„Apple“ nebeleis „iOS 8“ vartotojams grįžti prie senesnių „iOS“ versijų

„iOS 8“

„Apple“ penktadienį nutraukė operacinės sistemos „iOS 7.1.2“ palaikymą, dėl kurio iki šiol „iOS 8“ vartotojai dar galėjo grįžti prie senesnės versijos.

Apie tai pirmieji pranešė „iOS“ nulaužimo ir piratinės įrangos bendruomenės „ iH8Sn0w“ atstovai.

Galimybė grįžti prie „iOS 7.1.2“ versijos leido ne vienam neseniai išleistos „iOS 8“ versijos naudotojui grįžti prie ankstesniosios dėl sulėtėjusio įrenginio darbo ar greičiau išsikraunančios baterijos.

Tiesa, po „iOS 8“ išleidimo ankstesnės versijos palaikymas truko vos savaitę.

„iOS 7“ saugumas padeda sumažinti „iPhone“ vagysčių skaičių

„Activation Lock“

Niujorko miesto generalinis prokuroras Ericas Schneidermanas teigia, kad mobiliojoje operacinėje sistemoje „iOS 7“ esanti saugumą užtikrinanti funkcija „Activation Lock“ daro didžiulį poveikį su „iPhone“ susijusioms vagystėms, rašo „The NewYork Times“.

Anot jo, nuo tada, kad „Apple“ pristatė aktivacijos užrakto funkciją, leidžiančią įrenginiu pasinaudoti tik teisėtam jo savininkui, Niujorke „iPhone“ vagystės sumažėjo 19 procentų, San Franciske – net 38%, o Londone – 24%.

„Activation Lock“ veikimo principas labai paprastas. Įrenginys negali būti aktyvuotas be tikrojo savininko „iCloud“ paskyros slaptažodžio. Kitaip tariant, vagims svetimi „iPhone“ tampa ne tiek ir įdomūs, nes pilnavertiškas įrenginio naudojimas po vagystės nėra galimas.

Be to, „Apple“ dar balandžio mėnesį su keliais išmaniųjų telefonų gamintojais pasirašė sutartį, pagal kurią įpareigoja nuo kitų metų liepos mėnesio visuose į prekybą išleistuose telefonuose diegti prieš išmaniųjų vagystes nukreiptas saugumo sistemas.

9 iš 10 „iPhone“ ir „iPad“ naudojama naujausia „iOS“ versija

„iOS 7“ įrenginiai

Likus vos dienai iki konferencijos WWDC 2014, kurioje tikimasi išvysti „iOS 8“, naujausios mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versijos „iOS 7“ augimas ir toliau auga. 

Remiantis naujausiais duomenimis iš tyrimų agentūros „Chitika Insights“, 89,7 procentai „iPhone“ ir 84,8 proc. „iPad“ vartotojų naudojasi naujausia „iOS“ versija.

Šie skaičiai yra paremti milijonais įrenginių, kurie JAV ir Kanados teritorijose buvo prisijungę prie „Chitika“ reklamos tinklo gegužės 22-28 dienomis.

Tuo tarpu „iOS 6“ populiarumas ir toliau krenta – šią versija naudojasi 8,8 proc. „iPhone“ ir 7,9 proc. „iPad“ vartotojų. Mažiau nei du procentai „iPhone“ vartotojų naudoja „iOS 5“ ar dar senesnę operacinės sistemos versiją.

Tiesa, „iOS 5“ vis dar išlieka gana populiari „iPad“ vartotojų tarpe. Šią versiją naudojančių planšetės vartotojų yra 5,6 proc.

9 iš 10 „iPhone“ ir „iPad“ naudojama naujausia „iOS“ versija

Dėl „iOS 7“ šifravimo klaidos elektroninio pašto failai lieka neapsaugoti

Pašto aplikacija

Nors „Apple“ teigia, kad visi prie elektroninių laiškų pridėti failai yra šifruojami ir akylai saugomi kiekviename įrenginyje su operacine sistema „iOS 7“, naujausias tyrimas rodo, jog yra priešingai – ir net ištisus mėnesius.

Pastebėjęs, kad kažkas negerai su „iOS 7.1“ versijos pašto aplikacijoje esančiais prie laiškų pridėtais failais, vokietis saugumo specialistas Andreasas Kurtzas atrado, jog visi šie failai gali būti pasiekti be didesnių iššifravimo žinių.

Vokiečiui pakako prisijungti prie vidinės „iOS“ failų direktorijos ir susirasti pašto aplikacijos aplanką. Visą tai galima padaryti su gausybe internete nemokamai prieinamų programų ir įprastu „DFU“ režimu.

„Apple“ tariamai žino apie šią „iOS“ saugumo spragą, tačiau kol kas dar nesiėmė jokių veiksmų. A. Kutzas teigė, kad jam šį „įsilaužimą“ pavyko atkartoti ir planšetiniame kompiuteryje „iPad 2“ bei išmaniajame telefone „iPhone 5S“, kuriuose buvo įdiegta „iOS 7.0.4“ versija.

„Apple“ kol kas nekomentuoja situacijos.

Pastebėta, kad „iOS 7.1.1“ pagerina įrenginio baterijos veikimą

„iPhone 5S“ baterijos indikatorius

Šią savaitę išleistas mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ atnaujinimas „iOS 7.1.1“ gerokai prailgina įrenginio baterijos veikimo laiką, rašo „ZDNet“.

Tai pastebėjo žurnalistas Adrianas Kingsley’is-Hughesas, kuris seka įrenginio baterijos būklę po kiekvieno „iOS“ atnaujinimo išleidimo. Anot jo, po 6 valandų naudojimosi „iOS 7.1“ versija, jo išmaniojo telefono „iPhone“ baterijos indikatorius rodydavo 48 procentus likusios baterijos energijos.

Tačiau, regis, „Apple“ šią problemą išsprendė išleisdama „iOS 7.1.1“ versiją.

Įdiegus ją į „iPhone“, po 6 valandų naudojimosi telefonu baterijos indikatorius rodė 76 procentus – ketvirtadaliu daugiau nei su „iOS 7.1“.

iTouch.lt nusprendė taip pat išbandyti, kiek ilgiau „iOS 7.1.1“ leidžia naudotis įrenginiu. Po beveik dviejų dienų testo paaiškėjo, kad aktyviai naudojantis „iPhone“ jo baterija laiko apie 42-43 valandas, t.y. beveik dvi paras. Deja, „iOS 7.1“ tokiu pat naudojimosi aktyvumu „ištempdavo“ apie vieną parą.

Ar pastebėjote pagerėjusį baterijos veikimo laiką su „iOS 7.1.1“?

„iOS 7.1.1“ pagerino „iPhone“ baterijos veikimo laiką
„iOS 7.1.1“ pagerino „iPhone“ baterijos veikimo laiką

Kaip pagerinti „iOS“ įrenginio baterijos veikimą?

Daugelis įrenginių su „iOS“ operacine sistema (dažniausiai „iPhone“) naudotojų beveik visais atvejais dėl per trumpo įrenginio baterijos veikimo laiko kaltina patį įrenginį ir gamintoją. Tačiau mažai kas žino ir nutuokia, kad greitam baterijos išsikrovimui daro įtaką ne jos prastumas ar maža talpa, o pačio vartotojo naudojamos aplikacijos bei kiti niuansai, kuriuos jis pats lemia.

Po kiekvieno „iOS“ atnaujinimo „obuolio“ vartotojai skundžiasi vis greičiau išsikraunančia baterija. Neretai tenka girdėti, jog šią problemą bandoma spręsti „iOS“ sistemos perrašymu. Tačiau tai nėra visiškai veiksmingas sprendimo būdas. Tiesa, visiškai „švarus“ įrenginys, neprigrūstas nereikalingų aplikacijų ar kito turinio, gali tarnauti kiek ilgiau. Tačiau kas taip naudojasi savo išmaniaisiais ar planšetėmis?

Norime pasidalinti su jumis tikrai veiksmingais būdais, kaip pagerinti „iOS“ įrenginio baterijos veikimą bei jį prailginti. Bet prieš tai dalinamės trumpu patarimu, kaip ištestuoti, ar baterija veikia tinkamai.

„iOS“ įrenginio baterijos testavimas

Baterijos veikimo trukmės testą galima nesunkiai atlikti pačios „Apple“ dėka be jokių papildomų rūpesčių. Tam mums reikės minimalių matematinių žinių ir įrenginio naudojimosi bei budėjimo trukmių (jas galima rasti nukeliavus į įrenginio nustatymus: Settings > General > Usage. Pačioje apačioje rasite „Usage“ (naudojimosi įrenginiu) bei „Standby“ (budėjimo) trukmes).

Naudojimosi įrenginiu (Usage) trukmė reiškia, kiek ilgai iš tikrųjų naudojotės įrenginiu, t.y. naršėte internete, žaidėte žaidimus ar kalbėjotės su pašnekovu – visų veiksmų bendras laikas, kada įrenginys „nemiegojo“. Budėjimo (Standby) trukmė susideda iš dviejų dalių: iš telefono „miego“ režimo laiko ir laiko, per kurį naudojotės įrenginiu. Kitaip tariant, ši trukmė atspindi praėjusį laiką nuo paskutinio įrenginio įkrovimo.

Įprastai naudojimosi įrenginiu trukmė turėtų būti keletą kartų mažesnė už budėjimo, nebent be perstojo naudojotės įrenginiu nuo paskutinio įkrovimo. Tačiau jei taip nėra, o jūsų įrenginio naudojimosi laikas beveik sutampa su budėjimo, tuomet yra rimtų problemų su baterija.

Greitas testas: užsirašykite ant lapuko „Usage“ ir „Standby“ trukmes, užrakinkite įrenginį su užrakinimo (dar vadinamu „lock“ arba „sleep“ – kaip kam patogiau) mygtuku ir palikite jį „miego“ režime 5 minutes. Praėjus joms, vėl įsijunkite įrenginį ir patikrinkite „Standby“ trukmę: jei ji padidėjo 5 minutėmis, vadinasi, su jūsų įrenginio baterija yra viskas gerai. Tačiau jei per tą patį laiką bent viena minute pakito ir „Usage“ trukmė, tai reiškia, kad baterijai kažkas neleidžia „užmigti“.

Jei testas nepasitvirtino, ir pakito tik „Standby“ trukmė – šaunu. Jūsų įrenginio baterija veikia taip, kaip turėtų, jos resursų naudojimas sumažėja tada, kada užrakinamas įrenginys. Tačiau jei ne – toliau nurodytos instrukcijos, kaip galima tai išspręsti.

1. Apribokite „Facebook“

Nustebsite ar ne – didžiausias kiekvieno išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio priešas yra „Facebook“, kuris kaip siurbėlė eikvoja įrenginių energiją.

Vienas iš „Apple“ programuotojams skirtos programos „Xcode“ komponentų „Instruments“ veikia panašiai kaip „Activity Monitor“ kompiuteriuose „Mac“. Šis sistemos komponentas leidžia peržvelgti visus „iOS“ įrenginyje veikiančius procesus ir pamatyti, kiek kiekvienas tiksliai suvartoja energijos.

Naudojantis „Instruments“ nustatyta, kad „Facebook“ sunaudoja daug energijos net ir tuomet, kai juo nesinaudojama. Kaip tai apriboti? Išsiaiškinta, kad veiksmingiausias būdas „nuskausminti“ tokį energijos švaistymą yra vietos nustatymo (ang. – Location Services) ir automatinio atsinaujinimo (ang. – Background App Refresh) išjungimas būtent „Facebook“ aplikacijai.

Kaip tai padaryti?

  • norint išjungti vietos nustatymą, reikia keliauti į Settings > Privacy > Location Services ir iš sąrašo išsirinkti „Facebook“ bei jį išjungti
  • norint išjungti automatinį atsinaujinimą, reikia keliauti į Settings > General > Background App Refresh ir sąraše taip pat išjungti „Facebook“

Nenustebkite: atlikus šiuos du veiksmus kartais gali būti, jog baterijos indikatorius gali netgi padidėti.

Išvada: nenuvertinkite „Facebook“, nes jis ne tik „ryja“ mūsų laiką, bet dar ir kėsinasi į mūsų išmaniųjų bei planšečių baterijas. Atlikus anksčiau nurodytus veiksmus nieko neprarasite – įjungus „Facebook“ aplikaciją krovimas vyks tik keliomis sekundėmis ilgiau nei prieš tai.

2. Išjunkite automatinį atnaujinimą nereikalingoms aplikacijoms

Automatinio atsinaujinimo (ang. – Background App Refresh – BAR) funkcija pas vartotojus atkeliavo praėjusį rudenį, kuomet pasirodė naujausioji „iOS 7“ versija. BAR verta išjungti ne tik „Facebook“, bet ir kitoms aplikacijoms, kuriomis naudojatės rečiau.

Jei naudojatės aplikacija dažnai, pasitikite jos kokybe ir kūrėjais, tuomet patarimas būtų šiai aplikacijai palikti BAR įjungtą – jausite malonumą, kuomet aplikacija užsikrauna greičiau, nereik laukti, kol susisiųs duomenys.

Ši funkcija yra šauni, jeigu jums jos reikia, tačiau verta gerai apgalvoti, ar jos reikia visoms aplikacijoms.

3. Nustokite trinti aplikacijas iš „multitasking’o“

Nuo „iOS 7“ tapo itin patogu visiškai išjungti aplikacijas. Viskas, ką reikia padaryti, tai dukart paspausti „Home“ mygtuką ir nustumti aplikacijų langus į ekrano viršų.

Daugelis jums gali sakyti (ir sako!), kad visiškas aplikacijų išjungimas gali sutaupyti jūsų įrenginio baterijai energijos.

Netiesa.

Taip, toks išjungimas pilnai išjungia aplikaciją, tačiau tai taip pat pareikalauja daugiau baterijos resursų, ypač jei tai darote dažnai.

Taip yra todėl, kad kai tokiu būdu išjungiate aplikaciją, ji kartu yra pašalinama ir iš įrenginio operatyviosios atminties (kalbant terminais – RAM). Nors tai gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio ganėtinai naudingas dalykas, iš tiesų tai pareikalauja dar daugiau energijos, nei paliekant aplikacijas įprastame režime.

Kodėl? Todėl, kad kai aplikacija yra visiškai išjungiama ir vėl įjungiama, ji vėl turi užsikrauti operatyviojoje atmintyje, o tam reikia du kartus daugiau energijos nei paleidžiant jau „veikiančią“ aplikaciją.

O ir žodis „veikianti“ čia nelabai tinka, nes tiesa yra ta, kad aplikacijos, esančios daugiaprograminiame (ang. – multitasking) režime neveikia fone, o yra tiesiog užšaldytos toje vietoje, kurioje jas palikote. Dėl to, jos nereikalauja daug baterijos energijos, nebent joms esate įjungę BAR – tą patį automatinį aplikacijų atsinaujinimą.

4. Apribokite el. pašto atnaujinimus

Jei 1 ir 3 žingsniai nepadėjo, tuomet verta patikrinti, ar jūsų elektroniniam paštui nėra leista bet kada, kai tik gaunate laišką, jį atsiųsti į įrenginį. Tą galite padaryti nukeliavę į Settings > Mail, Contacts, and Calendars > Fetch New Data ir patikrinę, ar nėra įjungta „Push“ funkcija.

Jeigu jums nėra svarbu gauti elektroninį laišką į įrenginį tą pačią minutę, kai jis pasiekia jūsų pašto dėžutės serverį, tuomet patarimas būtų jos atsisakyti. Vietoje to galite pasirinkti, kad nauji elektroniniai laiškai būtų tikrinami kas 15-30 minučių ar valandą (nustatymuose leidžiama kiekvienai dėžutei nustatyti skirtingą intervalą).

5. Išjunkite nereikalingų aplikacijų pranešimus

Kiekvienam „iOS“ vartotojui yra pasitaikę, kad kai atsisiunčiame kokia nors aplikacija (dažniausiai žaidimas), ji vėliau pradeda erzinti su vis pasirodančiais pranešimais (ang. – notifications) ir priminimais apie save. Kiekvieną kartą, kai toks pranešimas pasirodo, įrenginys yra pažadinamas ir įjungiamas jo ekranas.

Kiekvienas aplikacijos pranešimas pažadina telefoną nuo 5 iki 10 sekundžių. Tai nėra kažkas tokio, kas lemtų staigų baterijos išsikrovimą. Tačiau pagalvokite: jei gaunate 50 pranešimų per dieną ir į juos nereaguojate, tai prideda nuo 4 iki 8 minučių papildomo veikimo be priežasties prie jūsų įrenginio „Usage“ trukmės.

Tvarkyti visų telefono aplikacijų (tiek gamyklinių, tiek ir atsisiųstų) pranešimų rodymą galite nukeliavę į Settings > Notification Center.

6. Išjunkite baterijos talpos procentų rodymą

Taip taip, perskaitėte gerai. Toks patarimas gali pasirodyti iš pradžių kvailas, tačiau logiškai pagalvojus visai naudingas. Ar kada susimąstėte, kiek kartų per dieną suaktyvinate įrenginį vien tam, kad pasižiūrėti tą procentų skaičių? Taip, tai daro ne visi, tačiau tikrai nemaža dalis.

Išjungti baterijos talpos procentų rodymą galite nukeliavę į Settings > General > Usage.

7. Naudokite lėktuvo režimą silpno ryšio zonose

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl staiga gali pradėti išsikrauti baterija, yra prastas mobilusis ryšys. Kai „iPhone“ aptinka, jog esate prastoje ryšio zonoje, sistema padidina energijos tiekimą antenai kad ši išlaikytų kaip tik įmanoma stipresnį ryšį su operatoriumi skambučių ir duomenų perdavimui.

Todėl drąsiai galima teigti, jog jei esate tokioje vietovėje, kurioje „iPhone“ ryšio stiprumo indikatorius rodo vos vieną padalą, įrenginio baterija bus tiesiog „sunaikinta“ (švelniau tariant – akimirksniu išsikraus dėl antenai skiriamo didelio energijos kiekio).

Jeigu esate vietovėje, kurioje nepavyksta priimti skambučių arba žinote, kad kurį laiką esant prastam ryšiui jūsų niekam neprireiks, rekomenduojama įsijungti lėktuvo režimą (ang. – Airplane mode).

Apibendrinant

Šiame straipsnyje neišvydote tokių patarimų kaip „ribokite ekrano ryškumą“ ar „venkite 3G ir „Wi-Fi“ interneto ryšio“. Vartotojas neturi būti apribotas naudotis turimu įrenginiu. Tačiau tokie dalykai, kaip „Facebook“ aplikacijos apribojimai ar BAR, gali padėti gerokai prailginti baterijos veikimo trukmę.

Jei turite pasiūlymų, kaip dar pagerinti „iOS“ įrenginio baterijos veikimą, pasidalinkite komentaruose.

Parengta remiantis buvusio „Genius Bar“ darbuotojo patarimais.

Naujausia „iOS 7“ versija naudojasi 87 procentai „iOS“ vartotojų

Mobilioji operacinė sistema „iOS 7“

Naujausios operacinės sistemos „iOS“ versijos „iOS 7“ vartotojų skaičius ir toliau auga. Anot „Apple“ programuotojams skirtoje svetainėje skelbiamos statistikos, šia versija naudojasi 87 procentai „iOS“ vartotojų, rašo „MacRumors“.

Tokį vartotojų skaičių „iOS 7“ pasiekė vos 7 mėnesiai po oficialaus išleidimo ir likus dviems mėnesiams iki planuojamo „iOS 8“ pristatymo konferencijoje WWDC 2014 birželio 2-4 dienomis.

Tradiciškai tokį teigiamą naujausių „iOS“ versijų įsisavinimą vartotojų tarpe lemia patogus operacinės sistemos atnaujinimas be didesnių rūpesčių. Greičiausiai, panašų įsisavinimo procentą per tokį laikotarpį pasieks ir šiais metais pasirodysianti „iOS 8“.

Palyginimui, naujausia „Google“ vystomos operacinės sistemos „Android“ versija 4.4 (kitaip – „KitKat“) yra įdiegta vos į 5,3 procento vartotojų įrenginius. Naujausia „Android“ versija buvo išleistas vos mėnesis po „iOS 7“ pasirodymo.

Naujausia „iOS 7“ versija naudojasi 87 procentai „iOS“ vartotojų