Kibernetinio saugumo legenda siūlo nulaužti „iPhone“ apsaugą, tačiau palaiko „Apple“

Kibernetinio saugumo legenda vadinamas Johnas McAfee kovoje su federaliniu tyrimų biuru (FTB) palaiko „Apple“ ir jos poziciją nepadėti „nulaužti“ žudynių organizatoriaus naudotą telefoną „iPhone 5c“.

Tačiau vien dėl to, kad McAfee mano, jog „Apple“ neturėtų padėti FTB, nereiškia, kad jis negali to padaryti pats.

Kaip atsaką į „Apple“ vadovo Timo Cooko laišką ir atsisakymą patenkinti FTB prašymą, garsios antivirusinės programinės įrangos kompanijos įkūrėjas pasiūlė savo itin kvalifikuotas programišių komandos paslaugas „nulaužti“ „Apple“ telefonui – esą tai užtruks iki 3 savaičių.

„Štai mano pasiūlymas FTB: aš nemokamai su savo komanda išgausiu duomenis iš San Bernardino (miestelis, kuriame įvyko nelaimė – red. past.) telefono“, – savo pasiūlymą portale „Tech Insider“ pateikė žinomas vyras.

Manoma, kad McAfee elitinė komanda, kurios paslaugas jis siūlo, yra sudaryta iš vienų geriausių pasaulio programuotojų. Tačiau tik 25 proc. jų yra tikri programuotojai, likusi dalis – inžinieriai. Vis tik, McAfee mano, kad jie susitvarkytų su užduotimi.

Primename, kad šią savaitę JAV teismas priėmė sprendimą, pagal kurį „Apple“ turi padėti FTB apeiti „iPhone“ apsaugą. Plačiau apie šį incidentą skaitykite mūsų parengtoje apžvalgoje.

„iOS 9“ saugumo spraga leidžia peržiūrėti telefono nuotraukas ir kontaktus be užrakto kodo

14369-9863-150923-Security-l

Naujausia aptikta operacinės sistemos „iOS 9“ saugumo spraga leidžia bet kam, atlikusiam nesudėtingą veiksmų seką, prieiti prie skaičių užraktu apsaugoto įrenginio nuotraukų bei kontaktų.

Internauto Jose Rodriguezo aptikta ir vaizdo įrašu įamžinta „iOS 9“ saugumo spraga jau nėra pirmoji aptikta „iOS“ klaida. Dar prieš kelis metus jis pademonstravo „iOS 6.1.3“ užrakinimo kodo apėjimą.

Vaizdo įraše rodoma, kaip keturis kartus suvedus neteisingą telefono atrakinimo kodą ir pasinaudojus virtualaus balso asistento „Siri“ pagalba, buvo įsigauta į telefono su „iOS 9“ operacine sistema vidų ir prieita prie funkcijų, kurias minėtas užrakinimo kodas turėtų apsaugoti.

„AppleInsider“, tiesiogiai bendravusi su J. Rodriguezu, patvirtino šią „iOS 9“ klaidą po g

gausybės atliktų testų. Portalas pažymi, kad ši saugumo spraga liečia tik tuos įrenginius su „iOS 9“, kurie yra apsaugoti keturių arba šešių skaitmenų kodais. Tekstinių slaptažodžių naudotojai gali jaustis ramūs.

Ir nors „Apple“ visiems vartotojams išleido „iOS 9.0.1“ atnaujinimą, o patvirtinti programuotojai sulaukė ir „iOS 9.1“, nei viena versija nepasižymi šios saugumo spragos ištaisymu.

Kol „Apple“ nėra sugalvojusi sprendimo šiai problemai, geriausias pasiūlymas yra apriboti „Siri“ veikimą užrakintame įrenginyje. Tai galima padaryti nukeliavus į įrenginio nustatymus – Settings > Touch ID & Passcode – ir ten išjungus „Siri“ funkciją „Allow access when locked“.

Išleistas „iOS 8.3“ skirtas operacinės sistemos „nulaužimo“ įrankis

„Cydia“

Kinų programuotojų komanda „TaiG“ išleido mobiliosios operacinės sistemos „iOS 8.3“ nulaužimo (angl. – jailbreak) įrankį, skirtą „Windows“ platformai ir tinkantį visiems palaikomiems „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ įrenginiams.

„Nulaužimas“ leidžia aukščiau išvardintų įrenginių savininkams instaliuoti nepatvirtintas trečių šalių aplikacijas, sistemos įskiepius, modifikacijas, grafines temas ir kitą turinį iš programos „Cydia“, kuri laikoma „App Store“ alternatyva.

Kitaip tariant, daugelio „jailbreak“ vartotojų žodžiais, „nulaužimas“ leidžia vartotojui labiau individualizuoti ir padidinti „iOS“ įrenginio galimybes už „Apple“ ribų. Tiesa, pastaroji „nulaužimo“ nepataria atlikti, nes tokiu atveju prarandama įrenginio garantija.

Jau ilgą laiką „jailbreak“ bendruomenė yra laikoma ir piratų bendruomene, nes šiek tiek patobulinus savo „iOS“ įrenginį galima prieiti prie beveik visų mokamų „App Store“ aplikacijų, už tai nesumokant nei euro.

„TaiG“ kūrėjai įspėja, kad kol kas ne visi „Cydia“ esantys atsisiuntimai yra suderinami su „iOS 8.3“, todėl reikia laukti, kol „Cydia“ kūrėjas Jay’us „saurik“ Freemanas atnaujins sistemą.

Priežastys, kodėl jūs turėtumėte ar neturėtumėte nulaužti savo „iOS“ įrenginį

„Cydia“ telefone „iPhone“

Sekmadienį interneto platybėse pasirodęs programinio operacinės sistemos „iOS 7“ nulaužimo (angl. – Jailbreak) įrankis „evasi0n7“ yra pats prieštaringiausias iki šiol pristatytas nulaužimo įrankis.

Pirmiausia vien dėl to, kad apie šio įrankio pristatymą dar šiais metais nebuvo girdėti jokių kalbų. „evasi0n7“ pasirodė lyg iš giedro dangaus. Be to, prie šio įrankio suderinamumo komandos nebuvo prisidėjęs žymios įvairių modifikacijų programos „Cydia“ kūrėjas „saurik“. Jis apie tokį greitą „evasi0n7“ pristatymą nebuvo net informuotas.

O juk viena iš pagrindinių „iOS“ nulaužimo priežasčių vartotojams yra „Cydia“ ir joje slypinčios modifikacijos, leidžiančios išnaudoti platesnes įrenginio galimybes..

Dėl interneto erdvėje plintančių abejonių naujuoju nulaužimo įrankiu „iOS 7“ sistemai, dalinamės priežastimis kodėl verta arba neverta šiandien programiškai nulaužti savo „iOS“ įrenginį.

Verta, nes:

  • yra galimybė tą padaryti jau šiandien
  • ne už kalnų – „iOS 7“ atnaujinimas „iOS 7.1“, tad vėliau gali nebūti galimybės nusilaužti įrenginį

Neverta, nes:

  • nulaužimo įrankis turi klaidų
  • „Cydia“ kol kas nėra pritaikyta „iOS 7“ versijai
  • daugelis modifikacijų neveikia su „iOS 7“
  • artimiausiu metu gali tekti per naują jailbreak‘inti įrenginį (dėl 7.1 versijos išleidimo)
  • kol kas nėra aiški situacija su „Cydia“ ir kiniška jos alternatyva „Taig“

Kaip matote, trūkumų yra daugiau nei privalumų.

„evasi0n 7“ galima nemokamai atsisiųsti iš oficialios svetainės.

Dėmesio! Programiškai nulaužus savo įrenginio operacinę sistemą, jam nėra taikoma gamintojo teikiama garantija. Prieš atliekant bet kokį programinį laužimą būtina išsisaugoti atsarginę įrenginio duomenų kopiją.

Piratai džiaugiasi – pasirodė labai lauktas „iOS 7“ nulaužimas

Pasirodė „iOS 7“ nulaužimas

Sekmadienį dalis „Apple“ sukurtos mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ vartotojų plojo rankomis – pasirodė naujausios „iOS 7“ versijos nulaužimas (angl. – Jailbreak), pavadinimu „evasi0n 7“, kurį sukūrė entuziastų grupė „evad3rs“.

Programinis operacinės sistemos nulaužimas leidžia vartotojams naudotis platesnėmis įrenginio galimybės, pavyzdžiui, keisti sistemos išvaizdos parametrus ar pridėti naudingų funkcijų, kurių gamyklinėje įrenginio būsenoje nėra.

Naujausias nulaužimas tinkamas visiems įrenginiams su „iOS 7“, įskaitant ir programuotojams prieinamą testinę „iOS 7.1“ versiją. Kaip teigia „evasi0n 7“ kūrėjai, „iOS 6“ versijos vartotojai gali laisvai atsinaujinti į „iOS 7“ ir nusilaužti savo įrenginį. Ta pątį gali padaryti esami „iOS 7“ vartotojai.

Modifikacijų programos „Cydia“ kūrėjas „saurik“ teigia, kad naujasis nulaužimas nėra suderintas su „Cydia“, todėl kol kas gali neveikti dauguma joje esančių modifikacijų. Kūrėjas ragina vartotojus būti kantriais, kol modifikacijos po truputį bus pritaikytos naujausiai versijai.

„evasi0n 7“ galima nemokamai atsisiųsti iš oficialios svetainės.

Dėmesio! Programiškai nulaužus savo įrenginio operacinę sistemą, jam nėra taikoma gamintojo teikiama garantija. Prieš atliekant bet kokį programinį laužimą būtina išsisaugoti atsarginę įrenginio duomenų kopiją.