„iOS 9“ versija naudojasi 79 procentai „iOS“ vartotojų

Kompanija „Apple“ pirmadienį pateikė atnaujintą naudojimosi operacine sistema „iOS“ statistiką. Anot jos, 79 procentai neseniai prie mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ prisijungusių įrenginių turėjo įdiegtą naujausią „iOS 9“ versiją.

Statistika taip atskleidžia, kad šiuo metu senesnė „iOS 8“ versija naudojama 16 proc. įrenginių, o dar senesnės „iOS“ versijos – 5 proc. įrenginių.

Sausio pabaigoje „Apple“ vadovas Timas Cookas pranešė, kad aktyvių „Apple“ įrenginių skaičius perkopė 1 mlrd. ribą. Į šį skaičių patenka išmanieji telefonai „iPhone“, planšetiniai kompiuteriai „iPad“, kompiuteriai „Mac“, muzikos grotuvai „iPod“ ir išmanieji laikrodžiai „Apple Watch“.

Palyginimui, naujausia „Android“ versija „Marshmallow“ yra naudojama vos 2,3 proc. įrenginių. Populiariausia „Android“ versija vis dar yra „KitKat“, išleista 2013 metais ir naudojama 34,3 proc. įrenginių.

„iOS“ naudojimasis

Donaldas Trumpas siūlo boikotuoti „Apple“ produktus, „Apple“ tai kelia tik šypseną

Kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas pagrasino ilgam laikui pereiti nuo „Apple“ prie „Android“, jei „Apple“ nesutiks patenkinti vyriausybės prašymo. Tą žymus verslininkas siūlo padaryti ir savo sekėjus.

Pokalbyje su rinkėjais D. Trumpas teigė, kad gyventojai turėtų boikotuoti naudojimąsi „Apple“ produktais tol, kol „Apple“ nesutiks padėti „nulaužti“ San Bernardino tragedijos teroristo „iPhone 5c“.

Netrukus po šio pareiškimo, kandidatas į JAV prezidentus pradėjo naudotis „Android“ įrenginiais, tačiau dar 40 minučių prieš tai socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė žinutę, parašytą iš telefono „iPhone“.

twitter-trump

Žymus verslininkas buvo pirmasis iš kandidatų į JAV prezidentus, kuris sukritikavo „Apple“ sprendimą nepadėti pasiekti teroristo Syedo Rizwano Farooko, nužudžiusio 14 žmonių, telefono duomenų.

Kaip praneša „Reuters“, vienas neįvardijamas „Apple“ vadovas telefonu atskleidė, kad kompanija džiaugiasi patekusi į būrį gerų kompanijų, kurias Trumpas kritikavo praeityje.

Tarp tokių kompanijų – ir kavos gigantas „Starbucks“, neįtikęs dėl per mažai kalėdinių kavos puodelių, ir universalinė parduotuvė „Macy“, atsisakiusi Trumpui priklausančių parduotuvių po to, kai šis Amerikos imigrantus išvadino žudikais ir prievartautojais.

Praėjusį ketvirtį beveik kas trečias „iPhone“ pirkėjas – buvęs „Android“ vartotojas

Per antradienį paviešintus kompanijos finansinius ketvirčio rodiklius, „Apple“ vadovas Timas Cookas taip pat atskleidė, kad 30 procentų „iPhone“ pirkėjų yra buvę „Android“ vartotojai. 

Teigiama, kad paskutinio ketvirčio rodiklis yra didžiausias per visą laiką, kuomet prieš tris metus „Apple“ pradėjo sekti nuo „Android“ prie „iPhone“ pereinančių žmonių kiekį.

Nors „Apple“ neaptarė tokio rodiklio priežasčių, jomis įvardinti galima gana agresyvią „Apple“ veiksmų politiką prieš „Android“ vartotojus. Dar šį pavasarį „Apple“ paskelbė ne jos gamintų telefonų supirkimo programą, o birželį pristatė aplikaciją „Move to iOS“, leidžiančią patogiai perkelti vartotojo duomenis tarp „Android“ ir „iOS“ platformų.

Kalbėdamas apie ateitį, T. Cookas teigė tikintis, kad nuo „Android“ prie „Apple“ telefono pereinančių vartotojų skaičius tik augs.

iTouch.lt primena, kad antradienį paskelbtų „Apple“ ketvirčio finansinių rodiklių metu paaiškėjo, kad kompanija per praėjusį ketvirtį pardavė 48 milijonus telefonų „iPhone“. Prie tokių didelių pardavimų prisidėjo ir ankstyva naujų modelių prekybos pradžia Kinijoje.

Apklausa: prie „iPhone“ pereis vis didesnė „Android“ vartotojų dalis

galaxy-s6-iphone-6-comparison-fronts-hands

Naujausia apklausa rodo, kad JAV gyventojų, ketinančių įsigyti išmanųjį telefoną „iPhone“, skaičius per pastaruosius metus padidėjo nuo 43,7 procentų iki 53,2 proc. – beveik ketvirtadaliu, skelbiama remiantis „Robert W. Baird & Co“ duomenimis.

Tuo tarpu, skaičius JAV vartotojų, kurie ketina įsigyti telefoną su „Android“ operacine sistema, nukrito nuo 56,3 proc. iki 46,8 proc.

„Canaccord Genuity“ analitikas Mike’as Walkley teigia, kad jo skaičiavimais nuo „Android“ prie „iPhone“ pereinančių vartotojų skaičius dar labiau didės, ypač dėl į rinką išleisto „iPhone 6“ modelio. Anot jo, toks vartotojų migravimas yra atspindys kokybiškų išmaniųjų telefonų su didesniu ekranu poreikiui.

Be to, dalinai prie padidėjusio perėjimo nuo „Android“ prie „iPhone“ prisidės ir neseniai „Apple“ išleista aplikacija „Move to iOS“, kuri padės „Android“ vartotojams kelių mygtukų paspaudimu perkelti svarbiausius duomenis į „iPhone“. Aplikacija jau spėjo susilaukti gausybės „Android“ fanų neigiamų atsiliepimų.

6a0120a5580826970c01b8d15c887e970c-800wi

Duomenų perkėlimo aplikacija „Move to iOS“ buvo sukurta visai ne „Apple“

Move-to-iOS1-940x610

Šią savaitę kompanija „Apple“ išleido pirmąją „Android“ platformai skirtą aplikacija „Move to iOS“, kuri turėtų padėti vartotojams lengvai perkelti duomenis iš „Android“ į telefoną „iPhone“. Tačiau paaiškėjo, kad aplikacija yra sukurta visai ne „Apple“, o tiesiog yra pervadinta iki šiol egzistavusi kita aplikacija.

Kaip skelbia aprašymas, „Move to iOS“ veikia kartu su „iOS 9“ sistema ir perkelia iš „Android“ telefono į „iPhone“ tokius duomenis kaip žinutes, kontaktus, kalendorių, nuotraukas, vaizdo įrašus ir net elektroninio pašto paskyras.

Tačiau išnagrinėjęs „Android“ skirtos aplikacijos kodą, portalas phandroid.com išsiaiškino, kad „Move to iOS“ yra perdaryta kitos, iki šiol tą pačią funkciją atlikusios aplikacijos „Copy My Data“ versija. Skirtumas tas, kad aplikacijos dizainas yra pakeistas ir priderintas „Apple“.

„Abi aplikacijos dalinasi didžiąja dalimi kodo ir funkcijomis. Be to, „Apple“ pervadintoje versijoje netgi paliktos eilutės com.mediamushroom.copymydata“, – pažymi „Phandroid“.

Tad nėra abejonės, kad „Move to iOS“ iš tikrųjų yra „Copy My Data“. Žinoma, tai nėra kopijavimas. Net neabejojama, kad „Apple“ yra sudariusi sutartį su „Copy My Data“ kūrėja agentūra „Media Mushroom“, kuri suteikė leidimą naudoti savo programinį kodą.

Įdomu dar ir tai, kad dar tą pačią dieną, trečiadienį, kai „Google Play“ parduotuvėje pasirodė „Move to iOS“, aplikacija sulaukė gausybės neigiamų atsiliepimų iš „Android“ fanų. Dauguma atsiliepimų – net nesusiję su aplikacijos funkcionalumu.

„Apple“ aplikacija „Move to iOS“ sulaukė gausybės neigiamų „Android“ fanų atsiliepimų

Move-to-iOS

Kartu su mobiliąja operacine sistema „iOS 9“ kompanija „Apple“ trečiadienį aplikacijų parduotuvėje „Google Play“ išleido pirmąją „Android“ platformai skirtą duomenų perkėlimo aplikaciją „Move to iOS“. Tiesa, „Android“ gerbėjai pirmąją „Apple“ aplikaciją šioje parduotuvėje pasitiko ne itin šiltai.

„Move to iOS“ leidžia telefonų su operacine sistema „Android“ vartotojams, kurie pereina prie „iPhone“, lengvai perkelti svarbiausius duomenis – kontaktus, nuotraukas, žinutes ir kt. – kelių paspaudimų pagalba.

Todėl visai nenuostabu, kad aplikacija sulaukė didžiulio atsiliepimų kiekio pačią pirmą dieną, iš kurių dauguma yra įvertinti vos viena žvaigždute iš penkių galimų. Dauguma šių atsiliepimų net nėra susiję su aplikacijos funkcionalumu. Vietoje to, jie yra sukurti užkietėjusių „Android“ fanų, kurie paprasčiausiai nemėgsta „Apple“.

„Geriau persišaučiau sau veidą, nei pereičiau prie uždaros, kontroliuojamos aplinkos. Po kelių metų „Apple“ taps kita „Blackberry“, – rašo vienas vartotojas.

Kai kuriems iš atsiliepimus parašiusių vartotojų netrūksta ir humoro jausmo: „Tai kelionės laiku aplikacija. Ar kada svajojote grįžti laiku? Na, dabar galite! Iš naujo patirkite funkcijas, kurias turėjote metų metus, bet šįkart lėtai, žingsnis po žingsnio“.

Šio teksto rašymo metu aplikacija jau turėjo per 6 tūkstančius atsiliepimų. Net 4,6 tūkst. atsiliepimų yra su vienos žvaigždutės įvertinimu. Tuo tarpu, maksimalus 5 žvaigždučių įvertinimas yra suteiktas su kiek daugiau nei 1 tūkst. atsiliepimų.

Išleista aplikacija „Move to iOS“, padėsianti „Android“ vartotojams pereiti prie „iPhone“

„Move to iOS“ aplikacija

Kompanija „Apple“ dar birželio mėnesį pažadėjo, kad rudenį bus išleista aplikacija, padėsianti lengvai perkelti duomenis iš „Android“ platformos į „iOS“ įrenginį. Trečiadienį aplikacija „Move to iOS“ pasirodė „Google Play“ aplikacijų parduotuvėje.

„Move to iOS“ padės „Android“ vartotojams saugiai perkelti į „iOS“ įrenginius šiuos duomenis: kontaktus, tekstines žinutes, nuotraukas ir vaizdo įrašus, naršyklės žymes, pašto paskyras ir kalendoriaus įrašus.

Duomenų perkėlimas bus vykdomas „Wi-Fi“ tinklo pagalba. „Move to iOS“ veiks su visais įrenginiais, turinčiais „Android 4.0“ ar naujesnę versiją.

Aplikaciją galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvės „Google Play“.