„Apple“ paslaugai „iCloud“ naudos „Google“ debesų kompiuterijos technologijas

Kompanija „Apple“ pasirašė susitarimą su interneto paieškos milžine „Google“ dėl dalies pastarosios vystomos debesų kompiuterijos platformos naudojimo „iCloud“ ir kitoms „Apple“ paslaugoms, praneša „CRN“.

Teigiama, kad dar praėjusiais metais įvykdyto susitarimo vertė siekia tarp 400-600 mln. JAV dolerių. Vienas iš šio sandorio punktų yra „Apple“ pasižadėjimas mažiau naudotis „Amazon“ teikiamų debesų kompiuterijos paslaugų platforma.

Nors „Apple“ niekada nėra atskleidusi, kokios kitų kompanijos platformos yra naudojamos ir atsakingos už sklandų „iCloud“ veikimą, pranešama, kad „Apple“ ir toliau naudotis „Amazon“ paslaugomis, nors didžioji dalis pinigų bus skiriama „Google“. Be to, tarp tokių paslaugų teikėjų „Apple“ yra pasirinkusi ir „Microsoft“.

Visgi, „The Information“ žurnalistas Amiras Efratis teigia, kad „Apple“ prireiks metų, kol didžiąją dalį savo internetinių paslaugų perkels į „Google“ siūlomą platformą.

Tačiau ateityje numatoma, kad „Apple“ mažins priklausomybę nuo kitų kompanijų debesų kompiuterijos teikiamų paslaugų ir mažins tam išleidžiamą nemažą pinigų kiekį. To priežastis – privatūs duomenų centrai, kuriuos „Apple“ jau stato didžiosiose pasaulio šalyse.

„Google“, „Facebook“ ir kitos technologijų kompanijos seks „Apple“ pavyzdžiu – stiprins savo paslaugų saugumą

Kompanijos „Google“, „Facebook“, „Snapchat“, „WhatsApp“ ir kitos technologijų milžinės sieks sustiprinti savo paslaugų saugumą po to, kai „Apple“ sėkmingai kovoja su FTB dėl pastarosios bandymų apeiti tam tikras išmaniojo telefono „iPhone“ saugumo sistemas.

Kaip skelbia „The Guardian“, „WhatsApp“ sieks šifruoti visus vartotojų balso skambučius. Tuo tarpu „Facebook“ svarsto naujas saugumo galimybes savo vystomai susirašinėjimo aplikacijai „Messenger“, o „Snapchat“ dirba ties „saugaus susirašinėjimo sistema“.

Interneto paieškos gigantė „Google“, teigiama, peržiūrės 2014 metais pradėtą kurti elektroninių laiškų šifravimo projektą, kuriuo el. laiškai gali būti atkoduoti tik siuntėjo ir gavėjo.

Šis projektas buvo pradėtas kurti kartu su „Yahoo“, tačiau vėliau sustojo. Bet paskutinio meto įvykiai, pranešama, privertė abi kompanijas grįžti prie šio projekto.

Visos šios ir kitos technologijų kompanijos jau yra pareiškusios palaikymą „Apple“ kovoje su FTB.

„Apple“ ir kitų technologijų kompanijų vadovai svarsto, kaip sustabdyti Donaldą Trumpą

Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas, neseniai pareiškęs skambių frazių apie „Apple“, regis, susirado galingų priešų. Kaip praneša „The Huffington Post“, „Apple“ vadovas Timas Cookas su kitų technologijų kompanijų vadovais ir respublikonų senbuviais susitikime aptarė būdus, kaip sustabdyti D. Trumpą nuo galimo laimėjimo rinkimuose.

Skelbiama, kad susitikimas įvyko vienoje Džordžijos valstijoje esančioje privačioje saloje, kurioje be Timo Cooko lankėsi „Google“ įkūrėjas Larry Page’as, verslininkas ir investuotojas Seanas Parkeris, automobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas, Baltųjų rūmų atstovas Paulas Ryanas ir nemažai respublikonų partijos narių.

Nors susitikimas buvo uždaras nuo žiniasklaidos, pagrindine jo tema įvardinta siekis sustabdyti Donaldą Trumpą nuo tapimo pagrindiniu respublikonų partijos kandidatu į JAV prezidentus. Be to, buvo diskutuojama, kaip ekscentriškam verslininkui pavyko tapti vienu iš lyderių šiuose rinkimuose.

Anksčiau D. Trumpas yra sakęs, kad jei taps prezidentu, privers „Apple“ gaminti savo produktus ne kitose šalyse, o JAV. O praėjusį mėnesį kandidatas į prezidentus paragino savo rinkėjus boikotuoti „Apple“ produkciją dėl šios atsisakymo padėti teisėsaugai prieiti prie teroristo „iPhone“ esančių duomenų.

Rinkimai į JAV prezidentus vyks šių metų lapkričio 8 dieną.

„Apple“ devintus metus iš eilės išrinkta kaip labiausiai gerbiama kompanija pasaulyje

Kompanija „Apple“ devintus metus iš eilės yra išrinkta kaip labiausiai vertinama kompanija pasaulyje. Šiuos rinkimus inicijuoja leidinys „Fortune“.

Skelbiama, kad pastarųjų metų rinkimuose susiformavo naujas „AAA“ standartas, nes pirmąsias tris vietas užėmė „Apple“, „Alphabet“ (arba kitaip – „Google“) ir „Amazon“. „Fortune“ pažymi, kad jau ketvirtą kartą labiausiai gerbiamų kompanijų sąraše pirmas tris vietas užima technologijų kompanijos, kurioms jau yra virš 40 metų.

Rinkimai buvo surengti apklausiant 4 tūkst. kompanijų vadovų, direktorių bei saugumo specialistų, kurie turėjo pateikti dešimt labiausiai gerbiamų kompanijų.

Respondentams buvo galima išrinkti iš pirmų 25 proc. praėjusių metų rinkimuose įvardintų kompanijų bei kompanijų, kurios savo rinkose buvo tarp lyderių.

„Apple“ vertingiausios kompanijos titulą gali atiduoti konkurentei – „Google“

Nors vertingiausios kompanijos pasaulyje titulu vis dar gali džiaugtis „Apple“, taip ilgiau gali ir nebebūti. Į šį titulą kėsinasi viena didžiausių jos konkurenčių, interneto paieškos milžinė „Google“.

O tiksliau – kompanija „Alphabet“, kurios konglomeratui priklauso „Google“ ir kitos dukterinės įmonės. Tiesa, „Alphabet“ vis vien galima vadinti „Google“ vardu, nes beveik visi aukščiausi vadovai yra tie patys.

Pirmadienį „Alphabet“ akcijų kaina pakilo 2 proc., o „Apple“ nukrito 1 proc. Tai atitinkamai padidino ir sumažino abiejų kompanijų vertę. „Alphabet“ vertė po akcijų kainos pasikeitimo pakilo iki 533,4 mlrd. JAV dol., o „Apple“ nukrito 532,7 mlrd. JAV dol.

Tiesa, jau dienos pabaigoje „Google“ savininkės vertė nukrito gerokai žemiau „Apple“, o pastarosios pakilo.

Tačiau tokį įvykį vistiek galima pavadinti iššūkiu „Apple“, kuri šį, nors ir simbolinį, titulą saugo jau seniai ir užtikrintai. „Alphabet“ šįsyk „įkąsti“ konkurentai pavyko dėl pirmadienį paskelbtų geresnių nei tikėtasi finansinių rodiklių.

„Apple“ – brangiausias prekės ženklas trečius metus iš eilės

prekės ženklai

Kompanija „Apple“ trečius metus iš eilės yra išrinkta brangiausiu prekės ženklu. „Interbrand“ sudaromame sąraše JAV technologijų milžinė nurungė kitas didžiausias pasaulio korporacijas, tarp kurių – „Microsoft“, „Google“ bei „Samsung“.

Kasmet vykdomi rinkimai yra paremti daugeliu prekės ženklo vertei įtaką darančių kriterijų, pavyzdžiui, finansiniai rodikliai ir vartotojų pasirinkimui daroma įtaka.

Trečius metus iš eilės šiame sąraše pirmą ir antrą vietas atitinkamai užima „Apple“ ir „Google“. Šiuo metu „Apple“ prekės ženklas yra vertinamas 170,28 mlrd. JAV dol. Per metus savo prekės ženklo vertę „Apple“ padidino 43 procentais.

Tuo tarpu „Google“ prekės ženklo vertė augo 12 procentų – iki 120,31 mlrd. JAV dolerių.

Visą pagal vertę išdėstytų prekės ženklų sąrašą galite rasti čia.

prekės ženklai

Su „Google Street View“ po gatves gali dairytis jau ir „iPhone“ vartotojai

Google-Street-View

Interneto paieškos milžinė „Google“ išleido aplikaciją „Google Street View“, skirtą „iPhone“, kuri suteikia galimybę stebėti panoraminius gatvių bei kelių vaizdus.

Įdomu yra tai, kad aplikacija ne tik leidžia naudotis įprasta klaidžiojimo po gatves funkcija, bet ir galimybe pačiam vartotojui įkelti panoramines nuotraukas į „Google Maps“ žemėlapius, kurie prieinami ir kitiems vartotojams.

„Google Street View“ startavo 2007 m. gegužės 25-ąją. Iš pradžių apėmė tik didžiausius JAV miestus, bet vėliau tapo prieinami ir užmiesčio vietovių bei iš viso 45 valstybių vaizdai.

„Street View“ dėka galima apžiūrėti, pavyzdžiui, namą, kitą statinį ir jo aplinką dar prieš atvykstant į jį, planuoti keliones ar aptarti konkrečią susitikimo vietą.

„Google Street View“ galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.