„Apple“ produktų surinkėja „Foxconn“ planuoja įsigyti „Sharp“

Praėjusį mėnesį pasirodė gandų, kad „Apple“ produktus surenkanti taivaniečių kompanija „Foxconn“ planuoja įsigyti ekranų gamintoją „Sharp“. Naujausi pranešimai skelbia, kad „Sharp“ palaimino įsigijimą už 6,2 mlrd. JAV dol.

Tiesa, „The Wall Street Journal“ praneša, kad susitarimas kol kas nėra užbaigtas, nes „Foxconn“ siekia išsiaiškinti visus finansinius sunkumus, su kuriais „Sharp“ susidūrė per pastaruosius kelis metus.

Nors pradžioje sandorio suma buvo įvardinta 5,3 mlrd. JAV dol. verte, regis, „Sharp“ pavyko išsiderėti didesnę sumą. Manoma, kad dalis jos turėtų būti skirta padengti praeityje sėkmingai veikusios ir kelių kategorijų produktus kūrusios kompanijos skolas.

Nėra žinoma, ar „Apple“ yra prisidėjusi prie šio planuojamo įsigijimo, tačiau tai JAV technologijų kompanijai būtų gana naudingas pirkinys. Šiuo metu telefonų „iPhone“ ekranus gamina „Sharp“, „Samsung“ ir „LG“, o „Foxconn“ atsakinga už visų dalių surinkimą.

Spėjama, kad toks įsigijimas padėtų „Apple“ išvengti nemalonumų ateityje, jei pasitrauktų kuris nors ekranų gamintojas ir iškiltų grėsmė dalių tiekimui.

„Apple“ ruošiasi didesnės apimties „iPhone“ gamybai

„iPhone“ kamera

Iki šių metų pabaigos kompanija „Apple“ turėtų pagaminti apie 50 milijonų išmaniųjų telefonų „iPhone“, praneša leidinys „DigiTimes“.

Teigiama, kad „iPhone 6S“ komponentų gamintojai jau pradėjo tiekti dalis kompanijoms „Foxconn“ ir „Pegatron“, kurios rūpinasi galutiniu šio išmaniojo telefono surinkimu.

Jei šie gandai yra teisingi, visų prekyboje esančių ir šiais metais galbūt pasirodysiančių „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S Plus“ gamybos mąstai gali 2015 metais gali pasiekti 230-240 milijonų vienetų ribą. Palyginimui, praėjusiais metais „Apple“ pagamino 192 mln. įvairių „iPhone“ modelių.

Todėl siekiant patenkinti didėjančius užsakymus, dalis „Apple“ produktų gamintojų jau padidino savo gamybos apimtis bei plotus, t.y. vien dėl „Apple“ statėsi naujas gamyklas.

Tikimasi, kad „iPhone 6S“ bus didžiausias „iPhone“ atnaujinimas istorijoje šių telefonų „S“ serijoje. Be kitų savybių, naujasis „iPhone“ turėtų pasižymėti padidėjusia operatyviąja RAM atminti, spartesniu procesoriumi, naujos rožinės-auksinės spalvos opcija, pagerinta kamera bei sustiprintu korpusu.

„iPhone“ surinkėja „Foxconn“ svarsto plėtrą į Indiją

Telefonai „iPhone 6“

Išmanųjį telefoną „iPhone“ surenkanti kompanija „Foxconn“ sprendžia plėtros į Indiją klausimą, skelbiama remiantis šaltinio iš Indijos valdžios pateikta informacija „Reuters“.

Anot leidinio, Indija gali pagelbėti „Foxconn“ perimti iš Kinijos dalį „iPhone“ gamybos ir nukreipti ją arčiau tų rinkų, kuriose siekiama didinti pardavimų augimą. Be to, mažesnės gamybos sąnaudos gali padėti „Foxconn“ išlaikyti „Apple“ užsakymus, į kuriuos taikosi konkurentai.

„Mėnesio eigoje „Foxconn“ siųs savo vadovų delegaciją ieškoti vietų gamybai“, – teigia vieno vakarų Indijos regiono industrijų ministras Subhashas Desai’us.

Teigiama, kad „iPhone“ surinkėja iki 2020 metų planuoja Indijoje pastatyti 10-12 gamyklų, įskaitant gamybos linijas ir duomenų centrus. Anot ministro, kompanija galvoja šalyje gaminti „iPhone“, „iPad“ ir „iPod“ įrenginius.

Šiuo metu „Apple“ Indijoje užima 10 procentų rinkos. Jei „Foxconn“ pradės gaminti „iOS“ įrenginius Indijoje, „Apple“ galės sumažinti kainas ir išsikovoti didesnę rinkos dalį sparčiai augančioje rinkoje.

Japonijos gamintojai nori perimti „iPhone“ gamybą į savo rankas

Būti „Apple“ produktų surinkėju yra gana pelninga, todėl visai nenuostabu, kad kompanijos esami partneriai Kinijoje nesibaido kylančių iššūkių ir žada padaryti viską, ką jie gali – tik pigiau ir geriau. Tačiau į jų vietą, regis, bando taikytis japonai.

Anot naujų pranešimų, Japonijos gamintojai deda visas pastangas perimti kuo daugiau užsakymų iš „Apple“, kuri dabar labiausiai bendradarbiauja su Taivano ir Kinijos kompanijomis.

Jei Japonijos kompanijos sugebėtų susidoroti su „Apple“ tiekimo mastais, „iPhone“ gamyba pakiltų į dar aukštesnį tarptautinį lygį, tačiau tai taip pat turėtų didelę įtaką jau esamiems „iPhone“ gamintojams Kinijoje.

Kaip viena pagrindinių iš Japonijos kilusių kompanijų, siekiančių „Apple“ dėmesio, įvardijama sisteminių plokščių gamintoja „Ibiden“, siekianti perimti užsakymus net iš trijų stambių JAV milžinės tiekėjų.

Tačiau jei „Ibiden“ pavyktų gauti „Apple“ užsakymus, tai dar nereiškia, kad galėtumėme džiaugtis įsigiję „iPhone“, ant kurio pagrindinio vidaus komponento – sisteminės plokštės – puikuotųsi užrašas „pagamintas Japonijoje“.

Įdomu tai, kad „Apple“ jau bendradarbiauja su japonų ekranų gamintoja „Japan Display“. Pastaroji, anot gandų, specialiai stato gamyklą už 1,4 mlrd. JAV dol., skirtą vien išmaniųjų telefonų ekranų gamybai.

Į „Apple“ tiekėjų ratą taikosi ir Indija, kurioje žadama „Apple“ gamyklų statyba, todėl Kinija greitu metu gali nebebūti didžiausias „Apple“ produktų gamybos regionas.

„iPhone“ surinkinėjanti Taivano bendrovė svarsto galimybę dalį veiklos perkelti į JAV

Taivano bendrovė „Foxconn“

Kompanijos „Apple“ išmanųjį telefoną „iPhone“ surinkinėjanti Taivano bendrovė „Foxconn“ svarsto galimybę statyti kelių gamyklų kompleksą Jungtinėse Amerikos Valstijose, skelbia „The Wall Street Journal“.

Kalbėdamasis su žurnalistais per 40 metų bendrovės sukakties minėjimą, valdybos pirmininkas Terry‘is Gou atskleidė, kad „Foxconn“ planuoja perkelti intensyvųjį kapitalą ir aukštųjų technologijų gamybą į JAV.

Anot T.Gou, „Foxconn“ dabar svarsto visas galimybes statyti naujas gamyklas JAV. Teigiama, jog toks žingsnis padėtų kompanijai sutaupyti daug lėšų ir išvengti sudėtingo įrenginių transportavimo iš Azijos šalių į JAV.

„Foxconn“ šiuo metu turi gamyklų daugiau nei dešimtyje šalių, tarp kurių – Kinija, Vietnamas, Turkija, Brazilija, Meksika ir Vengrija. Kol kas neaišku, ar „iPhone“ gamyba būtų perkelta iš Vietnamo į JAV.

Telefono „iPhone 5S“ gamyba skaičiais

Išmanusis telefonas „iPhone 5S“

Didžiausia kompanijos „Apple“ įrenginių surinkėja „Foxconn“ didina išmaniojo telefono „iPhone 5S“ gamybą, kas sumažintų šio įrenginio deficitą parduotuvėse ir pasiruoštų artėjančiam Kalėdų laikotarpiui, skelbia „The Wall Street Journal“. Leidinys taip pat pateikia įdomios statistikos apie „iPhone 5S“ gamybą.

Teigiama, jog surinkti šiam telefonui yra paskirta 100 gamybos linijų, kurios dirba pilnu pajėgumu visas 24 valandas per parą. Taip siekiama per dieną pagaminti 500 tūkst. „iPhone 5S“ telefonų. Tad per savaitę „Foxconn“ gamyklose surenkama per 3,5 mln. „iPhone 5S“ vienetų.

Anot leidinio, kad pagaminti vieną „iPhone“, prie jo pakaitomis dirba per 600 žmonių. Tapatybės atskleisti nenorėjęs šaltinis iš vienos „Foxconn“ gamyklos teigė, kad tai 100 žmonių daugiau nei vienoje „iPhone 5C“ gamybos linijoje.

Neseniai pasklido kalbos, kad „Apple“ ir „Foxconn“ nori sumažinti priklausomybę viena nuo kitos. „Apple“ siekia paįvairinti jos įrenginius surinkinėjančių kompanijų ratą, o „Foxconn“ nori vykdyti ir kitų užsakovų užsakymus. „Apple“ užsakymai šiuo metu sudaro apie 40 procentų „Foxconn“ pajamų.