ir patogesnis būdas šiai problemai išspręsti. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti šiek tiek juokinga, tačiau šis būdas – „MagSafe“ dėklas. Ir ne bet koks dėklas, o apsaugantis pačią silpniausią „MagSafe“ įkroviklių vietą. Amerikiečių kompanija „Juiceboxx“ mums davė išbandyti vieną tokių dėklų ir įvertinti, ar verta papildomai investuoti į „MagSafe“ įkroviklio apsaugą.

Kaip tai veikia?

Tokiu pačiu pavadinimu „Juiceboxx“ užvadintas „MagSafe“ dėklas susideda iš dviejų plastikinių dalių. Esminė šio dėklo funkcija yra neleisti užsilenkti tai kabelio vietai, kuri „išeina“ iš „MagSafe“ adapterio ir keliauja link kompiuterio. Ši problema išsprendžiama vos kelių centimetrų dėka, nes „Juiceboxx“ būtent tokiam kabelio ilgiui neleidžia būti užlenktam ir taip sukelti apsauginės kabelio dalies sutrūkimą, irimą.

Pradėjus naudotis šiuo „MagSafe“ dėklu buvo kilusi mintis, kad plastikas, iš kurio dėklas yra padarytas, yra gana trapus ir suskils pirmai progai pasitaikius. Tačiau vėliau, įvykus keliems neplanuotiems smūgiams iš gana nemažo aukščio, teko įsitikinti „Juiceboxx“ patvarumu.

Be to, iš „Juiceboxx“ vartotojų neatimama galimybė patogiai suvynioti įkroviklio kabelį ant tam specialiai skirtų „auselių“ – panašiai, kaip originaliajame „MagSafe“ adapteryje. Todėl šis dėklas išsprendžia ne tik silpnos įkroviklio vietos problemą, bet ir leidžia apsaugoti likusią įkroviklio kabelio dalį, kai šis yra transportuojamas.

Dizainas

Nors „Juiceboxx“ nedengia viso „MagSafe“ adapterio korpuso, tačiau drįstame jį vadinti dėklu. Ne dėlto, kad jis atlieka apsauginę funkciją, tačiau dėl to, kad „Juiceboxx“, kaip „iPhone“ ar „iPad“ dėklai, suteikia išskirtinumo iš dizaino pusės. Susidomėję gali rinktis vieną iš 6 spalvų „Juiceboxx“: mėlynos, juodos, baltos (skaidrios), raudonos, rožinės ar žalsvos. Todėl naudojant „Juiceboxx“ bus nesunku surasti savo „MacBook“ įkroviklį ir nesumaišyti su kitų.

Norint įsigyti „Juiceboxx“ teks pasirinkti ir savo modeliui tinkamą dėklo dydį, nes „MagSafe“ šiuo metu rinkoje yra trijų standartų, kurie atitinkamai skirti „MacBook Air“, 13 colių įstrižainės ekranus turintiems „MacBook ir „MacBook Pro“ bei „MacBook Pro“ modeliams su 15 ar 17 colių įstrižainės ekranais.

Apibendrinant

Jei esate pedantas ar saugote daiktus kaip savo akį, tuomet „Juiceboxx“ galbūt ir ne jums. Tačiau tiems, kurie bent kartą dėl kabelio susidėvėjimo jau keitė „MagSafe“ įkroviklį ar jaučia, kad netrukus gali ateiti ta diena, JAV gaminamas „Juiceboxx“ yra puikus pasirinkimas atsižvelgiant į tai, kad šį dėklą gamintojas parduoda už 19,99 JAV dol. (apie 19 eurų), o naujo „MagSafe“ įkroviklio kaina yra mažiausiai 3 kartus didesnė…

„TITAN LOOP“: tvirtas „iPhone“ kabelis, kurio daugelis taip ilgai laukė

Dažnas telefonų „iPhone“ ar kitų mobiliųjų „Apple“ įrenginių naudotojas susiduria su jais naudojamų „Lightning“ kabelių trapumo problema. Išties, pastarieji laikytų gal ir neblogai, jei visi šiuos kabelius naudotų taip, kaip priklauso: nesinaudotų įrenginiu, kai šis įkraunamas ar neužlenktų kabelio ties jungtimis. 

Nesilaikantiems šių taisyklių ir nenorintiems dažnai pirkti naujų kabelių, amerikiečių kompanija „Fuse Chicken“ siūlo išeitį – kabelį iš plieno.

Iš pirmo žvilgsnio „TITAN“ kabelis gali pasirodyti ne itin patrauklus, bet jis tokiu ir neprivalo būti.

Į mūsų rankas patekęs „TITAN LOOP“ yra kabelis-raktų pakabukas, kurio ilgis – beveik 25 centimetrai. Kompanija yra išleidusi ir 1 metro ilgio šio laido versiją. Šie kabeliai yra padengti plienu, o ties jų jungtimis yra panaudotas vientiso plastiko korpusai.

„TITAN LOOP“ galima patogiai naudoti kaip raktų pakabuką.

Gamintojas deklaruoja, kad šie kabeliai yra tvirčiausi pasaulyje, todėl jiems nėra baisūs nei augintinių apkandžiojimai, nei susilankstymai, nei laido susipainiojimai. Be to, suteikiama neribota garantiją.

Svarbu paminėti, kad „Fuse Chicken“ gaminami kabeliai yra sukurti laikantis „Made for iPhone“ (MFI) programos, todėl jie yra sertifikuoti ir atpažįstami kaip originalūs aksesuarai.

Jei įkrovimo kabelį naudojate itin dažnai ir visur su savimi nešiojatės, „TITAN LOOP“ – geriausias pasirinkimas.

Standartinį vieno metro „TITAN“ kabelį galima įsigyti ir „iDeal“ salonuose. Kaina – 34,95 euro. Raktų pakabuko stiliaus „TITAN LOOP“ bei kitus „Fuse Chicken“ gaminius galite įsigyti tiesiai iš gamintojo svetainės.

Viskas apie „iPhone“ ir „iPad“ atsargines kopijas: kaip sukurti ir kokie jų tipai

Kiekvienas vartotojas turi galimybę jo turimam „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ įrenginiui sukurti atsarginę duomenų kopiją „iTunes“ ar „iCloud“ pagalba. Tačiau ne kiekvienas vartotojas žino kaip tai padaryti ar tuo labiau – kad yra tokia galimybė. Dalinamės visa svarbiausia informacija apie tokių įrenginių atsarginių kopijų darymą.

Kurti atsarginę įrenginio duomenų kopiją yra svarbu ne tik prieš parduodant įrenginį ir keičiant nauju ar nešant į servisą, bet ir reguliariai, kad nutikus nenumatytam atvejui turėtumėte jums reikalingus duomenis po ranka ir netektų gailėtis prarastų nuotraukų iš atostogų ar vaiko gimtadienio.

Prieš atliekant atsarginės kopijos kūrimą svarbu žinoti, kuo skiriasi du pagrindiniai kopijos darymo tipai: „iCloud“ ir „iTunes“. Vartotojas gali rinktis vieną iš dviejų arba naudoti abu metodus kartu.

iCloud iTunes

„iCloud“ atsarginės kopijos

Esant prieigai prie Wi-Fi ryšio, galite sukurti įrenginio atsarginę kopiją naudojantis „iCloud“. Tam nebūtina prijungti įrenginio prie kompiuterio ar būti namuose.

„iCloud“ atsarginė kopija apima beveik visus įrenginyje esančius duomenis ir nustatymus, išskyrus:

  • duomenis, kurie jau ir taip yra saugomi „iCloud“, pavyzdžiui, kontaktai, kalendorius, užrašai, „My Photo Stream“ ir „iCloud Photo Library“ esančios nuotraukos;
  • duomenis, kurie yra saugomi kitose „debesų“ paslaugose, pavyzdžiui, „Gmail“ ar „Exchange“ el. pašto dėžutėse;
  • „Apple Pay“ informaciją ir nustatymus;
  • „Touch ID“ nustatymus;
  • „App Store“ aplikacijos ir „iTunes Store“ turinys (jis į atsarginę kopiją neįtraukiamas, nes yra prieinamas abejose parduotuvėse, tačiau atsarginės kopijos atkūrimas automatiškai iš „App Store“ atsiunčia prieš tai turėtas aplikacijas).

Kaip sukurti „iCloud“ atsarginę kopiją?

  1. Prijunkite įrenginį prie Wi-Fi tinklo.
  2. Jei esate „iOS 8“ vartotojas, rinkitės Settings > iCloud > Backup. Jei esate „iOS 7“ vartotojas, rinkitės Settings > iCloud > Storage & Backup.
  3. Įsitikinkite, kad „iCloud Backup“ yra įjungtas. 
  4. Spauskite „Back Up Now“. Likite prisijungę prie Wi-Fi tinklo, kol bus baigtas atsarginės kopijos kūrimas.
  5. Įsitikinkite, kad atsarginė kopija sukurta. Tuo galite įsitikinti pasitikrindami, ar po užrašu „Back Up Now“ yra nurodytas atsarginės kopijos sukūrimo laikas, pavyzdžiui, 10:06.

Automatinis „iCloud“ atsarginės kopijos darymas

Jei esate įjungę „iCloud Backup“ funkciją, kurią galima rasti Settings > iCloud > Backup, „iCloud“ gali automatiškai kurti įrenginio atsargines kopijas kasdien, tačiau įrenginys turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • būti prijungtas prie energijos šaltinio (įkraunamas);
  • būti prijungtas prie Wi-Fi tinklo;
  • įrenginys tuo metu turėtų būti nenaudojamas, o jo ekranas – užrakintas.

„iTunes“ atsarginės kopijos

Su kompiuteriu, kuriame yra įdiegta programa „iTunes“, galite taip pat sukurti įrenginio atsarginę kopiją. Svarbu yra įsidėmėti tai, kad duomenų įkėlimas/sinchronizavimas per „iTunes“ su įrenginiu nėra tas pats, kas atsarginės kopijos sukūrimas.

„iTunes“ atsarginė kopija apima beveik visus įrenginyje esančius duomenis ir nustatymus, išskyrus:

  • iš „iTunes“ ir „App Store“ parduotuvių atsisiųstą turinį (dėl šių duomenų išsaugojimo „iTunes“ pateikia atskirą užklausimą, vadinamą „Transfer Purchases“);
  • turinį, įkeltą per „iTunes“, pavyzdžiui, muzikos kūrinius, vaizdo įrašus, knygas ar nuotraukas (su įrenginiu sukurtos nuotraukos išsaugomos);
  • nuotraukas, kurios jau yra saugomos „My Photo Stream“ ar „Photo Library“;
  • „Touch ID“ nustatymus;
  • „App Store“ aplikacijos ir „iTunes Store“ turinys (jis į atsarginę kopiją neįtraukiamas, nes yra prieinamas abejose parduotuvėse, tačiau atsarginės kopijos atkūrimas automatiškai iš „App Store“ atsiunčia prieš tai turėtas aplikacijas);
  • „Health“ ir „Keychain“ duomenis (norint išsaugoti juos, reikia pasirinkti užšifruotos kopijos kūrimą).

Kaip sukurti „iTunes“ atsarginę kopiją?

  1. Atidarykite „iTunes“ ir prijunkite įrenginį prie kompiuterio laidu.
  2. Išsaugokite iš „App Store“ ir „iTunes Store“ atsisiųstas aplikacijas ir pirkinius, paspausdami File > Devices > Transfer Purchases. Jei naudojatės „Windows“ ir nematote „File“ parinkties, spauskite „Alt“ mygtuką. iphone6-ios8-backup_device-itunes-transfer_purchases
  3. Palaukite, kol baigsis pirkinių išsaugojimas. Tuomet spauskite File > Devices > Back up. Jei naudojatės „Windows“ ir nematote „File“ parinkties, spauskite „Alt“ mygtuką. iphone6-ios8-backup_device-itunes-backup
  4. Kai procesas baigsis, galite pasitikrinti, ar kopija yra sukurta, paspaudžiant iTunes Preferences > Devices. Turėtumėte pamatyti jūsų įrenginio pavadinimą ir datą, kada buvo sukurta atsarginė kopija. iphone6-ios8-backup_device-itunes-device_preferences

Apibendrinant galima teigti, kad „iTunes“ atsarginė kopija yra geresnis pasirinkimas, kai norite kuo didesnę dalį duomenų perkelti į kitą įrenginį ir kai yra prieiga prie kompiuterio. „iCloud“ atsarginė kopija yra naudinga, kai reikalingas automatinis jos darymas arba nėra prieigos prie kompiuterio.