Wozniakas: „Apple“ nebuvo įkurta garaže

Mažiau žinomas kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve’as Wozniakas trečiadienį socialinio tinklo „Reddit“ vartotojams davė interviu ir surengė klausimų-atsakymų popietę.

Tarp gausybės vartotojų užduotų klausymų buvo nemažai įdomių, kurie iššaukė tokius „Apple“ įkūrėjo teiginius: išmaniųjų laikrodžių „Apple Watch“ pasiūla yra per daug sudėtinga, o „Apple“ įkūrimo garaže istorija yra mitas.

S. Wozniakas tai paneigė interviu pabaigoje, kuomet prakalbo apie „Apple“ įvaizdį, kai kompanijos yra pradedamos draugų būryje jų namuose, neturint didelių investicijų.

Istorija, kad „Apple“ buvo įkurta garaže dviejų keistų hipių, sklandė jau seniai. Ši istorija tapo ne vieno filmo dalimi. Tiesa yra ta, kad nors „Apple“ nebuvo įkurta garaže kaip kompanija, Wozniakas ir Steve’as Jobsas praleido nemažai laiko pastarojo garaže kuriant technologinius renginius, kol atsirado galimybės persikelti į nuomojamas patalpas.

Prakalbęs apie „Apple“ išmanųjį laikrodį, Wozasteigė, kad šiuo metu „Apple“ turi per sudėtingą šio produkto liniją. Anot jo, žmonės ilgiau užtrunka rinkdamiesi laikrodžių apyrankes nei gilindamiesi į jo technines savybes. Tačiau „Apple“, anot jo, siūlo per mažą „Apple Watch“ modelių pasiūlą.

Kviečiame apsilankyti S. Wozniako „Reddit“ klausymų-atsakymų tinklalapyje, kuriame atrasite tikrai įdomios informacijos.

Steve’as Wozniakas palaiko „Apple“ kovoje su FTB

Nepaisant to, kad jis daugiau joje nebedirba, kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve’as Wozniakas visada turi nuomonę apie dalykus, susijusius su „Apple“, ir nebijo jos išreikšti viešai.

Pirmadienio vakarą S. Wozniakas lankėsi populiarioje JAV vakaro televizijos laidoje, kurioje dalinosi savo mintimis apie „Apple“ atsisakymą padėti federaliniam tyrimų biurui (FTB) apeiti „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo naudoto „iPhone“ esančių duomenų.

„Šiuo atveju esu „Apple“ pusėje“, – teigė Wozas, pridurdamas, kad jis yra kovos už žmogaus teises aktyvistas ir vienas iš skaitmeninių teisių grupės (EFF) įkūrėjas.

Anot jo, FTB, norėdama įrodyti, kad „iPhone“ saugumo sistemos apėjimas yra svarbus nacionaliniam saugumui, pasirinko jiems nepalankų atvejį.

Nors daugelis technologijų kompanijų ir jų vadovų, įskaitant „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą, išreiškė palaikymą „Apple“, JAV politikai ir visuomenė yra linkę manyti kitaip.

„Pew“ tyrimų centro duomenimis, daugiau nei pusė JAV gyventojų mano, kad „Apple“ turėtų padėti FTB „nulaužti“ „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo telefone esančių duomenų.

Filmo „Steve Jobs“ režisierius apie filmo išleidimo strategiją: tai buvo arogantiška

Britų režisierius Danny Boyle’as, kurio naujausias kūrinys yra filmas yra apie legendinį kompanijos „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą, teigia, kad filmo startas JAV kino teatruose buvo kiek neapgalvotas ir apibūdino tai kaip aroganciją.

„Mes buvo arogantiški, siekdami tai pristatyti labai plačiai ir labai greitai“, – penktadienį teigė režisierius vieno lėšų rinkimo renginio metu Londone.

Nors iš pradžių buvo tikimasi, kad filmas „Steve Jobs“ per pirmąjį premjeros savaitgalį atneš 15-19 milijonų JAV dolerių pajamų, kūrėjams po jo teko taikytis „vos“ 7,3 mln. JAV dol.

Dar šio mėnesio pradžioje buvo pranešta, kad „Steve Jobs“ nebus rodomas daugiau kaip 2 tūkst. kino teatrų dėl per mažų bilietų pardavimų.

Tuomet Boyle’as teigė manęs, kad „Apple“ gerbėjai plūs į šį filmą kaip išprotėję, o prie to prisidės neseniai išleisti nauji „Apple“ produktai, kurie visuomet sukelia tam tikrą sujudimą.

Tiesa, vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas dar rugsėjį sakė, kad šis filmas pasižymi autentiškumu: „Pamatęs dalį filmo pasijaučiau taip, lyg iš tikrųjų stebėčiau Steve’ą Jobsą ir kitus, o ne aktorius vaidinančius juos“, – teigė S. Wozniakas.

iTouch.lt primena, kad filmas „Steve Jobs“ Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti jau šį penktadienį, gruodžio 4 d.

Danny Boyle
Filmo „Steve Jobs“ režisierius Danny Boyle’as.

Steve’as Wozniakas apie greit pasirodysiantį S. Jobso filmą atsiliepia tik geriausiais žodžiais

Spalio 9 dieną kino teatrus visame pasaulyje pasieksiantis filmas apie legendinį technologijų pasaulio genijų ir kompanijos „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą dar nepasirodžius ekranuose jau susilaukia gausybės teigiamų atsiliepimų.

Štai vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas greitai pasirodysiantį filmą vadina itin autentišku – priešingai nei tą, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Holivudo žvaigždė Ashtonas Kutcheris.

„Pamatęs dalį filmo pasijaučiau taip, lyg iš tikrųjų stebėčiau Steve’ą Jobsą ir kitus, o ne aktorius vaidinančius juos“, – teigė S. Wozniakas.

„Sony“ inicijuotame, tačiau vėliau į „Universal Pictures“ rankas patekusiame filme pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Michaelis Fassbenderis, scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas, o režisierius Danny Boyle’as.

Kviečiame pasižiūrėti filmo pristatymą.

Atrastas pats pirmas apie „Apple“ parašytas straipsnis žiniasklaidoje

Steve'as Wozniakas ir Steve'as Jobsas

Technologijų žurnalistė-veteranė Sheila Craven, išvydusi internete pirmųjų „Apple“ darbuotojų nuotraukas, susisiekė su jas paviešinusiu leidiniu „Business Insider“ ir patikino turinti bene pirmą žiniasklaidoje pasirodžiusį straipsnį apie „Apple“, kurį pati ji ir parašė.

Žurnale „Kilobaud“ pavadinimu „Įsimintinas Apple kompiuteris“ pasirodęs straipsnis buvo publikuotas 1977 metais, prieš pat naujo „Apple“ kompiuterio išleidimą. Straipsnyje taip pat buvo galima rasti interviu su Steve’u Jobsu ir Steve’u Wozniaku.

S. Craven prisimena, kad ji dėl interviu atskrido tiesiai iš Los Andželo ir ją pasitiko abu Steve’ai, sėdėję 1972-ais metais išleistame „Chevrolet“ markės pikape. Iš oro uosto jie tiesiai važiavo papietauti.

„Žinoma, visą laiką kalbėjo Steve’as Jobsas. Iškart po pietų mes nuvažiavo pas Palo Alto mieste gyvenančius jo tėvus, tačiau pačiame name apsilankyti neteko – ėjome tiesiai į garažą“. – prisimena žurnalistė.

Anot jos, vos tik įėjus į garažą ji išvydo darbastalį, ant kurio buvo padėta pagrindinė kompiuterio plokštė. Virš darbastalio, ant lentynos buvo padėtas televizorius, iš kurio tiesiai į kompiuterio plokštę buvo nuvesti laidai. Kol Steve’as Jobsas visąlaik kalbėjo bandydamas nupasakoti ateities kūrimo ir marketingo planus, Wozniakas bandė paruošti operacinę sistemą naujojo kompiuterio demonstracijai:

„Jis buvo gana tylus. Aš supratau, kad jis buvo inžinerijos smegenų galia, o Jobsas buvo idėjos žmogus.“

S. Craven iš S. Jobso sulaukė patikinimo, kad jie užtikrins, jog kiekvienoje klasėje ir ant kiekvieno stalo būtų po „Apple“ kompiuterį, nes jei vaikai užaugs naudodami ir žinodami „Apple“, jie toliau pirks „Apple“ produktus ir savo vaikams.

„Business Insider“ netrukus po straipsnio atradimo susisiekė su S. Wozniaku siekdami išsiaiškinti, ar tai tikrai yra pirmas straipsnis apie „Apple“. Vienas iš „Apple“ įkūrėjų tai patvirtino.

„Regis, taip ir yra, – teigia „Wozas“. – Vienintelis dalykas, kurį galiu pažymėti, yra tai, kad mes demonstravome patį pirmą „Apple“ kompiuterį prieš pat „Apple I“ išleidimą, todėl žinojome, jog tai laikinas projektas.“

Kviečiame skaityti skenuotas pirmojo straipsnio apie „Apple“ kopijas (anglų k.).

 

Steve’o Jobso vaidmuo „Sony“ statomame filme gali atitekti Leonardui DiCaprio

Aktorius Leonardas di Caprio
Aktorius Leonardas di Caprio

Kompanijos „Sony Pictures“ kuriamame filme apie legendinį „Apple“ įkūrėją ir vadovą Steve’ą Jobsą pagrindinį vaidmenį gali atlikti Holivudo superžvaigždė Leonardas DiCaprio, skelbia „The Hollywood Reporter“.

Apie tokią galimybę prasitarė galimas šio filmo režisierius Danny’is Boyle’as, kuris yra pastatęs tokius filmus kaip „Lūšnynų milijonierius“, „28 dienos po“ bei „127 valandos“. Jis taip pat režisavo praėjusiais metais vykusių Londono olimpinių vasaros žaidynių atidarymo ceremoniją.

Tiek garsusis Holivudo aktorius, tiek ir režisierius pradėti sieti su šiuo filmu po to, kai prieš savaitę „Sony“ nepavyko susitarti su „Socialinio tinklo“ režisieriumi Davidu Fincheriu. Pastarasis norėjo, kad S. Jobso vaidmenį atliktų kitas žymus aktorius Christianas Bale’as.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad „Sony“ kuriamas filmas susidės iš trijų dalių po 30 minučių. Filmo scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas dar sausį pranešė, jog scenarijus jau baigtas rašyti. Teigiama, kad jį konsultavo vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas.

Kol kas nėra aišku, kada filmas bus baigtas statyti. Numatoma filmo statymo pradžia – šių metų pabaigą arba 2015-ųjų pradžia.

 

Steve’as Wozniakas: „Apple“ turėtų bendradarbiauti su „Google“

Steve'as Wozniakas

Kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve’as Wozniakas teigia, jog jei vis dar dirbtų šioje kompanijoje, siektų bendradarbiauti ir dirbti su viena didžiausia „Apple“ konkurente šiandien – interneto paieškos milžine „Google“.

Duodamas interviu BBC, Wozniakas teigė manantis, kad „Apple“ dabar būtų kur kas įtakingesnė, jei turėtų geresnius profesinius santykius su „Google“. Tokiu atveju „Apple“ galėtų ne tik pagerinti virtualų asistentą „Siri“, kuris naudotųsi „Google“ paieškos rezultatais, bet ir sukurtų gerus dėvimus įrenginius – išmanųjį laikrodį ar ar akinius.

„Norėčiau, kad ateityje „Apple“ ir „Google“ taptų partneriais“, – savo viziją atskleidė vienas iš „Apple“ įkūrėjų.