Ką reiškia raidė „i“ kiekvieno „Apple“ produkto pavadinime?

Nors daugelis naudojamės bent vienu „Apple“ produktu, retas susimąstome, ką reiškia jų pavadinimus pradedanti raidė „i“, žengianti prieš kiekvieną išmanųjį telefoną „iPhone“, planšetinį kompiuterį „iPad“ ar stalinį kompiuterį „iMac“.

Dar 1998-ųjų metų kompiuterio „iMac“ pristatymo metu „Apple“ įkūrėjas Steve’as Jobsas atskleidė, ką simbolizuoja ši raidė. Tiesa, ji simbolizuoja ne vieną, o net penkis dalykus.

Anot Jobso, pagrindinė raidės „i“ reikšmė prieš kiekvieną pagrindinį „Apple“ produktą reiškia internetą, nes žmonės ilgai norėjo paprasto ir greito būdo prie jo prisijungti, o „iMac“ gali tai užtikrinti.

Kitos reikšmės – individualus, instruktuojantis, informuojantis ir įkvepiantis. Svarbu paminėti, kad sprendimą taip vadinti svarbiausius savo produktus „Apple“ priėmė dar nepasirodžius „iPod“, „iPhone“ ir „iPad“.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą, kuriame „Apple“ pristato pirmąjį „iMac“ modelį.

Steve’as Jobsas nenorėjo leisti „Windows“ vartotojams naudotis „iPod“ ir „iTunes“

Vienas pagrindinių muzikos grotuvų „iPod“ kūrėjų Tony Fadellas neseniai duotame interviu atskleidė naujų faktų apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą ir jo darbo metus šioje kompanijoje.

Fadellas pasakojo apie jo vaidmenį „Apple“ ir daugelį metų trukusius santykius su S. Jobsu. Interviu metu buvęs vienas kompanijos vadovų atskleidė įdomių faktų apie sprendimus leisti „Windows“ vartotojams naudotis „iPod“ ir „iTunes“.

Pasirodo, Jobsas iš tiesų buvo prieš „iPod“ palaikymo sukūrimą personaliniams kompiuteriams, nes šį muzikos grotuvą jis matė kaip būdą pritraukti vartotojus prie „Mac“. Tuo tarpu Fadellas turėjo komandą žmonių, kurie dirbo ties „iPod“ ir „iTunes“ palaikymo ne „Apple“ kompiuteriams.

Po to, kai Jobsas sulaukė didelės „iPod“ komandos spaudimo dėl „iTunes“ sukūrimo didžiulei „Windows“ vartotojų rinkai, „Apple“ įkūrėjas nusileido, tačiau sutiko „palaiminti“ tokį žingsnį tik tokiu atveju, jei žurnalistas Waltas Mossbergas pritars dizainui.

Anot Fadello, sukūrus palaikymą „Windows“ platformai, kompiuterių „Mac“ pardavimai padidėjo. Operacinei sistemai „Windows“ naudojami „iPod“ ir „iTunes“ buvo geri, tačiau su „Mac“ jie veikdavo dar geriau, taip priverčiant vartotojus pereiti prie „Apple“ kompiuterių.

Visą interviu su „iPod“ kūrėju galite skaityti čia.

Aukcione parduoti seni Steve’o Jobso sandalai

Nesvarbu, kas toks Steve’as Jobsas ir kokios didelės kompanijos įkūrėjas jis buvo, bet jo senų sandalų įsigijimas aukcione neretam gali pasirodyti vis dar keistas. Tačiau vis tik atsirado entuziastų, kurie už juos paklojo nemažą sumą.

Šeštadienį vykusiame aukcione JAV buvo parduoti keli asmeniniai Steve’o Jobso daiktai, tarp kurių – sandalai, megztinis aukšta apykakle, naudotas „Seiko“ riešo laikrodis bei smulkūs aksesuarai, įskaitant vizitinę kortelę ir aštuntojo dešimtmečio „Apple“ pieštuką.

Daugumą šių daiktų yra dar iš tų laikų, kai S. Jobsas dirbo kompanijoje „NeXT“, kurią įkūrėjo po laikino pasitraukimo iš „Apple“. Šie daiktai buvo parduoti iš asmeninės Marko Sheffo kolekcijos. Jis aštuntajame dešimtmetyje rūpinosi Jobso nekilnojamuoju turtu bei su „Apple“ įkūrėju dalinosi organinės sodininkystės patirtimi.

Aukcione parduodamus daiktus buvęs S. Jobso pažįstamas surinkdavo po to, kai šis juos išmesdavo lauk. Anot M. Sheffo, „Apple“ įkūrėjas nemėgdavo turėti daug daiktų, todėl jam dažnai tekdavo tiesiog jų atsisakyti.

Tiesa, nėra aišku, kas ir už kiek įsigijo S. Jobso apavą.

Lietuvoje pradedamas rodyti daug dėmesio sulaukęs filmas „Steve Jobs“

Penktadienį Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Steve Jobs“, kuris pasakoja apie legendinio „Apple“ įkūrėjo gyvenimą. 

„Lūšnynų milijonieriaus“ ir „Traukinių žymėjimo“ režisieriaus Danny Boyle’o sukurtoje juostoje pagrindinis dėmesys skiriamas trim svarbiems S. Jobso gyvenimo profesiniams įvykiams: 1984 m. pristatytam asmeniniam kompiuteriui „Macintosh“, po ketverių metų į rinką išleistam kompiuteriui „NeXt“ ir, žinoma, didžiausią jo triumfą paliudijusio „iMac“ pristatymui 1998-aisiais.

Šalia šių pasaulį keitusių S. Jobso (kurį vaidina Michaelis Fassbenderis) pasiekimų, filmas pasakoja apie sudėtingus jo santykius su bendradarbiais, kolegomis, artimaisiais ir tikra dukra Liza, kurios S. Jobsas labai ilgai nenorėjo pripažinti, nors DNR testas ir buvo įrodęs jo tėvystę.

Šis filmas jau spėjo susilaukti gausybės įvairių nuomonių. Štai garsus technologijų žurnalistas Waltas Mossbergas ir S. Jobso žmona Laurene Powell apie šį filmą atsiliepė neigiamai, D. Boyle’as netgi atsiprašė dabartinio „Apple“ vadovo Timo Cooko.

Sulaukė kritikos už filmo „Steve Jobs“ kritikavimą

Įtakingo leidinio „New York Times“ technologijų žurnalistas Nickas Biltonas yra pasipiktinęs Silicio slėnio atstovų siekiu sugniuždyti naujausią filmą apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą, kuris per septynias rodymo kino teatruose savaites už bilietus sugebėjo surinkti „vos“ 18 mln. JAV dolerių.

Nors žurnalistas mano, kad Jobso efektas ir susidomėjimas juo šiuo metu jau yra šiek tiek sumenkęs, o filmui išleisti pasirinktas ne pats tinkamiausias metas, jis teigia, kad didieji technologijų investuotojai susimokė ir jau seniau pradėjo įtikinėti visus aplinkinius, kad nepalaikytų šio filmo.

Kaip viena iš tokio elgesio priežasčių yra nepasitenkinimas pačiu filmu. Štai rašytojas Stevenas Levy’is, kuris Jobsą pažinojo pirmaisiais jo kilimo karjeros laiptais metais, nemano, kad naujausias filmas apie jo pažįstamą atspindi tikrąjį jo veidą ar bent tą, kurį pažino didžioji dalis pasaulio.

N. Biltonas teigia, kad garsieji investuotojai elektroniniais laiškais netgi nuteikinėjo aplinkinius, kad šie nepalaikytų filmo. Tarp filmo priešininkų – ir S. Levy’is, ir Waltas Mossbergas. Pastarasis yra garsus technologijų žurnalistas, kuris visai neseniai taip pat pažėrė kritikos filmui „Steve Jobs“.

iTouch.lt primena, kad jau gruodžio 4 dieną, penktadienį, Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Steve Jobs“.

Filmo „Steve Jobs“ režisierius apie filmo išleidimo strategiją: tai buvo arogantiška

Britų režisierius Danny Boyle’as, kurio naujausias kūrinys yra filmas yra apie legendinį kompanijos „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą, teigia, kad filmo startas JAV kino teatruose buvo kiek neapgalvotas ir apibūdino tai kaip aroganciją.

„Mes buvo arogantiški, siekdami tai pristatyti labai plačiai ir labai greitai“, – penktadienį teigė režisierius vieno lėšų rinkimo renginio metu Londone.

Nors iš pradžių buvo tikimasi, kad filmas „Steve Jobs“ per pirmąjį premjeros savaitgalį atneš 15-19 milijonų JAV dolerių pajamų, kūrėjams po jo teko taikytis „vos“ 7,3 mln. JAV dol.

Dar šio mėnesio pradžioje buvo pranešta, kad „Steve Jobs“ nebus rodomas daugiau kaip 2 tūkst. kino teatrų dėl per mažų bilietų pardavimų.

Tuomet Boyle’as teigė manęs, kad „Apple“ gerbėjai plūs į šį filmą kaip išprotėję, o prie to prisidės neseniai išleisti nauji „Apple“ produktai, kurie visuomet sukelia tam tikrą sujudimą.

Tiesa, vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas dar rugsėjį sakė, kad šis filmas pasižymi autentiškumu: „Pamatęs dalį filmo pasijaučiau taip, lyg iš tikrųjų stebėčiau Steve’ą Jobsą ir kitus, o ne aktorius vaidinančius juos“, – teigė S. Wozniakas.

iTouch.lt primena, kad filmas „Steve Jobs“ Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti jau šį penktadienį, gruodžio 4 d.

Danny Boyle
Filmo „Steve Jobs“ režisierius Danny Boyle’as.

Technologijų ekspertas filme „Steve Jobs“ neatpažįsta legendinio „Apple“ įkūrėjo

Didžiosiose šalyse kino teatrus pasiekus naujausiam filmui apie kompanijos „Apple“ įkūrėją „Steve Jobs“, visame pasaulyje ir žiniasklaidoje kyla vis daugiau diskusijų. 

Ilgametis Steve’o Jobso pažįstamas ir buvęs įtakingas „Wall Street Journal“ technologijų apžvalgininkas Waltas Mossbergas jau spėjo sukritikuoti naujausią filmą „Steve Jobs“, teigdamas, kad jame neatpažįsta žmogaus, kurį pažinojo.

„Priešingai nei Sorkinas (filmo scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas – red past.), aš pažinojau tikrąjį Steve’ą Jobsą maždaug 14 metų, kurie buvo produktyviausi ir sėkmingiausi jo karjeroje dirbant „Apple“.

Per šiuos metus aš praleidau dešimtis valandų privačiuose pasikalbėjimuose su juo ir imant interviu ant scenos technologijų konferencijos metu, kurią aš rengiau. Ir Steve’as Jobsas, vaizduojamas Sorkino filme, nėra žmogus, kurį aš pažinojau“, – teigia ilgametis technologijų konferencijos „D: All Things Digital“ vedėjas.

Netrukus po tokio W. Mossbergo pareiškimo, S. Jobso žmona Laurene Powell savo „Twitter“ paskyroje padėkojo žurnalistui už tai, kad „atskyrė faktus nuo prasimanymo“.

Ketvirtadienį, kaip atsakymą į W. Mossbergo pareiškimą, filmo statytoja kino kompanija „Universal Pictures“ paviešino vaizdo įrašą, kuriam trumpai diskutuoja pagrindiniai filmo aktoriai ir statytojai: aktoriai Michaelis Fassbenderis, Kate Winslet, Sethas Roganas, Jeffas Danielsas, scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas ir režisierius Danny Boyle’as.