Steve'as Wozniakas ir Steve'as Jobsas

Atrastas pats pirmas apie „Apple“ parašytas straipsnis žiniasklaidoje

Steve'as Wozniakas ir Steve'as Jobsas

Technologijų žurnalistė-veteranė Sheila Craven, išvydusi internete pirmųjų „Apple“ darbuotojų nuotraukas, susisiekė su jas paviešinusiu leidiniu „Business Insider“ ir patikino turinti bene pirmą žiniasklaidoje pasirodžiusį straipsnį apie „Apple“, kurį pati ji ir parašė.

Žurnale „Kilobaud“ pavadinimu „Įsimintinas Apple kompiuteris“ pasirodęs straipsnis buvo publikuotas 1977 metais, prieš pat naujo „Apple“ kompiuterio išleidimą. Straipsnyje taip pat buvo galima rasti interviu su Steve’u Jobsu ir Steve’u Wozniaku.

S. Craven prisimena, kad ji dėl interviu atskrido tiesiai iš Los Andželo ir ją pasitiko abu Steve’ai, sėdėję 1972-ais metais išleistame „Chevrolet“ markės pikape. Iš oro uosto jie tiesiai važiavo papietauti.

„Žinoma, visą laiką kalbėjo Steve’as Jobsas. Iškart po pietų mes nuvažiavo pas Palo Alto mieste gyvenančius jo tėvus, tačiau pačiame name apsilankyti neteko – ėjome tiesiai į garažą“. – prisimena žurnalistė.

Anot jos, vos tik įėjus į garažą ji išvydo darbastalį, ant kurio buvo padėta pagrindinė kompiuterio plokštė. Virš darbastalio, ant lentynos buvo padėtas televizorius, iš kurio tiesiai į kompiuterio plokštę buvo nuvesti laidai. Kol Steve’as Jobsas visąlaik kalbėjo bandydamas nupasakoti ateities kūrimo ir marketingo planus, Wozniakas bandė paruošti operacinę sistemą naujojo kompiuterio demonstracijai:

„Jis buvo gana tylus. Aš supratau, kad jis buvo inžinerijos smegenų galia, o Jobsas buvo idėjos žmogus.“

S. Craven iš S. Jobso sulaukė patikinimo, kad jie užtikrins, jog kiekvienoje klasėje ir ant kiekvieno stalo būtų po „Apple“ kompiuterį, nes jei vaikai užaugs naudodami ir žinodami „Apple“, jie toliau pirks „Apple“ produktus ir savo vaikams.

„Business Insider“ netrukus po straipsnio atradimo susisiekė su S. Wozniaku siekdami išsiaiškinti, ar tai tikrai yra pirmas straipsnis apie „Apple“. Vienas iš „Apple“ įkūrėjų tai patvirtino.

„Regis, taip ir yra, – teigia „Wozas“. – Vienintelis dalykas, kurį galiu pažymėti, yra tai, kad mes demonstravome patį pirmą „Apple“ kompiuterį prieš pat „Apple I“ išleidimą, todėl žinojome, jog tai laikinas projektas.“

Kviečiame skaityti skenuotas pirmojo straipsnio apie „Apple“ kopijas (anglų k.).