„Apple“ viceprezidentas patvirtino: aplikacijų uždarymas neprailgina baterijos veikimo laiko

Kompanijos „Apple“ kuriamų išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir planšetinių kompiuterių „iPad“ vartotojai kažkodėl yra įsitikinę, kad dažnas aplikacijų pašalinimas iš daugiaprogramio režimo (angl. – multitasking) pagerina įrenginio baterijos veikimą ir paspartina sistemos darbą.

Vienas internautas nutarė parašyti „Apple“ vadovui Timui Cookui elektroninį laišką, kuriame paklausė, ar jis pašalina aplikacijas iš aktyviųjų sąrašo ir ar tai yra būtina.

Nors T. Cookas neatsakė į šį laišką, tai sumanė padaryti „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis (ar bent jau jo padėjėjai), kuris yra atsakingas ir už „iOS“ sistemą. Jo atsakymai į abu klausimus buvo vienareikšmiški ir trumpi: ne ir ne.

Oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje yra skelbiama, kad visiškai pilnai pašalinti aplikaciją iš daugiaprogramio režimo reikia tada, kai ši pasidaro neveiksni, užstringa ar netinkamai atlieka savo funkcijas.

iTouch.lt anksčiau jau rašė, kad aplikacijos daugiaprograminiame režime neveikia pilnu pajėgumu, yra „užšaldytos“, todėl neeikvoja įrenginio resursų. Dažnas jų priverstinis pašalinimas iš aktyvių programų sąrašo sunaudoja daugiau baterijos energijos, nes kitą kartą jas įjungus, aplikacijos turi būti ir vėl iš naujo užkrautos į operatyviąją RAM atmintį.

Craig FederighiCraig Federighi

Oficialiai išleista operacinė sistema „iOS 9“

iOS 9

Kompanija „Apple“ trečiadienį, kaip ir buvo žadėta, oficialiai išleido mobiliąją operacinę sistemą „iOS 9“. Nors šia versija dar nuo vasaros vidurio galėjo naudotis visi norintieji, galutinė versija vartotojams, tikimasi, suteiks ne tik stabilų veikimą, bet ir visas žadėtas naujoves.

Norėdami atsinaujinti „iOS“ versiją į naujausią, eikite į telefono nustatymus: Settings – General – Software Update. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją. Kaip tai padaryti, galite rasti informacijos mūsų parengtame gide.

Pagrindinės „iOS 9“ naujovės – atnaujintas daugiaprogramis (angl. – multitasking) režimas planšetiniams kompiuteriams „iPad“, tiesioginiai integruoti viešojo transporto tvarkaraščiai žemėlapių aplikacijoje, iš esmės perkurta užrašų aplikacija ir visiškai nauja naujienų aplikacija bei patobulintas virtualus balso asistentas „Siri“.

Tiesa, kai kurie iš šių atnaujinimų bus prieinami ne visiems regionams ir ne visiems įrenginiams.

Bene daugiausiai atnaujinimų sulauks „iPad Air 2“, „iPad Pro“ ir „iPad mini 4“ vartotojai, kuriems bus suteikta galimybė naudotis itin funkcionaliu „multitasking“ režimu. Tai reiškia, kad nuo šiol šių įrenginių su įdiegta „iOS 9“ versija vartotojai galės vienu metu įrenginio ekrane naudotis dvejomis aplikacijomis ar matyti „vaizdą vaizde“.