Kinijoje jau galima įsigyti dar neišleistą išmanųjį telefoną „iPhone SE“

Nors gandais apipintas kompanijos „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone SE“ prekyboje nepasirodys, greičiausiai, dar iki kovo mėnesio pabaigos, Kinijos turguje jau galima įsigyti šio telefono kopiją, kuri primena „iPhone 6“ ir „iPhone 5s“ mišinį.

Shenzhen mieste esančioje Huaqiangbei turgavietėje mažos parduotuvėlės pardavinėja tikrą „iPhone“ primenančius įrenginius. Kaip lengva juos įsigyti, savo vaizdo įraše rodo viena „YouTube“ vartotoja. Tiesa, visgi apsigauti ir įsigyti šiuos telefonus kaip originalus trukdo keli kosmetiniai skirtumai.

Vaizdo įraše rodomas tariamas „iPhone SE“, žinoma, yra klastotė. Tai akivaizdžiai išduoda didesnė nei turėtų būti garso jungtis bei kitokios formos „Lightning“ jungties anga. Be to, ekrano kraštinės nėra nuožulnios, kaip „iPhone 6“, o korpuso storis yra neįprastas.

Kinų gamintojai jau seniai padirbinėja visus pagrindinius „Apple“ produktus. Praėjusių metų konferencijos CES metu viena Shenzhen mieste įsikūrusi kompanija siūlė už 35 JAV dolerius įsigyti išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ klastotę, nors laikrodis dar nebuvo oficialiai pristatytas pačios „Apple“.

Tikimasi, kad „Apple“ telefoną „iPhone SE“ pristatys kitą pirmadienį vyksiančio pristatymo metu. Prognozuojamos telefono savybės – procesorius „A9“, 12 megapikselių kamera, „Touch ID“ sensorius ir „Apple Pay“ palaikymas.

„Apple“ paskelbė sąrašą aplikacijų, kurias nedelsiant turėtumėte atnaujinti

25-XcodeGhost-Apps-800x658

Kompanija „Apple“ paskelbė 25 aplikacijų sąrašą, kurios buvo paliestos šią savaitę atrasto kenkėjiško kodo. Sąraše yra ir keletas populiarių aplikacijų, pavyzdžiui, „WeChat“ ar Kinijos rinkai pritaikytas „Angry Birds 2“.

„Apple“ pataria vartotojams atnaujinti iš šio sąrašo atsisiųstas aplikacijas. Daugeliui jų jau yra išleisti atnaujinimai, o toms, kurioms dar neišleista, turėtų būti sukurta jau artimiausiu metu.

Į šį aplikacijų sąrašą patenka:

  • WeChat
  • DiDi Taxi
  • 58 Classified – Job, Used Cars, Rent
  • Gaode Map – Driving and Public Transportation
  • Railroad 12306
  • Flush
  • China Unicom Customer Service (Official Version)*
  • CarrotFantasy 2: Daily Battle*
  • Miraculous Warmth
  • Call Me MT 2 – Multi-server version
  • Angry Birds 2 – Yifeng Li’s Favorite*
  • Baidu Music – Music Player with Downloads, Ringtones, Music Videos, Radio & Karaoke
  • DuoDuo Ringtone
  • NetEase Music – An Essential for Radio and Song Download
  • Foreign Harbor – The Hottest Platform for Oversea Shopping*
  • Battle of Freedom (The MOBA mobile game)
  • One Piece – Embark (Officially Authorized)*
  • Let’s Cook – Receipes
  • Heroes of Order & Chaos – Multiplayer Online Game*
  • Dark Dawn – Under the Icing City (the first mobile game sponsored by Fan BingBing)*
  • I Like Being With You*
  • Himalaya FM (Audio Book Community)
  • CarrotFantasy*
  • Flush HD
  • Encounter – Local Chatting Tool

Ir nors „Apple“ stengiasi iš „App Store“ pašalinti visas kenkėjiško kodo paliestas aplikacijas, kai kurios jų vis dar yra prieinamos.

Jau spėjęs sulaukti „XcodeGhost“ pavadinimo virusas į „App Store“ pateko po to, kai dalis Kinijos programuotojų atsisiuntė modifikuotą „Apple“ aplikacijų kūrimo įrankį „Xcode“. Su šiuo įrankiu sukurtos aplikacijas buvo „apkrėstos“ ir vėliau patalpintos į „App Store“.

Per visą „App Store“ istoriją „Apple“ iki šiol buvo priversta šalinti vos penkias aplikacijas, todėl į šį įvykį žiūrima gana rimtai, nepaisant to, kad visos „apkrėstos“ aplikacijos yra skirtos Kinijos rinkai. Šios šalies saugumo bendrovė „Qihoo360 Technology“ skaičiuoja, kad tokių aplikacijų gali būti apie 344.

Dėl neapsižiūrėjimo „Apple“ priversta šalinti šimtus „App Store“ aplikacijų

App Store

Technologijų milžinė „Apple“ iš savo elektroninės mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ yra priversta šalinti šimtus aplikacijų po to, kai jose atrastas kenkėjiškas programinis kodas.

Per visą „App Store“ istoriją „Apple“ iki šiol buvo priversta šalinti vos penkias aplikacijas, todėl į šį įvykį žiūrima gana rimtai, nepaisant to, kad visos „apkrėstos“ aplikacijos yra skirtos Kinijos rinkai. Šios šalies saugumo bendrovė „Qihoo360 Technology“ skaičiuoja, kad tokių aplikacijų gali būti apie 344.

Manoma, kad kenkėjiškos aplikacijos į „App Store“ galėjo pateikti po to, kai oficialūs jų kūrėjai iš Kinijoje populiarios duomenų dalinimosi platformos „Baidu“ atsisiuntė aplikacijoje panaudotus programinius kodus.

Ir nors aplikacijos yra orientuotos į vienos šalies vartotojus, kai kurios jų yra prieinamos ir kituose regionuose, pavyzdžiui, Šiaurės Amerikos šalyse.

„Mes pašalinome iš „App Store“ aplikacijas, kurios buvo sukurtos su užkrėsta programine įranga, – teigia „Apple“ atstovė Christine Monaghan. – Mes bendradarbiaujame su programuotojais siekdami užtikrinti, kad jie aplikacijų kūrimui naudojasi tinkama „Xcode“ versija.“

„iPhone“ surinkėja „Foxconn“ svarsto plėtrą į Indiją

Telefonai „iPhone 6“

Išmanųjį telefoną „iPhone“ surenkanti kompanija „Foxconn“ sprendžia plėtros į Indiją klausimą, skelbiama remiantis šaltinio iš Indijos valdžios pateikta informacija „Reuters“.

Anot leidinio, Indija gali pagelbėti „Foxconn“ perimti iš Kinijos dalį „iPhone“ gamybos ir nukreipti ją arčiau tų rinkų, kuriose siekiama didinti pardavimų augimą. Be to, mažesnės gamybos sąnaudos gali padėti „Foxconn“ išlaikyti „Apple“ užsakymus, į kuriuos taikosi konkurentai.

„Mėnesio eigoje „Foxconn“ siųs savo vadovų delegaciją ieškoti vietų gamybai“, – teigia vieno vakarų Indijos regiono industrijų ministras Subhashas Desai’us.

Teigiama, kad „iPhone“ surinkėja iki 2020 metų planuoja Indijoje pastatyti 10-12 gamyklų, įskaitant gamybos linijas ir duomenų centrus. Anot ministro, kompanija galvoja šalyje gaminti „iPhone“, „iPad“ ir „iPod“ įrenginius.

Šiuo metu „Apple“ Indijoje užima 10 procentų rinkos. Jei „Foxconn“ pradės gaminti „iOS“ įrenginius Indijoje, „Apple“ galės sumažinti kainas ir išsikovoti didesnę rinkos dalį sparčiai augančioje rinkoje.

Japonijos gamintojai nori perimti „iPhone“ gamybą į savo rankas

Būti „Apple“ produktų surinkėju yra gana pelninga, todėl visai nenuostabu, kad kompanijos esami partneriai Kinijoje nesibaido kylančių iššūkių ir žada padaryti viską, ką jie gali – tik pigiau ir geriau. Tačiau į jų vietą, regis, bando taikytis japonai.

Anot naujų pranešimų, Japonijos gamintojai deda visas pastangas perimti kuo daugiau užsakymų iš „Apple“, kuri dabar labiausiai bendradarbiauja su Taivano ir Kinijos kompanijomis.

Jei Japonijos kompanijos sugebėtų susidoroti su „Apple“ tiekimo mastais, „iPhone“ gamyba pakiltų į dar aukštesnį tarptautinį lygį, tačiau tai taip pat turėtų didelę įtaką jau esamiems „iPhone“ gamintojams Kinijoje.

Kaip viena pagrindinių iš Japonijos kilusių kompanijų, siekiančių „Apple“ dėmesio, įvardijama sisteminių plokščių gamintoja „Ibiden“, siekianti perimti užsakymus net iš trijų stambių JAV milžinės tiekėjų.

Tačiau jei „Ibiden“ pavyktų gauti „Apple“ užsakymus, tai dar nereiškia, kad galėtumėme džiaugtis įsigiję „iPhone“, ant kurio pagrindinio vidaus komponento – sisteminės plokštės – puikuotųsi užrašas „pagamintas Japonijoje“.

Įdomu tai, kad „Apple“ jau bendradarbiauja su japonų ekranų gamintoja „Japan Display“. Pastaroji, anot gandų, specialiai stato gamyklą už 1,4 mlrd. JAV dol., skirtą vien išmaniųjų telefonų ekranų gamybai.

Į „Apple“ tiekėjų ratą taikosi ir Indija, kurioje žadama „Apple“ gamyklų statyba, todėl Kinija greitu metu gali nebebūti didžiausias „Apple“ produktų gamybos regionas.

Per dieną Kinijoje pateikta per 4 milijonus „iPhone 6“ rezervacijų

Per vieną dieną Kinijoje išmaniojo telefono „iPhone 6“ rezervacijų skaičius perkopė 4 milijonų ribą, praneša „Tencent“. Kiek anksčiau buvo skelbta, kad per šešias valandas buvo priimta 2 mln. rezervacijų.

Rezervacijų veikla užsiimanti įmonė „Jingdong“ paviešino informaciją, kad „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ rezervacijų skaičius yra pasiskirstęs beveik tolygiai. Tiesa, pastarojo modelio vartotojai geidžia šiek tiek dažniau.

O štai „DigiTimes“ skelbia, kad „iPhone 6 Plus“ sudaro net 60  procentų „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ pardavimų. Daugelis manė, kad „iPhone 6“ pralenks „didesnįjį“ modelį, todėl šie skaičiai šiek tiek stebinantys.

„Apple“ jau yra pranešusi, kad Kinijoje oficialiai abiem modeliais pradės prekiauti spalio 17 dieną.

Kinijos vyriausybei draudžiama įsigyti „Apple“ įrenginius

Kinijos valdžios atstovai nuo šiol nebegalės įsigyti „Apple“ sukurtų įrenginių. Trečiadienį „Apple“ pašalinta iš sąrašo gamintojų, kurių produkciją galima įsigyti už valstybės pinigus, praneša „Bloomberg“.

Kaip skelbiama, viena iš pagrindinių šio draudimo priežasčių yra saugumo sumetimai. Tiesa, kiti šaltiniai teigia, jog dėl draudimo gali būti kalta ir pati „Apple“ – esą kompanija nesugebėjo pateikti reikiamų dokumentų iki nustatytos datos dėl viešųjų pirkimų.

Šiuo metu Kinijos valdžiai yra uždrausta įsigyti šiuos „Apple“ produktus: planšetinius kompiuterius „iPad“ ir „iPad mini“, nešiojamuosius kompiuterius „MacBook Air“ ir „MacBook Pro“.

Praėjusio ketvirčio „Apple“ pajamos siekė 37,4 mlrd. JAV dolerių. Beveik 16 procentų šių pajamų sudarė pajamos būtent iš Kinijos rinkos.