Po „El Capitan“ atnaujinimo „Mac“ vartotojai susiduria su problema prisijungiant prie „iMessage“ ir „FaceTime“

Šios savaitės pradžioje išleistas operacinės sistemos „OS X El Capitan“ atnaujinimas 10.11.4 ne visiems vartotojams sukėlė maloniausius įspūdžius. Dalis jų skundžiasi, kad po atnaujinimo nepavyksta prisijungti prie „iMessage“ ir „FaceTime“ paslaugų.

„Apple“ diskusijų forume galima rasti nemažai sukurtų temų apie tai, kai bandant prisijungti prie minėtų paslaugų pasirodo klaida ir informuojama, kad nepavyko autentifikuoti mėginamos prijungti paskyros.

Tiesa, regis, kad su šia problema susiduria tie vartotojai, kurie atliko „švarų“ operacinės sistemos perrašymą, t.y. nenaujino, o įdiegė visiškai naujai.

Keli internautai teigia, kad susisiekė su „Apple“ dėl šios problemos ir ji patikino, kad yra informuota apie ją bei ieško sprendimo būdų. „Apple“ svetainėje, kurioje matomas visų kompanijos teikiamų internetinių paslaugų aktyvumas trečiadienį buvo užfiksuotas prisijungimo prie „iMessage“ ir „FaceTime“ sutrikimas.

„OS X 10.11.4“ atnaujinimas: galimybė dalintis „Live Photos“, saugesni užrašai ir dar daugiau

Po daugiau nei dviejų mėnesių bandomosios versijos stadijoje, ketvirtas žymus operacinės sistemos „OS X El Capitan“ atnaujinimas „OS X 10.11.4“ oficialiai išleistas. Atnaujinimas yra prieinamas ir rekomenduojamas visiems „OS X El Capitan“ vartotojams.

Svarbiausi „OS X 10.11.4“ atnaujinimai ir patobulinimai yra:

 • galimybė peržiūrėti „Live Photos“ nuotraukas ir dalintis jomis;
 • galimybė apsaugoti užrašų aplikacijoje esančius užrašus slaptažodžiu;
 • „Evernote“ užrašų importavimas į „Notes“;
 • PDF failų sinchronizavimas per „iCloud“ tarp visų įrenginių „iBooks“ programoje;
 • „Twitter“ trumpųjų nuorodų „t.co“ palaikymas „Safari“ naršyklėje;
 • saugumo atnaujinimai ir spragų ištaisymai.

Kartu su šia „OS X 10.11.4“ versija yra atnaujinama programa „iTunes“, kurios versija 12.3.3 suteiks naujų įrenginių – „iPhone SE“ ir „iPad Pro“ – palaikymą.

Norint atsinaujinti į šią versiją, reikia keliauti į programą „Mac App Store“ ir „Updates“ skiltyje ieškoti naujausio „El Capitan“ atnaujinimo. Prieš atnaujinant kompiuterio operacinę sistemą, rekomenduojame sukurti jo duomenų atsarginę kopiją.

Kompiuterių „Mac“ vartotojams – operacinės sistemos atnaujinimas „OS X El Capitan 10.11.1“

Kompanija „Apple“ trečiadienį, kartu su mobiliosios operacinės sistemos atnaujinimo „iOS 9.1“ išleidimu, pristatė kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „OS X El Capitan“ atnaujinimą 10.11.1.

Kaip teigia „Apple“, atnaujinimą sudaro patobulintas veikimas, suderinamumas su programomis, sustiprintas saugumas. Todėl kompanija rekomenduoja atsinaujinti visus „Mac“ vartotojus.

Šį atnaujinimą sudaro:

 • patobulintas „OS X El Capitan“ instaliavimo procesas;
 • pagerintas suderinamumas su „Microsoft Office 2016“;
 • ištaisyta klaida, kai pradingsta išeinančių elektroninių laiškų serverio informacija;
 • išspręsta problema, kai pašto programa nerodydavo el. laiškų;
 • išspręsta problema, kai dalis garso įskiepių veikdavo netinkamai;
 • patobulinta „VoiceOver“ paslauga;
 • „Emoji“ paveiksliukų biblioteka papildyta 150 naujų „veidukų“.

Norėdami atsinaujinti kompiuterio„Mac“ versiją į naujausią, eikite į „Mac App Store“ parduotuvę: (Mac) App Store – Updates ir ties „Software Update“ pasirinkite „Update“. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją.

Įdiegti „Windows“ į kompiuterį „Mac“ dabar bus paprasčiau

macbook-pro-boot-camp-windows

Trečiadienį išleista operacinė sistema „OS X El Capitan“ be kompiuterių „Mac“ vartotojams naudingų funkcijų su savimi kartu atsinešė ir vieną pravarčią galimybę operacinės sistemos „Windows“ vartotojams, kuri leis pastarąją sistemą įdiegti į „Mac“ kompiuterį be papildomos USB laikmenos.

Tad dabar, prie „Mac“ techninės, bet „Windows“ programinės įrangos persikonfigūruoti nusprendę vartotojai galės „Mac“ esančios gamyklinės „Bootcamp“ programos pagalba sukurti kietojo disko particiją „Windows“ sistemai. Pasirinkus particijos dydį ir instaliacinį ISO failą, kompiuteris persikraus ir pradės standartinį „Windows“ instaliacijos etapą.

Paaiškėjo, kad dabar „Bootcamp“ programa be „OS X“ ir „Windows“ skirtų particijų sukurs dar vieną, kurioje patalpins „Windows“ instaliacinius failus. Vos tik „Windows“ bus įdiegta, instaliaciniai failai bus ištrinti, o instaliavimui sukurta particija – prijungta prie pagrindinės „OS X“ sistemos dalies.

Tiesa, tokią USB laikmenos „Windows“ instaliacijai per „Bootcamp“ galimybę palaikys tik šie modeliai: „MacBook Air“, „MacBook Pro“ ir „Mac Pro“.

Geriausios „OS X El Capitan“ funkcijos, kurias turite žinoti

„OS X El Capitan“

Kompanija „Apple“ kartu su operacine sistema „OS X El Capitan“ prižadėjo, kad nauji sistemos patobulinimai leis šiai versijai veikti kaip niekada greitai. Ir nors naujoji operacinė sistema savo išvaizda nuo pirmtakės „Yosemite“ skiriasi ne tiek ir daug, sisteminių naujovių yra daug.

Po kelių mėnesių bandomosios „El Capitan“ versijos testavimo, atrinkome dešimt geriausių funkcijų, kurias turi žinoti kiekvienas „Mac“ vartotojas, norėdamas iš „El Capitan“ išpešti kiek įmanoma daugiau.

„Split View“

„Split View“

Norėdami naudotis dvejomis aplikacijomis viename lange daugiau nebeprivalėsite paraleliai sumažinti jų dydžių. Už jus tai padarys nauja funkcija „Split View“, kuri vienu ilgesniu paspaudimu ant žalio programos padidinimo lango padalins ekraną į dvi dalis, prieš tai leidusi pasirinkti aplikacijų pasiskirstymo ekrane santykį.

Lengva kursoriaus paieška

Tai yra maža, tačiau gali būti viena iš naudingiausių „El Capitan“ savybių. Jei taip atsitinka, kad ekrane nerandate kursoriaus, tiesiog perbraukite keletą kartų greitai per jutiklio „Trackpad“ paviršių ir kursoriaus rodyklė padidės, kad galėtumėte lengvai ją pastebėti.

„AirPlay“ transliacija pavieniams „Safari“ vaizdo įrašams

Su „El Capitan“ daugiau nebereikės dalintis visos naršyklės langu per „AirPlay“ ir „Apple TV“. Dabar, kai žiūrėsite vaizdo įrašus „Safari“ naršyklėje, tereiks paspausti „AirPlay“ mygtuką ir pasirinkti, kuriame „AirPlay“ įrenginyje tą įrašą norite matyti.

Meniu juostos slėpimas

Patogesniam ekrano išnaudojimui nuo šiol pasitarnaus viršutinės meniu juostos paslėpimo funkcija, kuris leis išsikviesti meniu tik tada, kai kursorių nuvesite į ekrano viršų. Įjunkti šią funkciją galime nukeliavus į nustatymus: System Preferences > General ir pažymint „Automatically hide and show the menu bar“.

Lengvas laiškų ištrynimas

Lengvas laiškų ištrynimas

Pasiskolinusi keletą dizaino ypatybių iš „iOS 9“, „OS X El Capitan“ leis ištrinti elektroninius laiškus tiesiog perbraukiant dviem pirštais į kairę pusę per laišką. Pašto programa taip pat atpažins laiškų turinyje esančius kontaktus bei įvykius ir leis jiems skambinti ar pridėti įvykius į kalendorių.

Užduočių sąrašai užrašuose

Užduočių sąrašai užrašuose

Iš esmės atnaujintoje užrašų aplikacijoje dabar bus galima ne tik kurti užduočių sąrašus, bet ir įterpti žemėlapius, pridėti nuotraukas ar formatuoti tekstą. Nors užrašų aplikacija dar negali pasigirti „Evernote“ funkcionalumu, „Apple“ po truputį artėja link to.

Prisegtos „Safari“ kortelės

Prisegtos „Safari“ kortelės

Mėgstamos ir dažnai lankomos svetainės dabar gali būti priskirtos specialioms naršyklės „Safari“ kortelėms, kurios pasiekiamos vienu mygtuko paspaudimu ir neužima daug vietos kortelių juostoje. Tokioms kortelėms priskirtos svetainės kiekvieną kartą paleidus „Safari“ yra automatiškai atveriamos.

Šiukšliadėžė ne visada bus reikalinga

Jei iš kompiuterio norite failą pašalinti visiškai ir negrįžtamai, nebūtina jo siųsti į kompiuterio šiukšliadėžę ir vėl iš jos trinti. „OS X El Capitan“ pakaks pasinaudoti Option+Cmd+Delete kombinacija, kad failas nieko nelaukiant būtų pašalintas iš sistemos.

Nuotraukų meta duomenų redagavimas

Jei programoje „Photos“ esanti nuotrauka turi neteisingai nustatytą geolokaciją arba išvis jos nėra, ją galima pakeisti arba pridėti tiesiog paspaudus informacijos mygtuką. Tuomet, atsidariusiame žemėlapyje, tereikia perkelti smeigtuką į norimą vietą arba pridėti jį pasirinkus „Assign a Location“.

„Safari“ kortelės „užtildymas“

„Safari“ kortelės „užtildymas“

Naršyklė „Safari“ pagaliau seka, kurios svetainių kortelės skleidžia garsą, todėl daugiau nebereikės ieškoti atidarytų kortelių gausoje, iš kurios sklinda garsas. Kortelių skleidžiamas garsas gali būti išjungtas paspaudus ant jų esančią garsiakalbio piktogramą.

Oficialiai išleista operacinė sistema „OS X El Capitan“

„OS X El Capitan“

Kompanija „Apple“ trečiadienį oficialiai išleido operacinę sistemą „OS X El Capitan“. Ankstesnės versijos dizainu besipuošianti operacinė sistema orientuota į patobulintas funkcijas bei spartesnį veikimą.

Šis operacinės sistemos atnaujinimas yra visiškai nemokamas, o jį galima parsisiųsti iš „Mac App Store“. „OS X El Capitan“ gali įdiegti visų 2009 metais ar vėliau išleistų kompiuterių „Mac“ vartotojai, taip pat kai kurių 2007 ir 2008 metų modelių vartotojai.

Naujoji operacinė sistema vartotojams suteikia bene svarbiausią atnaujinimą – spartesnį ir paprastesnį sistemos veikimą. „Kapitono“ pravardę gavusi „OS X“ versija pasižymi ir su „iOS 9“ pristatyta „Split View“ funkcija, leidžiančia patogiai padalinti ekraną dvejoms aplikacijoms.

Atsinaujinę vartotojai taip pat išvys atnaujintą „Spotlight“ paiešką, naujomis funkcijomis praturtintas gamyklines pašto ir užrašų programas ir kitas naujoves.

Prieš atnaujinant operacinės sistemos „OS X“ versiją į naujesnę, rekomenduojame sukurti kompiuterio atsarginę duomenų kopiją.

Operacinė sistema „OS X El Capitan“ – jau rytoj

El Capitan MacBook

Kompanija „Apple“ vartotojams priminė, kad trečiadienį, rugsėjo 30 dieną, oficialiai taps prieinama „Mac“ kompiuteriams skirta operacinė sistema „OS X El Capitan“.

Šis operacinės sistemos atnaujinimas bus visiškai nemokamas, o jį galima bus parsisiųsti iš „Mac App Store“. „OS X El Capitan“ galės įdiegti visų 2009 metais ar vėliau išleistų kompiuterių „Mac“ vartotojai, taip pat kai kurių 2007 ir 2008 metų modelių vartotojai.

Naujoji operacinė sistema vartotojams suteiks bene svarbiausią atnaujinimą – spartesnį ir paprastesnį sistemos veikimą. „Kapitono“ pravardę gavusi „OS X“ versija pasižymi ir su „iOS 9“ pristatyta „Split View“ funkcija, leidžiančia patogiai padalinti ekraną dvejoms aplikacijoms.

Rytoj atsinaujinę vartotojai taip pat išvys atnaujintą „Spotlight“ paiešką, naujomis funkcijomis praturtintas gamyklines pašto ir užrašų programas ir kitas naujoves.

Prieš atnaujinant operacinės sistemos „OS X“ versiją į naujesnę, rekomenduojame sukurti kompiuterio atsarginę duomenų kopiją.

„OS X El Capitan“ atnaujinimas turėtų tapti prieinamas rytoj, 20 val. vakaro Lietuvos laiku.