Į „Mac“ kompiuterius per „torrent“ programą gali atkeliauti virusas

Mėgstantys piratauti kompiuterių „Mac“ vartotojai turėtų suklusti. Jei naudojatės programa „Transmission“, didelė tikimybė, kad jūsų kompiuteryje gali tūnoti ir „ransomware“ tipo kenkėjiška programa.

Praėjusią savaitę „Transmission“ išleido programos atnaujinimą, kuris, deja, buvo infekuotas „ransomware“ virusu. Todėl į savo kompiuterį milijonai vartotojų kenkėją priėmė savanoriškai, žinoma, to net nenujausdami.

Šio viruso veikimo principas paprastas: kartu su kita programa į kompiuterį papuolęs kenkėjas užblokuoja kompiuterio darbą ir reikalauja iš vartotojo susimokėti apie 400 JAV dolerių, jei šis nori juo naudotis.

Nors „Apple“ nepateikė oficialaus atsakymo į šį įvykį, kompanija jau spėjo suspenduoti licencijavimą „Transmission“ kūrėjų komandai. Tai pirmas kartas, kai išpirkos reikalaujantis „ransomware“ tipo virusas, patekęs į „Mac“ sistemą, sugeba užšifruoti vartotojo failus ir reikalauti „mokesčio“.

Gera žinia ta, kad apsisaugoti nuo šios grėsmės galima atnaujinus „Transmission“ versiją į 2.92, kuri automatiškai pašalins kenkėją. Versijos 2.91 vartotojai taip turėtų atsinaujinti, nes išleistas padėti turėjęs atnaujinimas iš tikrųjų nepašalino viruso.

Kiek per metus kainuoja įkrauti „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“?

Nerimaujate, kad jūsų išmanusis telefonas ir kiti mobilieji įrenginiai gerokai padidina sąskaitas už elektrą? Tiesa tokia, kad nerimauti nėra ko, nes telefonų „iPhone“, planšetinių kompiuterių „iPad“ ir kompiuterių „Mac“ elektros sąnaudos mums visiems yra įkandamos.

Anot leidinio „Forbes“, kasdieninis „iPad“ įkrovimas sunaudoja 12 kilovatvalandžių elektros per metus, o tai Lietuvoje kainuoja apie 1,5 euro.

Išmanusis telefonas, kurio baterijos talpa yra 1440 miliampervalandės (panašiai kaip „iPhone 5s“), per metus sunaudoja 2 kilovatvalandes elektros. Per metus tai atsieina apie 25 euro centus ir tik su sąlyga, kad telefoną įkraunate kiekvieną dieną.

Žinoma, naujesni „iPhone“ modeliai turi didesnės talpos baterijas, todėl jie reikalauja daugiau elektros energijos, tačiau tai prie galutinės sumos prideda viso labo kelis centus.

Tiesa, jei turite nešiojamąjį kompiuterį, per metus jo įkrovimas atsieina kiek daugiau. Standartinis nešiojamas kompiuteris per metus sunaudoja 72 kilovatvalandes elektros, o tai kainuoja apie 8,6 euro.

Tad, išsiaiškinus kasdien naudojamų įrenginių elektros suvartojimo kainą, gal bus nebe taip neramu juos įkraunant, ar ne?

„Apple“ paskelbė ir toliau augančius finansinius rodiklius

Kompanija „Apple“ antradienį paskelbė ketvirčio finansinius rezultatus. Per praėjusį ketvirtį JAV technologijų gamintoja sulaukė 51,5 milijardo JAV dolerių pajamų, o uždirbo 11,1 mlrd. JAV dol.

Palyginimui, lygiai prieš metus per tą patį ketvirtį „Apple“ pajamos siekė 42,1 mlrd, JAV dol., o pelnas – 8,5 mlrd. JAV dol.

„Apple“ vadovas Timas Cookas teigia, kad tokie puikūs rezultatai yra pasiekti dėka kuriamų inovatyvių produktų.

„Fiskaliniai 2015 metai yra sėkmingiausi „Apple“ metai, per kuriuos pajamos augo 28 procentais iki 234 mlrd. JAV dol. Ši besitęsianti sėkmė yra rezultatas mūsų kuriamų geriausių, labiausiai inovatyvių produktų žemėje, – teigia T. Cookas. – Mes pasiruošę šventiniam laikotarpiui su mūsų iki šiol stipriausia produktų linija.“

Antradienį JAV kompanija taip pat atskleidė, kiek buvo parduota pagrindinių „Apple“ produktų. Per paskutinį ketvirtį parduota:

  • 48,046 mln. telefonų „iPhone“;
  • 9,883 mln. planšetinių kompiuterių „iPad“;
  • 5,709 mln. kompiuterių „Mac“.

Buvęs „Microsoft“ vadovas: „Apple“ išgelbėjimas buvo didžiausia klaida

Garsi korporacijos „Microsoft“ 150 milijonų JAV dolerių investicija į nekenčiamą „Apple“ 1997 metais, kai pastaroji, sugrįžus Steve’ui Jobsui, buvo ties bankroto riba, yra kvailiausias dalykas, kurį „Microsoft“ yra kada nors padariusi. Būtent taip teigia buvęs šios kompanijos vadovas Steve’as Ballmeris. 

Nors vienos didžiausių technologijų kompanijų buvęs generalinis direktorius šiuo metu daugiau laiko praleidžia pirmose eilėse NBA varžybose, „Bloomberg“ surengto interviu metu jis buvo paprašytas pakomentuoti „Microsoft“ kovą su „Amazon“.

Apie pastarąją kompaniją S. Ballmeris atsiliepia ne itin teigiamai ir teigia, kad tai nėra gera vieta dirbti. Tačiau „Apple“ nuveiktą darbą nuo 1997-ųjų, kuomet buvo investuota į šią kompaniją, atliko „nuostabų darbą“.

S. Ballmerio teigimu, vienintele tikra konkurente „Apple“ šiai dienai gali įstengti būti tik pati „Microsoft“, nes ji gamina ir programinę, ir techninę įrangą.

Kviečiame pasižiūrėti S. Ballmerio interviu su „Bloomberg“ vaizdo įrašą.

„Apple“ – brangiausias prekės ženklas trečius metus iš eilės

prekės ženklai

Kompanija „Apple“ trečius metus iš eilės yra išrinkta brangiausiu prekės ženklu. „Interbrand“ sudaromame sąraše JAV technologijų milžinė nurungė kitas didžiausias pasaulio korporacijas, tarp kurių – „Microsoft“, „Google“ bei „Samsung“.

Kasmet vykdomi rinkimai yra paremti daugeliu prekės ženklo vertei įtaką darančių kriterijų, pavyzdžiui, finansiniai rodikliai ir vartotojų pasirinkimui daroma įtaka.

Trečius metus iš eilės šiame sąraše pirmą ir antrą vietas atitinkamai užima „Apple“ ir „Google“. Šiuo metu „Apple“ prekės ženklas yra vertinamas 170,28 mlrd. JAV dol. Per metus savo prekės ženklo vertę „Apple“ padidino 43 procentais.

Tuo tarpu „Google“ prekės ženklo vertė augo 12 procentų – iki 120,31 mlrd. JAV dolerių.

Visą pagal vertę išdėstytų prekės ženklų sąrašą galite rasti čia.

prekės ženklai

Patarimas „iOS 9“ vartotojams, kaip išvengti didelės sąskaitos už mobilųjį internetą

Wifi Assist

Kompanija „Apple“, kartu su prieš dvi savaites išleista operacine sistema „iOS 9“, pristatė ir dar vieną naują funkciją. Tai – „Wi-Fi Assist“. Tiesa, ji gali labiau pakenkti nei padėti vartotojui.

Ši funkcija „iOS“ įrenginyje iš pirmo žvilgsnio atlieka naudingą funkciją – stengiasi vartotojui pateikti geriausios spartos interneto ryšį, nustatant, kuris ryšio metodas tuo metu yra geresnis: „Wi-Fi“ ar mobilusis (su sąlyga, kad abu yra įjungti).

Būtent šis nustatymo metodas ir lemia tai, kada esant prastesniam „Wi-Fi“ ryšiui, yra vartojamas mobilusis ryšys, o kartu su juo ir vartotojo duomenų perdavimo plano suteikti gigabaitai ar dar blogiau – papildomi pinigai.

Tačiau blogiausia yra „Wi-Fi Assist“ veikimo esmė, o tai, kad funkcija yra pagal nutylėjimą įjungta kiekviename įrenginyje, kuriame įdiegta operacinė sistema „iOS 9“. Laimei, funkciją galima išjungti nukeliavus į įrenginio nustatymus: Settings – Cellular ir pačioje sąrašo apačioje išjunkite „Wi-Fi Assist“.

Paaiškėjo, kiek „Apple“ mokės už kiekvieną „Apple Music“ bandomuoju metu leidžiamą kūrinį

„Apple Music“

Paaiškėjo, kiek kompanija „Apple“ mokės įrašų kompanijoms už muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ bandomuoju laikotarpiu leidžiamus kūrinius. Tai – 0,2 JAV dolerio cento.

Toks įkainis yra gana panašus į tai, ką siūlo didžiausias „Apple Music“ konkurentas „Spotify“ savo bandomuoju laikotarpiu.

Ir nors „Apple“ vis dar tariasi su muzikos leidėjais dėl „Apple Music“ sutarties sąlygų, „Billboard“ skelbia, kad kompanija už teisę į kiekvieną kūrinį leidėjams mokės papildomus 0,047 JAV dol. centus, todėl iš viso išmoka už kiekvieną vartotojo perklausytą dainą sieks 0,247 JAV dol. centus.

Tai reiškia, kad norint muzikos leidėjams nuo vieno kūrinio uždirbti bent 1 JAV dolerį, jį vartotojai turės perklausyti bent 404 kartus.

„Apple“ iš pradžių nenorėjo įrašų kompanijoms ir leidėjams mokėti už bandomuoju paslaugos laikotarpiu perklausytas dainas, tačiau po viešo dainininkės Taylor Swift laiško ir iškilusių sunkumų susitariant su jais pakeitė savo nuomonę.

Be to, trečiadienį „Apple“ pavyko pasirašyti susitarimą su kompanijomis „Beggars Group“ ir „Merlin Network“, po kurių sparnu yra prisiglaudę virš 20 tūkst. muzikos leidyklų.