Kodėl svarbu rinktis originalų „MacBook“ įkroviklį?

Pastaraisiais metais netikrų „Apple“ produktų gamintojai turbūt dažnai nustebina net patys save, nes jų sukurtos klastotės būna itin panašios į originalus. Tai itin būdinga „Apple“ produktų aksesuarams, kuriuos vartotojai dažnai dėl žemos kainos renkasi vietoje originaliųjų. Taip sukeliamas pavojus ne tik įrenginiui, bet ir pačiam vartotojui, ypač, jeigu tai yra su elektra susijęs aksesuaras.

Praeityje apie elektroniką rašantis tinklaraštininkas Kenas Shirrifas ne kartą išardė ir lygino originalių ir padirbtų „iPhone“ ir „iPad“ įkroviklių komponentus. Šįkart tinklaraštininkas atliko išsamią skirtumų analizę tarp originalaus kompiuterio „MacBook“ įkroviklio „MagSafe“ ir klastotės. Rezultatai rodo, kad kosmetiniai panašumai gali puikiai paslėpti pagrindinius saugumo defektus.

K. Shirrifas teigia, kad anksčiau „MagSafe“ įkroviklių kopijos pasižymėdavo ryškiais kosmetiniais skirtumais ir išoriniais defektais, todėl juos būdavo lengva atskirti, tačiau analizėje naudotas neoriginalus „Apple“ kompiuterio įkroviklis privertė suabejoti įkroviklio netikrumu net jį patį.

Kodėl svarbu rinktis originalų „MacBook“ įkroviklį?
Kairėje – „MagSafe“ klastotė, dešinėje – originalus „Apple“ kompiuterio įkroviklis.

Nepaisant to, atvėrus abiejų įkroviklių vidų paaiškėjo, kad didžiausi skirtumai yra būtent čia. Originalusis „Apple“ įkroviklis yra sausakimšas kompleksinių schemų ir elektros energijos grandžių,  o klastotė pasižymi primityvia schema ir pavojingai mažu izoliaciniu tarpu tarp kintamosios srovės įvesties ir žemos įtampos išvesties.

Tinklaraštininkas taip pat atrado izoliacinės juostos trūkumą tarp dviejų įtampų ant pagrindinės įkroviklio schemos, o įžeminimo kontaktas neoriginaliame įkroviklyje išvis nėra prie nieko prijungtas.

Tai parodo, kad neoriginalaus įkroviklio naudojimas ne tik gali sukelti greitesnį „MacBook“ baterijos susidėvėjimą ar visišką kompiuterio sugadinimą, bet ir pakenkti vartotojo sveikatai, nes nėra užtikrinamas saugus elektros panaudojimas įrenginio įkrovimui ir specialaus kontakto įžeminimas.

Visą Keno Shirrifo apžvalgą galite skaityti čia.

Spartesniam „iPad Pro“ įkrovimui – specialus „Lightning to USB-C“ kabelis

Kompanija „Apple“ į prekybą išleido naują „Lightning to USB-C“ kabelį, kuris skirtas spartesniam planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ su 12,9 colio įstrižainės ekranu įkrovimui. 

Pirkėjai gali rinktis 1 arba 2 metrų kabelio ilgį, už kuriuos JAV atitinkamai reikės sumokėti 25 ar 35 JAV dolerius. Europoje ši kaina atitinkamai siekia 29 ir 39 eurus.

Tačiau spartesnio įkrovimo privalumais galės pasinaudoti tik didesniojo „iPad Pro“ naudotojai ir tik tada, jei šį kabelį naudos kartu su 29W galios sieniniu adapteriu, už kurį dar papildomai teks sumokėti 59 eurus.

Žinoma, jei naudojatės 12 colių įstrižainės „Retina“ ekranu pasižyminčiu „MacBook“ kompiuterį, 29W adapterį jau turite įsigiję kartu su kompiuteriu. „Lightning to USB-C“ kabelis pravers ir kitus įrenginius su „Lightning“ jungtimi turintiems „MacBook“ vartotojams, nes leis sujungti įrenginį tiesiogiai su kompiuteriu ir įkrauti ar sinchronizuoti duomenis.

Kol kas „Lightning to USB-C“ kabelis yra prieinamas tik „Apple“ internetinėje parduotuvėje, tačiau jau greitu metu jis turėtų atsirasti ir fizinėse parduotuvėse, įskaitant įgaliotus „Apple“ pardavėjus Lietuvoje.

„Apple“ atšaukia dalį sieninių įkroviklių kištukų

Kompanija „Apple“ paskelbė atšaukianti sieninių įkroviklių dviejų šakučių kištukus-adapterius, skirtus Argentinai, Australijai, Brazilijai, Naujajai Zelandijai, Pietų Korėjai ir žemyninės Europos valstybėms, įskaitant Lietuvą.

„Apple“ teigia nustačiusi, kad labai retais atvejais paveikti dviejų šakučių kištukai-adapteriai gali lūžti ir sukelti riziką elektros smūgiui, kai adapteris yra priliečiamas.

Skelbiama, kad šie adapteriai buvo parduodami kartu su kompiuteriais „Mac“ ir dalimi „iOS“ įrenginių nuo 2003 iki 2015 metų bei buvo parduodami su įkroviklių rinkiniu „Apple World Travel Adapter Kit“. Iki šiol kompanijai yra žinoma 12 incidentų, susijusių su šiais adapteriais.

Šis atšaukimas neliečia kitoms šalims skirtų įkroviklių adapterių ar USB įkroviklių.

Defektuoti adapteriai pasižymi 4-5 simbolių kodu vidinėje adapterio dalyje, kuri jungiasi su įkrovikliu, arba išvis neturi jokio identifikacinio kodo nurodytoje vietoje. Nauji, nedefektuoti adapteriai toje pačioje vietoje turi regiono, kuriam yra skirti, kodo trumpinį, pavyzdžiui, „EUR“.

„Apple“ teigia, kad dėl defektuoto kištuko-adapterio keitimo reikia kreiptis į įgaliotą „Apple“ klientų aptarnavimo centrą, prieš tai išsiaiškinus, ar turimas kištukas-adapteris yra defektuotas bei susižinojus įrenginio, su kuriuo jis yra eksploatuojamas, serijinį numerį.

Dėl platesnės šio atšaukimo vykdymo instrukcijos skaitykite oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje.

Adapterių atšaukimas