Naujausiose „Windows 10“ reklamose „Microsoft“ atskleidžia pranašumus prieš „Mac“

Kompanija „Microsoft“ išleido seriją reklamų, kuriose apžvelgiamos kompiuterių „Mac“ vartotojams neprieinamos operacinės sistemos „Windows 10“ funkcijos. 

Reklamose vaidina projekto edukacinio projekto „The Bug Chicks“ autorės Kristie ir Jess. Viena iš jų yra „Mac“ vartotoja, o kita – „Windows 10“. Pati „Microsoft“ teigia, kad tai – tikri žmonės, kuriems yra sumokėta už tikrą nuomonę.

Reklamose „Microsoft“ demonstruoja pagrindinį „Windows“ pranašumą – valdymą pirštu. Šią funkcija pasižymi kompiuteriai su operacine sistema „Windows 10“ ir liečiamaisiais ekranais.

Be to, „Microsoft“ turi ir savo sukurtą virtualų balso asistentą „Cortana“, kuris, kaip teigia jos kūrėja, padeda lengviau atlikti kasdienes funkcijas, į pagalbą pasitelkiant balso komandas.

Kviečiame pasižiūrėti reklamas.

https://youtu.be/k6SVsf0k2i0

https://youtu.be/ln5LU532GuY

https://youtu.be/WHoHKjjttvQ

„Siri“ atkeliaus į kompiuterius „Mac“ su sekančia „OS X“ versija

Po trijų metų testavimo dar šiais metais virtualus balso asistentas „Siri“ atkeliaus į „Apple“ kompiuterius, skelbia „9to5Mac“. Tai turėtų įvykti kartu su operacinės sistemos „OS X 10.12“ išleidimu.

Tinklaraštis skelbia, kad „Siri“ turės specialią piktogramą viršutinėje operacinės sistemos valdymo juostoje. Asistentą taip pat bus galima išsikviesti specialia klavišų kombinacija arba kitais būdais, kuriuos vartotojai galės pasirinkti nustatymuose.

„Kai vartotojas paspaudžia „Siri“ mygtuką, dešinėje viršutinėje ekrano pusėje pasirodo tamsus, permatomas „Siri“ langas, kaip parodyta Michaelio Steeberio sukurtame koncepte. Šis langas atvaizduos spalvotas garso bangas, reiškiančias įrašomą garsą“, – rašo „9to5Mac“.

Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.
Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.

Tiesa, tokia „Siri“ vartotojo sąsaja kol kas yra testavimo stadijoje ir dar gali pasikeisti iki „OS X 10.12“ pristatymo šią vasarą, greičiausiai – konferencijos WWDC 2016 metu.

Neabejojama, kad „Siri“ kompiuteriuose „Mac“ bus galima iškviesti ir balsu, ištarus frazę „Hey Siri“. Būtent taip „Siri“ jau dabar galima suaktyvinti telefonuose „iPhone“ ir planšetiniuose kompiuteriuose „iPad“.

Virtualus balso asistentas „Siri“ buvo pristatytas 2011 metais kartu su „iPhone 4s“ ir jau yra pasiekiamas „iPad“, „iPod touch“, „Apple TV“ ir „Apple Watch“ vartotojams. Virtualus asistentas gali būti naudojamas atlikti paieškoms internete, atidaryti programoms, sužinoti sporto rezultatus, groti muziką ir kt.

„Apple TV“ valdymas balsu taps kur kas naudingesnis

Kai praėjusių metų rugsėjį buvo pristatytas naujos kartos televizijos priedėlis „Apple TV“, virtualaus asistento „Siri“ integracija buvo svarbus pardavimo momentas, bet ji nebuvo išbaigta. Tačiau galiausiai „Apple“ ruošiasi šio priedėlio valdymą balsu paversti naudingesniu.

Naujausia priedėlyje naudojamos operacinės sistemos „tvOS“ versija, kuri pirmadienį buvo išleista patvirtintiems „Apple“ programuotojams, pasižymi diktavimo balsu funkcija.

Tai reiškia, kad dabar bus galima „Siri ne tik užklausti apie orą ar sporto rezultatus, bet ir diktuoti norimas frazes paieškos laukelyje balsu – nes teksto rašymas pulteliu vis dar per daug nepatogus.

Be to, nauja „tvOS“ versija, kuri kol kas prieinama tik programuotojams, pasižymi „Bluetooth“ klaviatūrų palaikymu, „iCloud Photo Library“ ir „Live Photos“ rodymu, aplikacijų grupavimu į aplankus.

Tačiau kol kas tai – tik bandomoji versija. Manoma, kad jos išleidimo data turėtų paaiškėti per kovo mėnesį planuojamą surengti „Apple“ pristatymą

„iOS 9“ saugumo spraga leidžia peržiūrėti telefono nuotraukas ir kontaktus be užrakto kodo

14369-9863-150923-Security-l

Naujausia aptikta operacinės sistemos „iOS 9“ saugumo spraga leidžia bet kam, atlikusiam nesudėtingą veiksmų seką, prieiti prie skaičių užraktu apsaugoto įrenginio nuotraukų bei kontaktų.

Internauto Jose Rodriguezo aptikta ir vaizdo įrašu įamžinta „iOS 9“ saugumo spraga jau nėra pirmoji aptikta „iOS“ klaida. Dar prieš kelis metus jis pademonstravo „iOS 6.1.3“ užrakinimo kodo apėjimą.

Vaizdo įraše rodoma, kaip keturis kartus suvedus neteisingą telefono atrakinimo kodą ir pasinaudojus virtualaus balso asistento „Siri“ pagalba, buvo įsigauta į telefono su „iOS 9“ operacine sistema vidų ir prieita prie funkcijų, kurias minėtas užrakinimo kodas turėtų apsaugoti.

„AppleInsider“, tiesiogiai bendravusi su J. Rodriguezu, patvirtino šią „iOS 9“ klaidą po g

gausybės atliktų testų. Portalas pažymi, kad ši saugumo spraga liečia tik tuos įrenginius su „iOS 9“, kurie yra apsaugoti keturių arba šešių skaitmenų kodais. Tekstinių slaptažodžių naudotojai gali jaustis ramūs.

Ir nors „Apple“ visiems vartotojams išleido „iOS 9.0.1“ atnaujinimą, o patvirtinti programuotojai sulaukė ir „iOS 9.1“, nei viena versija nepasižymi šios saugumo spragos ištaisymu.

Kol „Apple“ nėra sugalvojusi sprendimo šiai problemai, geriausias pasiūlymas yra apriboti „Siri“ veikimą užrakintame įrenginyje. Tai galima padaryti nukeliavus į įrenginio nustatymus – Settings > Touch ID & Passcode – ir ten išjungus „Siri“ funkciją „Allow access when locked“.

„Griffin“ išleido dėklą, skirtą atnaujinto „Apple TV“ pulteliui

„Survivor Play“

Aksesuarų gamintoja „Griffin Technology“ išleido pirmą aksesuarą, skirtą praėjusią savaitę pristatyto atnaujinto televizijos priedėlio „Apple TV“ pulteliui. Tai – silikoninis dėklas.

Kaip teigia gamintojas, kadangi atnaujintas „Apple TV“ buvo kurtas ir kaip žaidimų konsolės atmaina, kuri jau greitai vartotojams leis tiesiai iš „App Store“ siųstis suderinamus žaidimus ir aplikacijas, pultelio dėklas taip pat buvo kurtas siekiant pagerinti žaidėjų patirtį.

„Survivor Play“ dėklas yra pagamintas iš išlieto silikono, o jo forma, teigiama, yra labai patogi laikyti rankoje. Dėklas neslysta rankoje, o jo kraštai, gaubiantys esminius pultelio kraštus, turi suteikti maksimalią apsaugą pultelio jautriausioms vietoms, jei šis būtų numestas.

„Survivor Play“ prekyboje turėtų pasirodyti dar šį rudenį, o jo kaina – 19,99 JAV dol.

„Microsoft“ reklamose ir toliau šaiposi iš „Siri (video)

Nusikaltėlis klausė „Siri“, kur paslėpti aukos kūną

„Microsoft“ ir vėl išleido dvi reklamas, kuriose bando pasišaipyti iš „Apple“ virtualaus balso asistento „Siri“, siūlydama savo alternatyvą, pavadinimu „Cortana“.

Reklamose vaizduojama, kaip „Cortana“ gali išsamiai atsakyti š vieną ar kitą vartotojo klausimą, o „Siir“ tuo tarpu nesugeba tinkamai sureaguoti.

Tai ne pirmas kartas, kai „Microsoft“, panašiai kaip ir „Samsung“, išleidžia prieš „Apple“produktus ir paslaugas nukreiptas reklamas. Vienos paskutiniųjų – „iPad“ ir „Surface“ planšečių palyginimas.

Kviečiame pasižiūrėti abi reklamas.

[youtube id=“DIdf99noLJk“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

[youtube id=“vfozrCjKHus“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Nusikaltėlis klausė „Siri“ kur paslėpti aukos kūną

Nusikaltėlis klausė „Siri“, kur paslėpti aukos kūną

Vienas Floridos (JAV) gyventojas, kaltintas už savo kambarioko nužudymą, teiravosi virtualaus balso asistento „Siri“, kur paslėpti kūną po įvykdyto nusikaltimo.

Kaip praneša policija, Pedro Bravo pagrobė savo draugą Christianą Aguilarą po nesutarimo, kilusio dėl merginos. Ch. Aguilaras susitikinėjo su buvusia P. Bravo mergina, o pastarajam tas ne itin patiko.

Nusikaltėlis buvo suimtas dar 2012 metų rugsėjo mėnesį, tačiau dar daugelį savaičių po to tyrėjai nesugebėjo rasti aukos kūno.

Įkalčiams paimtas ir ištirtas P. Bravo telefonas atskleidė, jog nusikaltimo metu pusvalandžio laiko tarpe žibintuvėlis buvo naudotas net 9 kartus.

O įdomiausia yra tai, kad nusikaltėlis „Siri“ pasakė tokią frazę: „Man reikia paslėpti kambarioką“. Virtualus balso asistentas atsakė „Kokios vietos ieškote?“ ir iškart pasiūlė rinktis tarp pelkių, vandens rezervuarų, metalo liejyklų ir sąvartynų,

Tiesa, yra pasirodę gandų, jog P. Bravo negalėjo pasinaudoti savo telefono pagalba, nes jis naudojo „iPhone 4“ modelį, kuris nepalaiko „Siri“ funkcijos.