„Apple“ patarimai: kaip su „iPhone“ kurti kokybiškesnes nuotraukas?

Kompanija „Apple“ socialiniame tinkle „Twitter“ vartotojams ne tik teikia pagalbą naudojantis „Apple“ produktais bei atsako į jų klausimus, bet ir dalinasi patarimais, kaip patogiau naudotis „Apple“ produkcija ir įvairiomis funkcijomis.

Fotografuoti mėgstantiems ar ketinantiems tai daryti „iPhone“ vartotojams „Apple“ turi patarimų, kaip kurti kokybiškesnes nuotraukas. Pateikiame juos žemiau.

• Įjunkite HDR (High Dynamic Range). Lietuviškai tai skambėtų kaip platus dinaminis diapozonas. Tai reiškia, kad nuotraukos pasižymi didesniu šviesumo skirtumu tarp šviesiausių ir tamsiausių nuotraukos zonų. Fotografuojant gamtą ar šviečiant saulei, patartina naudoti šią funkciją, kurią galima aktyvuoti kameros programos viršutinėje meniu juostoje.

• Užfiksuokite sufokusuotą objektą. „iPhone“ kameros aplikacija leidžia užfiksuoti norimą sufokusuoti objektą. Tai reiškia, kad net ir pasikeitus įrenginio pozicijai ar sudrebėjus rankai norimas objektas išliks sufokusuotas. Norint tai padaryti, prieš fotografavimą reikia paspausti ir palaikyti ant norimo sufokusuoti objekto.

• Nustatykite nuotraukos šviesumą. Nors „iPhone“ kamera fokusuodama nusistato optimaliausią nuotraukos šviesumą, jis ne visada būna tikslus ir tinkamas. Todėl kameros aplikacija leidžia keisti šį šviesumą. Norint tai padaryti, reikia kartą paspausti ant ekrano ir pasinaudoti šviesumo slankikliu.

Norėdami gauti daugiau patarimų iš „Apple“, kaip naudotis tam tikromis jų produktų funkcijomis, kviečiame sekti „Apple“ pagalbos paskyrą „Twitter“ tinkle. Taip pat, kviečiame dalintis savo su „Apple“ įrenginiais sukurtomis nuotraukomis projekte „iFotografija“.

Kaip preciziškai nustatyti „Mac“ ekrano ryškumą ir garsą?

Ar kada susidūrėte su situacija, kai nustatinėdami kompiuterio „Mac“ garso lygį vienas iš jų buvo per aukštas, o kitas – per žemas? Tokiose situacijose būtų puiku turėti galimybę pasirinkti vidurį tarp šių dviejų lygių.

Nedaugelis žino, kad yra būdas, kaip nustatyti ekrano ryškumą ir garsumą su kur kas daugiau lygių pasirinkimų. Pasidalinsime su jumis instrukcija, kaip tai padaryti.

Ekrano ryškumo ir garso nustatymas su daugiau pasirinkimų

Įprastai, kad kai norime pakeisti ekrano ryškumo ar garso lygį, spaudžiame specialiai tam skirtus „Mac“ klaviatūros mygtukus. Tačiau ką daryti, jei duoti ryškumo ar garso lygiai netenkina?

„Mac“ ekrano ryškumas
Naudojantis šia kombinacija, padalos bus padalintos į ketvirčius. / iTouch.lt nuotr.

Tokiu atveju speciali klaviatūros kombinacija jums suteikia galimybę keisti lygį, kuris būna padalintas į ketvirčius. Tai reiškia, kad vienas garso ar ekrano ryškumo lygis patampa keturiais lygiai.

Norint tai padaryti, reikia nuspausti Shift (⇧) + Option (alt) mygtukų kombinaciją ir ją spaudžiant reguliuoti garsą ar ekrano ryškumą.

Ši funkcija nėra žymi, tačiau naudinga. Ji gera tuo, kad nereikia diegti jokių papildomų programų bei nustatyti labiausiai tinkamą garsumą klausant muzikos.

Išbandėme: „Apple“ pagalbos teikimas vartotojams „Twitter“ tinkle susilaukė pasisekimo

Nauja kompanijos „Apple“ palaikymo tarnybos paskyra socialiniame tinkle „Twitter“ vos per parą nuo sukūrimo spėjo įgauti pagreitį. Ketvirtadienio rytą sukurta paskyra jau turi per 140 tūkst. sekėjų.

Šiuo metu @AppleSupport paskyra jau yra parašiusi virš 4 tūkst. atsakymų į vartotojų klausimus. O tai reiškia, kad per valandą „Apple“ palaikymo tarnyba atsako į beveik 100 žinučių.

Nors daugelis technologijų kompanijų jau seniai teikia palaikymą ir pagalbą vartotojams per „Twitter“ platformą, „Apple“ sugalvojo tai įgyvendinti tik dabar. Vartotojai gali rašyti žinutes @AppleSupport kanale, o „Apple“ konsultantai tipiškai paprašo pateikti daugiau informacijos asmeninėse žinutėse.

Paskyroje besikreipiantys sulauks atsakymų kiekvieną darbo dieną, be to, „Apple“ taip pat dalinsis patarimais ir pamokomis, kaip naudotis tam tikromis jų produktų funkcijomis.

Mes jau spėjome išbandyti naują susisiekimo su „Apple“ būdą, užklausdami pagalbos tarnybos dėl galimybės gauti naujas garantinio nešiojamo kompiuterio „MacBook Pro“ kojeles, skirtas pakeisti nusidėvėjusioms. Teigiamas atsakymas buvo gautas vos per tris valandas, paprašius adreso ir kitų duomenų.

Ši nauja galimybė susisiekti su „Apple“ pagalbos tarnyba yra lengviausias ir greičiausias būdas išspręsti kilusias problemas su „Apple“ įrenginiais. Žinoma, žinutes ir atsakymus „Apple“ kol kas reikia pateikti anglų kalba.

„Twitter“ susirašinėjimas su @AppleSupport
@AppleSupport atsako greitai ir konkrečiai, todėl netenka ilgai laukti. / iTouch.lt nuotr.

Kaip pridėti nuostabias „Apple TV“ užsklandas prie savo „Mac“?

Pasirodžius ketvirtos kartos televizijos priedėliui „Apple TV“, vartotojai sulaukė naujos funkcijos, kuri papuoš jų televizorių ekranus, kai „Apple TV“ taps trumpai nenaudojamu. Tai – „gyvos“ ekrano užsklandos, kurios reaguos į paros metą.

Todėl nenuostabu, kad tokias užsklandas savo ekrane nori matyti ir kompiuterių „Mac“ vartotojai. Dalinamės instrukcijomis, kaip šias užsklandas pridėti prie esamų kompiuteryje „Mac“.

1 žingsnis. Atsisiųskite iš svetainės „GitHub“ naujausią užsklandos „Aerial“ failą. Įsitikinkite, kad atsisiuntėte ne senesnę kaip 1.2 beta 4 versiją tam, kad užsklandos veiktų ir neprisijungus prie interneto.

2 žingsnis. Dukart spauskite ant atsisiųsto failo ir išarchyvuokite jį.

Atidarykite išarchyvuotą failą, laikydami mygtuką „Control“ (Alt) ir paspausdami ant failo kartą. Pasirinkite „Open“.

248155

Jei pasirodys sistemos pranešimas, dar kartą spauskite „Open“.

248158

3 žingsnis. Automatiškai atsidarys „System Preferences“ ir paklaus, ar norite užsklandą pritaikyti visiems, ar tik esamam kompiuterio vartotojui. Pasirinkite Jums tinkamą variantą ir spauskite „Install“.

248157-1280

4 žingsnis. Atsidariusiame „Screen Saver“ skirsnyje, iš sąrašo pasirinkite „Aerial“ užsklandą.

248154-1280

5 žingsnis. Spauskite „Screen Saver Options…“, kad peržiūrėtumėte užsklandos nustatymus.

248152-1280

Nuo šiol bus rodoma naujoji, „Apple TV“ stiliaus užsklanda. „Screen Saver“ skirsnyje taip pat galite pasirinkti, po kiek laiko turi būti pradėta rodyti kompiuterio užsklanda.

Kaip išspręsti „iOS 9.1“ problemą, kai neveikia kontaktų paieška

Vis daugiau „iOS“ naudotojų, atnaujinę savo įrenginių operacinės sistemos versiją į 9.1, susiduria su problema, kai kontaktų ar skambinimo aplikacijose neveikia kontaktų paieška, aplikacijos užstringa. iTouch.lt dalinasi patarimu, kaip šią problemą išspręsti.

Norint įveikti šią dar plačiai nepaplitusią problemą, reikia atstatyti įrenginio parametrus į gamyklinius. Tai galima padaryti nukeliavus į įrenginio nustatymus: Settings – General – Reset – Reset All Settings.

Šis patarimas galioja ne tik „iOS 9.1“, bet ir ankstesnėms „iOS 9“ versijoms.

Tiesa, svarbu paminėti, kad nustatymų atstatymas privers iš naujo nusistatyti tokius parametrus kaip skambėjimo tonas, žinučių signalas ir kt.

iTouch.lt primena, kad visuomet yra svarbu reguliariai kurti įrenginio atsargines kopijas. Išsamų gidą apie „iPhone“ ir „iPad“ atsargines kopijas galite rasti čia.

Geriausios „OS X El Capitan“ funkcijos, kurias turite žinoti

„OS X El Capitan“

Kompanija „Apple“ kartu su operacine sistema „OS X El Capitan“ prižadėjo, kad nauji sistemos patobulinimai leis šiai versijai veikti kaip niekada greitai. Ir nors naujoji operacinė sistema savo išvaizda nuo pirmtakės „Yosemite“ skiriasi ne tiek ir daug, sisteminių naujovių yra daug.

Po kelių mėnesių bandomosios „El Capitan“ versijos testavimo, atrinkome dešimt geriausių funkcijų, kurias turi žinoti kiekvienas „Mac“ vartotojas, norėdamas iš „El Capitan“ išpešti kiek įmanoma daugiau.

„Split View“

„Split View“

Norėdami naudotis dvejomis aplikacijomis viename lange daugiau nebeprivalėsite paraleliai sumažinti jų dydžių. Už jus tai padarys nauja funkcija „Split View“, kuri vienu ilgesniu paspaudimu ant žalio programos padidinimo lango padalins ekraną į dvi dalis, prieš tai leidusi pasirinkti aplikacijų pasiskirstymo ekrane santykį.

Lengva kursoriaus paieška

Tai yra maža, tačiau gali būti viena iš naudingiausių „El Capitan“ savybių. Jei taip atsitinka, kad ekrane nerandate kursoriaus, tiesiog perbraukite keletą kartų greitai per jutiklio „Trackpad“ paviršių ir kursoriaus rodyklė padidės, kad galėtumėte lengvai ją pastebėti.

„AirPlay“ transliacija pavieniams „Safari“ vaizdo įrašams

Su „El Capitan“ daugiau nebereikės dalintis visos naršyklės langu per „AirPlay“ ir „Apple TV“. Dabar, kai žiūrėsite vaizdo įrašus „Safari“ naršyklėje, tereiks paspausti „AirPlay“ mygtuką ir pasirinkti, kuriame „AirPlay“ įrenginyje tą įrašą norite matyti.

Meniu juostos slėpimas

Patogesniam ekrano išnaudojimui nuo šiol pasitarnaus viršutinės meniu juostos paslėpimo funkcija, kuris leis išsikviesti meniu tik tada, kai kursorių nuvesite į ekrano viršų. Įjunkti šią funkciją galime nukeliavus į nustatymus: System Preferences > General ir pažymint „Automatically hide and show the menu bar“.

Lengvas laiškų ištrynimas

Lengvas laiškų ištrynimas

Pasiskolinusi keletą dizaino ypatybių iš „iOS 9“, „OS X El Capitan“ leis ištrinti elektroninius laiškus tiesiog perbraukiant dviem pirštais į kairę pusę per laišką. Pašto programa taip pat atpažins laiškų turinyje esančius kontaktus bei įvykius ir leis jiems skambinti ar pridėti įvykius į kalendorių.

Užduočių sąrašai užrašuose

Užduočių sąrašai užrašuose

Iš esmės atnaujintoje užrašų aplikacijoje dabar bus galima ne tik kurti užduočių sąrašus, bet ir įterpti žemėlapius, pridėti nuotraukas ar formatuoti tekstą. Nors užrašų aplikacija dar negali pasigirti „Evernote“ funkcionalumu, „Apple“ po truputį artėja link to.

Prisegtos „Safari“ kortelės

Prisegtos „Safari“ kortelės

Mėgstamos ir dažnai lankomos svetainės dabar gali būti priskirtos specialioms naršyklės „Safari“ kortelėms, kurios pasiekiamos vienu mygtuko paspaudimu ir neužima daug vietos kortelių juostoje. Tokioms kortelėms priskirtos svetainės kiekvieną kartą paleidus „Safari“ yra automatiškai atveriamos.

Šiukšliadėžė ne visada bus reikalinga

Jei iš kompiuterio norite failą pašalinti visiškai ir negrįžtamai, nebūtina jo siųsti į kompiuterio šiukšliadėžę ir vėl iš jos trinti. „OS X El Capitan“ pakaks pasinaudoti Option+Cmd+Delete kombinacija, kad failas nieko nelaukiant būtų pašalintas iš sistemos.

Nuotraukų meta duomenų redagavimas

Jei programoje „Photos“ esanti nuotrauka turi neteisingai nustatytą geolokaciją arba išvis jos nėra, ją galima pakeisti arba pridėti tiesiog paspaudus informacijos mygtuką. Tuomet, atsidariusiame žemėlapyje, tereikia perkelti smeigtuką į norimą vietą arba pridėti jį pasirinkus „Assign a Location“.

„Safari“ kortelės „užtildymas“

„Safari“ kortelės „užtildymas“

Naršyklė „Safari“ pagaliau seka, kurios svetainių kortelės skleidžia garsą, todėl daugiau nebereikės ieškoti atidarytų kortelių gausoje, iš kurios sklinda garsas. Kortelių skleidžiamas garsas gali būti išjungtas paspaudus ant jų esančią garsiakalbio piktogramą.

„iOS 8“: kaip redaguoti arba pašalinti greitąsias kontaktų nuorodas?

„iOS 8“: kaip redaguoti arba pašalinti greitąsias kontaktų nuorodas?

Kartu su mobiliąja operacine sistema „iOS 8“, „Apple“ vartotojams pristatė galimybę daugiaprograminiame režime (angl. – multitasking) greitai ir lengvai pasiekti paskutinius arba mėgstamiausias kontaktus. 

Paprasčiau tariant, tai puikus būdas sutaupyti laiko ieškant dažnai reikalingo kontakto. Tačiau kas, jei norite ten matyti tik mėgstamiausius kontaktus arba išvis jų nematyti? Pateikiame jums sprendimą.

Šiame straipsnyje mes jums parodysime, kaip pasirinkti, kokio tipo kontaktai turėtų būti rodomo „multitasking’e“ – mėgstamiausi ar/ir paskutiniai – arba kaip juos paslėpti apskritai.

Renkamės, kokius kontaktus rodyti

Galbūt jūs nenorite matyti kontaktų, kuriems skambinote neseniai. Arba galbūt jūs nenorite matyti mėgstamiausių kontaktų ir turėti prieigą tik prie paskutiniųjų, kuriems skambinote. Štai kaip redaguoti nustatymus ir pasirinkti tik tai, ką norite matyti.

1 žingsnis. Keliaujame į nustatymus: Settings > Mail, Contacts, Calendars.

2 žingsnis. Susirandame „Contacts“ skirsnį.

3 žingsnis. Pasirenkame „Show in App Switcher“.

4 žingsnis. Jei norite matyti tik mėgstamiausius kontaktus, išjunkite „Recents“, arba atvirkščiai.

Išjungiame kontaktų rodymą

Jei jums atrodo, kad kontaktų rodymas aplikacijų perjungimo režime yra nelogiška ar nesutaupo jums laiko, pateikiame būdą, kaip tai išjungti.

1 žingsnis. Keliaujame į nustatymus: Settings > Mail, Contacts, Calendars.

2 žingsnis. Susirandame „Contacts“ skirsnį.

3 žingsnis. Pasirenkame „Show in App Switcher“.

4 žingsnis. Išjungiame „iPhone Favorites“ ir „Recents“.

Žinoma, jei persigalvosite, visuomet šią funkciją galėsite susigrąžinti atlikdami alternatyvius veiksmus nustatymuose.