Spartesniam „iPad Pro“ įkrovimui – specialus „Lightning to USB-C“ kabelis

Kompanija „Apple“ į prekybą išleido naują „Lightning to USB-C“ kabelį, kuris skirtas spartesniam planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ su 12,9 colio įstrižainės ekranu įkrovimui. 

Pirkėjai gali rinktis 1 arba 2 metrų kabelio ilgį, už kuriuos JAV atitinkamai reikės sumokėti 25 ar 35 JAV dolerius. Europoje ši kaina atitinkamai siekia 29 ir 39 eurus.

Tačiau spartesnio įkrovimo privalumais galės pasinaudoti tik didesniojo „iPad Pro“ naudotojai ir tik tada, jei šį kabelį naudos kartu su 29W galios sieniniu adapteriu, už kurį dar papildomai teks sumokėti 59 eurus.

Žinoma, jei naudojatės 12 colių įstrižainės „Retina“ ekranu pasižyminčiu „MacBook“ kompiuterį, 29W adapterį jau turite įsigiję kartu su kompiuteriu. „Lightning to USB-C“ kabelis pravers ir kitus įrenginius su „Lightning“ jungtimi turintiems „MacBook“ vartotojams, nes leis sujungti įrenginį tiesiogiai su kompiuteriu ir įkrauti ar sinchronizuoti duomenis.

Kol kas „Lightning to USB-C“ kabelis yra prieinamas tik „Apple“ internetinėje parduotuvėje, tačiau jau greitu metu jis turėtų atsirasti ir fizinėse parduotuvėse, įskaitant įgaliotus „Apple“ pardavėjus Lietuvoje.

„Apple“ iš tiesų gali atsisakyti ausinių jungties telefone „iPhone 7“

Kompanija „Apple“ pasižymi istorija, kuri kupina atvejų, kai JAV technologijų milžinė atsisako visuotinai pripažintų technologinių standartų ir mano, kad jie yra pasenę. 

Tarp tokių atvejų – diskelių atsisakymas kompiuteryje „iMac“, CD diskų nuskaitymo įrenginio pašalinimas kartu su nešiojamo kompiuterio „MacBook Air“ išleidimu, „30-pin“ jungties iškeitimas į „Lightning“ su „iPhone 5“ modeliu bei naujasis „MacBook“, kuriame vietoje visų mums įprastų kompiuterio jungčių įmontuota viena „USB-C“ jungtis.

Ir kai „Apple“ nusprendžia taip pasielgti, vartotojai neretai siunta iš pykčio.

Tačiau šie metai gali būti ne išimtis „Apple“ naujovėms. Jau seniai sklinda gandai, kad išmanusis telefonas „iPhone 7“ greičiausiai nebeturės standartinės 3,5 mm ausinių jungties, kurią palaiko beveik visos mūsų turimos ausinės ar kiti išoriniai garso įrenginiai.

Gandus skelbiantis ir informaciją nutekinantis „Twitter“ kanalas @OnLeaks teigia paviešinęs „iPhone 7“ apsauginio dėklo nuotraukas. Jose matyti, kad telefono korpusas turėtų būti panašus į savo pirmtako „iPhone 6s“, tačiau vietoje dėklo išpjovos garso jungčiai matome išpjovą antram garsiakalbiui.

Jei tai tiesa ir šis dėklas yra sukurtas pagal jau pagamintą „iPhone 7“, naujasis „Apple“ išmanusis telefonas gali būti pirmasis „iPhone“, kuris pasižymės „stereo“ garsiakalbiais.

Žinoma, ausinių jungties atsisakymas vartotojams neturėtų sukelti daug problemų. Pirma, dėl to, kad prie telefono greičiausiai būtų pridėtos ausinės, prijungiamos per „Lightning“ jungtį. Antra, komplektacijoje pirkėjams būtų suteiktas adapteris, skirtas 3,5 ausinių jungtį koncertuoti į „Lightning“.

Tačiau, žinant „Apple“ ir jos papildomų aksesuarų verslą, galima spėti, kad toks adapteris galėtų būti parduodamas ir atskirai.

„Apple“ tiekėjas patvirtino gandus apie pašalinius garsus šalinančias „iPhone 7“ ausines

Pastaruoju metu netylant kalboms, kad išmanusis telefonas „iPhone 7“ gali nebeturėti standartinės ausinių jungties, kyla vis daugiau naujų gandų apie su tai susijusiomis naujovėmis. Atsisakius ausinių jungties, „Apple“ iš esmės turėtų perkurti prie „iPhone“ pridedamas ausines.

Kompanija „Cirrus Logic“, kuri specializuojasi garso technologijų kūrimo srityje, praeityje buvo identifikuota kaip „iPhone“ telefonuose esančios garso įrangos gamintoja, nors užtikrintai sąsajų su „Apple“ kompanija nesiryžta patvirtinti.

Visai neseniai, finansinių duomenų skelbimo metu „Cirrus Logic“ vadovas Jasonas Rhode’as investuotojams sakė, kad kai vartotojai išgirsta apie esminį dar neišleisto įrenginio patobulinimą, gamintojas yra priverstas šią funkciją pristatyti. Įdomu tai, kad visa tai buvo paskelbta aplinkos garsus šalinančios technologijos kontekste.

„iPhone“ be ausinių jungties
„iPhone“ be ausinių jungties taps realybe? / 9to5mac.com nuotr.

Atsižvelgiant į „Apple“ ir „Cirrus Logic“ tarpusavio santykius, nesunku suprasti, kad tokia žinia gali reikšti, jog sekančio „iPhone“ ausinės pasižymės aplinkos triukšmą šalinančia technologija. Būtent toks gandas jau yra pasklidęs.

„Apple“ dalis tiekiančios kompanijos vadovas taip pat pozityviai mano apie ausines, kurios jungiasi ne per įprastą garso, o per „Lightning“ jungtį: „Kiekis informacijos, kurį galime paskleisti išorėje, yra labai ribotas, kaip ir kitų MFI („Made for iPhone“ – specialiai „iPhone“ sukurtų aksesuarų programa) partnerių, tačiau taip, reikalai juda pirmyn ir žmonės jau dabar gali pagal šią programą kurti (ausines – red. past.).

Tad skaitant tarp eilučių galima prieiti prie išvados, kad „Apple“ tiekėjai yra pasiruošę šioms technologijoms ir tikisi, kad jų imsis ir pati „Apple“, tokiu būdų patvirtindama jau plačiai pasklidusius gandus apie bevieles ar su „Lightning“ jungtimi, triukšmą slopinančias ausines.

„Apple“ kurią naują bevielio „iOS“ įrenginių įkrovimo technologiją

Jau kitąmet vartotojai galbūt nebegalės skųstis greitai susidėvinčiais telefonų „iPhone“ ar planšetinių kompiuterių „iPad“ įkrovimo kabeliais, nes kompanija „Apple“ kuria naują bevielio įkrovimo technologiją, kuri gali būti integruota į „iOS“ įrenginius jau nuo 2017 metų.

Kaip skelbia „Bloomberg“, ties naujos technologijos projektu „Apple“ dirba su partneriais JAV ir Azijoje.

Palyginimui, „Apple“ konkurentai, pavyzdžiui, „Samsung“, jau seniai siūlo bevielio įkrovimo funkciją savo išmaniuosiuose telefonuose. Tačiau jie visąlaik turi būti padėti netoli arba ant bevielio įkrovimo įrenginių.

Būtent dėl šios priežasties, teigiama, „Apple“ siekia sukurti tokią technologiją, kuri leistų įrenginį įkrauti bevieliu būdu esant didesnei distancijai nuo bevielio įkrovimo įrenginio.

Tikėtina, kad ateities „iPhone“ modeliai privalėtų pasižymėti bevielio įkrovimo funkcija, nes jau seniai sklando gandai, jog šiais metais turėsiantis pasirodyti „iPhone 7“ nebeturės ausinių jungties, o vietoje jo garso atidavimo funkciją atliks esama „Lightning“ jungtis.

Todėl būtų logiška, jei ausinėmis klausantis muzikos per „Lightning“ jungtį nereikėtų jų atjungti vien tam, kad įkrauti įrenginį. Šią problemą turėtų spręsti bevielis įkrovimas.

Naujame „iPhone“ gali nebelikti ausinių jungties

Kompanija „Apple“ planuoja pašalinti ausinių jungtį iš sekančios kartos išmaniojo telefono „iPhone“, vietoje to pasiūlysianti „viskas viename“ „Lightning“ jungtį, skelbia patikimas japonų tinklaraštis „Mac Otakara“.

Taip pat, „Apple“ gali atnaujinti ausines „EarPods“, kurios pasižymės „Lightning“ jungtimi bei išleisti skaitmeninį garso konverterį, skirtą standartine 3,5mm audio jungtimi pasižyminčioms ausinėms.

Žinoma, tam, kad ausines su įprasta garso jungtimi būtų galima klausyti per „Lightning“ jungtį, vartotojai turės įsigyti papildomą garso konverterį.

Kaip viena iš pagrindinių tokio galimo „Apple“ sprendimo priežasčių yra siekis suploninti taip vadinamo „iPhone 7“ korpusą, kurio storis dabartiniame „iPhone 6S“ modelyje siekia 7,1mm. Atsisakius įprastos ausinių jungties, naujasis „iPhone“ galėtų suplonėti mažiausiai 1mm.

Įdomu tai, kad „Phillips“ per pastaruosius 14 mėnesių yra išleidusi dvi „Fidelio“ ausines, pasižyminčias „Lightning“ jungtimi.

„Apple“ išleido „Apple Watch“ įkraunantį stovą

Kompanija „Apple“ trečiadienį savo internetinės parduotuvės asortimentą papildė nauju produktu – išmanųjį laikrodį „Apple Watch“ įkraunančiu magnetiniu stovu.

Pirmasis oficialus „Apple Watch“ stovas pasižymi tokia pačia indukcinio įkrovimo technologija kaip ir originalusis šio laikrodžio įkroviklis. Stovas leidžia laikrodį prijungti dvejomis pozicijomis: horizontaliai su atlenkta apyranke arba vertikaliai.

Vertikali laikrodžio pozicija stove automatiškai aktyvuoja naktinį režimą, todėl laikrodžio ekranas rodo specialiai tamsiai aplinkai pritaikytą vaizdą ir leidžia naudotis žadintuvo funkcija.

Stovas yra suderinamas su abiejų dydžių – 38 ir 42 mm – „Apple Watch“ versijomis. Komplekte yra pridedamas „Lightning“ kabelis, skirtas sujungti stovą su elektros energija.

Europoje naujasis „Apple Watch“ stovas kainuoja 89 eurus.

„Apple Watch“ stovas

„Apple Watch“ stovas

„TITAN LOOP“: tvirtas „iPhone“ kabelis, kurio daugelis taip ilgai laukė

Dažnas telefonų „iPhone“ ar kitų mobiliųjų „Apple“ įrenginių naudotojas susiduria su jais naudojamų „Lightning“ kabelių trapumo problema. Išties, pastarieji laikytų gal ir neblogai, jei visi šiuos kabelius naudotų taip, kaip priklauso: nesinaudotų įrenginiu, kai šis įkraunamas ar neužlenktų kabelio ties jungtimis. 

Nesilaikantiems šių taisyklių ir nenorintiems dažnai pirkti naujų kabelių, amerikiečių kompanija „Fuse Chicken“ siūlo išeitį – kabelį iš plieno.

Iš pirmo žvilgsnio „TITAN“ kabelis gali pasirodyti ne itin patrauklus, bet jis tokiu ir neprivalo būti.

Į mūsų rankas patekęs „TITAN LOOP“ yra kabelis-raktų pakabukas, kurio ilgis – beveik 25 centimetrai. Kompanija yra išleidusi ir 1 metro ilgio šio laido versiją. Šie kabeliai yra padengti plienu, o ties jų jungtimis yra panaudotas vientiso plastiko korpusai.

„TITAN LOOP“ galima patogiai naudoti kaip raktų pakabuką.

Gamintojas deklaruoja, kad šie kabeliai yra tvirčiausi pasaulyje, todėl jiems nėra baisūs nei augintinių apkandžiojimai, nei susilankstymai, nei laido susipainiojimai. Be to, suteikiama neribota garantiją.

Svarbu paminėti, kad „Fuse Chicken“ gaminami kabeliai yra sukurti laikantis „Made for iPhone“ (MFI) programos, todėl jie yra sertifikuoti ir atpažįstami kaip originalūs aksesuarai.

Jei įkrovimo kabelį naudojate itin dažnai ir visur su savimi nešiojatės, „TITAN LOOP“ – geriausias pasirinkimas.

Standartinį vieno metro „TITAN“ kabelį galima įsigyti ir „iDeal“ salonuose. Kaina – 34,95 euro. Raktų pakabuko stiliaus „TITAN LOOP“ bei kitus „Fuse Chicken“ gaminius galite įsigyti tiesiai iš gamintojo svetainės.