Sieninio įkroviklio kištukas (angl. duckhead)

„Apple“ atšaukia dalį sieninių įkroviklių kištukų

Kompanija „Apple“ paskelbė atšaukianti sieninių įkroviklių dviejų šakučių kištukus-adapterius, skirtus Argentinai, Australijai, Brazilijai, Naujajai Zelandijai, Pietų Korėjai ir žemyninės Europos valstybėms, įskaitant Lietuvą.

„Apple“ teigia nustačiusi, kad labai retais atvejais paveikti dviejų šakučių kištukai-adapteriai gali lūžti ir sukelti riziką elektros smūgiui, kai adapteris yra priliečiamas.

Skelbiama, kad šie adapteriai buvo parduodami kartu su kompiuteriais „Mac“ ir dalimi „iOS“ įrenginių nuo 2003 iki 2015 metų bei buvo parduodami su įkroviklių rinkiniu „Apple World Travel Adapter Kit“. Iki šiol kompanijai yra žinoma 12 incidentų, susijusių su šiais adapteriais.

Šis atšaukimas neliečia kitoms šalims skirtų įkroviklių adapterių ar USB įkroviklių.

Defektuoti adapteriai pasižymi 4-5 simbolių kodu vidinėje adapterio dalyje, kuri jungiasi su įkrovikliu, arba išvis neturi jokio identifikacinio kodo nurodytoje vietoje. Nauji, nedefektuoti adapteriai toje pačioje vietoje turi regiono, kuriam yra skirti, kodo trumpinį, pavyzdžiui, „EUR“.

„Apple“ teigia, kad dėl defektuoto kištuko-adapterio keitimo reikia kreiptis į įgaliotą „Apple“ klientų aptarnavimo centrą, prieš tai išsiaiškinus, ar turimas kištukas-adapteris yra defektuotas bei susižinojus įrenginio, su kuriuo jis yra eksploatuojamas, serijinį numerį.

Dėl platesnės šio atšaukimo vykdymo instrukcijos skaitykite oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje.

Adapterių atšaukimas