Kaip aktyvuoti „iPhone“ ar „iPad“ po „iOS 9.3“ atnaujinimo?

Atnaujinant kai kurių „iOS“ įrenginių operacinės sistemos versiją į „iOS 9.3“, gali kilti nesklandumų bandant užbaigti įrenginio aktyvaciją po įdiegto atnaujinimo. Dažniausiai šis nesklandumas yra reikalavimas įvesti žinomos arba nežinomos „Apple ID“ paskyros prisijungimo duomenis.

Kartais gali atsitikti taip, kad „Apple ID“ užuomina nesutampa su tikrąja paskyra. Tam, kad įsitikinti, ar vedama „Apple ID“ informacija yra teisinga, reikia:

  1. Per kompiuterį prisijunkite prie iCloud.com svetainės su savo „Apple ID“/„iCloud“ paskyros duomenimis.
  2. Atidarykite nustatymus („Settings“).
  3. Įsitikinkite, kad įrenginių sąraše yra įrenginys, kurį bandote aktyvuoti.

„iPhone“ aktyvacijos užraktas

Jei įvedamas „Apple ID“ vis vien netinka, atlikite šiuos žingsnius:

  1. Prijunkite įrenginį prie kompiuterio.
  2. Kompiuteryje atidarykite programą „iTunes“. Įsitikinkite, kad naudojatės naujausia „iTunes“ versija.
  3. Pasirinkite savo įrenginį. Turėtumėte išvysti aktyvacijos langą, kuriame reikia suvesti „Apple ID“ prisijungimo duomenis.
  4. Suveskite juos ir spauskite „Continue“.

Arba prisijunkite prie iCloud.com ir panaikinkite įrenginio aktyvacijos užraktą (angl. – Activation Lock).

  1. Išjunkite įrenginį arba atjunkite nuo interneto ryšio.
  2. Per kompiuterį prisijunkite prie iCloud.com svetainės su savo „Apple ID“/„iCloud“ paskyros duomenimis.
  3. Pasirinkite „Find My iPhone“.
  4. Spauskite ant „All Devices“ ir pasirinkite savo įrenginį.
  5. Palaukite iki 1 minutės, kol atsiras užrašas „Remove from Account“. Jei po šio laiko vis dar matote žemėlapį su įrenginio buvimo vieta, dar kartą spauskite ant „All Devices“, šalia įrenginio pavadinimo spauskite ⓧ, po to – „Remove“.

Po šio veiksmo perkraukite įrenginį arba perrašykite įrenginio operacinę sistemą. Tokiu atveju neturėtų būti prašoma prisijungti prie „Apple ID“. Svarbu paminėti, kad telefono operacinės sistemos perrašymas panaikins visus duomenis iš telefono negrįžtamai.

Jei problema ir toliau išlieka, rekomenduojame kreiptis į „Apple“ palaikymo tarnybą telefonu +370 800 30772 (anglų k., darbo laikas: darbo dienomis nuo 09:00 iki 17:00).

„Apple“ viceprezidentas patvirtino: aplikacijų uždarymas neprailgina baterijos veikimo laiko

Kompanijos „Apple“ kuriamų išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir planšetinių kompiuterių „iPad“ vartotojai kažkodėl yra įsitikinę, kad dažnas aplikacijų pašalinimas iš daugiaprogramio režimo (angl. – multitasking) pagerina įrenginio baterijos veikimą ir paspartina sistemos darbą.

Vienas internautas nutarė parašyti „Apple“ vadovui Timui Cookui elektroninį laišką, kuriame paklausė, ar jis pašalina aplikacijas iš aktyviųjų sąrašo ir ar tai yra būtina.

Nors T. Cookas neatsakė į šį laišką, tai sumanė padaryti „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis (ar bent jau jo padėjėjai), kuris yra atsakingas ir už „iOS“ sistemą. Jo atsakymai į abu klausimus buvo vienareikšmiški ir trumpi: ne ir ne.

Oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje yra skelbiama, kad visiškai pilnai pašalinti aplikaciją iš daugiaprogramio režimo reikia tada, kai ši pasidaro neveiksni, užstringa ar netinkamai atlieka savo funkcijas.

iTouch.lt anksčiau jau rašė, kad aplikacijos daugiaprograminiame režime neveikia pilnu pajėgumu, yra „užšaldytos“, todėl neeikvoja įrenginio resursų. Dažnas jų priverstinis pašalinimas iš aktyvių programų sąrašo sunaudoja daugiau baterijos energijos, nes kitą kartą jas įjungus, aplikacijos turi būti ir vėl iš naujo užkrautos į operatyviąją RAM atmintį.

Craig FederighiCraig Federighi

Ką reiškia raidė „i“ kiekvieno „Apple“ produkto pavadinime?

Nors daugelis naudojamės bent vienu „Apple“ produktu, retas susimąstome, ką reiškia jų pavadinimus pradedanti raidė „i“, žengianti prieš kiekvieną išmanųjį telefoną „iPhone“, planšetinį kompiuterį „iPad“ ar stalinį kompiuterį „iMac“.

Dar 1998-ųjų metų kompiuterio „iMac“ pristatymo metu „Apple“ įkūrėjas Steve’as Jobsas atskleidė, ką simbolizuoja ši raidė. Tiesa, ji simbolizuoja ne vieną, o net penkis dalykus.

Anot Jobso, pagrindinė raidės „i“ reikšmė prieš kiekvieną pagrindinį „Apple“ produktą reiškia internetą, nes žmonės ilgai norėjo paprasto ir greito būdo prie jo prisijungti, o „iMac“ gali tai užtikrinti.

Kitos reikšmės – individualus, instruktuojantis, informuojantis ir įkvepiantis. Svarbu paminėti, kad sprendimą taip vadinti svarbiausius savo produktus „Apple“ priėmė dar nepasirodžius „iPod“, „iPhone“ ir „iPad“.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą, kuriame „Apple“ pristato pirmąjį „iMac“ modelį.

Kiek per metus kainuoja įkrauti „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“?

Nerimaujate, kad jūsų išmanusis telefonas ir kiti mobilieji įrenginiai gerokai padidina sąskaitas už elektrą? Tiesa tokia, kad nerimauti nėra ko, nes telefonų „iPhone“, planšetinių kompiuterių „iPad“ ir kompiuterių „Mac“ elektros sąnaudos mums visiems yra įkandamos.

Anot leidinio „Forbes“, kasdieninis „iPad“ įkrovimas sunaudoja 12 kilovatvalandžių elektros per metus, o tai Lietuvoje kainuoja apie 1,5 euro.

Išmanusis telefonas, kurio baterijos talpa yra 1440 miliampervalandės (panašiai kaip „iPhone 5s“), per metus sunaudoja 2 kilovatvalandes elektros. Per metus tai atsieina apie 25 euro centus ir tik su sąlyga, kad telefoną įkraunate kiekvieną dieną.

Žinoma, naujesni „iPhone“ modeliai turi didesnės talpos baterijas, todėl jie reikalauja daugiau elektros energijos, tačiau tai prie galutinės sumos prideda viso labo kelis centus.

Tiesa, jei turite nešiojamąjį kompiuterį, per metus jo įkrovimas atsieina kiek daugiau. Standartinis nešiojamas kompiuteris per metus sunaudoja 72 kilovatvalandes elektros, o tai kainuoja apie 8,6 euro.

Tad, išsiaiškinus kasdien naudojamų įrenginių elektros suvartojimo kainą, gal bus nebe taip neramu juos įkraunant, ar ne?

„iPad Pro“ pardavimai džiugina, nors bendri „iPad“ pardavimai ir toliau smunka

Naujausi tyrimų bendrovės „IDC“ duomenys rodo, kad kompanija „Apple“ ir toliau išlieka didžiausia pardavėja besitraukiančioje planšetinių kompiuterių rinkoje, praėjusį kalėdinį ketvirtį pardavusi 16,1 mln. „iPad“ vienetų.

Ir nors „iPad“ išlieka geriausiai parduodamu planšetiniu kompiuteriu, nepaisant praėjusį lapkritį išleisto „iPad Pro“, planšetės rinkos užimama dalis išlieka maža – 24,5 proc.

Lyginant su lygiai prieš metus buvusiu kalėdiniu ketvirčiu, „iPad“ pardavimai sumažėjo 24,8 proc. Prieš metus „Apple“ per ketvirtį sugebėjo parduoti 21,4 mln. šių planšečių, o rinkos dalis tąsyk siekė 28,1 proc. – beveik trečdalį.

„iPad“ pardavimai
Štai kokia situacija su „iPad“ pardavimais pastaraisiais metais.

Kaip viena pagrindinių priežasčių, dėl ko šventiniu ketvirčiu sumažėjo „iPad“ pardavimai, yra įvardinamas naujos „iPad Air“ versijos nepasirodymas. Tačiau, „IDC“ duomenimis, naujausia „Apple“ planšetė „iPad Pro“ savo pardavimais lenkė konkurentės „Microsoft“ kuriamas „Surface“ planšetes, todėl šį startą pavadino sėkmingu.

Svarbu paminėti, kad „iPad“ pardavimai smunka jau aštuntą ketvirtį iš eilės. Manoma, kad tokį rezultatą „Apple“ turi dėl per ilgai užtrunkančių naujų „iPad“ modelių išleidimo. Tiesa, sklinda gandai, kad jau šį pavasarį išvysime „iPad Air 3“, kurį „Apple“ turėtų pristatyti kovo mėnesį vyksiančio pristatymo metu.

Planšečių rinka
Nepaisant smukusių „iPad“ pardavimų, „Apple“ ir toliau išlieka lyderė.

„Apple“ įsigijo švietimo technologijų startuolį

Kompanija „Apple“ įsigijo švietimo technologijų startuolį „LearnSprout“, kuris mokykloms kuria programinę įranga, skirta mokytojams sekti mokinių darbą, skelbia „Bloomberg“.

Kaip skelbiama oficialioje startuolio svetainėje, jų kuriame įranga naudojasi daugiau kaip 2,5 tūkst. mokyklų 42 JAV valstijose.

„LearnSprout“ siūlo internetinę duomenų apžvalgos paslaugą, kuri susideda iš mokinių įvertinimų, jų pažymių ir lankomumo, siekiant pateikti tikslius studento ir mokyklos rezultatus.

Manoma, kad „Apple“ šį pirkinį išnaudos kaip priemonę į mokyklas įnešti dar daugiau „Apple“ technikos, o ypač – planšetinių kompiuterių „iPad“.

Aktyvių „Apple“ įrenginių skaičius perkopė 1 milijardą

Kompanija „Apple“ antradienį pranešė, kad pasaulyje šiuo metu yra virš 1 milijardo aktyvuotų ir naudojamų jos pagamintų įrenginių.

Į šį skaičių patenka išmanieji telefonai „iPhone“, planšetiniai kompiuteriai „iPad“, kompiuteriai „Mac“, muzikos grotuvai „iPod“ ir išmanieji laikrodžiai „Apple Watch“.

Šią žinią „Apple“ vadovas Timas Cookas atskleidė kartu norėdamas pasidžiaugti augusiais „iPhone“, „Apple Watch“ ir televizijos priedėlio „Apple TV“ pardavimais.

Tai pirmas kartas, kuomet „Apple“ atskleidė apytikrį aktyvių jos gaminių skaičių.