Vidutiniškai „iPhone“ naudotojas atrakina įrenginį 80 kartų per dieną

Kartu su saugumo raportu apie savo gaminamus įrenginius kompanija „Apple“ atskleidė, kad vidutinis telefono „iPhone“ naudotojas per dieną įrenginį atrakina 80 kartų. 

Anot „Apple“, 89 proc. įrenginių, kuriuose yra „Touch ID“ sensorius, savininkų naudojasi šia funkcija, kuri leidžia atrakinti įrenginį su piršto antspaudu. Šis būdas leidžia išvengti kartais sudėtingais tampančių ilgų kodų vedimo.

Taip pat paskaičiuota, kad aktyviau „iPhone“ besinaudojantys vartotojai įrenginį per dieną atrakina apie 130 kartų.

Saugumo raporte „Apple“ atskleidė, kad kompanijos sukurta saugumo organizacija yra efektyviausia pasaulyje bei įvairias detales, kurios padeda apsaugoti vartotojų duomenis jų naudojamuose įrenginiuose.

Kaip aktyvuoti „iPhone“ ar „iPad“ po „iOS 9.3“ atnaujinimo?

Atnaujinant kai kurių „iOS“ įrenginių operacinės sistemos versiją į „iOS 9.3“, gali kilti nesklandumų bandant užbaigti įrenginio aktyvaciją po įdiegto atnaujinimo. Dažniausiai šis nesklandumas yra reikalavimas įvesti žinomos arba nežinomos „Apple ID“ paskyros prisijungimo duomenis.

Kartais gali atsitikti taip, kad „Apple ID“ užuomina nesutampa su tikrąja paskyra. Tam, kad įsitikinti, ar vedama „Apple ID“ informacija yra teisinga, reikia:

  1. Per kompiuterį prisijunkite prie iCloud.com svetainės su savo „Apple ID“/„iCloud“ paskyros duomenimis.
  2. Atidarykite nustatymus („Settings“).
  3. Įsitikinkite, kad įrenginių sąraše yra įrenginys, kurį bandote aktyvuoti.

„iPhone“ aktyvacijos užraktas

Jei įvedamas „Apple ID“ vis vien netinka, atlikite šiuos žingsnius:

  1. Prijunkite įrenginį prie kompiuterio.
  2. Kompiuteryje atidarykite programą „iTunes“. Įsitikinkite, kad naudojatės naujausia „iTunes“ versija.
  3. Pasirinkite savo įrenginį. Turėtumėte išvysti aktyvacijos langą, kuriame reikia suvesti „Apple ID“ prisijungimo duomenis.
  4. Suveskite juos ir spauskite „Continue“.

Arba prisijunkite prie iCloud.com ir panaikinkite įrenginio aktyvacijos užraktą (angl. – Activation Lock).

  1. Išjunkite įrenginį arba atjunkite nuo interneto ryšio.
  2. Per kompiuterį prisijunkite prie iCloud.com svetainės su savo „Apple ID“/„iCloud“ paskyros duomenimis.
  3. Pasirinkite „Find My iPhone“.
  4. Spauskite ant „All Devices“ ir pasirinkite savo įrenginį.
  5. Palaukite iki 1 minutės, kol atsiras užrašas „Remove from Account“. Jei po šio laiko vis dar matote žemėlapį su įrenginio buvimo vieta, dar kartą spauskite ant „All Devices“, šalia įrenginio pavadinimo spauskite ⓧ, po to – „Remove“.

Po šio veiksmo perkraukite įrenginį arba perrašykite įrenginio operacinę sistemą. Tokiu atveju neturėtų būti prašoma prisijungti prie „Apple ID“. Svarbu paminėti, kad telefono operacinės sistemos perrašymas panaikins visus duomenis iš telefono negrįžtamai.

Jei problema ir toliau išlieka, rekomenduojame kreiptis į „Apple“ palaikymo tarnybą telefonu +370 800 30772 (anglų k., darbo laikas: darbo dienomis nuo 09:00 iki 17:00).

„Apple“ kuria televizijos serialą apie aplikacijas

Pastaruoju metu sklido daug gandų, kad kompanija „Apple“ gali žengti į turinio televizijai gamybą. Ketvirtadienį kompanija patvirtino kurianti televizijos serialą apie aplikacijas, kuriame vaidins muzikos atlikėjas Will.i.am.

„The New York Times“ duotame interviu „Apple“ viceprezidentas ir internetinės programinės įrangos bei paslaugų padalinio vadovas Eddy Cue patvirtino, kad yra dirbama su Will.i.am ir autoritetingais televizijos prodiuseriais Benu Silvermanu ir Howardu T. Owensu ties scenarijumi neparemtu serialu apie mobiliąsias aplikacijas.

Silvermanas yra žinomas dėl sėkmingo darbo ties serialais „Flaked“, „The Biggest Loser“ ir „Marco Polo“. Būdamas televizijos kanalo „NBC“ vadovu, Silvermanas kartu su Cue yra bendradarbiavęs dėl serialo „The Office“ perkėlimo į „iTunes“ parduotuvę.

Kol kas nėra jokios informacijos apie serialo biudžetą, pavadinimą, siužetą, serialo trukmę ar kaip žiūrovai galės matyti šį serialą.

Tiesa, E. Cue pabrėžė, kad šis serialas neturėtų būti pagrindas manyti, kad „Apple“ visapusiškai žengia į televizijos serialų rinką ir dabar pradės kurti begales jų.

Nukeltas posėdis dėl „Apple“ pagalbos „nulaužti“ „iPhone“ apsaugą

Jungtinių Amerikos Valstijų teisingumo departamentas sulaukė teismo prašymo patenkinimo dėl posėdžio datos nukėlimo, kurio metu su kompanija „Apple“ turėta diskutuoti apie galimus būdus apeiti telefono „iPhone“ saugumo sistemą ir pasiekti jame esančius teroristo duomenis.

Federalinis tyrimų biuras anksčiau skelbė, kad jiems nėra galimybė „nulaužti“ populiaraus išmaniojo telefono apsaugą, nepaisant to, kad saugumo specialistai, įskaitant Edwardą Snowdeną, dalinosi būdais, kaip būtų galima tai padaryti.

Tačiau prieš pat teismo posėdį, kurio metu „Apple“ turėjo būti priversta tai padaryti, regis, kad buvo rastas būdas, kaip apeiti kompanijos saugumo sistemą, praneša „Politico“.

Teigiama, kad FTB buvo supažindinta su būdu, kaip pasiekti telefone esančius duomenis jų nepažeidžiant. Tiesa, kol kas, anot gandų, FTB nėra įsitikinusi, ar šis būdas neištrins visų teroristo telefone esančių duomenų.

Pirmadienį vykusio „Apple“ pristatymo metu jos vadovas Timas Cookas sakė, kad kompanija kovos dėl teisės į privatumą ir saugumą. Daugelis technologijų kompanijų, tokių kaip „Google“, „Facebook“, „Amazon“ ir „Microsoft“, jau spėjo paremti „Apple“ šioje kovoje su JAV vyriausybe.

Spėjama, kad prieiti prie „iPhone“ esančių duomenų FTB gali padėti JAV nacionalinė saugumo agentūra (NSA).

Pagrindinė „Apple“ „Wi-Fi“ modulių gamintoja traukiasi iš šio verslo

Kompiuteriams „Mac“, telefonams „iPhone“, planšetėms „iPad“ ir muzikos grotuvams „iPod“ bevielio ryšio „Wi-Fi“ modelius kurianti bendrovė „Broadcom“ mažina šio komponento gamybos apsukas ir po truputį traukiasi iš šio verslo, skelbia „DigiTimes“.

Tokį žingsnį amerikiečių kompanija žengia dėl darbo jėgos optimizavimo ir produktų linijos pertvarkymo po to, kai ją įsigijo „Arago Technologies“.

Tai reiškia, kad „Apple“ gali tekti ieškotis naujo šio komponento tiekėjo. Tiesa, tai negali būti sunki užduotis, nes „Broadcom“ pati niekada negamino „Wi-Fi“ modulių, o juos tik kūrė.

Visą gamybos procesą atlikdavo pagrindinė „Apple“ produktų surinkėja TSMC, kuri, spėjama, gali perimti šio komponento tolimesnį kūrimą ir gamybą.

„Apple“ viceprezidentas patvirtino: aplikacijų uždarymas neprailgina baterijos veikimo laiko

Kompanijos „Apple“ kuriamų išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir planšetinių kompiuterių „iPad“ vartotojai kažkodėl yra įsitikinę, kad dažnas aplikacijų pašalinimas iš daugiaprogramio režimo (angl. – multitasking) pagerina įrenginio baterijos veikimą ir paspartina sistemos darbą.

Vienas internautas nutarė parašyti „Apple“ vadovui Timui Cookui elektroninį laišką, kuriame paklausė, ar jis pašalina aplikacijas iš aktyviųjų sąrašo ir ar tai yra būtina.

Nors T. Cookas neatsakė į šį laišką, tai sumanė padaryti „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis (ar bent jau jo padėjėjai), kuris yra atsakingas ir už „iOS“ sistemą. Jo atsakymai į abu klausimus buvo vienareikšmiški ir trumpi: ne ir ne.

Oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje yra skelbiama, kad visiškai pilnai pašalinti aplikaciją iš daugiaprogramio režimo reikia tada, kai ši pasidaro neveiksni, užstringa ar netinkamai atlieka savo funkcijas.

iTouch.lt anksčiau jau rašė, kad aplikacijos daugiaprograminiame režime neveikia pilnu pajėgumu, yra „užšaldytos“, todėl neeikvoja įrenginio resursų. Dažnas jų priverstinis pašalinimas iš aktyvių programų sąrašo sunaudoja daugiau baterijos energijos, nes kitą kartą jas įjungus, aplikacijos turi būti ir vėl iš naujo užkrautos į operatyviąją RAM atmintį.

Craig FederighiCraig Federighi

Steve’as Wozniakas palaiko „Apple“ kovoje su FTB

Nepaisant to, kad jis daugiau joje nebedirba, kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve’as Wozniakas visada turi nuomonę apie dalykus, susijusius su „Apple“, ir nebijo jos išreikšti viešai.

Pirmadienio vakarą S. Wozniakas lankėsi populiarioje JAV vakaro televizijos laidoje, kurioje dalinosi savo mintimis apie „Apple“ atsisakymą padėti federaliniam tyrimų biurui (FTB) apeiti „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo naudoto „iPhone“ esančių duomenų.

„Šiuo atveju esu „Apple“ pusėje“, – teigė Wozas, pridurdamas, kad jis yra kovos už žmogaus teises aktyvistas ir vienas iš skaitmeninių teisių grupės (EFF) įkūrėjas.

Anot jo, FTB, norėdama įrodyti, kad „iPhone“ saugumo sistemos apėjimas yra svarbus nacionaliniam saugumui, pasirinko jiems nepalankų atvejį.

Nors daugelis technologijų kompanijų ir jų vadovų, įskaitant „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą, išreiškė palaikymą „Apple“, JAV politikai ir visuomenė yra linkę manyti kitaip.

„Pew“ tyrimų centro duomenimis, daugiau nei pusė JAV gyventojų mano, kad „Apple“ turėtų padėti FTB „nulaužti“ „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo telefone esančių duomenų.