Vidutiniškai „iPhone“ naudotojas atrakina įrenginį 80 kartų per dieną

Kartu su saugumo raportu apie savo gaminamus įrenginius kompanija „Apple“ atskleidė, kad vidutinis telefono „iPhone“ naudotojas per dieną įrenginį atrakina 80 kartų. 

Anot „Apple“, 89 proc. įrenginių, kuriuose yra „Touch ID“ sensorius, savininkų naudojasi šia funkcija, kuri leidžia atrakinti įrenginį su piršto antspaudu. Šis būdas leidžia išvengti kartais sudėtingais tampančių ilgų kodų vedimo.

Taip pat paskaičiuota, kad aktyviau „iPhone“ besinaudojantys vartotojai įrenginį per dieną atrakina apie 130 kartų.

Saugumo raporte „Apple“ atskleidė, kad kompanijos sukurta saugumo organizacija yra efektyviausia pasaulyje bei įvairias detales, kurios padeda apsaugoti vartotojų duomenis jų naudojamuose įrenginiuose.

FTB „nulaužti“ „iPhone“ galimai padeda Izraelio bendrovė

Trečiadienį galimai paaiškėjo paslaptingas federalinio tyrimų biuro (FTB) pagalbininkas bandant apeiti teroristo naudoto telefono „iPhone 5c“ apsaugą ir pasiekti jame esančius duomenis. Ir tai tikrai ne JAV nacionalinio saugumo agentūra.

Teigiama, kad programinę įrangą kurianti Izraelio bendrovė „Cellebrite“ pasiūlė FTB savo pagalbą atrakinti teroristo naudotą „iPhone“. Anot vietinio laikraščio „Yedioth Ahronoth“, jei šiai Izraelio bendrovei pavyks apeiti „iPhone“ apsaugą, FTB daugiau nebereikės „Apple“ pagalbos.

„iPhone“ gamintoja ir FTB jau keletą savaičių kovoja teisme dėl „Apple“ galimybės sukurti teisėsaugai skirtą operacinę sistemą, kuri padėtų pasiekti telefone esančius duomenis. „Apple“ atsisakė vykdyti tokį reikalavimą dėl to, kad tai pažeistų kompanijos klientų saugumą ir teisę į privatumą.

„Reuters“ skelbia, kad FTB ir „Cellebrite“ atstovai atsisakė pakomentuoti šią situaciją apie galimą bendradarbiavimą. Tačiau „Twitter“ vartotojas Zenas Albatrose’as skelbia atradęs 15 tūkst. JAV dolerių vertės kontraktą tarp FTB ir minėtos Izraelio bendrovės.

Posėdis dėl „Apple“ bendradarbiavimo su FTB pastarosios prašymu yra nukeltas iki balandžio 5 dienos, kuomet „fedai“ turės raportuoti apie progresą „nulaužinėjant“ „iPhone“.

Atnaujintos telefonams „iPhone“ skirtų originalių dėklų spalvos

Kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone SE“, jo kūrėja kompanija „Apple“ pirmadienį pristatė ir atnaujintus originalius dėklus, skirtus visiems šiuo metu prekyboje esantiems „iPhone“ modeliams.

Kadangi „iPhone SE“ pasižymi identišku dizainu, kaip „iPhone 5s“ ir „iPhone 5“, kartu su juo „Apple“ siūlys anksčiau jau pardavinėtus odinius dėklus. Visiems trims kompanijos 4 colių įstrižainės ekraną turintiems telefonams tinkantys dėklai bus prieinami tamsiai mėlynos ir juodos spalvų.

„iPhone SE“ odinis dėklas

Naujojo „iPhone SE“ išmatavimai pradžiugins ir tuos, kurie naudojosi tokio dydžio ankstesniu „iPhone“ modeliu ir ruošiasi įsigyti šį, nes jam tiks visi turimi dėklai.

Kartu su šiais dėklais „Apple“ atnaujino ir silikoninių bei odinių dėklų, skirtų „iPhone 6“, „iPhone 6 Plus“, „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“, spalvų gamą.

Silikoniniai dėklai pasipildė geltona, abrikoso, šviesiai rožine, alyvine, ryškiai mėlyna ir mėtos spalvomis, o odiniai – geltona, pilka ir jūros mėlynumo spalvomis.

„iPhone 6s“ silikoninis dėklas

Steve’as Wozniakas palaiko „Apple“ kovoje su FTB

Nepaisant to, kad jis daugiau joje nebedirba, kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve’as Wozniakas visada turi nuomonę apie dalykus, susijusius su „Apple“, ir nebijo jos išreikšti viešai.

Pirmadienio vakarą S. Wozniakas lankėsi populiarioje JAV vakaro televizijos laidoje, kurioje dalinosi savo mintimis apie „Apple“ atsisakymą padėti federaliniam tyrimų biurui (FTB) apeiti „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo naudoto „iPhone“ esančių duomenų.

„Šiuo atveju esu „Apple“ pusėje“, – teigė Wozas, pridurdamas, kad jis yra kovos už žmogaus teises aktyvistas ir vienas iš skaitmeninių teisių grupės (EFF) įkūrėjas.

Anot jo, FTB, norėdama įrodyti, kad „iPhone“ saugumo sistemos apėjimas yra svarbus nacionaliniam saugumui, pasirinko jiems nepalankų atvejį.

Nors daugelis technologijų kompanijų ir jų vadovų, įskaitant „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą, išreiškė palaikymą „Apple“, JAV politikai ir visuomenė yra linkę manyti kitaip.

„Pew“ tyrimų centro duomenimis, daugiau nei pusė JAV gyventojų mano, kad „Apple“ turėtų padėti FTB „nulaužti“ „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo telefone esančių duomenų.

„Apple“ taip sustiprins „iPhone“ apsaugą, kad apeiti nebus įmanoma

Kompanijos „Apple“ inžinieriai jau darbuojasi ties telefono „iPhone“ apsaugos sustiprinimu, siekiant tokius bandymus kaip FTB paversti neįmanomais, praneša „The New York Times“.

„Mes stovime už tuos žmones, kurie nori turėti balsą, bet bijo, ir mes stovime už savo vartotojus, nes jų apsaugojimą mes matome kaip savo darbą“, – „ABC News“ duotame interviu sakė „Apple“ vadovas Timas Cookas.

Šaltiniai teigia, kad „Apple“ inžinieriai ties operacinės sistemos „iOS“ saugumo stiprinimu pradėjo darbuotis dar prieš San Bernardino ataką, per kurią žuvo 14 žmonių ir po kurios įvairios JAV teisėsaugos institucijos, įskaitant FTB, verčia „Apple“ padėti prieiti prie užrakinimo kodu apsaugoto teroristo naudoto telefono „iPhone“.

Operacinė sistema „iOS“ leidžia atnaujinti jos versiją be reikalavimo suvesti ekrano užraktą. Būtent tokiu būdu „Apple“ gali apeiti bet kurio „iPhone“ apsaugą, atnaujindama „iOS“ versiją į specialią, kuri leistų prieiti prie telefone esančių duomenų.

Tačiau po žiniasklaidos ir saugumo ekspertų priekaištų, kodėl „Apple“ yra pasilikusi tokią galimybę patekti į savo vartotojų įrenginius, JAV technologijų kompanija, kuri itin vertina savo vartotojų saugumą, gali atsisakyti tokios privilegijos ir panaikinti „užpakalinių durų“ galimybę į šimtus milijonų visame pasaulyje naudojamų mobiliųjų įrenginių.

„Apple“ pateikė oficialų atsakymą į teismo prašymą apeiti „iPhone“ apsaugą

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį pateikė prašymą anuliuoti teismo nutartį, pagal kurią JAV technologijų kompanija turi padėti federaliniam tyrimų biurui (FTB) prieiti prie San Bernardino atakos teroristo naudoto „iPhone“ esančių duomenų.

Toks prašymas yra pirmas oficialus ir teisinis kompanijos atsakymas į teismo sprendimą, kuris prieš beveik dvi savaites buvo priimtas federalinio teismo teisėjas.

Iš esmės prašymas atkartoja tuos pačius žodžius, kuriuos pastarąją savaitę visur kartojo „Apple“ vadovas Timas Cookas: „Apple“ atsisako padėti FTB „nulaužti“ savo pačios sukurtą apsaugą, nes tai gali sukelti pavojų „Apple“ vartotojams ir pakurstyti panašius atvejus ateityje.

Tiems, kurie nėra susipažinę su šia istorija, kviečiame skaityti mūsų trumpą apžvalgą apie tai, ko reikalaujama iš „Apple“, kodėl ji atsisako tai vykdyti ir ar išvis gali tai padaryti.

Beprecedentis įvykis? „Apple“ reikalaujama atrakinti dar 12 telefonų „iPhone“

Federalinių tyrimo biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey ir jo šalininkai teigia, kad telefono „iPhone“ apsaugos „nulaužimas“ būtų vienkartinis prašymas ir nesukeltų pasikartojančių teisėsaugos reikalavimų šio įrenginio kūrėjai kompanijai „Apple“.

Regis, kad JAV teisingumo departamentas mano kitaip, mėgindamas gauti teismo nutarimus, kuriais „Apple“ būtų įpareigota apeiti savo sukurto išmaniojo telefono apsaugą dar keliose bylose visose JAV.

Kaip ir FTB atveju, teisingumo departamentas naudojasi jam palankiais įstatymais kaip pagalba, kuria siekiama priversti prieiti prie telefonuose esančių duomenų – galimų įkalčių.

Įdomiausia yra tai, kad, kaip ir daugelis galėjo spėti iš pradžių, „Apple“ bandoma priversti „atlikti pareigą“ ne tokiose su terorizmu susijusiose bylose kaip San Bernardino, tačiau mažesnio mąsto. Savo ruožtu „Apple“ gina savo vartotojų privatumą ir, žinoma, atsisakys, pasak jų, pagal įstatymus nepriklausančių prievolių.