Donaldas Trumpas

Kandidatas į JAV prezidentus D. Trumpas apie „Apple“ atsisakymą padėti FTB: „Kas jie mano esantys?“

Kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas sukritikavo kompanijos „Apple“ sprendimą nesuteikti pagalbos federaliniam tyrimų biurui (FTB) „nulaužti“ masinių žudynių organizatoriaus ir teroristo Syedo Farooko naudoto išmaniojo telefono „iPhone 5c“.

„Kas jie mano esantys? Jie turi jį atidaryti“, – teigė D. Trumpas „Fox“ interviu metu, paklaustas, ar „Apple“ turi padėti tirti San Bernardino mieste, Kalifornijoje vykusią ataką, kuomet žuvo 14 žmonių.

„Aš šimtu procentų sutinku su teismu, – pažymėjo pasitikėjimo savimi prezidento rinkimuose neslepiantis respublikonų kandidatas. – Mes turime jį (telefoną – red.past) atidaryti, ir mes turime naudotis savo galvomis. Turime naudotis sveiku protu.“

D. Trumpas situaciją pakomentavo po to, kai „Apple“ vadovas Timas Cookas paviešino laišką, kuriame teigia, kad padėjimas FTB apeiti „iOS“ sistemą būtų beprecedentis žingsnis, keliantis pavojų „Apple“ vartotojų saugumui.

Tai ne pirmas kartas, kai D. Trumpas pasisako apie „Apple“ vykdydamas savo galimą kelionę link baltųjų rūmų. Praėjusį mėnesį, kandidatas į prezidentus pasižadėjo, kad jei bus išrinktas, privers „Apple“ gaminti savo produktus JAV, o ne kitų šalių teritorijoje.