App Store

Dėl neapsižiūrėjimo „Apple“ priversta šalinti šimtus „App Store“ aplikacijų

App Store

Technologijų milžinė „Apple“ iš savo elektroninės mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ yra priversta šalinti šimtus aplikacijų po to, kai jose atrastas kenkėjiškas programinis kodas.

Per visą „App Store“ istoriją „Apple“ iki šiol buvo priversta šalinti vos penkias aplikacijas, todėl į šį įvykį žiūrima gana rimtai, nepaisant to, kad visos „apkrėstos“ aplikacijos yra skirtos Kinijos rinkai. Šios šalies saugumo bendrovė „Qihoo360 Technology“ skaičiuoja, kad tokių aplikacijų gali būti apie 344.

Manoma, kad kenkėjiškos aplikacijos į „App Store“ galėjo pateikti po to, kai oficialūs jų kūrėjai iš Kinijoje populiarios duomenų dalinimosi platformos „Baidu“ atsisiuntė aplikacijoje panaudotus programinius kodus.

Ir nors aplikacijos yra orientuotos į vienos šalies vartotojus, kai kurios jų yra prieinamos ir kituose regionuose, pavyzdžiui, Šiaurės Amerikos šalyse.

„Mes pašalinome iš „App Store“ aplikacijas, kurios buvo sukurtos su užkrėsta programine įranga, – teigia „Apple“ atstovė Christine Monaghan. – Mes bendradarbiaujame su programuotojais siekdami užtikrinti, kad jie aplikacijų kūrimui naudojasi tinkama „Xcode“ versija.“