„Apple“ parduotuvės darbuotojai

„Apple“ parduotuvių darbuotojai nepatenkinti, kad yra tikrinami jų asmeniniai daiktai

„Apple“ parduotuvės darbuotojai

Kelių „Apple“ mažmeninės prekybos parduotuvių darbuotojai pasiskundė pačiam kompanijos vadovui Timui Cookui, teigdami, kad „Apple“ taisyklė tikrinti darbuotojų kuprines ir asmeninius daiktus dėl saugumo sumetimų yra „nepatogi ir žeminanti“.

Šis įrašas yra viena iš 2013 metais įvykusio teismo proceso dalių, kuriuo buvo norimą įrodyti, kad JAV technologijų kompanija turi kompensuoti savo darbuotojams sugaištą laiką kuprinių tikrinimo metu.

Vienas iš teismo procese dalyvavusių darbuotojų dar 2012-aisiais siuntė T. Cookui elektroninį laišką, kuriuo teigė, kad „Apple“ parduotuvių vadovai yra priversti laikyti savo vertingus darbuotojus nusikaltėliais.

Proceso metu paaiškėjo, kad „Apple“ vadovas šį laišką persiuntė aukščiausiems parduotuvių ir kompanijos žmogiškųjų išteklių vadovams, klausdamas, ar taip vyksta iš tikrųjų. Tačiau viešai atsakymai į šį T.Cooko klausimą nebuvo publikuoti.

Vienas iš darbuotojų netgi atskleidė faktą, jog parduotuvės darbuotojai buvo apžiūrimi priešais parduotuvėje esančius klientus, taip žemindami darbuotojus ir nerodydami jiems tokios pagarbos, kokią „Apple“ stengiasi rodyti klientams.

Praėjusiais metais ši atmesta byla, regis, ir vėl grįžta į teismo salę. Daugiau informacijos turėtų paaiškėti liepos 2 dieną, kuomet prasidės atnaujintas nagrinėjimo procesas.