„Juiceboxx“: unikali „MacBook“ įkroviklio apsauga

Ne paslaptis, kad „Apple“ įrenginiams gaminami įkrovimo kabeliai nėra itin patvarūs. Juos naudojant tinkamai ir su priežiūra, galima išvengti dažno naujų įkroviklių pirkimo, tačiau juk daiktas turi tarnauti vartotojui, o ne vartotojas daiktui, ar ne? Ne išimtis ir nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ įkroviklių „MagSafe“ kabeliai, dėl kurių ne vienas kelissyk yra paploninęs savo piniginę. Tad kyla klausimas, ar įmanoma juos apsaugoti?

Internete galima rasti nemažai patarimų ir būdų, kaip kuo ilgiau išlaikyti „MagSafe“ kabelį nepažeistą. Vieni siūlo naudotis „Apple“ patarimu ir eksploatuoti įkroviklį pagal gamintojo reikalavimą, kiti – apklijuoti silpniausias kabelio vietas lipnia juosta ar kitomis specialiomis priemonėmis.

Tačiau yra ir kitas, galbūt kur kas geresnis ir patogesnis būdas šiai problemai išspręsti. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti šiek tiek juokinga, tačiau šis būdas – „MagSafe“ dėklas. Ir ne bet koks dėklas, o apsaugantis pačią silpniausią „MagSafe“ įkroviklių vietą. Amerikiečių kompanija „Juiceboxx“ mums davė išbandyti vieną tokių dėklų ir įvertinti, ar verta papildomai investuoti į „MagSafe“ įkroviklio apsaugą.

Kaip tai veikia?

Tokiu pačiu pavadinimu „Juiceboxx“ užvadintas „MagSafe“ dėklas susideda iš dviejų plastikinių dalių. Esminė šio dėklo funkcija yra neleisti užsilenkti tai kabelio vietai, kuri „išeina“ iš „MagSafe“ adapterio ir keliauja link kompiuterio. Ši problema išsprendžiama vos kelių centimetrų dėka, nes „Juiceboxx“ būtent tokiam kabelio ilgiui neleidžia būti užlenktam ir taip sukelti apsauginės kabelio dalies sutrūkimą, irimą.

Pradėjus naudotis šiuo „MagSafe“ dėklu buvo kilusi mintis, kad plastikas, iš kurio dėklas yra padarytas, yra gana trapus ir suskils pirmai progai pasitaikius. Tačiau vėliau, įvykus keliems neplanuotiems smūgiams iš gana nemažo aukščio, teko įsitikinti „Juiceboxx“ patvarumu.

Be to, iš „Juiceboxx“ vartotojų neatimama galimybė patogiai suvynioti įkroviklio kabelį ant tam specialiai skirtų „auselių“ – panašiai, kaip originaliajame „MagSafe“ adapteryje. Todėl šis dėklas išsprendžia ne tik silpnos įkroviklio vietos problemą, bet ir leidžia apsaugoti likusią įkroviklio kabelio dalį, kai šis yra transportuojamas.

Dizainas

Nors „Juiceboxx“ nedengia viso „MagSafe“ adapterio korpuso, tačiau drįstame jį vadinti dėklu. Ne dėlto, kad jis atlieka apsauginę funkciją, tačiau dėl to, kad „Juiceboxx“, kaip „iPhone“ ar „iPad“ dėklai, suteikia išskirtinumo iš dizaino pusės. Susidomėję gali rinktis vieną iš 6 spalvų „Juiceboxx“: mėlynos, juodos, baltos (skaidrios), raudonos, rožinės ar žalsvos. Todėl naudojant „Juiceboxx“ bus nesunku surasti savo „MacBook“ įkroviklį ir nesumaišyti su kitų.

Norint įsigyti „Juiceboxx“ teks pasirinkti ir savo modeliui tinkamą dėklo dydį, nes „MagSafe“ šiuo metu rinkoje yra trijų standartų, kurie atitinkamai skirti „MacBook Air“, 13 colių įstrižainės ekranus turintiems „MacBook ir „MacBook Pro“ bei „MacBook Pro“ modeliams su 15 ar 17 colių įstrižainės ekranais.

Apibendrinant

Jei esate pedantas ar saugote daiktus kaip savo akį, tuomet „Juiceboxx“ galbūt ir ne jums. Tačiau tiems, kurie bent kartą dėl kabelio susidėvėjimo jau keitė „MagSafe“ įkroviklį ar jaučia, kad netrukus gali ateiti ta diena, JAV gaminamas „Juiceboxx“ yra puikus pasirinkimas atsižvelgiant į tai, kad šį dėklą gamintojas parduoda už 19,99 JAV dol. (apie 19 eurų), o naujo „MagSafe“ įkroviklio kaina yra mažiausiai 3 kartus didesnė…