Kaip preciziškai nustatyti „Mac“ ekrano ryškumą ir garsą?

Ar kada susidūrėte su situacija, kai nustatinėdami kompiuterio „Mac“ garso lygį vienas iš jų buvo per aukštas, o kitas – per žemas? Tokiose situacijose būtų puiku turėti galimybę pasirinkti vidurį tarp šių dviejų lygių.

Nedaugelis žino, kad yra būdas, kaip nustatyti ekrano ryškumą ir garsumą su kur kas daugiau lygių pasirinkimų. Pasidalinsime su jumis instrukcija, kaip tai padaryti.

Ekrano ryškumo ir garso nustatymas su daugiau pasirinkimų

Įprastai, kad kai norime pakeisti ekrano ryškumo ar garso lygį, spaudžiame specialiai tam skirtus „Mac“ klaviatūros mygtukus. Tačiau ką daryti, jei duoti ryškumo ar garso lygiai netenkina?

„Mac“ ekrano ryškumas
Naudojantis šia kombinacija, padalos bus padalintos į ketvirčius. / iTouch.lt nuotr.

Tokiu atveju speciali klaviatūros kombinacija jums suteikia galimybę keisti lygį, kuris būna padalintas į ketvirčius. Tai reiškia, kad vienas garso ar ekrano ryškumo lygis patampa keturiais lygiai.

Norint tai padaryti, reikia nuspausti Shift (⇧) + Option (alt) mygtukų kombinaciją ir ją spaudžiant reguliuoti garsą ar ekrano ryškumą.

Ši funkcija nėra žymi, tačiau naudinga. Ji gera tuo, kad nereikia diegti jokių papildomų programų bei nustatyti labiausiai tinkamą garsumą klausant muzikos.

Įdiegti „Windows“ į kompiuterį „Mac“ dabar bus paprasčiau

macbook-pro-boot-camp-windows

Trečiadienį išleista operacinė sistema „OS X El Capitan“ be kompiuterių „Mac“ vartotojams naudingų funkcijų su savimi kartu atsinešė ir vieną pravarčią galimybę operacinės sistemos „Windows“ vartotojams, kuri leis pastarąją sistemą įdiegti į „Mac“ kompiuterį be papildomos USB laikmenos.

Tad dabar, prie „Mac“ techninės, bet „Windows“ programinės įrangos persikonfigūruoti nusprendę vartotojai galės „Mac“ esančios gamyklinės „Bootcamp“ programos pagalba sukurti kietojo disko particiją „Windows“ sistemai. Pasirinkus particijos dydį ir instaliacinį ISO failą, kompiuteris persikraus ir pradės standartinį „Windows“ instaliacijos etapą.

Paaiškėjo, kad dabar „Bootcamp“ programa be „OS X“ ir „Windows“ skirtų particijų sukurs dar vieną, kurioje patalpins „Windows“ instaliacinius failus. Vos tik „Windows“ bus įdiegta, instaliaciniai failai bus ištrinti, o instaliavimui sukurta particija – prijungta prie pagrindinės „OS X“ sistemos dalies.

Tiesa, tokią USB laikmenos „Windows“ instaliacijai per „Bootcamp“ galimybę palaikys tik šie modeliai: „MacBook Air“, „MacBook Pro“ ir „Mac Pro“.

Geriausios „OS X El Capitan“ funkcijos, kurias turite žinoti

„OS X El Capitan“

Kompanija „Apple“ kartu su operacine sistema „OS X El Capitan“ prižadėjo, kad nauji sistemos patobulinimai leis šiai versijai veikti kaip niekada greitai. Ir nors naujoji operacinė sistema savo išvaizda nuo pirmtakės „Yosemite“ skiriasi ne tiek ir daug, sisteminių naujovių yra daug.

Po kelių mėnesių bandomosios „El Capitan“ versijos testavimo, atrinkome dešimt geriausių funkcijų, kurias turi žinoti kiekvienas „Mac“ vartotojas, norėdamas iš „El Capitan“ išpešti kiek įmanoma daugiau.

„Split View“

„Split View“

Norėdami naudotis dvejomis aplikacijomis viename lange daugiau nebeprivalėsite paraleliai sumažinti jų dydžių. Už jus tai padarys nauja funkcija „Split View“, kuri vienu ilgesniu paspaudimu ant žalio programos padidinimo lango padalins ekraną į dvi dalis, prieš tai leidusi pasirinkti aplikacijų pasiskirstymo ekrane santykį.

Lengva kursoriaus paieška

Tai yra maža, tačiau gali būti viena iš naudingiausių „El Capitan“ savybių. Jei taip atsitinka, kad ekrane nerandate kursoriaus, tiesiog perbraukite keletą kartų greitai per jutiklio „Trackpad“ paviršių ir kursoriaus rodyklė padidės, kad galėtumėte lengvai ją pastebėti.

„AirPlay“ transliacija pavieniams „Safari“ vaizdo įrašams

Su „El Capitan“ daugiau nebereikės dalintis visos naršyklės langu per „AirPlay“ ir „Apple TV“. Dabar, kai žiūrėsite vaizdo įrašus „Safari“ naršyklėje, tereiks paspausti „AirPlay“ mygtuką ir pasirinkti, kuriame „AirPlay“ įrenginyje tą įrašą norite matyti.

Meniu juostos slėpimas

Patogesniam ekrano išnaudojimui nuo šiol pasitarnaus viršutinės meniu juostos paslėpimo funkcija, kuris leis išsikviesti meniu tik tada, kai kursorių nuvesite į ekrano viršų. Įjunkti šią funkciją galime nukeliavus į nustatymus: System Preferences > General ir pažymint „Automatically hide and show the menu bar“.

Lengvas laiškų ištrynimas

Lengvas laiškų ištrynimas

Pasiskolinusi keletą dizaino ypatybių iš „iOS 9“, „OS X El Capitan“ leis ištrinti elektroninius laiškus tiesiog perbraukiant dviem pirštais į kairę pusę per laišką. Pašto programa taip pat atpažins laiškų turinyje esančius kontaktus bei įvykius ir leis jiems skambinti ar pridėti įvykius į kalendorių.

Užduočių sąrašai užrašuose

Užduočių sąrašai užrašuose

Iš esmės atnaujintoje užrašų aplikacijoje dabar bus galima ne tik kurti užduočių sąrašus, bet ir įterpti žemėlapius, pridėti nuotraukas ar formatuoti tekstą. Nors užrašų aplikacija dar negali pasigirti „Evernote“ funkcionalumu, „Apple“ po truputį artėja link to.

Prisegtos „Safari“ kortelės

Prisegtos „Safari“ kortelės

Mėgstamos ir dažnai lankomos svetainės dabar gali būti priskirtos specialioms naršyklės „Safari“ kortelėms, kurios pasiekiamos vienu mygtuko paspaudimu ir neužima daug vietos kortelių juostoje. Tokioms kortelėms priskirtos svetainės kiekvieną kartą paleidus „Safari“ yra automatiškai atveriamos.

Šiukšliadėžė ne visada bus reikalinga

Jei iš kompiuterio norite failą pašalinti visiškai ir negrįžtamai, nebūtina jo siųsti į kompiuterio šiukšliadėžę ir vėl iš jos trinti. „OS X El Capitan“ pakaks pasinaudoti Option+Cmd+Delete kombinacija, kad failas nieko nelaukiant būtų pašalintas iš sistemos.

Nuotraukų meta duomenų redagavimas

Jei programoje „Photos“ esanti nuotrauka turi neteisingai nustatytą geolokaciją arba išvis jos nėra, ją galima pakeisti arba pridėti tiesiog paspaudus informacijos mygtuką. Tuomet, atsidariusiame žemėlapyje, tereikia perkelti smeigtuką į norimą vietą arba pridėti jį pasirinkus „Assign a Location“.

„Safari“ kortelės „užtildymas“

„Safari“ kortelės „užtildymas“

Naršyklė „Safari“ pagaliau seka, kurios svetainių kortelės skleidžia garsą, todėl daugiau nebereikės ieškoti atidarytų kortelių gausoje, iš kurios sklinda garsas. Kortelių skleidžiamas garsas gali būti išjungtas paspaudus ant jų esančią garsiakalbio piktogramą.

Oficialiai išleista operacinė sistema „OS X El Capitan“

„OS X El Capitan“

Kompanija „Apple“ trečiadienį oficialiai išleido operacinę sistemą „OS X El Capitan“. Ankstesnės versijos dizainu besipuošianti operacinė sistema orientuota į patobulintas funkcijas bei spartesnį veikimą.

Šis operacinės sistemos atnaujinimas yra visiškai nemokamas, o jį galima parsisiųsti iš „Mac App Store“. „OS X El Capitan“ gali įdiegti visų 2009 metais ar vėliau išleistų kompiuterių „Mac“ vartotojai, taip pat kai kurių 2007 ir 2008 metų modelių vartotojai.

Naujoji operacinė sistema vartotojams suteikia bene svarbiausią atnaujinimą – spartesnį ir paprastesnį sistemos veikimą. „Kapitono“ pravardę gavusi „OS X“ versija pasižymi ir su „iOS 9“ pristatyta „Split View“ funkcija, leidžiančia patogiai padalinti ekraną dvejoms aplikacijoms.

Atsinaujinę vartotojai taip pat išvys atnaujintą „Spotlight“ paiešką, naujomis funkcijomis praturtintas gamyklines pašto ir užrašų programas ir kitas naujoves.

Prieš atnaujinant operacinės sistemos „OS X“ versiją į naujesnę, rekomenduojame sukurti kompiuterio atsarginę duomenų kopiją.

Operacinė sistema „OS X El Capitan“ – jau rytoj

El Capitan MacBook

Kompanija „Apple“ vartotojams priminė, kad trečiadienį, rugsėjo 30 dieną, oficialiai taps prieinama „Mac“ kompiuteriams skirta operacinė sistema „OS X El Capitan“.

Šis operacinės sistemos atnaujinimas bus visiškai nemokamas, o jį galima bus parsisiųsti iš „Mac App Store“. „OS X El Capitan“ galės įdiegti visų 2009 metais ar vėliau išleistų kompiuterių „Mac“ vartotojai, taip pat kai kurių 2007 ir 2008 metų modelių vartotojai.

Naujoji operacinė sistema vartotojams suteiks bene svarbiausią atnaujinimą – spartesnį ir paprastesnį sistemos veikimą. „Kapitono“ pravardę gavusi „OS X“ versija pasižymi ir su „iOS 9“ pristatyta „Split View“ funkcija, leidžiančia patogiai padalinti ekraną dvejoms aplikacijoms.

Rytoj atsinaujinę vartotojai taip pat išvys atnaujintą „Spotlight“ paiešką, naujomis funkcijomis praturtintas gamyklines pašto ir užrašų programas ir kitas naujoves.

Prieš atnaujinant operacinės sistemos „OS X“ versiją į naujesnę, rekomenduojame sukurti kompiuterio atsarginę duomenų kopiją.

„OS X El Capitan“ atnaujinimas turėtų tapti prieinamas rytoj, 20 val. vakaro Lietuvos laiku.

„Apple“ paskelbė technologijų konferencijos WWDC 2015 datą

WWDC 2015

Kompanija „Apple“ antradienį paskelbė, kad 26-oji kasmetinė pasaulinė kūrėjų konferencija (WWDC) šiemet vyks birželio 8-12 dienomis, San Franciske (JAV).

Kaip ir kasmet, konferencijos metu tikimasi išvysti naujas „Apple“ operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ versijas bei kitas naujoves, kurios labiausiai susijusios su programine įranga ir mobiliosiomis aplikacijomis.

Konferencijos WWDC metu mobilių aplikacijų kūrėjai iš viso pasaulio turi galimybę gyvai pabendrauti su daugiau nei 1 tūkst. „Apple“ inžinierių, pasisemti patirties bei išgirsti pranešimus apie naujausias technologijas.

Be to, neatsiejama konferencijos dalis – „Apple“ dizaino apdovanojimai, kuriuose yra apžvelgiamos geriausios metų aplikacijos bei programos, skirtos „iOS“ ir „OS X“ platformoms.

Programuotojai jau dabar gali registruotis bilietų įsigijimui. „Apple“ taip pat suteiks 350 stipendijų studentams ir švietimo organizacijų nariams, kurie jau dabar gali mėginti gauti nemokamą bilietą į konferenciją.

Stebėti daugumą WWDC 2015 pranešimų galima bus oficialiame konferencijos interneto tinklalapyje bei specialioje aplikacijoje.

„Apple“ išleido „OS X 10.9.3“: 4K ekranų palaikymas, sinchronizacijos atnaujinimai

„OS X Mavericks“

Po dviejų mėnesių programuotojų testavimo, „Apple“ ketvirtadienį išleido operacinės sistemos „OS X“  versiją „OS X 10.9.3“.

Visiems „Mavericks“, dar vadinamos „OS X 10.9“, naudotojams rekomenduojamas atnaujinimas pasižymi 4K raiškos ekranų palaikymu praėjusių metų „Mac Pro“ ir „MacBook Pro Retina“ su 15 colių įstrižainės ekranu modeliuose.

Be to, šis atnaujinimas pasižymi dar viena itin vartotojų laukta funkcija. „Apple“ ir vėl sugrąžino galimybę sinchronizuoti „iOS“ įrenginių kontaktus ir kalendoriaus įvykius su „Mac“ kompiuteriu USB laidu. Kurį laiką tai galima buvo daryti naudojantis tik „iCloud“ paslauga.

Daugiau informacijos apie „OS X 10.9.3“ naujoves galite rasti oficialiame atnaujinimo tinklalapyje.

Norėdami įdiegti šį atnaujinimą, pasirinkite „Apple“ meniu (), tuomet – „Software Update“. Pasirodžius jūsų kompiuteriui galimam atnaujinimui, spauskite „Update“. Arba atsisiųskite atnaujinimą iš oficialaus puslapio.