„iFixit“ išardė svarbiausią „iPad Pro“ aksesuarą – „Apple Pencil“

Technologinių įrenginių ardytojai ir savo amato profesionalai „iFixit“ daugelio nuostabai išardė naujausio kompanijos „Apple“ planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ aksesuarą „Apple Pencil“, siekdami sužinoti, kas slepiasi šio vieno mažiausio „Apple“ gaminio viduje.

„iFixit“ tokį savo žingsnį pagrindė tuo, kad „Apple“ visada laikėsi pozicijos, jog „iPad“ yra puikiai valdomas be jokio „pieštuko“, tik pirštais.

Todėl jiems kilo klausimas, kuo „Apple Pencil“ toks ypatingas, kad JAV technologijų milžinė vis tik nusprendė išsižadėti taip ilgai savo puoselėtos idėjos?

Išardę ši naujausią aksesuarą, „iFixit“ išaiškino šiuos faktus:

  • unikalus įrenginio modelio numeris yra A1603;
  • vos 0.329 miliampero talpos baterija yra ligi 5 procentams įkrautos „iPhone 6s“ baterijos talpos;
  • „Apple Pencil“ turi vieną mažiausių matytų sisteminių ploksčių, kurios svoris – vos 1 gramas.

Po išardymo „iFixit“ svarbiausiam „iPad Pro“ aksesuarui, kurį planšetės naudotojai gali Europoje papildomai įsigyti už 109 eurus, sutaisomumo skalėje davė 1 balą iš 10. Tai reiškia, kad „Apple Pencil“ gedimo atveju, esant garantiniam aptarnavimui, būtų keičiamas nauju, o ne taisomas.

„iPad Pro“ jau nuo antradienio galima įsigyti visuose „iDeal“ salonuose. Kada Lietuvoje bus pradėta prekyba „Apple Pencil“, kol kas nėra aišku.

Taip atrodo „Apple Pencil“, ištrauktas iš savo apsauginio korpuso.
Taip atrodo „Apple Pencil“, ištrauktas iš savo apsauginio korpuso.

„Apple“ pabandė „iPhone 6S“ sukurti iš dalies atsparų vandeniui

Nors „Apple“ niekada neskelbė, kad jos gaminami telefonai yra atsparūs ar bent dalinai atsparūs vandeniui, naujausia profesionalių ardytojų „iFixit“ analizė rodo, kad išmanusis telefonas „iPhone 6S“ yra labiau atsparus vandeniui nei jo pirmtakas „iPhone 6“.

Naujojo „iPhone 6S“ ardymo metu pastebėta, kad telefone yra tarpinės tipo klijų, kurie juosia visą telefono ekrano ir korpuso susijungimo vietą. Tokios tarpinės skirtos tam, kad vanduo sunkiau patektų į įrenginio vidų.

Kaip teigia „iFixit“, „Apple“ ne šiaip sau prileido klijų aplink įrenginio ekraną. Regis, kad pats korpusas buvo sukurtas taip, kad šios tarpinės būtų jo sudedamoji dalis. Dėl to telefonas rėmelis buvo sukurtas 0,3 milimetro platesnis.

„iFixit“ taip pat pastebėjo, kad „iPhone 6S“ sisteminės plokštės jungtis yra padengta mažomis tarpinėmis, kurios irgi gali būti vienas iš būdu sulaikyti drėgmę nuo svarbiausio telefono komponento.

Tad nors tai nereiškia, kad su „iPhone 6S“ galima išbandyti savo galimybes baseine ar ežere, toks „Apple“ žingsnis gali būti puikus būdas apsisaugoti nuo netyčinio naujojo „iPhone“ ir drėgmės sąlyčio.

Ardytojai „iFixit“ užsitraukė „Apple“ nemalonę

Apple TV

Visus „Apple“ produktus, kai šie tik yra išleidžiami, pamėgusi ardyti „iFixit“ komanda užsitraukė JAV milžinės nemalonę po to, kai nusprendė išardyti tik patvirtintiems programuotojams skirtą ir dar į prekybą neišleistą „Apple TV“ bei pasidalinti savo įspūdžiais internete.

Viso šio įvykio pasekmės – užblokuota „iFixit“ programuotojų paskyra „Apple“ sistemoje bei pašalinta „iFixit“ aplikacija iš mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“.

Kaip teigiama „iFixit“ tinklaraštyje, „Apple TV“ išardymas, kuriuo buvo paviešinti įrenginio vidiniai komponentai, pažeidė „Apple“ taisykles todėl, kad „Apple TV“ rinkinys buvo skirtas išimtinai tik programuotojams, kad šie prieš oficialų įrenginio išleidimą į prekybą būtų paruošę aplikacijas bei kitą turinį rugsėjo pradžioje atnaujintam priedėliui.

„Keletą dienų po to (išardymo – red. past.), gavome informuojantį laišką iš „Apple“, kad mes pažeidėme jų taisykles ir sąlygas, o pažeidimą atlikusių programuotojų paskyra buvo užblokuota. Deja, „iFixit“ aplikacija buvo susieta su ta pačia paskyra, todėl „Apple“ pašalino ir ją“, – situaciją viešai atskleidžia „iFixit“ savo pranešime.

Nors „iFixit“ aplikacija buvo pašalinta iš „App Store“, garsieji ardytojai vietoje naujos aplikacijos perkūrimo planuoja sutvarkyti savo interneto svetainės mobiliąją versiją.

„iPhone 6S“ išardytas: mažesnė baterija, sunkesnis ekranas, iš dalies ardomas

iFixit iPhone 6S

Kaip su kiekvienu naujai išleistu „Apple“ produktu, „iFixit“ komandai į rankas pateko penktadienį oficialiai pradėtas pardavinėti išmanusis telefonas „iPhone 6S“. Nenuostabu, kad ardymu užsiimanti komanda „išmėsinėjo“ naujausią „Apple“ telefoną ir pateikė išvadas.

Nors tai jau nėra pirmas „iPhone 6S“ išardymas, „iFixit“ darbą galima pavadinti kaip gražiausią ir išsamiausią. Dalinamės keliomis svarbiausiomis „iFixit“ ardymo išvadomis:

  • kaip ir buvo tikėtasi, „iPhone 6S“ baterijos talpa išties sumažėjo nuo 1810 iki 1715 miliampervalandžių (mAh);
  • iš dalies, baterijos talpos sumažėjimui įtaką galėjo padaryti jos apačioje įmontuotas „Taptic Engine“ lustas, kuris yra gana didelis;
  • vienas iš pagrindinių telefono svorio padidėjimo kaltininkų yra pasunkėjęs naujas ekranas. Jis dabar sveria 60 gramų – 15 gramų daugiau nei „iPhone 6“ ekranas;
  • „A9“ procesorius yra šiek tiek didesnis už pirmtaką „A8“.

Pilną „iPhone 6S“ išardymą su nuotraukomis ir komentarais galite peržiūrėti oficialioje „iFixit“ svetainėje. „iFixit“ naujausiam „iPhone“ modeliui davė 7 balus iš 10 išardymo galimumo skalėje. Kaip „Apple“ produktai, toks balas yra gana neblogas.

„iFixit“ išardė išmanųjį laikrodį „Apple Watch“

Įvairius įrenginius ardanti kompanija „iFixit“ paviešino naują gidą, kuriuo rodo, kaip išardo išmanųjį laikrodį „Apple Watch“, kurio oficiali prekyba prasidėjo šį penktadienį.

Štai ką pavyko „iFixit“ išsiaiškinti:

  • „Apple Watch“ yra dviejų skirtingų modelių numerių: 38 mm apyrankę turintis pavadintas A1553, o 42 mm versija – A1554;
  • 3,8V, 0,78 Wh ličio jonų baterija;
  • garsiakalbis yra apsaugotas vandeniui atspariu O formos žiedu;
  • NFC lustas tikriausiai yra įmontuotas į korpusą;
  • įvairius laikrodžio sensorius vienijantis „Taptic Engine“ yra prijungtas prie garsiakalbio.

„iFixit“ vis dar ardo „Apple Watch“ ir pildo gidą, todėl naujausią informaciją galite rasti oficialiame „Apple Watch“ išardymo puslapyje.

Kviečiame pasižiūrėti nuotraukas, kaip atrodo „Apple Watch“ ardymas.

 

Išardytas galingiausias „Apple“ kompiuteris „Mac Pro“

„Mac Pro“

Technikos įrenginių ardymo asai iš „iFixit“ išardė galingiausią kompanijos „Apple“ sukurtą kompiuterį „Mac Pro“. Tai atlikus paaiškėjo, kad remonto atveju prieiti prie kompiuterio komponentų nėra sudėtinga.

Anot „iFixit“, norint pakeisti „Mac Pro“ operatyviosios atminties (RAM) lustus, užtenka nuimti korpusą dengiantį dangtį. Tokiu atveju galima prieiti prie beveik visų svarbiausių kompiuterio sistemos dalių.

iTouch.lt jau rašė, kad naujos kartos „Mac Pro“ yra galimybė pačiam vartotojui pasikeisti procesorių.

Kviečiame pasižiūrėti išardyto „Mac Pro“ nuotraukas.

„iFixit“ išardė „iPad mini“ su „Retina“ ekranu (nuotraukos)

Taip atrodo išardytas „iPad mini“ su „Retina“ ekranu

Įrenginių ardymo entuziastai iš „iFixit“ atliko naują ir išsamią antros kartos planšetinio kompiuterio „iPad mini“ vidaus komponentų analizę. Paaiškėjo, kad nors naujoji planšetė vizualiai mažai pasikeitė, įrenginys pasižymi gausybę vidaus atnaujinimų, tarp kurių – spartus pagrindinis procesorius „A7“ ir judesio procesorius „M7“.

Teigiama, kad nemaža dalis „iPad mini“ vidaus komponentų sutampa su esančiais „iPad Air“ planšetėje, įskaitant mažesnės įstrižainės ekraną, „M7“ procesorių, NAND tipo vidinės atminties lustą, „Wi-Fi“ ryšio modulį ir garso atkūrimo įrenginius.

Tačiau „A7“ procesorius tarp šių dviejų planšečių skiriasi. „iPad Air“ yra įmontuotas 1,4 gigaherco taktinio dažnio procesorius, o „iPad mini“ – 1,3 gigaherco taktinio dažnio. Tokio paties dažnio „A7“ procesorius įmontuotas ir išmaniajame telefone „iPhone 5S“.

Didžiausia antros kartos „iPad mini“ naujovė, neabejojama, yra 2048 x 1536 rezoliucijos aukštos raiškos „Retina“ ekranas, kurį, manoma, sukūrė „LG“. Nors buvo teigiama, kad dėl per mažų „LG“ ir „Sharp“ pajėgumų „Apple“ teiks daugiau ekranų užsakymų „Samsung“, atrodo, kad bent jau pirmajai „iPad mini“ partijai ekranus pagamino būtent „LG“.

Įrenginyje įmontuota ir didesnės talpos baterija, kuri, deja, planšetės budėjimo laiko neprailgins. To priežastis – aukštos raiškos ekranas, kuris „suryja“ daugiau energijos.

Tradiciškai, kaip ir kiekvienoje analizėje, „iFixit“ įvertino galimybę suremontuoti įrenginį. Antros kartos „iPad mini“ skirti vos 2 balai iš 10 dėl to, kad daugelis vidaus komponentų yra priklijuoti, o varžtai – užslėpti. Tai daro planšetę labai sunkiai suremontuojama. Tačiau „iFixit“ pažymi, kad pakeisti „iPad mini“ ekraną ir bateriją nėra sunku.

Kviečiame pasižiūrėti išardyto „iPad mini“ nuotraukas.