„iPad mini 4“: tylus, bet didelis atnaujinimas

„iPad mini 4“

Kompanija „Apple“ trečiadienį vykusio produktų pristatymo metu didžiąją dalį laiko skyrė planšetinio kompiuterio „ipad Pro“ pristatymui, todėl visai nenuostabu, kad galima buvo pro akis praleisti naujos kartos „iPad mini“ pristatymą. 

Tiesa, 4-osios kartos mažesniosios planšetės su 7,9 colio įstrižainės ekranu atnaujinimas yra gerokai ryškesnis nei „iPad mini 3“, kurio prekybą „Apple“ patyliukais nutraukė.

Trečios kartos „iPad mini“, arba tiesiog „iPad mini 3“, buvo pristatytas kartu su „iPad Air 2“ praėjusį rudenį. Ir nors antros kartos „iPad Air“ buvo vertas dėmesio, vieninteliai „iPad mini 3“ skirtumai nuo pirmtako buvo pirštų antspaudų sensorius „Touch ID“ ir naujas auksinės spalvos korpusas. Tačiau trečiadienį „iPad mini“ sulaukė atnaujinimo, kurio ši planšetė jau ilgai laukė.

Pilnavertis daugiaprogramis režimas

Didžiausia „iPad mini 4“ naujovė, be abejonės, yra galimybė palaikyti visas „iOS 9“ daugiaprogramio režimo (angl. – multitasking) funkcijas: „Slide Over“, „Picture in Picture“ ir „Split View“. Pastaroji iki šiol buvo galima tik „iPad Air 2“, nors iš esmės visos šios trys funkcijos buvo sukurtos orientuojantis į dabar jau oficialiai didžiausią „Apple“ planšetę „iPad Pro“.

„Split View“, žinoma, yra pati ryškiausia „iOS 9“ naujovė, kurią palaikys ir „iPad mini 4“ ir kuri leis vartotojams vienu metu ekrane naudotis dvejomis  greta esančiomis aplikacijomis.

Priežastis, kodėl atnaujintas „iPad mini“ galės palaikyti „Split View“ funkciją, yra „A8“ procesorius. Tiek „iPad mini 3“, tiek „iPad mini 2“ anksčiau naudojo senesnį ir lėtesnį „A7“ procesorių.Teigiama, kad pastarasis yra net 60 procentų lėtesnis už „A8“. Naujesniojo procesoriaus sparta turėtų atsiskleisti žaidimuose, vaizdo įrašų montavime ir, žinoma, daugiaprogramio režimo veikime.

Be to, „iPad mini 4“ viduje slypi ir „M8“ koprocesorius, kuris taip pat yra naudingas žaidimams ir navigacijai.

„iPad mini 4“

Plonesnis, lengvesnis ir su geresne kamera

Su 6,1 milimetro korpusu, „iPad mini 4“ yra 18 procentų plonesnis už savo pirmtaką ir 30 gramų lengvesnis. Naujausiąją „mini“ versiją galima laikyti sumažintu „iPad Air 2“. Abi planšetės pasižymi laminuotais ekranais, kurie padengti atspindžius mažinančia medžiaga, 8 megapikselių kameromis ir galimybe filmuoti 120 kadrų per sekundę sulėtintus vaizdo įrašus.

„iPad mini 4“ prekyboje Lietuvoje turėtų pasirodyti spalio mėnesį. Numatoma kaina – nuo 413 eurų.

„Apple“ nutraukė prekybą pirmos kartos planšetiniu kompiuteriu „iPad mini“

Pirmos kartos „iPad mini“

Kompanija „Apple“ pašalino planšetinį kompiuterį „iPad mini“ iš savo oficialios svetainės ir internetinės parduotuvės.

Mažesnioji 7,9 colio ekraną turinti planšetė buvo pristatyta 2012-ų metų rudenį. Ji pasižymėjo tokiomis pat specifikacijomis kaip „iPad 2“, įskaitant 1 gigaherco „A5“ procesorių ir 512 megabaitus operatyviosios (RAM) atminties.

Pažymima, kad pirmos kartos „iPad mini“ buvo paskutinė „iOS“ planšetė, neturinti aukštos raiškos „Retina“ ekrano, kurią dar galima buvo įsigyti „Apple“ internetinėje parduotuvėje.

Atsižvelgiant į tai, kad naujesnio „iPad mini 2“ kaina skyrėsi vos 60 eurų, pirmos kartos „iPad mini“ dažniausiai nebūdavo geriausias pasirinkimas pirkti. „iPad mini 2“ pasižymi „Retina“ ekranu, 1,3 gigaherco „A7“ procesoriumi, keturių branduolių grafikos plokšte ir dvigubai didesne RAM atmintimi.

Tačiau „iPad mini“ vis dar galima įsigyti perdirbtų „Apple“ produktų parduotuvėje internete už 209 eurus.

Įgaliotas „Apple“ pardavėjas Lietuvoje „iDeal“ dar prekiauja pirmos kartos „iPad mini“. Už 16 gigabaitų vidinę atmintį turintį „Wi-Fi“ modelį teks pakloti 253 eurus.

„Bloomberg“: šį mėnesį išvysime auksinės spalvos „iPad“

„Apple“ šį mėnesį planuoja išleisti auksinės spalvos naujos kartos planšetinį kompiuterį „iPad“, skelbia „Bloomberg“.

Anot leidinio, 9,7 colio įstrižainės ekraną turinčią planšetę vartotojai nuo šiol galės įsigyti ir auksinės spalvos. Tiesa, pranešime nieko neužsimenama apie mažesniąją planšetės versiją – „iPad mini“.

Manoma, kad toks „Apple“ žingsnis būtų logiškas, atsižvelgiant į tai, kad išmaniųjų telefonų „iPhone“ linijoje vartotojai taip pat gali įsigyti telefoną su auksinės spalvos korpusu.

Iki šiol pasklidę gandai skleidė informaciją apie tai, jog sekančios kartos „iPad“ pasižymės pirštų antspaudų nuskaitymo sensoriumi „Touch ID“ ir naujos kartos procesoriumi.

Kol kas nėra aišku, kada pasirodys naujieji „iPad“, tačiau teigiama, kad tai gali būti jau numanomą spalio 21-ąją – dieną, kuomet tikimasi, jog „Apple“ surengs pristatymą.

Naujausias „iPad mini“ prototipas – su „Touch ID“ pirštų antspaudų sensoriumi

Tinklalapis apple.club.tw pasidalino nuotraukomis, kaip gali atrodyti sekančios kartos išmanusis telefonas „iPhone“ bei planšetiniai kompiuteriai „iPad mini“ ir „iPad Air“.

Pastaruoju metu internete buvo nutekinta daug tariamai tikrų naujausių „iPhone“ ir „iPad“ versijų nuotraukų. Pastarasis įrenginys, manoma, tikrai turės pirštų antspaudų nuskaitymo sensorių „Touch ID“.

Būtent ši funkcija, pristatyta praėjusį rudenį kartu su „iPhone 5S“ gali pasiekti ir „mažąją“ planšetę. Tinklalapio nutekintose nuotraukose matyti, kad „iPad mini“ pagrindinis „namų“ mygtukas yra ne toks, kaip įprasta, o panašus į esantį „iPhone 5S“ mygtuką-sensorių.

Tai, kad „Apple“ gali šią funkciją pristatyti jau šiais metais pasirodysiančiose naujausiose savo planšečių versijoje, grindžia ir faktas, jog mobilioji operacinė sistema „iOS 8“ sensoriaus „Touch ID“ informaciją leis panaudoti ir programėlių kūrėjams.

Tai reiškia, kad tokią „Touch ID“ plėtrą padidintų ir šio sensoriaus buvimas visuose naujausiuose „iOS“ įrenginiuose, ko „Apple“ tikrai nepraleistų.

 

„iOS 7.1“ ir baterijos testas: diagrama

Išmanusis telefonas „iPhone“

Praėjusį pirmadienį kompanija „Apple“ pristatė naują mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 7.1“. Naujienų portalas „ArsTechnica“ nusprendė išsiaiškinti, kaip naujas atnaujinimas veikia skirtingų „iOS“ įrenginių baterijų darbą.

Siekiant išsiaiškinti baterijos veikimo trukmę, įrenginiai buvo testuojami pasitelkus naršymą internete ir „Wi-Fi“ ryšį. Naujausioji „iOS 7.1“ versija buvo lyginama su savo pirmtake „iOS 7.0.6“.

Testas atskleidė, jog pirmosios kartos „iPad mini“ su „iOS 7.1“ veikia trumpiausiai – 520 minutes. Tai – 10 procentų trumpesnis laikas už veikimą su „iOS 7.0.6“.

Naujausioji versija ilgiau už „iOS 7.0.6“ veikė tik su muzikos grotuvu „iPod touch“.

Pasidalinkite komentaruose savo įspūdžiais apie „iOS 7.1“ ir baterijos veikimą.

„iOS 7.1“ ir baterijos testas: diagrama

Vagys iš važiuojančio sunkvežimio pavogė „Apple“ produktų už 95 tūkst. JAV dol.

Planšetinis kompiuteris „iPad“

Vokietijos nusikaltėliai irgi žiūri veiksmo filmus: ketvirtadienį apiplėštas važiuojantis sunkvežimis, kuris gabeno „Apple“ produktus iš Olandijos į Čekiją, skelbia n-tv.de.

Kaip teigia šaltiniai, vagys greičiausiai privažiavo prie sunkvežimio iš galo, su pjaustikliu prapjovė važiuojančio sunkvežimio tentą ir į jį įsibrovę iškrovė „Apple“ įrenginių už 95 tūkst. JAV dolerius (70 tūkst. eurų).

Tarp pavogtų įrenginių buvo 125 planšetiniai kompiuteriai „iPad“, 4 „iPad mini“, 30 išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir dvi klaviatūros.

„Apple“ situacijos nekomentuoja. Sunkvežimio vairuotojas teigė nieko nematęs ir nepastebėjęs už savęs jokių įtartinų automobilių.

„iFixit“ išardė „iPad mini“ su „Retina“ ekranu (nuotraukos)

Taip atrodo išardytas „iPad mini“ su „Retina“ ekranu

Įrenginių ardymo entuziastai iš „iFixit“ atliko naują ir išsamią antros kartos planšetinio kompiuterio „iPad mini“ vidaus komponentų analizę. Paaiškėjo, kad nors naujoji planšetė vizualiai mažai pasikeitė, įrenginys pasižymi gausybę vidaus atnaujinimų, tarp kurių – spartus pagrindinis procesorius „A7“ ir judesio procesorius „M7“.

Teigiama, kad nemaža dalis „iPad mini“ vidaus komponentų sutampa su esančiais „iPad Air“ planšetėje, įskaitant mažesnės įstrižainės ekraną, „M7“ procesorių, NAND tipo vidinės atminties lustą, „Wi-Fi“ ryšio modulį ir garso atkūrimo įrenginius.

Tačiau „A7“ procesorius tarp šių dviejų planšečių skiriasi. „iPad Air“ yra įmontuotas 1,4 gigaherco taktinio dažnio procesorius, o „iPad mini“ – 1,3 gigaherco taktinio dažnio. Tokio paties dažnio „A7“ procesorius įmontuotas ir išmaniajame telefone „iPhone 5S“.

Didžiausia antros kartos „iPad mini“ naujovė, neabejojama, yra 2048 x 1536 rezoliucijos aukštos raiškos „Retina“ ekranas, kurį, manoma, sukūrė „LG“. Nors buvo teigiama, kad dėl per mažų „LG“ ir „Sharp“ pajėgumų „Apple“ teiks daugiau ekranų užsakymų „Samsung“, atrodo, kad bent jau pirmajai „iPad mini“ partijai ekranus pagamino būtent „LG“.

Įrenginyje įmontuota ir didesnės talpos baterija, kuri, deja, planšetės budėjimo laiko neprailgins. To priežastis – aukštos raiškos ekranas, kuris „suryja“ daugiau energijos.

Tradiciškai, kaip ir kiekvienoje analizėje, „iFixit“ įvertino galimybę suremontuoti įrenginį. Antros kartos „iPad mini“ skirti vos 2 balai iš 10 dėl to, kad daugelis vidaus komponentų yra priklijuoti, o varžtai – užslėpti. Tai daro planšetę labai sunkiai suremontuojama. Tačiau „iFixit“ pažymi, kad pakeisti „iPad mini“ ekraną ir bateriją nėra sunku.

Kviečiame pasižiūrėti išardyto „iPad mini“ nuotraukas.