„Apple“ laimėjo bylą prieš savo darbuotojus dėl krepšių tikrinimo

Kompanija „Apple“ laimėjo bylą, kurią iškėlė buvę ir esami jos darbuotojai. Pastarieji siekė kompensacijos už prarastą laiką, kai JAV technologijų milžinės pavedimu po darbo yra tikrinami darbuotojų krepšiai.

San Francisko federalinio teismo teisėjas šeštadienį atmetė tokį ieškinį, kuriuo „Apple“ būtų turėjusi išmokėti 12,4 tūkst. buvusių ir esamų darbuotojų iš 52 skirtingų parduotuvių. Teigiama, kad kompensacija būtų buvusi išmokėta už šešis metus, po kelis dolerius už kiekvieną dieną.

Vieno teisės profesoriaus skaičiavimais, už tai, kad „Apple“ pietų pertraukų metu ir po darbo tikrindavo darbuotojų krepšius, kompanijai būtų atsiėję per 60 mln. JAV dol., jei bylą būtų laimėję darbuotojai.

JAV apygardos teisėjas Williamas Alsupas atmetė šią bylą teigdamas, kad darbuotojai galėjo išvengti krepšių patikrinimo tiesiog jų neatsinešant į darbą.

Ir nors teismas atmetė šią bylą, darbuotojai vis dar gali iškelti naują bylą pagal Kalifornijos įstatymus.

„Ieškovai yra nusivylę teismo sprendimu ir svarsto savo galimybes, tarp kurių – apeliacija“, – teigia darbuotojų advokatas Lee Shalovas.

„Apple“ parduotuvių darbuotojai nepatenkinti, kad yra tikrinami jų asmeniniai daiktai

„Apple“ parduotuvės darbuotojai

Kelių „Apple“ mažmeninės prekybos parduotuvių darbuotojai pasiskundė pačiam kompanijos vadovui Timui Cookui, teigdami, kad „Apple“ taisyklė tikrinti darbuotojų kuprines ir asmeninius daiktus dėl saugumo sumetimų yra „nepatogi ir žeminanti“.

Šis įrašas yra viena iš 2013 metais įvykusio teismo proceso dalių, kuriuo buvo norimą įrodyti, kad JAV technologijų kompanija turi kompensuoti savo darbuotojams sugaištą laiką kuprinių tikrinimo metu.

Vienas iš teismo procese dalyvavusių darbuotojų dar 2012-aisiais siuntė T. Cookui elektroninį laišką, kuriuo teigė, kad „Apple“ parduotuvių vadovai yra priversti laikyti savo vertingus darbuotojus nusikaltėliais.

Proceso metu paaiškėjo, kad „Apple“ vadovas šį laišką persiuntė aukščiausiems parduotuvių ir kompanijos žmogiškųjų išteklių vadovams, klausdamas, ar taip vyksta iš tikrųjų. Tačiau viešai atsakymai į šį T.Cooko klausimą nebuvo publikuoti.

Vienas iš darbuotojų netgi atskleidė faktą, jog parduotuvės darbuotojai buvo apžiūrimi priešais parduotuvėje esančius klientus, taip žemindami darbuotojus ir nerodydami jiems tokios pagarbos, kokią „Apple“ stengiasi rodyti klientams.

Praėjusiais metais ši atmesta byla, regis, ir vėl grįžta į teismo salę. Daugiau informacijos turėtų paaiškėti liepos 2 dieną, kuomet prasidės atnaujintas nagrinėjimo procesas.

Teismas atmetė 368 mln. JAV dolerių ieškinį dėl patentų prieš „Apple“

„FaceTime“

Antradienį JAV apeliacinis teismas atmetė kompanijos „VirnetX“ pateiktą 368 milijonų JAV dolerių vertės ieškinį dėl patentų pažeidimo prieš „Apple“, skelbia „The Wall Street Journal“.

Kaip teigiama oficialiame teismo pranešime spaudai, ieškinys atmestas dėl netinkamos „VirnetX“ pateiktos informacijos prisiekusiesiems teismo metu.

„VirnetX“ savo ieškinyje teigė, kad „Apple“ pažeidė jos patentus savo teikiamoje vaizdo skambinimo funkcijoje „FaceTime“ ir virtualiuose privačiuose serveriuose (VPN).

Nors šimtamilijoninis ieškinys buvo atmestas, „Apple“ visgi pripažinta pažeidusi kelis ieškovo patentus. Byla ir vėl bus sugrąžinta į teisminio proceso stadiją, kurios metu bus nustatytas tikslus nuostolių dydis.

„Samsung“ nesutinka mokėti „Apple“ 119 mln. dol. už pažeistus patentus

„Samsung“

„Samsung“ antradienį patvirtino, kad skųs JAV teismo sprendimą, pagal kurį kompanija turi sumokėti „Apple“ per 119 mln. JAV dol. dėl pažeistų 3 iš 5 patentų, praneša „Bloomberg“.

Tokį savo sprendimą „Samsung“ grindžia neva teisme pateiktų įrodymų neatitinkančių verdiktu. Dėl to, kompanija reikalauja sumažinti sumą iki nulio ir persvarstyti iš naujo.

Primename, kad prieš keletą dienų prisiekusiųjų sprendimu „Samsung“ pripažinta pažeidusi tris iš penkių „Apple“ patentų. Už tai Pietų Korėjos kompanija „Apple“ turės sumokėti 119,2 mln. JAV dol. – kur kas mažiau už pastarosios reikalautus 2 milijardus JAV dol.

Nustatyta, kad „Samsung“ pažeidė duomenų sinchronizavimo, įrenginio atrakinimo bei duomenų paieškos patentus.

Tiesa, „Apple“ taip pat pripažinta pažeidusi vieną „Samsung“ patentą, susijusį su skaitmeninio vaizdo ir garso įrašymo technologija. Už tai „Apple“ turės „pakloti“ 158,4 tūkst. JAV dol.

Patentų ginčas: „Samsung“ pripažinta pažeidusi 3 iš 5 „Apple“ patentų

„Samsung“ ir „Apple“

Po beveik mėnesį trukusio antrojo teismų proceso dėl patentų pažeidimų tarp dviejų technologijų kompanijų „Samsung“ ir „Apple“, prisiekusieji priėmė sprendimą, praneša CNET.

Prisiekusiųjų sprendimu „Samsung“ pripažinta pažeidusi tris iš penkių „Apple“ patentų. Už tai Pietų Korėjos kompanija „Apple“ turės sumokėti 119,2 mln. JAV dol. – kur kas mažiau už pastarosios reikalautus 2 milijardus JAV dol.

Nustatyta, kad „Samsung“ pažeidė duomenų sinchronizavimo, įrenginio atrakinimo bei duomenų paieškos patentus.

Tiesa, „Apple“ taip pat pripažinta pažeidusi vieną „Samsung“ patentą, susijusį su skaitmeninio vaizdo ir garso įrašymo technologija. Už tai „Apple“ turės „pakloti“ 158,4 tūkst. JAV dol.

Šiame, antrajame patentų ginče, kuris prasidėjo kovo 31 dieną, „Apple“ kaltino „Samsung“ pažeidus „iPhone“ patentus ir pridarius virš 2 mlrd. JAV dol. vertės nuostolių. „Samsung“ savo ruožtu kaltino pažeidus du patentus ir iš „Apple“ reikalavo 6,2 mln. JAV dol.

Patentų teismas: „Samsung“ norėjo, kad su „Apple“ kovotų „Google“

„Samsung“

Šiuo metu vykstančio patentų teismo tarp dviejų bene didžiausių technologijų kompanijų – „Apple“ ir „Samsung“ – metu atskleidžiama vis daugiau intriguojančios ir slaptos informacijos. Naujausioji skelbia apie tai, kaip „Samsung“ siekė priversti „Google“ vykdyti reklaminę kampaniją, nukreiptą prieš „Apple“, rašo tinklaraštis 9to5Mac.com.

Paviešintuose slaptuose susirašinėjimuose elektroniniu paštu matoma, kaip „Samsung Telecommunications America“ vadovas Dale’as Sohnas prašo savo viršininko, „Samsung“ marketingo vadovo:

„Kaip pats minėjote anksčiau, mūsų marketingui nepavyks kovoti su „Apple“ tiesiogiai. […] Ar galime paprašyti „Google“, kad jie išleistų reklaminę kampaniją prieš „Apple“, skelbiančią, jog sekantį ketvirtį pasirodys kur kas geresni „Android“ įrenginiai?“

Likus trims mėnesiams iki „iPhone 5“ pasirodymo, Sohnas šį išmanųjį telefoną įvardino kaip „cunamį“.

„Kaip jau žinote, kai pasirodys „iPhone 5“, kils tikras cunamis. Tai turėtų nutikti rugsėjį ar spalį, – savo laiške 2012 metų birželio 5 dieną įspėjo Sohnas. – Vadovo paliepimu, mes turime paruošti atsarginį planą šiam cunamiui neutralizuoti“, – pridūrė jis, rašydamas „Samsung“ mobiliųjų įrenginių padalinio vadovui JK Shinui.

Tačiau, „Google“, atrodo, nesusidomėjo arba apskritai negavo tokio „Samsung“ prašymo. Savo ruožtu Pietų Korėjos kompanija nusprendė savarankiškai kovoti su „Apple“ ir yra išleidusi reklamos kampaniją „The Next Big Thing“, kuri yra tiesiogiai nukreipta į „Apple“ vartotojus.

Svarbiausias „Samsung“ tikslas – įveikti „Apple“

Svarbiausias „Samsung“ tikslas - įveikti „Apple“

Šiuo metu vykstantis antrasis patentų teismo procesas tarp dviejų technologijų kompanijų – „Samsung“ ir „Apple“ – vartotojams suteikia progą susipažinti su slaptais dokumentais. Vienas paskutiniųjų – slaptos „Samsung“ verslo prognozės iš 2011-ųjų.

Jose rašoma, kad svarbiausias 2012 metų tikslas yra „įveikti „Apple“. Prognozėje taip pat teigiama, jog „Apple“ yra labai reali ir aktuali grėsmė“.

Kas įdomiausia, paviešintame slaptame dokumente rašoma apie tai, kad „Samsung“ prioritetas 2012-aisiais yra ne vystyti naujas technologijas, o kaip tik įmanoma labiau išreklamuoti „Galaxy“ prekinį ženklą, imantis visų įmanomų priemonių.

Tokio „Samsung“ susirūpinimo „Apple“ populiarumu priežastį ekspertai įvardina vis didėjančiu vartotojų susidomėjimu „Apple“ ir nusigręžimu nuo kitų gamintojų produktų.