„iPhone 6 Plus“

„Apple“ tikisi sumažėsiančių telefonų „iPhone“ pardavimų ir pajamų

Kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cookas antradienį vykusių ketvirčio finansinių rezultatų aptarimo metu atskleidė, kad telefonų „iPhone“ pardavimai vadinamo kovo ketvirčio metu turėtų šiek tiek kristi.

Jei taip nutiktų, tai būtų pirmas kartas nuo „iPhone“ išleidimo 2007 metų birželį, kai šio įrenginio metiniai pardavimai neaugtų. Pardavimų smukimas būtų užfiksuotas tokiu atveju, jei „Apple“ šį ketvirtį parduotų mažiau nei 61,2 mln. telefonų.

Tačiau tai ne vienintelė sritis, kurioje „Apple“ tikisi trumpalaikio sąstingio. Prognozuojama, kad šį ketvirtį kompanijos pajamos turėtų siekti 50-53 mlrd. JAV dol. Palyginimui, praėjusiais metais per tą patį laikotarpį „Apple“ sulaukė 58 mlrd. JAV dol. pajamų.

Todėl visai tikėtina, kad „Apple“ šis ketvirtis bus pirmas per 13 metų, kai nebus užfiksuotas kasmetinis ketvirčio pajamų augimas.

Šiuo metu „Apple“ susiduria su tikru galvos skausmu, kai prakalbama apie JAV dolerį. Šiai valiutai ir toliau išliekant stipria kurso atžvilgiu, kiekvienas už JAV ribų uždirbtas 100 dolerių „Apple“ konvertuojasi į 85 JAV dolerius. O kompanijai, kuri 66 proc. savo verslo „laiko“ už JAV ribų, tai yra labai svarbus dalykas.