Išleista „iOS 9.3“ versija, pasižyminti nakties režimu „Night Shift“

Kompanija „Apple“ pirmadienį išleido naują operacinės sistemos „iOS 9“ versiją 9.3. Naujoji versija, kuri keletą mėnesių buvo testuojama patvirtintų programuotojų ir dar neišleistų versijų testuotojų, sulaukė kelių reikšmingų atnaujinimų.

„Night Shift“

Vienas iš svarbiausių – nakties režimas „Night Shift“. Ši funkcija sumažina didžiulį mėlynos spalvos kiekį, kurį atvaizduoja mūsų naudojami įrenginiai. Tai leidžia mūsų akims atsipalaiduoti ir lengviau užmigti.

„Night Shift“

„Night Shift“ galima įjungti rankiniu būdu arba automatiškai. Norint tai padaryti patiems, reikia iškviesti kontrolės centrą arba nukeliauti į įrenginio nustatymus: Settings → Display & Brightness → Night Shift.

„Night Shift“ veikia naudodama įrenginio laiką ir vietą, taip nustatant tikslų saulėlydžio metą. Funkcija automatiškai ekrano spalvas pakeičia į švelnesnes, kurias mūsų akims lengviau apdoroti.

Vartotojams leidžiama pasirinkti ir suplanuotą „Night Shift“ įsijungimą. Pavyzdžiui, „iOS 9.3“ testavimo metu per beveik dviejų mėnesių laikotarpį „Night Shift“ naudojome pagal suplanuoto įsijungimo nustatymą kasdien nuo 22 val. vakaro iki 8 val. ryto.

Svarbu paminėti, kad ši funkcija neveiks baterijos taupymo režime „Low Power Mode“.

Kiti atnaujinimai 

„iOS 9.3“ telefonų „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ vartotojams suteiks atnaujintas „3D Touch“ greitojo meniu funkcijas, pasiekiamas stipriau spustelėjus įrenginio ekraną ant gamyklinių aplikacijų. Pavyzdžiui, norint nustatymų aplikacija dabar leis greičiau pasiekti „Battery“ skiltį ir įjungti „Low Power Mode“.

„3D Touch“

Kitas žymus atnaujinimas yra galimybė užrakinti užrašų aplikacijos „Notes“ užrašus. Juos nuo šiol bus galima apsaugoti slaptažodžiais arba „Touch ID“ apsauga. Be to, užrašus bus galima ir patogiau peržiūrėti, nes atsirado galimybė juos rūšiuoti pagal sukūrimo ir redagavimo datas ar pagal abėcėlinę tvarką.

„Notes“

„Apple Watch“ naudotojams suteikta galimybė suporuoti daugiau nei vieną išmanųjį laikrodį su „iPhone“. Ši naujiena labiausiai pravers aplikacijų kūrėjams ir programuotojams, kuriems vienu metu reikia testuoti keletą šių dėvimų įrenginių.

Gera žinia turėtų būti ir švietimo įstaigoms, naudojančioms „iPad“, nes „iOS 9.3“ atkeliauja kartu su kelių vartotojų funkcija. Pastaroji leidžia naudotis „iPad“ skirtingiems studentams ir moksleiviams, kurie prie planšetės prisijungę su jiems skirtu specifiniu kodu gali personalizuoti įrenginį sau ir nustatyti jiems reikalingus nustatymus.

„iOS 9.3“ galima įdiegti per įrenginio nustatymus: Settings → General → Software Update arba kompiuterio ir programos „iTunes“ pagalba. Prieš atnaujinant operacinę sistemą, rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją.

„iOS 9“ versija naudojasi 79 procentai „iOS“ vartotojų

Kompanija „Apple“ pirmadienį pateikė atnaujintą naudojimosi operacine sistema „iOS“ statistiką. Anot jos, 79 procentai neseniai prie mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ prisijungusių įrenginių turėjo įdiegtą naujausią „iOS 9“ versiją.

Statistika taip atskleidžia, kad šiuo metu senesnė „iOS 8“ versija naudojama 16 proc. įrenginių, o dar senesnės „iOS“ versijos – 5 proc. įrenginių.

Sausio pabaigoje „Apple“ vadovas Timas Cookas pranešė, kad aktyvių „Apple“ įrenginių skaičius perkopė 1 mlrd. ribą. Į šį skaičių patenka išmanieji telefonai „iPhone“, planšetiniai kompiuteriai „iPad“, kompiuteriai „Mac“, muzikos grotuvai „iPod“ ir išmanieji laikrodžiai „Apple Watch“.

Palyginimui, naujausia „Android“ versija „Marshmallow“ yra naudojama vos 2,3 proc. įrenginių. Populiariausia „Android“ versija vis dar yra „KitKat“, išleista 2013 metais ir naudojama 34,3 proc. įrenginių.

„iOS“ naudojimasis

Išleista šešta bandomoji „iOS 9.3“ versija

Pirmadienį kompanija „Apple“ oficialiai patvirtintiems programuotojams ir bandomųjų versijų testavimo programoje dalyvaujantiems vartotojams išleido jau šeštą bandomąją operacinės sistemos „iOS 9.3“ versiją.

Ši versija išleista nepraėjus nei savaitei po to, kai „Apple“ pristatė penktą bandomąją „iOS 9.3“ versiją, kuri pasižymėjo įvairiais atnaujinimais, tame tarpe – ir susijusiais su „Night Shift“.

„iOS 9.3“ bus svarbus atnaujinimas vartotojams, nes pasižymės keliomis pastebimomis funkcijas, įskaitant nakties režimą „Night Shift“, kuris tamsiu paros metu leis pailsinti akis, pritaikydamas specialų ekrano ryškumo ir spalvų efektą.

Be to, „iOS 9.3“ pasižymės galimybe apsaugoti užrašus su „Touch ID“ apsauga ir naujais „3D Touch“ greitojo meniu pasirinkimais.

Bandomąsias „iOS“ versijas galima įsidiegti visiems vartotojams, kurie „Apple“ svetainėje yra pateikę prašymą dalyvauti bandomųjų versijų programoje.

„iOS 9.3“ pasižymės greita naktinio režimo prieiga

Pirmadienio vakarą patvirtinti „Apple“ programuotojai gavo prieigą prie ką tik išleistos antros bandomosios operacinės sistemos „iOS“ versijos 9.3.

Nors kol kas dar nėra aišku ką tiksliai „Apple“ atnaujino su šia versija, vienas esminis skirtumas nuo pirmosios bandomosios „iOS 9.3“ versijos pastebimas jau dabar. Tai – kontrolės centre esanti nauja „akies“ piktograma.

Šis naujas mygtukas leidžia greitai įjungti ir išjungti naktinį režimą, kuris vartotojus pasieks su galutine 9.3 versija. „Night Shift“ vadinama funkcija suteikia galimybę sistemai automatiškai arba vartotojo nustatytu laiku pakeisti ekrano spalvų „temperatūrą“, taip sumažinant tenkantį krūvį akims vėlyvuoju metu, ypač – prieš miegą.

Be šios funkcijos, „iOS 9.3“ taip pat pasižymės naujomis „3D Touch“ greitojo meniu funkcijomis bei galimybe užrakinti užrašų aplikaciją slaptažodžiu ar „Touch ID“ apsauga.

Kol kas nėra aišku, kada tiksliai „Apple“ išleis galutinę „iOS 9.3“ versiją.

Išleistas operacinės sistemos „iOS“ atnaujinimas „iOS 9.2“

Kompanija „Apple“ išleido mobiliesiems įrenginiams skirtos operacinės sistemos „iOS“ atnaujinimą „iOS 9.2“. Šis atnaujinimas skirtas naujoms funkcijoms ir klaidų ištaisymams.

Kaip skelbia „Apple“, pagrindinės „iOS 9.2“ naujovės yra:

  • „Apple Music“ patobulinimai, kurie leis patogiau išsaugoti grojaraščius ir dainas klausymuisi be interneto ryšio ir klasikinės muzikos pasirinkimas;
  • nauja „Top Stories“ kategorija aplikacijoje „News“, kuri padės sekti svarbiausias dienos naujienas;
  • didelės apimties failų siuntimo paslaugos „Mail Drop“ palaikymas pašto programoje.

Visas „iOS 9.2“ naujoves galite rasti nukeliavę į įrenginio nustatymus: Settings – General – Software Update – Learn More.

Norėdami atsinaujinti „iOS“ versiją į naujausią, eikite į telefono nustatymus: Settings – General – Software Update. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją. Kaip tai padaryti, galite rasti informacijos mūsų parengtame gide.

„Apple“ tiria „iPad Pro“ užstrigimo atvejį

Netrukus po prekybos pradžios, pirmieji planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ naudotojai pradėjo skųstis, kad įrenginys tampa neveiksnus po įkrovimo, reikalauja priverstinio perkrovimo funkcionalumo atkūrimui.

„Apple“ pateikė atsaką į tokį reiškinį, savo internetinėje palaikymo svetainėje publikuodama straipsnį su patarimu, kuriuo teigia, kad šis reiškinys yra tiriamas, o iki tol vartotojams pataria priverstinai perkrauti įrenginį, jei šis nereaguoja į nieką.

Kaip priverstinai perkrauti (angl. – force restart) „iOS“ įrenginį, „Apple“ nurodo šiame straipsnyje.

„iPad Pro“ naudotojai įvairiuose interneto forumuose teigia, kad įrenginys po įkrovimo tampa visiškai neveiksnus ir ekranas išlieka visiškai tamsus iki pilno įrenginio perkrovimo. Toks reiškinys pasireiškia nepriklausomai nuo „iPad Pro“ modelio ar vidinės talpos dydžio.

Kol kas nėra aišku, ar ši problema yra susijusi su programine, ar technine įranga. Visgi, labiau tikėtina, kad tai tėra programinės įrangos problema, ypač turint omenyje visai neseniai kilusią „iOS 9“ problemų bangą.

Tokio sudėtingo „iPhone“ užrakinimo kodo dar nematėte (video)

Jei rūpinatės savo „iPhone“ saugumu ir manote, kad naudojate patikimą slaptažodį, tuomet klystate. Vienas japonas metro nufilmavo, kaip greta jo stovintis asmuo veda nematyto ilgumo telefono kodą.

Vaizdo įraše matyti, kad vedamas slaptažodis yra sudarytas iš keliasdešimt skaitmenų. Tačiau įdomiausia yra tai, kad šį slaptažodį telefono savininkas suveda neįtikėtinai greitai ir be jokios klaidos.

„Apple“ nuo šiais metais pristatytos operacinės sistemos „iOS 9“ vartotojams pradėjo siūlyti naudoti nebe 4, o bent 6 skaitmenų įrenginio užrakinimo slaptažodžius. Pastarieji leidžia sudaryti net 1 milijoną skirtingų kombinacijų, kai 4 skaitmenų kodai – vos 10 tūkst.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą.