„Google“, „Facebook“ ir kitos technologijų kompanijos seks „Apple“ pavyzdžiu – stiprins savo paslaugų saugumą

Kompanijos „Google“, „Facebook“, „Snapchat“, „WhatsApp“ ir kitos technologijų milžinės sieks sustiprinti savo paslaugų saugumą po to, kai „Apple“ sėkmingai kovoja su FTB dėl pastarosios bandymų apeiti tam tikras išmaniojo telefono „iPhone“ saugumo sistemas.

Kaip skelbia „The Guardian“, „WhatsApp“ sieks šifruoti visus vartotojų balso skambučius. Tuo tarpu „Facebook“ svarsto naujas saugumo galimybes savo vystomai susirašinėjimo aplikacijai „Messenger“, o „Snapchat“ dirba ties „saugaus susirašinėjimo sistema“.

Interneto paieškos gigantė „Google“, teigiama, peržiūrės 2014 metais pradėtą kurti elektroninių laiškų šifravimo projektą, kuriuo el. laiškai gali būti atkoduoti tik siuntėjo ir gavėjo.

Šis projektas buvo pradėtas kurti kartu su „Yahoo“, tačiau vėliau sustojo. Bet paskutinio meto įvykiai, pranešama, privertė abi kompanijas grįžti prie šio projekto.

Visos šios ir kitos technologijų kompanijos jau yra pareiškusios palaikymą „Apple“ kovoje su FTB.

„Apple“ darbuotojų tarpe ir toliau dominuoja baltaodžiai

„Apple“

„Apple“ pirmą kartą paskelbė kompanijos darbuotojų įvairovės ataskaitą, kuri parodo visiems seniai žinomą faktą – kompanijoje dirba daugiau baltaodžių.

Anot ataskaitos, kompanijoje dirbančių baltaodžių kiekis siekia 55 proc. visų darbuotojų skaičiaus. Beveik 70 procentai visų darbuotojų yra vyrai.

Būtent dėl nelygaus etninio ir lyčių pasiskirstymo darbuotojų tarpe tokios žinomos technologijų kompanijos kaip „Google“, „Facebook“ ir „Yahoo“ taip sulaukė kritikos ir buvo priverstos paviešinti panašias ataskaitas.

Kartu su ataskaitos paviešinimu pasisakęs „Apple“ vadovas Timas Cookas teigė, jog nėra nustebintas rezultatų. „Leiskite prisipažinti: kaip vadovas, aš nesu patenkintas tokiais skaičiais. Jie nėra mums nauji ir mes labai stengėmės kurį laiką juos pagerinti.“

Ataskaita taip pat skelbia, kad 15 procentų „Apple“ darbuotojų yra kilę iš Azijos, 11 procentų iš Lotynų Amerikos, 7 procentai yra juodaodžiai, o 9 procentai nepriskiria savęs jokiai etninei grupei.