„iOS 9“ naudojasi beveik 7 iš 10 „iOS“ vartotojų

Kompanija „Apple“ pranešė, kad naujausia mobiliąja operacine sistema „iOS 9“ naudojasi 66 procentai „iOS“ vartotojų. Šie skaičiai paremti lapkričio 2 dienos mobiliųjų aplikacijų „App Store“ duomenimis.

Dar prieš dvi savaites šis skaičius siekė 50 procentų. Tiesa, tada vartotojams su naujausia „iOS“ versija nebuvo kilę tiek daug problemų. iTouch.lt jau dalinosi patarimu, kaip išspręsti vieną svarbiausių problemų.

„Apple“ taip pat atskleidė, kad šiuo metu 25 procentai „iOS“ vartotojų naudoja „iOS 8“ versiją, o 9 proc. – dar senesnes.

Operacinės sistemos „iOS“ kūrėja jau yra viešai išleidusi „iOS 9.1“ versiją, o patvirtintiems programuotojams yra prieinama ir „iOS 9.2“ versija.

„iOS 9“ naudojasi beveik kas septintas „iOS“ vartotojas.
„iOS 9“ naudojasi daugiau nei šėši iš dešimties „iOS“ vartotojų.

„Apple“ teismui: neįmanoma prieiti prie užrakinto „iPhone“ duomenų

Kompanija „Apple“ teisme atskleidė, kad prieiti prie išmaniųjų telefonų „iPhone“, kuriuose yra įdiegta ne senesnė kaip „iOS 8“ operacinės sistemos versija, duomenų yra neįmanoma, tačiau tai padaryti su senesniais įrenginiais yra techniškai įmanoma, skelbia „Reuters“.

Jungtinių Amerikos Valstijų teisingumo departamentas kreipėsi į teismą siekdamas priversti „Apple“ padėti teisėsaugos institucijoms prieiti prie areštuotų „iPhone“ duomenų.

Prieš teismui priimant sprendimą, „Apple“ buvo paprašyta atsakyti, ar įmanoma prieit prie kodiniu užraktu apsaugoto „iPhone“ duomenų.

Anot JAV technologijų milžinės, tai padaryti yra neįmanoma 9 iš 10 įrenginių. Teigiama, kad apeiti užraktą ir pasiekti įrenginyje esančius duomenis galima tik senesniuose įrenginiuose su senesne operacine sistema, kurių yra jau tik 10 procentų.

Kaip teigia „Apple“ teisininkai, vertimas „Apple“ atskleisti vartotojų duomenis sugadintų kompanijos ir jos klientų santykius.

„iOS 9“ atnaujinimai nebekels problemų įrenginio atminčiai

iOS 9

Kompanija „Apple“ su operacine sistema „iOS 9“ padarė keletą labai svarbių atnaujinimų, kurie padės suinstaliuoti atnaujinimus jiems nereikalaujant daug įrenginio vidinės atminties.

Dar praėjusių metų rudenį išleista „iOS 8“ sukėlė daugumai vartotojų tikrą galvos skausmą, kuris privertė juos ieškoti atsakymo į klausimą: kaip įdiegti sistemos atnaujinimą, kuris reikalauja 3 ar 4 gigabaitų laisvos įrenginio vietos?

Tačiau su „iOS 9“ tokių problemų nekils.

Sistemos atnaujinimams – „dieta“

Pirmiausia, „Apple“ drastiškai sumažino atnaujinimų dydį. Didžiausias „iOS 8“ atnaujinimas siekė net 4,58 gigabaito (GB) – daugiau nei ketvirtadalį „iPhone“ modelio su 16GB atminties. Palyginimui, „iOS 9“ atnaujinimas reikalauja kur kas mažiau – iki 1,3GB.

Tačiau neapsigaukite. „iOS“ atnaujinimas po jo įdiegimo neužima papildomos vietos ir vos tik jis yra įdiegiamas vietoje senosios operacinės sistemos, atnaujinimo failas ištrinamas.

„Apple“ laikinam ištrins aplikacijas

Jei 1,3GB yra vis dar aukščiau jūsų įrenginio laisvos atminties ribos, nauja „Apple“ sukurta funkcija išspręs ir šią situaciją. Jei bandysite atsisiųsti „iOS 9“ atnaujinimą ir ir jūsų įrenginyje pritrūks jam vietos, sistema pasiūlys trumpam ištrinti kai kurias jūsų aplikacijas. Tačiau vos tik atnaujinimo atsiuntimas ir įdiegimas bus sėkmingai atliktas, sistema automatiškai atsiųs aplikacijas su visais jūsų duomenimis.

Senamadiškas, bet patikimas būdas atnaujinti

Jei jūsų įrenginyje išties trūksta laisvos atminties atnaujinimui ir nenorite, kad dalis jūsų aplikacijų būtų ištrintos – net ir laikinam, jūs visada turite galimybę atnaujinti operacinę sistemą senamadišku, bet patikimu būdu. Tam jums prireiks tik laido sujungimui su kompiuteriu, jame įdiegtos „iTunes“ programos ir interneto ryšio.

Išleistas „iOS 8.3“ skirtas operacinės sistemos „nulaužimo“ įrankis

„Cydia“

Kinų programuotojų komanda „TaiG“ išleido mobiliosios operacinės sistemos „iOS 8.3“ nulaužimo (angl. – jailbreak) įrankį, skirtą „Windows“ platformai ir tinkantį visiems palaikomiems „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ įrenginiams.

„Nulaužimas“ leidžia aukščiau išvardintų įrenginių savininkams instaliuoti nepatvirtintas trečių šalių aplikacijas, sistemos įskiepius, modifikacijas, grafines temas ir kitą turinį iš programos „Cydia“, kuri laikoma „App Store“ alternatyva.

Kitaip tariant, daugelio „jailbreak“ vartotojų žodžiais, „nulaužimas“ leidžia vartotojui labiau individualizuoti ir padidinti „iOS“ įrenginio galimybes už „Apple“ ribų. Tiesa, pastaroji „nulaužimo“ nepataria atlikti, nes tokiu atveju prarandama įrenginio garantija.

Jau ilgą laiką „jailbreak“ bendruomenė yra laikoma ir piratų bendruomene, nes šiek tiek patobulinus savo „iOS“ įrenginį galima prieiti prie beveik visų mokamų „App Store“ aplikacijų, už tai nesumokant nei euro.

„TaiG“ kūrėjai įspėja, kad kol kas ne visi „Cydia“ esantys atsisiuntimai yra suderinami su „iOS 8.3“, todėl reikia laukti, kol „Cydia“ kūrėjas Jay’us „saurik“ Freemanas atnaujins sistemą.

„iOS 8“ naudoja 81 procentas „iOS“ vartotojų

„Apple“ prekinis ženklas

Kompanija „Apple“ pranešė, kad jos sukurtos mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ naujausia versija „iOS 8“ yra naudojama net 81 proc. visų „iOS“ įrenginių.

Toks „iOS 8“ vartotojų skaičius nustatytas atsižvelgiant į iš „App Store“ atsisiunčiamas aplikacijas ir jų versijas.

Nuo balandžio 13 dienos bendras „iOS 8“ vartotojų skaičius pakilo 2 procentais. Manoma, kad būtent tokį pokytį labiausiai veikė ką tik prekyboje pasirodęs ir pirmiems vartotojams jau ant rankų įsitaisęs išmanusis laikrodis „Apple Watch“.

Jau ne už kalnų vartotojai turėtų sulaukti naujos „iOS 8“ versijos, mat vos prieš kelias dienas „Apple“ patvirtintiems programuotojams išleido bandomąją „iOS 8.4“ versiją, kuri pasižymi atnaujinta muzikos aplikacija. Joje išvysime šiek tiek pasikeitusį pagrindinių funkcijų išdėstymą bei paiešką, leisiančią patogiai naršyti savo muzikos kolekcijoje.

„iOS 8“ vartotojų skaičius

Atrasta „iOS“ spraga, leidžianti paveikti įrenginį per „Wi-Fi“ tinklą

„iPhone 6“

Apsaugos specialistai atrado mobiliosios operacinės sistemos „iOS 8“ klaidą, dėl kurios atsiranda galimybė padaryti bet kurį „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ įrenginį neveiksniu, jei šis yra bevielio interneto „Wi-Fi“ tinkle.

Tai atskleidė saugumo tyrėjai Adis Sharabanis ir Yairas Amitas, dalyvaudami saugumo konferencijoje „RSA 2015“, San Franciske (JAV). Ataka, pavadinta „Zona be „iOS“, sukelia „iOS“ įrenginiui nesiliaunančius sistemos persikrovimus, dėl ko įrenginiu tampa praktiškai neįmanoma naudotis.

„Bet kas, turintis maršrutizatorių, gali sukurti „Wi-Fi“ prieigą, priversti įrenginius prie jos prisijungti ir manipuliuoti interneto srautu, kuris, nukreiptas į įrenginį, sukelia programų ar visos sistemos sutrikimus, – teigė A. Sharabanis savo pranešime. – Nėra jokio kito būdo nuo to apsisaugoti, kaip tik išeiti iš kenkėjiško „Wi-Fi“ tinklo aprėpties lauko.“

Atakos principas – manipuliavimas SSL sertifikatais, kurie per „Wi-Fi“ yra siunčiami į „iOS“ įrenginį. Tačiau platesnės techninės detalės nebus atskleistos iki tol, kol „Apple“ nesutvarkys šios klaidos.

[youtube id=“i2tYdmOQisA“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

[youtube id=“PmgI0LaFYLA“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Aktivacijos užrakinimo funkcija ženkliai mažina „iPhone“ vagysčių skaičių

Aktivacijos užrakinimo funkcija ženkliai mažina „iPhone“ vagysčių skaičių

Dar 2013-aisiais „Apple“ pristatė mobiliąją operacinę sistemą „iOS 7“, o kartu su ja ir visiškai naują saugumo funkciją – aktivacijos užraktą (angl. – activation lock). Būtent ši funkcija leido milijonams vartotojų apsaugoti jų įrenginius nuo neteisėto pasinaudojimo, o kai kuriems – juos ir susigrąžinti.

Kaip skelbia „Reuters“, aktivacijos užrakto funkcijos, kuri neleidžia be teisėto įrenginio savininko „Apple ID“ prisijungimo duomenų pilnavertiškai naudotis įrenginiu, dėka išmaniųjų telefonų „iPhone“ vagysčių skaičius Niujorke sumažėjo 25 procentais, San Franciske – 40 proc., o Londone – net 50 proc.

„Mes padarėme progresą kovoje su išmaniųjų telefonų vagysčių epidemija, kuri prieš kelis metus palietė visus didžiuosius miestus“, – teigia Londono miesto meras Borisas Johnsonas.

Įvairių teisėsaugos institucijų atstovai jau seniai bando priversti populiariuosius telefonų gamintojus pradėti naudoti panašias saugumo funkcijas kaip jau seniai tai daro „Apple“, kuri pagal nutylėjimą įjungia „Find My iPhone“ funkcija įrenginyje, vos tik šiuo pradedama naudotis.