„Apple“

„iOS“ prieš ISIS: „Apple“ su JAV valdžia kovos prieš terorizmą

Kompanija „Apple“ gali nesistengti padėti FTB apeiti telefonų „iPhone“ apsaugą, tačiau tai nereiškia, kad ji remia terorizmą. Tam, kad tai pademonstruotų, „Apple“ ir keletas kitų technologijų ir žiniasklaidos kompanijų susitikime su JAV saugumo departamentu trečiadienį aptarė būdus sustabdyti ISIS tarpusavio komunikavimą socialinių tinklų platformomis.

Anot „CNN“, kartu su „Apple“ susitikime dalyvavo „Twitter“, „Snapchat“, „Facebook“, „MTV“ ir „Buzzfeed“ atstovai. Nors išsamios susitikimo detalės neatskleidžiamos, jo metu apie „Apple“ dabartinę padėti su FTB ir kitomis institucijomis dėl „iPhone“ apsaugos sistemos apėjimo nebuvo kalbėta. Oficialiame pranešime teigiama, kad buvo diskutuota apie būdus sustabdyti teroristų propagandą ir komunikavo būdus.

Tai ne pirmas kartas, kai Silicio slėnio kompanijų dėmesį patraukia problema, kai populiarūs socialinių medijų kanalai naudojami verbuoti naujus teroristus. Neseniai trumpųjų žinučių platforma „Twitter“ paskelbė uždariusi per 125 tūkst. su ISIS susijusių paskyrų.

Praėjusią savaitę kandidatas į JAV prezidentus ir žinomas verslininkas Donaldas Trumpas paragino vartotojus boikotuoti „Apple“ produktus, kol pastaroji nesutiks pareigūnams suteikti prieigos prie San Bernardino atakos teroristo naudoto „iPhone“ duomenų.