„iOS 9“ naudojasi beveik 7 iš 10 „iOS“ vartotojų

Kompanija „Apple“ pranešė, kad naujausia mobiliąja operacine sistema „iOS 9“ naudojasi 66 procentai „iOS“ vartotojų. Šie skaičiai paremti lapkričio 2 dienos mobiliųjų aplikacijų „App Store“ duomenimis.

Dar prieš dvi savaites šis skaičius siekė 50 procentų. Tiesa, tada vartotojams su naujausia „iOS“ versija nebuvo kilę tiek daug problemų. iTouch.lt jau dalinosi patarimu, kaip išspręsti vieną svarbiausių problemų.

„Apple“ taip pat atskleidė, kad šiuo metu 25 procentai „iOS“ vartotojų naudoja „iOS 8“ versiją, o 9 proc. – dar senesnes.

Operacinės sistemos „iOS“ kūrėja jau yra viešai išleidusi „iOS 9.1“ versiją, o patvirtintiems programuotojams yra prieinama ir „iOS 9.2“ versija.

„iOS 9“ naudojasi beveik kas septintas „iOS“ vartotojas.
„iOS 9“ naudojasi daugiau nei šėši iš dešimties „iOS“ vartotojų.

Kaip išspręsti „iOS 9.1“ problemą, kai neveikia kontaktų paieška

Vis daugiau „iOS“ naudotojų, atnaujinę savo įrenginių operacinės sistemos versiją į 9.1, susiduria su problema, kai kontaktų ar skambinimo aplikacijose neveikia kontaktų paieška, aplikacijos užstringa. iTouch.lt dalinasi patarimu, kaip šią problemą išspręsti.

Norint įveikti šią dar plačiai nepaplitusią problemą, reikia atstatyti įrenginio parametrus į gamyklinius. Tai galima padaryti nukeliavus į įrenginio nustatymus: Settings – General – Reset – Reset All Settings.

Šis patarimas galioja ne tik „iOS 9.1“, bet ir ankstesnėms „iOS 9“ versijoms.

Tiesa, svarbu paminėti, kad nustatymų atstatymas privers iš naujo nusistatyti tokius parametrus kaip skambėjimo tonas, žinučių signalas ir kt.

iTouch.lt primena, kad visuomet yra svarbu reguliariai kurti įrenginio atsargines kopijas. Išsamų gidą apie „iPhone“ ir „iPad“ atsargines kopijas galite rasti čia.

„Apple“ išleido operacinės sistemos „iOS 9“ atnaujinimą „iOS 9.1“

Kompanija „Apple“ trečiadienį išleido operacinės sistemos „iOS 9“, skirtos mobiliesiems įrenginiams, atnaujinimą „iOS 9.1“.

Kaip skelbiama atnaujinimo aprašyme, „iOS 9.1“ sudaro aptiktų klaidų ištaisymas, veikimo pagerinimas bei patobulinimai, tarp kurių:

  • „Live Photos“ funkcija sugebės nustatyti, kada telefonas „iPhone“ yra pakeliamas arba nuleidžiamas ir automatiškai neįrašinės šių judesių;
  • „Emoji“ paveiksliukų biblioteka papildyta 150 naujų „veidukų“.

Norėdami atsinaujinti „iOS“ versiją į naujausią, eikite į telefono nustatymus: Settings – General – Software Update. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją. Kaip tai padaryti, galite rasti informacijos mūsų parengtame gide.

iOS 9.1

Išleista antra bandomoji „iOS 9.1“ versija

iOS9

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį išleido antrąją bandomąją operacinės sistemos „iOS 9.1“ versiją, skirtą bandomųjų versijų testuotojams. Išleista antroji versija niekuo nesiskiria nuo to, kurią dieną prieš galėjo išbandyti patvirtinti „Apple“ programuotojai.

Bandomųjų versijų testuotojai, kurie jau turi įsidiegę „iOS 9.1“, gali atsinaujinti į antrąją versiją per įrenginio nustatymus, o tie, kurie nori dalyvauti bandomųjų versijų programoje ir išmėginti oficialiai dar neišleistas „iOS“ versijas, turi užsiregistruoti specialioje „Apple“ svetainėje.

„iOS 9.1“ versija iš esmės yra orientuota į „iPad Pro“ palaikymą. Ši versija taip pat suteiks naujausio, prekyboje dar nepasirodžiusio „Apple TV“ palaikymą.

Be to, „iOS 9.1“ pradžiugins ir „Emoji“ piešinukų mėgėjus. Tarp jų atsiras nauji piešinukai, pavyzdžiui, tako, burrito, popkornų ir kt.

„iOS 9“ saugumo spraga leidžia peržiūrėti telefono nuotraukas ir kontaktus be užrakto kodo

14369-9863-150923-Security-l

Naujausia aptikta operacinės sistemos „iOS 9“ saugumo spraga leidžia bet kam, atlikusiam nesudėtingą veiksmų seką, prieiti prie skaičių užraktu apsaugoto įrenginio nuotraukų bei kontaktų.

Internauto Jose Rodriguezo aptikta ir vaizdo įrašu įamžinta „iOS 9“ saugumo spraga jau nėra pirmoji aptikta „iOS“ klaida. Dar prieš kelis metus jis pademonstravo „iOS 6.1.3“ užrakinimo kodo apėjimą.

Vaizdo įraše rodoma, kaip keturis kartus suvedus neteisingą telefono atrakinimo kodą ir pasinaudojus virtualaus balso asistento „Siri“ pagalba, buvo įsigauta į telefono su „iOS 9“ operacine sistema vidų ir prieita prie funkcijų, kurias minėtas užrakinimo kodas turėtų apsaugoti.

„AppleInsider“, tiesiogiai bendravusi su J. Rodriguezu, patvirtino šią „iOS 9“ klaidą po g

gausybės atliktų testų. Portalas pažymi, kad ši saugumo spraga liečia tik tuos įrenginius su „iOS 9“, kurie yra apsaugoti keturių arba šešių skaitmenų kodais. Tekstinių slaptažodžių naudotojai gali jaustis ramūs.

Ir nors „Apple“ visiems vartotojams išleido „iOS 9.0.1“ atnaujinimą, o patvirtinti programuotojai sulaukė ir „iOS 9.1“, nei viena versija nepasižymi šios saugumo spragos ištaisymu.

Kol „Apple“ nėra sugalvojusi sprendimo šiai problemai, geriausias pasiūlymas yra apriboti „Siri“ veikimą užrakintame įrenginyje. Tai galima padaryti nukeliavus į įrenginio nustatymus – Settings > Touch ID & Passcode – ir ten išjungus „Siri“ funkciją „Allow access when locked“.