Nutrauktas „iOS 8.4.1“ ir „iOS 9.0“ palaikymas, vartotojai nebegalės įsidiegti šių versijų

ios_9_0_2_1

Trečiadienį, netrukus po „iOS 9.0.2“ išleidimo, kompanija „Apple“ nutraukė ankstesnių versijų „iOS 8.4.1“ ir „iOS 9.0“ palaikymą. Tai reiškia, kad vartotojai daugiau nebegalės į savo įrenginius įdiegti šių versijų.

„Apple“ jau seniai taiko praktiką, kuomet išleidus naują „iOS“ versiją, senesniosioms dar keletą savaičių yra teikiamas palaikymas, jei dalis vartotojų norėtų sugrįžti į ankstesnes versijas po atnaujinimo. Tačiau vėliau palaikymas yra nutraukiamas.

Trečiadienį išleistoje „iOS 9.0.2“ versijoje ir vėl gausu sistemos klaidų ištaisymų, tame tarpe – netinkamai veikiamo aplikacijų mobiliųjų duomenų išjungimo ir įjungimo bei „iMesseges“ aktyvacijos.

Išleista „iOS 8.4“ versija su „Apple Music“ paslauga

Kompanija „Apple“ antradienį išleido operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 8.4“, kuri pasižymi naujos muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ palaikymu.

„Apple Music“ vartotojams leis net tris mėnesius nemokamai klausytis muzikos ir radijo stočių, o po šio laikotarpio pabaigos teks mokėti po 6,99 euro per mėnesį.

Be „Apple Music“, naujoji versija taip pat pasižymi atnaujinta „iBooks“ aplikacija ir klaidų ištaisymais.

Norėdami į įrenginį įdiegti „iOS 8.4“, tai galite atlikti nustatymuose (Settings > General > Software Update) arba programos „iTunes“ pagalba.

„iOS 8.4“ pasirodys rytoj, bus pradėta pirmoji „Beats 1“ transliacija

„Apple Music“

Muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ vyriausiasis vadovas Ianas Rogersas sekmadienį atskleidė, kad antradienį bus išleista mobilioji operacinė sistema „iOS 8.4“.

Greta to, kompanija „Apple“ pradės pirmąją radijo stoties „Beats 1“ transliaciją. Rogersas siūlo sudalyvauti socialinio tinklo „Facebook“ renginyje ir nepraleisti pirmosios transliacijos, kuri vyks antradienį, 19 val. vakaro Lietuvos laiku.

„iOS 8.4“, pranešama, turėtų tapti prieinama nuo 18 val. vakaro Lietuvos laiku.

„Apple Music“ siūlys nemokamai išbandyti šią paslaugą tris mėnesius, po kurių naudojimasis bus apmokestinamas 9,99 JAV dolerio per mėnesį mokesčiu.

„iOS 8.4“ išspręs kenkėjiškos „iPhone“ žinutės problemą

„iOS“ žinučių klaida

Pastebėta, kad vakar išleista bandomoji operacinės sistemos „iOS 8.4“ versija išsprendžia problemą, dėl kurios į „iPhone“ atsiųsta SMS žinutė su specialiais simboliais sukeldavo telefono persikrovimą ir „užlauždavo“ žinučių aplikaciją.

Programinė klaida, pastebėta gegužės mėnesio pabaigoje ir jau spėjusi apskrieti visą pasaulį, gali sukelti netikėtą žinučių aplikacijos sprendimą ir perkrauti įrenginio operacinę sistemą be galimybės įsijungti žinučių aplikaciją vėl.

Tačiau „Apple“ po kurio laiko paskelbė laikiną sprendimą, kaip išspręsti šią problemą, t.y. sutaisyti „nulūžusią“ žinučių aplikaciją.

„iOS 8.4“ pasirodys birželio 30 dieną kartu su muzikos transliavimo internetu paslauga „Apple Music“.

Paaiškėjo, kokia kokybe bus transliuojami „Apple Music“ kūriniai

„Apple Music“

Šią savaitę kompanija „Apple“ paskelbė, kad į muzikos transliavimo internetu rinką bandys veržtis su nauja paslauga „Apple Music“. Tačiau JAV technologijų milžinė pristatymo metu užmiršo paminėti, kokia kokybe bus transliuojami muzikos kūriniai.

Anot „SlashGear“ žurnalisto Chriso Davieso, „Apple Music“ muziką transliuos 256kbps (bitų per sekundę) kokybe – tokia pat, kaip ir „iTunes Match“ bei daugelis „iTunes“ parduotuvės dainų.

Tačiau kol kas nėra tiksliai aišku, kokį kodeką naudos „Apple“. Pavyzdžiui, 256kbps AAC kodekas (tas, kuris dabar naudojamas „iTunes Match“ ir „iTunes“ parduotuvėje) iš esmės yra geresnės arba tokios pačios kokybės kaip 320kbps MP3 formato kūriniai.

Palyginimui, „Beats Music“ yra transliuojama 320kbps MP3 kokybe arba HE-AAC 64kbps (mobiliesiems įrenginiams). Rinkos lyderė „Spotify“ naudoja įvairius bitų per sekundę rinkinius: nuo 96kbps mobiliesiems įrenginiams iki 320kbps savo visiems mokamiems vartotojams.

Tačiau abejojama, kad žmogaus ausis gali pajausti skirtumą tarp šių paslaugų transliuojamos muzikos kokybės su standartine garso įranga, t.y. namų vartotojui skirtomis ausinėmis ar garsiakalbiais.

„Apple Music“, pasižymėsianti „Beats 1“ radijo stotimi ir išskirtiniu turiniu iš pačių atlikėjų, bus galima pradėti naudotis nuo birželio 30 dienos, kartu su operacinės sistemos „iOS 8.4“ išleidimu.

„iOS 8.4“ turėtų pasirodyti birželio pabaigoje, ne „WWDC 2015“ metu

„iOS 8.4“ bandomoji versija

Kompanija „Apple“ naujausią operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 8.4“ gali išleisti ne konferencijos „WWDC 2015“ metu, kaip buvo skelbta anksčiau, o tik birželio pabaigoje, praneša 9to5Mac.com.

Versija 8.4 greičiausiai pasižymės nauja „Apple“ muzikos transliavimo internetu paslauga bei atnaujinta „iOS“ muzikos aplikacija.

Be to, kompanija turėtų ištaisyti prieš daugiau nei savaitę atrastą „iOS“ spragą, kai vartotojo įrenginį „užlaužti“ pakanka vienos SMS žinutės su specialiu kodu.

Tačiau šių naujovių ir klaidų ištaisymo, regis, teks laukti iki mėnesio pabaigos, nes „Apple“ atšaukė naujos versijos išleidimą „WWDC 2015“ metu.

„Apple“ išleido naujas bandomąsias „iOS“ ir „OS X“ versijas

„iPhone“ su „iOS 8“

Pirmadienį kompanija „Apple“ išleido naujas operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ versijas. Pastaroji skirta programuotojams ir vartotojams-testuotojams, o „iOS“ – tik programuotojams. 

Trečioji bandomoji „OS X Yosemite“ versija 10.10.4 pasižymi stabilesniu veikimu, suderinamumu ir pagerintu saugumu. „Apple“ siūlo programuotojams šiame atnaujinime susitelkti ties nuotraukomis.

O trečioji bandomoji „iOS 8.4“ versija taip pat pasižymi pagerintu veikimu bei ištaisytomis sistemos klaidomis. Bandomųjų versijų testavimo programoje dalyvaujantiems vartotojams kol kas yra prieinama antra bandomoji „iOS 8.4“ versija.

Jau ne už kalnų vartotojai turėtų sulaukti naujos „iOS 8“ versijos. „iOS 8.4“ versija pasižymi atnaujinta muzikos aplikacija. Joje išvysime šiek tiek pasikeitusį pagrindinių funkcijų išdėstymą bei paiešką, leisiančią patogiai naršyti savo muzikos kolekcijoje.