„iCloud“

„Apple“ paslaugai „iCloud“ naudos „Google“ debesų kompiuterijos technologijas

Kompanija „Apple“ pasirašė susitarimą su interneto paieškos milžine „Google“ dėl dalies pastarosios vystomos debesų kompiuterijos platformos naudojimo „iCloud“ ir kitoms „Apple“ paslaugoms, praneša „CRN“.

Teigiama, kad dar praėjusiais metais įvykdyto susitarimo vertė siekia tarp 400-600 mln. JAV dolerių. Vienas iš šio sandorio punktų yra „Apple“ pasižadėjimas mažiau naudotis „Amazon“ teikiamų debesų kompiuterijos paslaugų platforma.

Nors „Apple“ niekada nėra atskleidusi, kokios kitų kompanijos platformos yra naudojamos ir atsakingos už sklandų „iCloud“ veikimą, pranešama, kad „Apple“ ir toliau naudotis „Amazon“ paslaugomis, nors didžioji dalis pinigų bus skiriama „Google“. Be to, tarp tokių paslaugų teikėjų „Apple“ yra pasirinkusi ir „Microsoft“.

Visgi, „The Information“ žurnalistas Amiras Efratis teigia, kad „Apple“ prireiks metų, kol didžiąją dalį savo internetinių paslaugų perkels į „Google“ siūlomą platformą.

Tačiau ateityje numatoma, kad „Apple“ mažins priklausomybę nuo kitų kompanijų debesų kompiuterijos teikiamų paslaugų ir mažins tam išleidžiamą nemažą pinigų kiekį. To priežastis – privatūs duomenų centrai, kuriuos „Apple“ jau stato didžiosiose pasaulio šalyse.