Kaip aktyvuoti „iPhone“ ar „iPad“ po „iOS 9.3“ atnaujinimo?

Atnaujinant kai kurių „iOS“ įrenginių operacinės sistemos versiją į „iOS 9.3“, gali kilti nesklandumų bandant užbaigti įrenginio aktyvaciją po įdiegto atnaujinimo. Dažniausiai šis nesklandumas yra reikalavimas įvesti žinomos arba nežinomos „Apple ID“ paskyros prisijungimo duomenis.

Kartais gali atsitikti taip, kad „Apple ID“ užuomina nesutampa su tikrąja paskyra. Tam, kad įsitikinti, ar vedama „Apple ID“ informacija yra teisinga, reikia:

  1. Per kompiuterį prisijunkite prie iCloud.com svetainės su savo „Apple ID“/„iCloud“ paskyros duomenimis.
  2. Atidarykite nustatymus („Settings“).
  3. Įsitikinkite, kad įrenginių sąraše yra įrenginys, kurį bandote aktyvuoti.

„iPhone“ aktyvacijos užraktas

Jei įvedamas „Apple ID“ vis vien netinka, atlikite šiuos žingsnius:

  1. Prijunkite įrenginį prie kompiuterio.
  2. Kompiuteryje atidarykite programą „iTunes“. Įsitikinkite, kad naudojatės naujausia „iTunes“ versija.
  3. Pasirinkite savo įrenginį. Turėtumėte išvysti aktyvacijos langą, kuriame reikia suvesti „Apple ID“ prisijungimo duomenis.
  4. Suveskite juos ir spauskite „Continue“.

Arba prisijunkite prie iCloud.com ir panaikinkite įrenginio aktyvacijos užraktą (angl. – Activation Lock).

  1. Išjunkite įrenginį arba atjunkite nuo interneto ryšio.
  2. Per kompiuterį prisijunkite prie iCloud.com svetainės su savo „Apple ID“/„iCloud“ paskyros duomenimis.
  3. Pasirinkite „Find My iPhone“.
  4. Spauskite ant „All Devices“ ir pasirinkite savo įrenginį.
  5. Palaukite iki 1 minutės, kol atsiras užrašas „Remove from Account“. Jei po šio laiko vis dar matote žemėlapį su įrenginio buvimo vieta, dar kartą spauskite ant „All Devices“, šalia įrenginio pavadinimo spauskite ⓧ, po to – „Remove“.

Po šio veiksmo perkraukite įrenginį arba perrašykite įrenginio operacinę sistemą. Tokiu atveju neturėtų būti prašoma prisijungti prie „Apple ID“. Svarbu paminėti, kad telefono operacinės sistemos perrašymas panaikins visus duomenis iš telefono negrįžtamai.

Jei problema ir toliau išlieka, rekomenduojame kreiptis į „Apple“ palaikymo tarnybą telefonu +370 800 30772 (anglų k., darbo laikas: darbo dienomis nuo 09:00 iki 17:00).

FTB „nulaužti“ „iPhone“ galimai padeda Izraelio bendrovė

Trečiadienį galimai paaiškėjo paslaptingas federalinio tyrimų biuro (FTB) pagalbininkas bandant apeiti teroristo naudoto telefono „iPhone 5c“ apsaugą ir pasiekti jame esančius duomenis. Ir tai tikrai ne JAV nacionalinio saugumo agentūra.

Teigiama, kad programinę įrangą kurianti Izraelio bendrovė „Cellebrite“ pasiūlė FTB savo pagalbą atrakinti teroristo naudotą „iPhone“. Anot vietinio laikraščio „Yedioth Ahronoth“, jei šiai Izraelio bendrovei pavyks apeiti „iPhone“ apsaugą, FTB daugiau nebereikės „Apple“ pagalbos.

„iPhone“ gamintoja ir FTB jau keletą savaičių kovoja teisme dėl „Apple“ galimybės sukurti teisėsaugai skirtą operacinę sistemą, kuri padėtų pasiekti telefone esančius duomenis. „Apple“ atsisakė vykdyti tokį reikalavimą dėl to, kad tai pažeistų kompanijos klientų saugumą ir teisę į privatumą.

„Reuters“ skelbia, kad FTB ir „Cellebrite“ atstovai atsisakė pakomentuoti šią situaciją apie galimą bendradarbiavimą. Tačiau „Twitter“ vartotojas Zenas Albatrose’as skelbia atradęs 15 tūkst. JAV dolerių vertės kontraktą tarp FTB ir minėtos Izraelio bendrovės.

Posėdis dėl „Apple“ bendradarbiavimo su FTB pastarosios prašymu yra nukeltas iki balandžio 5 dienos, kuomet „fedai“ turės raportuoti apie progresą „nulaužinėjant“ „iPhone“.

Nukeltas posėdis dėl „Apple“ pagalbos „nulaužti“ „iPhone“ apsaugą

Jungtinių Amerikos Valstijų teisingumo departamentas sulaukė teismo prašymo patenkinimo dėl posėdžio datos nukėlimo, kurio metu su kompanija „Apple“ turėta diskutuoti apie galimus būdus apeiti telefono „iPhone“ saugumo sistemą ir pasiekti jame esančius teroristo duomenis.

Federalinis tyrimų biuras anksčiau skelbė, kad jiems nėra galimybė „nulaužti“ populiaraus išmaniojo telefono apsaugą, nepaisant to, kad saugumo specialistai, įskaitant Edwardą Snowdeną, dalinosi būdais, kaip būtų galima tai padaryti.

Tačiau prieš pat teismo posėdį, kurio metu „Apple“ turėjo būti priversta tai padaryti, regis, kad buvo rastas būdas, kaip apeiti kompanijos saugumo sistemą, praneša „Politico“.

Teigiama, kad FTB buvo supažindinta su būdu, kaip pasiekti telefone esančius duomenis jų nepažeidžiant. Tiesa, kol kas, anot gandų, FTB nėra įsitikinusi, ar šis būdas neištrins visų teroristo telefone esančių duomenų.

Pirmadienį vykusio „Apple“ pristatymo metu jos vadovas Timas Cookas sakė, kad kompanija kovos dėl teisės į privatumą ir saugumą. Daugelis technologijų kompanijų, tokių kaip „Google“, „Facebook“, „Amazon“ ir „Microsoft“, jau spėjo paremti „Apple“ šioje kovoje su JAV vyriausybe.

Spėjama, kad prieiti prie „iPhone“ esančių duomenų FTB gali padėti JAV nacionalinė saugumo agentūra (NSA).

Saugumo specialistai atrado „iMessage“ žinučių saugumo spragą

Saugumo specialistai iš vieno JAV tyrimų universiteto atrado „Apple“ susirašinėjimo tekstinėmis žinutėmis paslaugos „iMessage“ saugumo spragą, kuri leidžia profesionaliems programišiams iššifruoti siunčiamas nuotraukas ir vaizdo įrašus, skelbia „The Washington Post“.

Kompiuterių mokslo profesorius Matthew D. Greenas tai išsiaiškino po to, kai perskaitė „Apple“ viešai deklaruojamą saugumo gidą, kuriame aiškiai apibūdinamas šifravimo procesas.

Tačiau praėjus keliems mėnesiams po to, kai „Apple“ buvo informuota apie šią spragą ir nesiėmė jokių veiksmų, profesorius ir jo studijas jau baigę studentai nutarė įrodyti, kad jie gali įveikti šį šifravimą.

Kad pasiektų „iMessage“ pagalba siunčiamas nuotraukas, profesorius ir studentai sukūrė programinę įrangą, kuri turėjo apgauti „Apple“ serverius ir prieiti prie failų perdavimo proceso, kuris susideda iš nuorodos į nuotrauką, esančią „iCloud“, ir 64 skaitmenų kodo, skirto iššifravimui.

Ir nors jiems nepavyko „nulaužti“ ir sužinoti šį kodą, jiems pavyko jį atspėti. Kaskart teisingai atspėjus kodą, telefonas jį priimdavo kaip tinkamą ar parodydavo prieš tai buvusią užšifruotą informaciją.

„Apple“ teigia, kad žino apie šią spragą ir tikina, kad ji iš dalies buvo išspręsta su operacinės sistemos „iOS 9“ išleidimu, tačiau žada, kad spragai visiškai išspręsti bus skirtas „iOS 9.3“ atnaujinimas.

„Apple“ padvigubins „iCloud“ paslaugų saugumą

Kompanija „Apple“ siekia taip sustiprinti „iCloud“ paslaugų saugumą, kad net jei pačiai nepavyktų pasiekti jose esančių vartotojų asmeninių duomenų, skelbia „The Wall Street Journal“.

Anot leidinio, kompanijai artimi asmenys teigia, kad „Apple“ vadovai svarsto, kaip sustiprinti „iCloud“ saugumą nesukeliant papildomų rūpesčių šia paslauga besinaudojantiems vartotojams.

Šiuo metu „iCloud“ esanti vartotojų informacija yra pasiekiama „Apple“ tik tada, kai šie bando ją atkurti, pavyzdžiui, atkuriant atsarginę kopiją į naujai įsigytą įrenginį ar pamiršus „Safari“ slaptažodžius. Tiesa, kaip skelbia „Apple“, „iCloud“ esantys duomenys gali pateikti teisėsaugos institucijoms, jei šios to pareikalauja.

Tačiau JAV technologijų milžinei atrodo, kad galimybė pasiekti „iCloud“ esančius vartotojų duomenis yra potenciali galimybė įsilaužti programišiams ir tiesiog teisinė grėsmė pačiai kompanijai už tai, kad informacija būtų atskleisti valdžiai.

Neseniai paviešintame komentare leidiniui „The Washington Post“, „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis teigė: „Saugumas yra nesibaigiančios lenktynės, kuriose gali pirmauti, tačiau niekada įtikinamai nelaimėsi.“

Kompiuteris „Mac“ gali būti užkrėstas suklydus vedant „.com“ galūnę interneto adrese

Saugumo bendrovė „Endgame“ skelbia atradusi per 300 populiarių interneto svetainių su adrese esančią „.com“ galūne užregistruotų Omano valstybei priklausančia „.om“ galūne. Suklydus ir įvedus pastarąją galūnę, kompiuteriais „Mac“ besinaudojantys internautai rizikuoja „užkrėsti“ savo įrenginius.

„Endgame“ išsiaiškino, kad programišiai gviešiasi aukų, kurios vietoje populiarios internetinių svetainių galūnės įveda „.om“, taip praleidusios raidę „c“. Tokiu atveju naršytojai yra nukreipiami į kelias fiktyvias svetaines, kol galiausiai patenka į tą, kuri į kompiuterį, naudojantį „Apple“ operacinę sistemą „OS X“, bando įdiegti kenkėjišką programą pavadinimu „Genieo“.

Šis kenkėjas iš esmės yra standartinis virusas, bandantis apgauti internautus. Jis į kompiuterį bando įsigauti suklaidinęs vartotoją melagingu pranešimu, jog yra reikalingas „Adobe Flash Player“ atnaujinimas. Jei vartotojas sutinka su pranešimu, į kompiuterį yra atsiunčiamos ir suinstaliuojamos kenkėjiškos programos, tame tarpe – ir naršyklių įskiepiai.

Svarbu paminėti, kad tarp tokių apsimetėlių svetainių yra ir žinomų kompanijų – „Netflix“ bei „Dell“ – interneto svetainės, pasibaigiančios galūne „.om“. Žinoma, pačios kompanijos niekuo nėra susijusios su šiuo atveju, tačiau svarbu žinoti, kad reikia atidžiai vesti svetainių adresus net jei yra apsilankoma itin populiariuose tinklapiuose.

„Google“, „Facebook“ ir kitos technologijų kompanijos seks „Apple“ pavyzdžiu – stiprins savo paslaugų saugumą

Kompanijos „Google“, „Facebook“, „Snapchat“, „WhatsApp“ ir kitos technologijų milžinės sieks sustiprinti savo paslaugų saugumą po to, kai „Apple“ sėkmingai kovoja su FTB dėl pastarosios bandymų apeiti tam tikras išmaniojo telefono „iPhone“ saugumo sistemas.

Kaip skelbia „The Guardian“, „WhatsApp“ sieks šifruoti visus vartotojų balso skambučius. Tuo tarpu „Facebook“ svarsto naujas saugumo galimybes savo vystomai susirašinėjimo aplikacijai „Messenger“, o „Snapchat“ dirba ties „saugaus susirašinėjimo sistema“.

Interneto paieškos gigantė „Google“, teigiama, peržiūrės 2014 metais pradėtą kurti elektroninių laiškų šifravimo projektą, kuriuo el. laiškai gali būti atkoduoti tik siuntėjo ir gavėjo.

Šis projektas buvo pradėtas kurti kartu su „Yahoo“, tačiau vėliau sustojo. Bet paskutinio meto įvykiai, pranešama, privertė abi kompanijas grįžti prie šio projekto.

Visos šios ir kitos technologijų kompanijos jau yra pareiškusios palaikymą „Apple“ kovoje su FTB.