Patvarumo ir vandens testai: „Samsung Galaxy S7 Edge“ prieš „iPhone 6s Plus“

Vaizdo įrašų svetainėje „YouTube“ kanalas „EverythingApplePro“ pasidalino keliais įrašais, kuriuose rodo, kaip testuoja vasario pabaigoje pristatytą „Samsung“ išmanųjį telefoną „Galaxy S7 Edge“ ir lygina su naujausiu konkurentų „Apple“ telefonu „iPhone 6s Plus“.

Abiems telefonams buvo atlikti patvarumo ir vandens testai. Nenuostabu, kad vos tik pasirodžius pagrindinių telefonų gamintojų naujausiems produktams, šie yra išbandomi tokio tipo testuose, nes tai iš dalies atskleidžia, kaip kokybiškai yra sukurti jų korpusai.

Patvarumo teste tiek „Galaxy S7 Edge“, tiek „iPhone 6s Plus“ teko atlaikyti krūvą smūgių. Testo metu „iPhone 6s Plus“ patyrė tik korpuso įlenkimų ir įbrėžimų, o štai „Galaxy S7 Edge“ suskilo ir galinė dalis, ir ekranas.

Tačiau vandens testo metu net nebuvo galima suabejoti, kad laimės „Galaxy S7 Edge“, nes šis telefonas pasižymi IP68 standarto atsparumu vandeniui. Tačiau net ir be šios savybės „iPhone 6s Plus“ sugebėjo „atsilaikyti“ po vandeniu net 15 minučių.

Kviečiame pasižiūrėti testų vaizdo įrašus.

„Apple“ pabandė „iPhone 6S“ sukurti iš dalies atsparų vandeniui

Nors „Apple“ niekada neskelbė, kad jos gaminami telefonai yra atsparūs ar bent dalinai atsparūs vandeniui, naujausia profesionalių ardytojų „iFixit“ analizė rodo, kad išmanusis telefonas „iPhone 6S“ yra labiau atsparus vandeniui nei jo pirmtakas „iPhone 6“.

Naujojo „iPhone 6S“ ardymo metu pastebėta, kad telefone yra tarpinės tipo klijų, kurie juosia visą telefono ekrano ir korpuso susijungimo vietą. Tokios tarpinės skirtos tam, kad vanduo sunkiau patektų į įrenginio vidų.

Kaip teigia „iFixit“, „Apple“ ne šiaip sau prileido klijų aplink įrenginio ekraną. Regis, kad pats korpusas buvo sukurtas taip, kad šios tarpinės būtų jo sudedamoji dalis. Dėl to telefonas rėmelis buvo sukurtas 0,3 milimetro platesnis.

„iFixit“ taip pat pastebėjo, kad „iPhone 6S“ sisteminės plokštės jungtis yra padengta mažomis tarpinėmis, kurios irgi gali būti vienas iš būdu sulaikyti drėgmę nuo svarbiausio telefono komponento.

Tad nors tai nereiškia, kad su „iPhone 6S“ galima išbandyti savo galimybes baseine ar ežere, toks „Apple“ žingsnis gali būti puikus būdas apsisaugoti nuo netyčinio naujojo „iPhone“ ir drėgmės sąlyčio.

„iPhone 6S“ po vandeniu išgyveno visą valandą

iPhone-6s-Water-Resistant-1024x571

Vaizdo įrašų svetainėje „YouTube“ plinta filmukas, kuriame vaizduojama, kaip daugiau nei valandą vandens pilname dubenyje yra laikomi du išmanieji telefonai: „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S Plus“. Praėjus šiam laikui ir ištraukus telefonus, nei vienas jų nebuvo pažeistas.

Nors kompanija „Apple“ niekada neskelbė, kad  jos gaminami įrenginiai yra atsparūs vandeniui ar bent drėgmei, šis vaizdo įrašas, kaip ir daugelis kitų į „YouTube“ patalpintų per kelis metus, kelia nemažai klausimų.

Po šio testo abu telefonai, kaip matoma vaizdo įraše, pavyzdingai atliko būtiniausias funkcijas. Žinoma, toks bandymas vandenyje, kai įrenginiai tiesiog paguldomi talpos dugne ir nėra spaudžiami didžiulio slėgio, neimituoja kasdienių situacijų, kuomet vartotojai nepataisomai sugadina įrenginį dėl vandens.

Tačiau tokio testo atlikimas, pavyzdžiui, duše ar paplūdimyje turėtų gerokai padidinti skvarbesnę vandens žalą vidiniams telefonų komponentams. Svarbiausia yra prisiminti, kad tokie ar panašūs vaizdo įrašai neverčia „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S Plus“ atspariais vandeniui.

„Consumer Reports“ atliko „Apple Watch“ testą: braižė, skandino, matavo

Išmanusis laikrodis „Apple Watch“

Įvairių produktų apžvalgininkai „Consumer Reports“ atliko išsamų testą, kuriame išbandė išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ aliuminio ir nerūdijančio plieno modelių atsparumą vandeniui, įbrėžimams bei kaip tiksliai jie matuoja nueitus žingsnius ir širdies ritmą.

Pirmiausia, jie išbandė „Apple Watch Sport“ ir „Apple Watch“ ekranų atsparumą įbrėžimams. Pastarasis modelis pasižymi safyro kristalo stiklu padengtu ekranu, todėl jo „Consumer Reports“ įbrėžti taip ir nepavyko. Tačiau „Apple Watch Sport“, pasirinkus kietesnio metalo įrankį, pavyko įbrėžti nesunkiai.

Antroje testo dalyje – atsparumo vandeniui testas. Du „Apple Watch“ modeliai buvo panardinti į vandeniu pripildytą talpą. Tačiau net ir dirbtinai didinant slėgį, abu laikrodžiai kuo puikiausiai funkcionavo po 30 minučių buvimo vandenyje. Nors „Apple“ nereklamuoja, jog „Apple Watch“ yra atsparūs drėgmei, ne viena jau publikuota laikrodžio apžvalga konstatuoja šią laikrodžio savybę.

Galiausiai, „Consumer Reports“ išsiaiškino, kad „Apple Watch“ matuoja širdies ritmą beveik identiškai, kaip ir įprasti juostiniai širdies ritmo matuokliai, segami krūtinės apačioje. Žingsnių matavimas taip pat pasirodė itin tikslus.

Kviečiame pasižiūrėti „Consumer Reports“ testo vaizdo įrašą.

[youtube id=“J1Prazcy00A“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Testas: ar „Apple Watch“ yra atsparus vandeniui?

„Apple Watch“ po vandeniu

Mobiliųjų telefonų apžvalgininkai „FoneFox“ iš Australijos nutarė pirmąją išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ prekybos dieną išsiaiškinti, ar naujausias kompanijos „Apple“ įrenginys yra atsparus vandeniui.

Atsiradus progai pirmiesiems išmėginti „Apple“ išmanųjį laikrodį, „FoneFox“ pirmiausiai jį apšlakstė vandeniu, vėliau išbandė jo atsparumą prausiantis po dušu, o galiausiai nutarė panerti su laikrodžiu į baseiną ir paplaukioti.

Įdomiausia yra tai, jog nepaisant to, kad „Apple Watch“ yra reklamuojamas kaip vandeniui neatsparus, laikrodžiui kuo puikiausiai pavyko atsilaikyti net 15 minučių trukmės plaukiojimui.

Kviečiame pamatyti pilnos trukmės testo vaizdo įrašą.

[youtube id=“zW5CxZioIkk“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]