„Find My Friends“ dabar veiks ir per iCloud.com svetainę

Kompanija „Apple“ atnaujinto interneto svetainę iCloud.com, pridėdama „Find My Friends“ funkciją, kuri leidžia matyti pridėtų draugų vietą žemėlapyje. Anksčiau ši funkcija buvo prieinama tik iš „iOS“ įrenginių.

„Find My Friends“ veikimo principas paprastas: per „iOS“ skirtą paslaugos aplikaciją galima pridėti norimų draugų kontaktą, jei šie naudojasi kokiu nors „Apple“ įrenginiu, ir matyti jų buvimo vietą, kai yra prisijungę prie interneto – mobilaus ar bevielio „Wi-Fi“.

„iOS“ skirtą aplikaciją galima atsisiųsti iš „App Store“, o interneto naršyklėje „Find My Friends“ yra prieinama per svetainę iCloud.com.

„Apple“ pripažino: muzikos grotuvas „iPod“ jau „miręs“

Muzikos grotuvas „iPod touch“

Ne paslaptis, kad „Apple“ muzikos grotuvo „iPod“ verslas sekasi ne itin gerai, tačiau kompanija ilgą laiką šį įrenginį laikė tarp pačių svarbiausių produktų savo svetainės meniu juostoje.

Tačiau tai pasikeitė pirmadienį, kuomet prasidėjo kasmetinė „Apple“ programuotojų konferencija „WWDC“. Jos metu oficialioje „Apple“ svetainėje esančiame pagrindiniame meniu „iPod“ nuoroda buvo pakeista į tiesiog „Music“.

Žinoma, muzikos grotuvas dar nedingo visiškai. Jį galima rasti nukeliavus į „Apple“ internetinę parduotuvę arba „Music“ puslapio pačioje apačioje.

Tačiau toks meniu pasikeitimas neabejotinai yra svarbus. Pastaruosius kelis ketvirčio rezultatų skelbimuose „Apple“ nutylėjo „iPod“ pardavimų skaičius, įtraukdama juos į bendrą sumą su „Apple TV“ bei „Beats“ gaminiais ir aksesuarais.

Paskutinis kartas, kada „Apple“ skelbė „iPod“ pardavimų statistika, buvo 2014 metų ruduo. Tuomet kompanija pardavė 2,6 milijono „iPod“ grotuvų, kurie atnešė 410 mln. JAV dolerių pajamas.

Šie skaičiai, be abejonės, yra gerokai mažesni už „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ pardavimus, o nuo praėjusių oficialių rezultatų skelbimo jie greičiausiai dar sumažėjo.

Manoma, kad „Apple“ taip ilgai laikė „iPod“ tarp pagrindinių produktų dėl to, kad šis muzikos grotuvas yra svarbus kompanijos istorijai. „iPod“ dominavo pasauliniuose muzikos grotuvų pardavimuose beveik dešimtmetį nuo pat 2001-ų metų.

Kaip pagrindinę „iPod“ populiarumo sumažėjimo priežastį galima įvardinti „iPhone“, kuris vartotojams suteikia tas pačias „iPod“ funkcijas su papildomomis skambinimo ir mobilaus interneto galimybėmis.

Ir nors „Apple“ dar galutinai nenumarina „iPod“ grotuvo, ateis ta diena, kai tai taps neišvengiama.

Naujasis (viršuje) ir senasis meniu
Naujasis (viršuje) ir senasis meniu

„Apple“ stiprina paslaugos „iCloud“ svetainės saugumą

„Apple“ stiprina paslaugos „iCloud“ svetainės saugumą

„Apple“ svetainėje iCloud.com pradėjo testuoti dviejų žingsnių vartotojų autentifikavimo sistemą, kurios dėka vartotojų yra prašoma įvesti trumpąja SMS žinute gautą saugumo kodą, kad būtų pasiektos svetainės paslaugos.

Šios sistemos principas yra įsitikinti vartotojo autentiškumu paprašius ne tik „Apple ID“ slaptažodžio, bet ir SMS žinute arba į patikimą „iOS“ įrenginį atsiųsto saugumo kodo.

Tik įvedus šį saugumo kodą vartotojas gali pasiekti pašto, kontaktų, kalendoriaus, priminimų bei darbo programų aplikacijas iCloud.com svetainėje.

Tiesa, „Find My iPhone“ yra vienintelė aplikacija, kuriai kol kas nėra taikoma dviejų žingsnių autentifikavimo sistema.

Kol kas nėra aišku, kada ši naujovė pasieks visus vartotojus. Iki šiol Lietuvoje „Apple“ netaikė autentifikacijos SMS žinute, kas jau yra vykdoma keliose pasaulio šalyse.

Fnd.io: patogi „iTunes“ ir „Mac App Store“ paieška viename

Fnd.io

Reikiamos aplikacijos ir norimo įsigyti muzikos kūrinio paieška „iTunes Store“ ar „Mac App Store“ elektroninėse parduotuvėse kartais gali tapti gana ilga ir nepatogi. Juk jose tiek daug skaitmeninio turinio. Kaip nepasiklysti?

Tiems, kurie žino, ko ieško, ir nori rasti reikiamą turinį kuo greičiau, internetinė svetainė Fnd.io siūlo išeitį – patogią paiešką, apjungiančią tiek „iTunes“, tiek ir „Mac App Store“.

Patogi funkcija svetainėje yra „YouTube“ integracija, kurios dėka šalia paieškos rezultatų, pavyzdžiui, aplikacijų, yra rodomi vaizdo įrašai ir taip galima susižinoti apie aplikaciją prieš ją atsisiunčiant.