Buvęs „Microsoft“ vadovas: „Apple“ išgelbėjimas buvo didžiausia klaida

Garsi korporacijos „Microsoft“ 150 milijonų JAV dolerių investicija į nekenčiamą „Apple“ 1997 metais, kai pastaroji, sugrįžus Steve’ui Jobsui, buvo ties bankroto riba, yra kvailiausias dalykas, kurį „Microsoft“ yra kada nors padariusi. Būtent taip teigia buvęs šios kompanijos vadovas Steve’as Ballmeris. 

Nors vienos didžiausių technologijų kompanijų buvęs generalinis direktorius šiuo metu daugiau laiko praleidžia pirmose eilėse NBA varžybose, „Bloomberg“ surengto interviu metu jis buvo paprašytas pakomentuoti „Microsoft“ kovą su „Amazon“.

Apie pastarąją kompaniją S. Ballmeris atsiliepia ne itin teigiamai ir teigia, kad tai nėra gera vieta dirbti. Tačiau „Apple“ nuveiktą darbą nuo 1997-ųjų, kuomet buvo investuota į šią kompaniją, atliko „nuostabų darbą“.

S. Ballmerio teigimu, vienintele tikra konkurente „Apple“ šiai dienai gali įstengti būti tik pati „Microsoft“, nes ji gamina ir programinę, ir techninę įrangą.

Kviečiame pasižiūrėti S. Ballmerio interviu su „Bloomberg“ vaizdo įrašą.

„Apple“ – brangiausias prekės ženklas trečius metus iš eilės

prekės ženklai

Kompanija „Apple“ trečius metus iš eilės yra išrinkta brangiausiu prekės ženklu. „Interbrand“ sudaromame sąraše JAV technologijų milžinė nurungė kitas didžiausias pasaulio korporacijas, tarp kurių – „Microsoft“, „Google“ bei „Samsung“.

Kasmet vykdomi rinkimai yra paremti daugeliu prekės ženklo vertei įtaką darančių kriterijų, pavyzdžiui, finansiniai rodikliai ir vartotojų pasirinkimui daroma įtaka.

Trečius metus iš eilės šiame sąraše pirmą ir antrą vietas atitinkamai užima „Apple“ ir „Google“. Šiuo metu „Apple“ prekės ženklas yra vertinamas 170,28 mlrd. JAV dol. Per metus savo prekės ženklo vertę „Apple“ padidino 43 procentais.

Tuo tarpu „Google“ prekės ženklo vertė augo 12 procentų – iki 120,31 mlrd. JAV dolerių.

Visą pagal vertę išdėstytų prekės ženklų sąrašą galite rasti čia.

prekės ženklai

„Microsoft“ oficialiai išleido „Office 2016“ programų paketą, skirtą „Mac“

„Office 2016“

Nuo kovo mėnesio vykdžiusi bandomąją „Office 2016“ programą, kompanija „Microsoft“ ketvirtadienį oficialiai išleido programų paketą, kuris yra iš esmės atnaujintas ir skirtas kompiuterių „Mac“ vartotojams.

„Office“ programos „Mac“ vartotojų didesniais atnaujinimais nedžiugino dar nuo 2011 metų, kuomet buvo išleistas paskutinis svarbesnis atnaujinimas.

Naujame „Office 2016“ pakete gausu atnaujinimų, iš pagrindų perkurtos „Word“, „Excel“ ir „PowerPoint“ programos, visas paketas pritaikytas kompiuteriams „Mac“ su aukštos raiškos „Retina“ ekranais.

„Office 2016“ jau dabar yra prieinama visiems esamiems ir naujiems „Office 365“ prenumeratoriams. Rugsėjį, anot „Microsoft“, atnaujintą darbo programų paketą bus galima įsigyti ir neribotam laikui už vienkartinį mokestį.

Daugiau apie „Office 365“ skaitykite čia.

„Apple“ duomenų saugumas įvertintas aukščiausiu balu

„Apple“

Kompanija „Apple“ yra viena iš devynių kompanijų, kurių duomenų saugumas šiais metais yra įvertintas aukščiausiu balu. Tai nustatė „Electronic Frontier Foundation“ (EFF), paskelbdami kasmetinį saugumo sąrašą.

Tai yra jau penkti metai, kai „Apple“ patenka į šį sąrašą. Nors praėjusiais metais „Apple“ taip pat gavo 5 balus iš 5, tris metus prieš tai kompanija buvo įvertinta vos vienu balu iš penkių.

„Apple“ yra giriama už savo kasmetinį skaidrumo raportą, kuriuo pateikia informaciją apie valdžios sektoriaus duomenų reikalavimus, atskleidžiama duomenų saugojimo politika ir turinio pašalinimo prašymai.

Manoma, kad dabartinio „Apple“ vadovo Timo Cooko vykdoma politika ir yra didžiausia priežastis, kodėl kompanija tampa į saugumą ir privatumą orientuota kompanija.

Palyginimui, „Google“, „Amazon“ ir „Microsoft“ šiais metais buvo įvertintos 3 balais iš 5, o „Facebook“ ir „Twitter“ sulaukė keturių balų.

„Microsoft“ atnaujino „Mac“ skirtą „Office 2016“ bandomąją versiją

„Office 2016“

Prieš kiek daugiau nei mėnesį technologijų kompanija „Microsoft“ išleido kompiuteriams „Mac“ skirtą populiaraus darbo programų paketo „Office“ versiją, o vakar pasirodė pirmasis jo atnaujinimas.

Įdomu yra tai, kad naujausią 2016 metų „Office“ bandomąją versiją pirmieji gavo išbandyti ne pačios „Microsoft“ sukurtos „Windows“ platformos, o būtent „Mac“ turintys vartotojai. Toks „Microsoft“ sprendimas gali būti paaiškintas tuo, kad kompanija nuo pat 2011 nebuvo skyrusi dėmesio „Mac“ skirtai „Office“ versijai.

Po mėnesio nuo bandomosios versijos išleidimo pasirodžiusiame atnaujinime daugiausia dėmesio skirta teksto redagavimo programai „Word“, kuri sulaukė didžiausio skaičiaus atnaujinimų. Tarp jų: pagerintas dokumentų slinkimas, pridėtas populiariausių klaviatūros kombinacijų palaikymas, galimybė pačiam susidaryti norimų vartoti žodžių žodyną ir daugiau.

Atnaujinimų taip sulaukė skaičiavimo programa „Excel“, prezentacijų programa „PowerPoint“ bei elektroninio pašto klientas „Outlook“.

Be to, „Office 2016“ turi „Mac“ vartotojams Lietuvoje gerą žinią. Tai – pilnas lietuviškos gramatikos taisymas ir žodyno palaikymas.

Daugiau informacijos apie atnaujinimą galite rasti čia. Bandomąją „Office 2016“ versiją, skirtą „Mac“, galite atsisiųsti iš čia.

„Microsoft“ reklamose ir toliau šaiposi iš „Siri (video)

Nusikaltėlis klausė „Siri“, kur paslėpti aukos kūną

„Microsoft“ ir vėl išleido dvi reklamas, kuriose bando pasišaipyti iš „Apple“ virtualaus balso asistento „Siri“, siūlydama savo alternatyvą, pavadinimu „Cortana“.

Reklamose vaizduojama, kaip „Cortana“ gali išsamiai atsakyti š vieną ar kitą vartotojo klausimą, o „Siir“ tuo tarpu nesugeba tinkamai sureaguoti.

Tai ne pirmas kartas, kai „Microsoft“, panašiai kaip ir „Samsung“, išleidžia prieš „Apple“produktus ir paslaugas nukreiptas reklamas. Vienos paskutiniųjų – „iPad“ ir „Surface“ planšečių palyginimas.

Kviečiame pasižiūrėti abi reklamas.

[youtube id=“DIdf99noLJk“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

[youtube id=“vfozrCjKHus“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

„iPad“ skirtas „Office“ iš „App Store“ jau atsisiųstas per 27 mln. kartų

„iPad“ skirtas „Office“ iš „App Store“ jau atsisiųstas per 27 mln. kartų

Planšetiniam kompiuteriui „iPad“ skirtas kompanijos „Microsoft“ darbo programų paketas „Office“ iš didžiausios mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ jau yra atsisiųstas virš 27 milijonų kartų.

Apie tai pirmadienį pranešė „Office“ marketingo vadovė Julia White, skaitydama pranešimą konferencijoje „TechEd“.

Jau skelbėme, jog savaitė po „iPad“ skirtų „Office“ programų išleidimo, atsisiuntimų skaičius siekė 12 mln.

Kovo pabaigoje daugelio vartotojų džiaugsmui „App Store“ pasirodė trys pagrindinės „Office“ aplikacijos: teksto redaktorius „Word“, skaičiuoklė „Excel“ ir prezentacijų kūrimo programa „PowerPoint“.

Tiesa, vartotojai nemokamai gali tik peržiūrėti savo dokumentus ir rodyti prezentacijas, o norint juos dar ir redaguoti ar kurti teks pakloti papildomą mėnesinį arba metinį mokestį.

Aplikacijas galite atsisiųsti nemokamai paspaudę žemiau nurodytas nuorodas.

„Microsoft Word“, skirtas „iPad“

„Microsoft Excel“, skirtas „iPad“

„Microsoft PowerPoint“, skirtas „iPad“