Kaip preciziškai nustatyti „Mac“ ekrano ryškumą ir garsą?

Ar kada susidūrėte su situacija, kai nustatinėdami kompiuterio „Mac“ garso lygį vienas iš jų buvo per aukštas, o kitas – per žemas? Tokiose situacijose būtų puiku turėti galimybę pasirinkti vidurį tarp šių dviejų lygių.

Nedaugelis žino, kad yra būdas, kaip nustatyti ekrano ryškumą ir garsumą su kur kas daugiau lygių pasirinkimų. Pasidalinsime su jumis instrukcija, kaip tai padaryti.

Ekrano ryškumo ir garso nustatymas su daugiau pasirinkimų

Įprastai, kad kai norime pakeisti ekrano ryškumo ar garso lygį, spaudžiame specialiai tam skirtus „Mac“ klaviatūros mygtukus. Tačiau ką daryti, jei duoti ryškumo ar garso lygiai netenkina?

„Mac“ ekrano ryškumas
Naudojantis šia kombinacija, padalos bus padalintos į ketvirčius. / iTouch.lt nuotr.

Tokiu atveju speciali klaviatūros kombinacija jums suteikia galimybę keisti lygį, kuris būna padalintas į ketvirčius. Tai reiškia, kad vienas garso ar ekrano ryškumo lygis patampa keturiais lygiai.

Norint tai padaryti, reikia nuspausti Shift (⇧) + Option (alt) mygtukų kombinaciją ir ją spaudžiant reguliuoti garsą ar ekrano ryškumą.

Ši funkcija nėra žymi, tačiau naudinga. Ji gera tuo, kad nereikia diegti jokių papildomų programų bei nustatyti labiausiai tinkamą garsumą klausant muzikos.

Didesnę „iPad“ versiją išvysime – tą atskleidžia „iOS 9“ klaviatūra

„iPad Pro“ konceptas

Programuotojas Stevenas Troughtonas-Smithas atskleidė, kad operacinės sistemos „iOS 9“ klaviatūra programiškai yra sukurta taip, kad prisitaikytų pagal įrenginio ekrano dydį. 

Tai reiškia, kad gandais apipinto planšetinio „iPad Pro“ pasirodymas įgauna vis daugiau realybės. Naują planšetinį kompiuterį „Apple“, tikimasi, pristatys šių metų rudenį.

Programuotojo paviešintose nuotraukose matyti, kad didesniam ekranui skirta prisitaikanti „iOS 9“ klaviatūra pasižymi papildoma klaviatūros mygtukų eile, kuri daro šią klaviatūrą itin panašią į fizines klaviatūras, kurias spaudinėjame savo nešiojamuose ar šalia stacionarių kompiuterių.

Kartu su „iOS 9“ praėjusį pirmadienį „Apple“ pristatė ir naujas daugiaprograminio režimo galimybes, kurios leidžia su „iPad“ patogiai dirbti keliomis aplikacijomis. Šios funkcijos būtų itin patogios ant dar didesnį ekraną turinio „iPad Pro“.

Kviečiame pasižiūrėti kaip atrodo didesnė (prisitaikanti) ir standartinė „iOS 9“ klaviatūra.

Didesnė (prisitaikanti) klaviatūra

„iOS 9“ klaviatūra „iOS 9“ klaviatūra

Standartinė klaviatūra

„iOS 9“ klaviatūra „iOS 9“ klaviatūra

Išleista lietuviška klaviatūra „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiams

Išleista lietuviška klaviatūra „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiams

Nuo šiol nebeturėsite pasiteisinimo, kodėl SMS žinutes ar pranešimus socialiniuose tinkluose rašote be lietuviškų raidžių. Jau šiandien galite parsisiųsti klaviatūrą mobiliesiems įrenginiams, kuria „š“ ar „č“ surinksite taip pat greitai kaip bet kurią kitą raidę.

Kol kas „Alt+Shift“ veikia tik „iOS“ operacinėje sistemoje, kurią palaiko „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiai.

Naujoji klaviatūra atrodo ir veikia lygiai taip kaip standartinė „iOS“ klaviatūra, tiesiog viršutinė jos eilė skirta vien lietuviškoms raidėms. Įdiegus „Alt+Shift“, klaviatūra veiks visose jūsų naudojamose programėlėse – naršyklėje „Safari“, el. pašto programoje „Mail“, įvairiose pokalbių bei socialinių tinklų programose.

„Draugai vis skųsdavosi, kad norint išmaniuoju telefonu parašyti „č“ ar „ž“, reikia ilgai laukti įspaudus mygtuką, o tada pasirinkti tinkamą raidę iš keleto variantų. Tokie veiksmai labai sulėtina rašymą, todėl daug kas lietuviškų raidžių atsisako. „Alt+Shift“ sukūriau tam, kad rašytume lietuviškai be papildomų pastangų“, – sako naujosios programėlės kūrėjas Linas Valiukas.

Įsigiję programėlę, ne tik greitai rašysite lietuviškai, bet ir greičiau nusišypsosite – pamėgtoms šypsenėlėms skirta visa klavišų eilė skaičių klavatūroje. Be to, „Alt+Shift“ labai paprasta įdiegti.

„Alt+Shift“ klaviatūrą galima įsigyti „iTunes App Store“ už 1,99 euro. Pirmąją savaitę ją parsisiųsite perpus pigiau.

Lietuvišką klaviatūrą atsisiųskite iš „App Store“.