Virtualus balso asistentas „Siri“

„Siri“ atkeliaus į kompiuterius „Mac“ su sekančia „OS X“ versija

Po trijų metų testavimo dar šiais metais virtualus balso asistentas „Siri“ atkeliaus į „Apple“ kompiuterius, skelbia „9to5Mac“. Tai turėtų įvykti kartu su operacinės sistemos „OS X 10.12“ išleidimu.

Tinklaraštis skelbia, kad „Siri“ turės specialią piktogramą viršutinėje operacinės sistemos valdymo juostoje. Asistentą taip pat bus galima išsikviesti specialia klavišų kombinacija arba kitais būdais, kuriuos vartotojai galės pasirinkti nustatymuose.

„Kai vartotojas paspaudžia „Siri“ mygtuką, dešinėje viršutinėje ekrano pusėje pasirodo tamsus, permatomas „Siri“ langas, kaip parodyta Michaelio Steeberio sukurtame koncepte. Šis langas atvaizduos spalvotas garso bangas, reiškiančias įrašomą garsą“, – rašo „9to5Mac“.

Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.
Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.

Tiesa, tokia „Siri“ vartotojo sąsaja kol kas yra testavimo stadijoje ir dar gali pasikeisti iki „OS X 10.12“ pristatymo šią vasarą, greičiausiai – konferencijos WWDC 2016 metu.

Neabejojama, kad „Siri“ kompiuteriuose „Mac“ bus galima iškviesti ir balsu, ištarus frazę „Hey Siri“. Būtent taip „Siri“ jau dabar galima suaktyvinti telefonuose „iPhone“ ir planšetiniuose kompiuteriuose „iPad“.

Virtualus balso asistentas „Siri“ buvo pristatytas 2011 metais kartu su „iPhone 4s“ ir jau yra pasiekiamas „iPad“, „iPod touch“, „Apple TV“ ir „Apple Watch“ vartotojams. Virtualus asistentas gali būti naudojamas atlikti paieškoms internete, atidaryti programoms, sužinoti sporto rezultatus, groti muziką ir kt.