„iOS 9“ versija naudojasi 79 procentai „iOS“ vartotojų

Kompanija „Apple“ pirmadienį pateikė atnaujintą naudojimosi operacine sistema „iOS“ statistiką. Anot jos, 79 procentai neseniai prie mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ prisijungusių įrenginių turėjo įdiegtą naujausią „iOS 9“ versiją.

Statistika taip atskleidžia, kad šiuo metu senesnė „iOS 8“ versija naudojama 16 proc. įrenginių, o dar senesnės „iOS“ versijos – 5 proc. įrenginių.

Sausio pabaigoje „Apple“ vadovas Timas Cookas pranešė, kad aktyvių „Apple“ įrenginių skaičius perkopė 1 mlrd. ribą. Į šį skaičių patenka išmanieji telefonai „iPhone“, planšetiniai kompiuteriai „iPad“, kompiuteriai „Mac“, muzikos grotuvai „iPod“ ir išmanieji laikrodžiai „Apple Watch“.

Palyginimui, naujausia „Android“ versija „Marshmallow“ yra naudojama vos 2,3 proc. įrenginių. Populiariausia „Android“ versija vis dar yra „KitKat“, išleista 2013 metais ir naudojama 34,3 proc. įrenginių.

„iOS“ naudojimasis

Išleista šešta bandomoji „iOS 9.3“ versija

Pirmadienį kompanija „Apple“ oficialiai patvirtintiems programuotojams ir bandomųjų versijų testavimo programoje dalyvaujantiems vartotojams išleido jau šeštą bandomąją operacinės sistemos „iOS 9.3“ versiją.

Ši versija išleista nepraėjus nei savaitei po to, kai „Apple“ pristatė penktą bandomąją „iOS 9.3“ versiją, kuri pasižymėjo įvairiais atnaujinimais, tame tarpe – ir susijusiais su „Night Shift“.

„iOS 9.3“ bus svarbus atnaujinimas vartotojams, nes pasižymės keliomis pastebimomis funkcijas, įskaitant nakties režimą „Night Shift“, kuris tamsiu paros metu leis pailsinti akis, pritaikydamas specialų ekrano ryškumo ir spalvų efektą.

Be to, „iOS 9.3“ pasižymės galimybe apsaugoti užrašus su „Touch ID“ apsauga ir naujais „3D Touch“ greitojo meniu pasirinkimais.

Bandomąsias „iOS“ versijas galima įsidiegti visiems vartotojams, kurie „Apple“ svetainėje yra pateikę prašymą dalyvauti bandomųjų versijų programoje.

„Apple“ pagalbą vartotojams teiks socialiniame tinkle „Twitter“

Nors socialinis tinklas „Twitter“ gyvuoja jau dešimtmetį, kompanija „Apple“ tik ketvirtadienį nusprendė įgyvendinti idėją teikti pagalbą savo klientams socialiniame tinkle, kuriame jau daugelį metų tai sėkmingai daro kitos technologijų kompanijos.

Sekdami specialiai tam sukurtą paskyrą @AppleSupport, galėsite susipažinti su „Apple“ produktais ir paslaugomis, įskaitant patarimus bei pamokas, kaip naudotis tam tikromis funkcijomis, tame tarpe – ir užslėptomis.

Paskyros, kuri tapo viešai prieinama ketvirtadienio rytą, aprašyme skelbiama, kad joje taip pat bus atsakinėjama į vartotojų užduotus klausimus.

Pirmuoju @AppleSupport patarimu tapo pamoka, kaip „iOS“ užrašų aplikacijoje sukurti sąrašą, pavyzdžiui, pirkinių ar užduočių.

Kviečiame sekti @AppleSupport ir @iTouch_lt paskyras „Twitter“!

Į „Instagram“ atkeliauja kelių paskyrų režimas

Nuo šios savaitės socialinis nuotraukų ir vaizdo įrašų dalinimosi tinklas „Instagram“ palaipsniui pradeda vartotojams įjungti kelių paskyrų aplikacijoje funkciją.

Nesunku nuspėti, kad ši funkcija buvo ir yra labai laukiama žmonių, kurie šį soc. tinklą naudoja marketingui ir turi kelias skirtingas „Instagram“ paskyras.

Iki šiol, norint prisijungti prie kitos „Instagram“ paskyros per mobiliąją aplikaciją, kiekvieną kartą reikėdavo atsijungti nuo esamos ir suvesti kitos paskyros duomenis – prisijungimo vardą ir slaptažodį.

Dabar „Instagram“ leis vartotojams pridėti iki 5 paskyrų vienu metu, tačiau šiai funkcijai veikti yra reikalinga aplikacijos versija 7.15 arba naujesnė. Pridėjus norimas paskyras, pranešimai bus rodomi iš jų visų.

Kaip pridėti ir naudotis kelių paskyrų funkcija, galite sužinoti oficialiame „Instagram“ palaikymo puslapyje.

Štai taip atliekamas paskyrų pridėjimas. / iTouch.lt nuotr.
Štai taip atliekamas paskyrų pridėjimas. / iTouch.lt nuotr.

Aktyvių „Apple“ įrenginių skaičius perkopė 1 milijardą

Kompanija „Apple“ antradienį pranešė, kad pasaulyje šiuo metu yra virš 1 milijardo aktyvuotų ir naudojamų jos pagamintų įrenginių.

Į šį skaičių patenka išmanieji telefonai „iPhone“, planšetiniai kompiuteriai „iPad“, kompiuteriai „Mac“, muzikos grotuvai „iPod“ ir išmanieji laikrodžiai „Apple Watch“.

Šią žinią „Apple“ vadovas Timas Cookas atskleidė kartu norėdamas pasidžiaugti augusiais „iPhone“, „Apple Watch“ ir televizijos priedėlio „Apple TV“ pardavimais.

Tai pirmas kartas, kuomet „Apple“ atskleidė apytikrį aktyvių jos gaminių skaičių.

„Consumer Reports“: kompiuteriai „MacBook“ yra patikimiausi

Nešiojamieji kompiuteriai „MacBook“ ir toliau išlieka lyderiai tarp kitų nešiojamųjų kompiuterių kaip patikimiausi ir turintys aukščiausią vartotojų patenkinimo balą, skelbiama remiantis naujausia „Consumer Reports“ apklausa.

Apklausos metu buvo apklausta 58 tūkstančiai vartotojų kurie nešiojamuosius kompiuterius įsigijo laikotarpyje nuo 2010-ųjų iki 2015 metų.

Kaip skelbia „ZDNet“, beveik 20 procentų respondentų susidūrė su kompiuterio gedimu per pirmuosius tris metus, tačiau „MacBook“ pasižymėjo kur kas mažesniu gendamumo dažnumu nei operacine sistema „Windows“ paremti kompiuteriai, pavyzdžiui, „Acer“, „Lenovo“, „Samsung“ ir kt.

Teigiama, kad „MacBook Air“ modelis pasižymėjo tik 7 proc. gendamumo rodikliu, o „MacBook Pro“ – 9 proc. Be to, „Windows“ kompiuteriais jų naudotojai vidutiniškai naudojosi 20 val. per savaitę, o „Apple“ vartotojai – 23 val. Tačiau pastarieji vis vien pasižymi mažesniu gendamumo rodikliu, nors jais naudojamasi daugiau.

Kalbant apie vartotojų pasitenkinimą, 71 proc. „MacBook“ vartotojų buvo patenkinti įrangos patikimumu, kai tuo tarpu „Windows“ – tik 38 proc.

„iOS 9“ naudojasi beveik 7 iš 10 „iOS“ vartotojų

Kompanija „Apple“ pranešė, kad naujausia mobiliąja operacine sistema „iOS 9“ naudojasi 66 procentai „iOS“ vartotojų. Šie skaičiai paremti lapkričio 2 dienos mobiliųjų aplikacijų „App Store“ duomenimis.

Dar prieš dvi savaites šis skaičius siekė 50 procentų. Tiesa, tada vartotojams su naujausia „iOS“ versija nebuvo kilę tiek daug problemų. iTouch.lt jau dalinosi patarimu, kaip išspręsti vieną svarbiausių problemų.

„Apple“ taip pat atskleidė, kad šiuo metu 25 procentai „iOS“ vartotojų naudoja „iOS 8“ versiją, o 9 proc. – dar senesnes.

Operacinės sistemos „iOS“ kūrėja jau yra viešai išleidusi „iOS 9.1“ versiją, o patvirtintiems programuotojams yra prieinama ir „iOS 9.2“ versija.

„iOS 9“ naudojasi beveik kas septintas „iOS“ vartotojas.
„iOS 9“ naudojasi daugiau nei šėši iš dešimties „iOS“ vartotojų.