„Apple“ parduotuvės darbuotojas nugvelbė „iTunes“ dovanų kortelių už beveik 1 milijoną JAV dol.

Kompanijos „Apple“ vidinio tyrimo metu nustatyta, kad vienas Niurjoke esančios technologijų milžinės parduotuvės darbuotojas pasisavino elektroninės parduotuvės „iTunes“ dovanų kortelių už 997 tūkstančius JAV dolerių.

Teigiama, kad darbuotojas pardavinėjo korteles už gerokai mažesnę nei jų tikroji vertė, o dažniausiai pardavimo kaina siekė vos 10 proc. tikrosios kortelių vertės. Tai reiškia, kad už beveik milijono vertės dovanų korteles nusikaltėlis susižėrė vos 100 tūkst. JAV dol. pelno.

O juokingiausia yra tai, kad pasipelnyti nutarusio darbuotojo vardas ir pavardė yra Rubenas Profitas. Būtent pastaroji iš anglų kalbos išvertus reiškia pelną (angl. – profit). Anot „NBC“, Profitas „Apple“ dirbo nuo 2013 metų gruodžio mėnesio.

Jei kaltė bus įrodyta, darbuotojui gresia kalėjimas iki 15 metų. Tad iki „iPhone 14“ debiuto išeiti jis tikrai turėtų suspėti.

Kvailas „iPhone“ vagis išsidavė su asmenuke

Nors visi džiaugiasi vis gerėjančiomis išmaniojo telefono „iPhone“ kameromis, vienas vagišius JAV greičiausiai prakeikia tą dieną, kada „Apple“ nutarė savo kuriamame telefone įmontuoti priekinę kamerą.

Nuotraukoje užfiksuotas vagišius apvaginėjo vieną Los Andžele esančių namų, kol jo šeimininkai miegojo. Tiesa, nusikaltėliui pasisekė ne itin – jis su priekine pavogto „iPhone“ kamera nufilmavo save, o įrašas jau sekančią dieną nuotoliniu būdu atkeliavo tiesiai į savininko rankas.

Netrukus vaizdo įrašas buvo perduotas policijai, kuri ieško ilgapirščio. Tačiau visgi nėra aišku, ar pastarasis buvo toks kvailas, kad nufilmuotų save vagystės metu, ar visgi kamera buvo aktyvuota netyčiomis.

Kaip ten bebūtų, tai jau ne pirmas kartas, kai nusikaltėliai patys save įduoda teisėsaugai pasinaudoję vogtais „Apple“ įrenginiais. Todėl rekomenduojama savo turimuose „Apple“ įrenginiuose aktyvuoti „iCloud“ paskyrą ir įjungti „Find My iPhone“ funkciją.

Aktivacijos užrakinimo funkcija ženkliai mažina „iPhone“ vagysčių skaičių

Aktivacijos užrakinimo funkcija ženkliai mažina „iPhone“ vagysčių skaičių

Dar 2013-aisiais „Apple“ pristatė mobiliąją operacinę sistemą „iOS 7“, o kartu su ja ir visiškai naują saugumo funkciją – aktivacijos užraktą (angl. – activation lock). Būtent ši funkcija leido milijonams vartotojų apsaugoti jų įrenginius nuo neteisėto pasinaudojimo, o kai kuriems – juos ir susigrąžinti.

Kaip skelbia „Reuters“, aktivacijos užrakto funkcijos, kuri neleidžia be teisėto įrenginio savininko „Apple ID“ prisijungimo duomenų pilnavertiškai naudotis įrenginiu, dėka išmaniųjų telefonų „iPhone“ vagysčių skaičius Niujorke sumažėjo 25 procentais, San Franciske – 40 proc., o Londone – net 50 proc.

„Mes padarėme progresą kovoje su išmaniųjų telefonų vagysčių epidemija, kuri prieš kelis metus palietė visus didžiuosius miestus“, – teigia Londono miesto meras Borisas Johnsonas.

Įvairių teisėsaugos institucijų atstovai jau seniai bando priversti populiariuosius telefonų gamintojus pradėti naudoti panašias saugumo funkcijas kaip jau seniai tai daro „Apple“, kuri pagal nutylėjimą įjungia „Find My iPhone“ funkcija įrenginyje, vos tik šiuo pradedama naudotis.

„iOS 7“ saugumas padeda sumažinti „iPhone“ vagysčių skaičių

„Activation Lock“

Niujorko miesto generalinis prokuroras Ericas Schneidermanas teigia, kad mobiliojoje operacinėje sistemoje „iOS 7“ esanti saugumą užtikrinanti funkcija „Activation Lock“ daro didžiulį poveikį su „iPhone“ susijusioms vagystėms, rašo „The NewYork Times“.

Anot jo, nuo tada, kad „Apple“ pristatė aktivacijos užrakto funkciją, leidžiančią įrenginiu pasinaudoti tik teisėtam jo savininkui, Niujorke „iPhone“ vagystės sumažėjo 19 procentų, San Franciske – net 38%, o Londone – 24%.

„Activation Lock“ veikimo principas labai paprastas. Įrenginys negali būti aktyvuotas be tikrojo savininko „iCloud“ paskyros slaptažodžio. Kitaip tariant, vagims svetimi „iPhone“ tampa ne tiek ir įdomūs, nes pilnavertiškas įrenginio naudojimas po vagystės nėra galimas.

Be to, „Apple“ dar balandžio mėnesį su keliais išmaniųjų telefonų gamintojais pasirašė sutartį, pagal kurią įpareigoja nuo kitų metų liepos mėnesio visuose į prekybą išleistuose telefonuose diegti prieš išmaniųjų vagystes nukreiptas saugumo sistemas.

Vagys iš važiuojančio sunkvežimio pavogė „Apple“ produktų už 95 tūkst. JAV dol.

Planšetinis kompiuteris „iPad“

Vokietijos nusikaltėliai irgi žiūri veiksmo filmus: ketvirtadienį apiplėštas važiuojantis sunkvežimis, kuris gabeno „Apple“ produktus iš Olandijos į Čekiją, skelbia n-tv.de.

Kaip teigia šaltiniai, vagys greičiausiai privažiavo prie sunkvežimio iš galo, su pjaustikliu prapjovė važiuojančio sunkvežimio tentą ir į jį įsibrovę iškrovė „Apple“ įrenginių už 95 tūkst. JAV dolerius (70 tūkst. eurų).

Tarp pavogtų įrenginių buvo 125 planšetiniai kompiuteriai „iPad“, 4 „iPad mini“, 30 išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir dvi klaviatūros.

„Apple“ situacijos nekomentuoja. Sunkvežimio vairuotojas teigė nieko nematęs ir nepastebėjęs už savęs jokių įtartinų automobilių.