„Borato“ kūrėjas naują filmą pristatė „Apple“ stiliumi

Komikas, aktorius ir filmų kūrėjas Sacha Baronas Cohenas žino kaip nustebinti žiūrovus. Reklamuodamas savo naujausią filmą „Šnipas per klaidą“, kuriame pats ir vaidino, Cohenas sukūrė „Apple“ stiliaus pristatomąjį vaizdo klipą.

Naujų „Apple“ produktų pristatymai visada pasiglemžia gausybę vartotojų ir žiniasklaidos dėmesio. Tiesa, pristatymai dažnai kelia šypseną, nes „Apple“ liaupsina savo produktus ir kaskart juos įvardina kaip revoliucinius, pasitelkiant nemažai skaičių, statistikos.

Būtent taip garsusis komikas nusprendė pristatyti naują filmą, teigdamas, kad filmas yra 12 procentų labiau mėgstamas už „Boratą“ ir 15 procentų labiau kvailas už filmą „Ali G“, o filmo scenarijų pavadino „mažiausiu, lengviausiu ir pačiu painiausiu scenarijumi“.

Šiai šmaikščiai „statistikai“ perteikti Cohenas pasinaudojo „Apple“ pristatymuose būdingu prezentacijų stiliumi, kuris yra prieinamas visuose „Mac“ kompiuteriuose esančioje programoje „Keynote“.

Nors kol kas „Šnipas per klaidą“ nesusilaukė itin gerų kritikų vertinimų, gali būti, kad po šio pristatomojo vaizdo įrašo nutarsite išvysti filmą kino salėje.

Lietuvoje pradedamas rodyti daug dėmesio sulaukęs filmas „Steve Jobs“

Penktadienį Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Steve Jobs“, kuris pasakoja apie legendinio „Apple“ įkūrėjo gyvenimą. 

„Lūšnynų milijonieriaus“ ir „Traukinių žymėjimo“ režisieriaus Danny Boyle’o sukurtoje juostoje pagrindinis dėmesys skiriamas trim svarbiems S. Jobso gyvenimo profesiniams įvykiams: 1984 m. pristatytam asmeniniam kompiuteriui „Macintosh“, po ketverių metų į rinką išleistam kompiuteriui „NeXt“ ir, žinoma, didžiausią jo triumfą paliudijusio „iMac“ pristatymui 1998-aisiais.

Šalia šių pasaulį keitusių S. Jobso (kurį vaidina Michaelis Fassbenderis) pasiekimų, filmas pasakoja apie sudėtingus jo santykius su bendradarbiais, kolegomis, artimaisiais ir tikra dukra Liza, kurios S. Jobsas labai ilgai nenorėjo pripažinti, nors DNR testas ir buvo įrodęs jo tėvystę.

Šis filmas jau spėjo susilaukti gausybės įvairių nuomonių. Štai garsus technologijų žurnalistas Waltas Mossbergas ir S. Jobso žmona Laurene Powell apie šį filmą atsiliepė neigiamai, D. Boyle’as netgi atsiprašė dabartinio „Apple“ vadovo Timo Cooko.

Sulaukė kritikos už filmo „Steve Jobs“ kritikavimą

Įtakingo leidinio „New York Times“ technologijų žurnalistas Nickas Biltonas yra pasipiktinęs Silicio slėnio atstovų siekiu sugniuždyti naujausią filmą apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą, kuris per septynias rodymo kino teatruose savaites už bilietus sugebėjo surinkti „vos“ 18 mln. JAV dolerių.

Nors žurnalistas mano, kad Jobso efektas ir susidomėjimas juo šiuo metu jau yra šiek tiek sumenkęs, o filmui išleisti pasirinktas ne pats tinkamiausias metas, jis teigia, kad didieji technologijų investuotojai susimokė ir jau seniau pradėjo įtikinėti visus aplinkinius, kad nepalaikytų šio filmo.

Kaip viena iš tokio elgesio priežasčių yra nepasitenkinimas pačiu filmu. Štai rašytojas Stevenas Levy’is, kuris Jobsą pažinojo pirmaisiais jo kilimo karjeros laiptais metais, nemano, kad naujausias filmas apie jo pažįstamą atspindi tikrąjį jo veidą ar bent tą, kurį pažino didžioji dalis pasaulio.

N. Biltonas teigia, kad garsieji investuotojai elektroniniais laiškais netgi nuteikinėjo aplinkinius, kad šie nepalaikytų filmo. Tarp filmo priešininkų – ir S. Levy’is, ir Waltas Mossbergas. Pastarasis yra garsus technologijų žurnalistas, kuris visai neseniai taip pat pažėrė kritikos filmui „Steve Jobs“.

iTouch.lt primena, kad jau gruodžio 4 dieną, penktadienį, Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Steve Jobs“.

Filmo „Steve Jobs“ režisierius apie filmo išleidimo strategiją: tai buvo arogantiška

Britų režisierius Danny Boyle’as, kurio naujausias kūrinys yra filmas yra apie legendinį kompanijos „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą, teigia, kad filmo startas JAV kino teatruose buvo kiek neapgalvotas ir apibūdino tai kaip aroganciją.

„Mes buvo arogantiški, siekdami tai pristatyti labai plačiai ir labai greitai“, – penktadienį teigė režisierius vieno lėšų rinkimo renginio metu Londone.

Nors iš pradžių buvo tikimasi, kad filmas „Steve Jobs“ per pirmąjį premjeros savaitgalį atneš 15-19 milijonų JAV dolerių pajamų, kūrėjams po jo teko taikytis „vos“ 7,3 mln. JAV dol.

Dar šio mėnesio pradžioje buvo pranešta, kad „Steve Jobs“ nebus rodomas daugiau kaip 2 tūkst. kino teatrų dėl per mažų bilietų pardavimų.

Tuomet Boyle’as teigė manęs, kad „Apple“ gerbėjai plūs į šį filmą kaip išprotėję, o prie to prisidės neseniai išleisti nauji „Apple“ produktai, kurie visuomet sukelia tam tikrą sujudimą.

Tiesa, vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas dar rugsėjį sakė, kad šis filmas pasižymi autentiškumu: „Pamatęs dalį filmo pasijaučiau taip, lyg iš tikrųjų stebėčiau Steve’ą Jobsą ir kitus, o ne aktorius vaidinančius juos“, – teigė S. Wozniakas.

iTouch.lt primena, kad filmas „Steve Jobs“ Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti jau šį penktadienį, gruodžio 4 d.

Danny Boyle
Filmo „Steve Jobs“ režisierius Danny Boyle’as.

Technologijų ekspertas filme „Steve Jobs“ neatpažįsta legendinio „Apple“ įkūrėjo

Didžiosiose šalyse kino teatrus pasiekus naujausiam filmui apie kompanijos „Apple“ įkūrėją „Steve Jobs“, visame pasaulyje ir žiniasklaidoje kyla vis daugiau diskusijų. 

Ilgametis Steve’o Jobso pažįstamas ir buvęs įtakingas „Wall Street Journal“ technologijų apžvalgininkas Waltas Mossbergas jau spėjo sukritikuoti naujausią filmą „Steve Jobs“, teigdamas, kad jame neatpažįsta žmogaus, kurį pažinojo.

„Priešingai nei Sorkinas (filmo scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas – red past.), aš pažinojau tikrąjį Steve’ą Jobsą maždaug 14 metų, kurie buvo produktyviausi ir sėkmingiausi jo karjeroje dirbant „Apple“.

Per šiuos metus aš praleidau dešimtis valandų privačiuose pasikalbėjimuose su juo ir imant interviu ant scenos technologijų konferencijos metu, kurią aš rengiau. Ir Steve’as Jobsas, vaizduojamas Sorkino filme, nėra žmogus, kurį aš pažinojau“, – teigia ilgametis technologijų konferencijos „D: All Things Digital“ vedėjas.

Netrukus po tokio W. Mossbergo pareiškimo, S. Jobso žmona Laurene Powell savo „Twitter“ paskyroje padėkojo žurnalistui už tai, kad „atskyrė faktus nuo prasimanymo“.

Ketvirtadienį, kaip atsakymą į W. Mossbergo pareiškimą, filmo statytoja kino kompanija „Universal Pictures“ paviešino vaizdo įrašą, kuriam trumpai diskutuoja pagrindiniai filmo aktoriai ir statytojai: aktoriai Michaelis Fassbenderis, Kate Winslet, Sethas Roganas, Jeffas Danielsas, scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas ir režisierius Danny Boyle’as.

Filmo „Steve Jobs“ režisierius atsiprašė „Apple“ vadovo Timo Cooko

Kiek anksčiau šį mėnesį duoto interviu metu „Apple“ vadovas Timas Cookas du naujausius filmus apie Steve’ą Jobsą pavadino oportunistiškais, t.y jų kūrėjai naudojasi „Apple“ įkūrėjo šlove ir siekia gauti naudos.

Nors T. Cookas nematė nei vieno iš dviejų naujausių filmų, jis S. Jobsą vadina nuostabiu žmogumi ir sako nemėgstantis filmų, kurie sukurti apie Jobsą.

Tačiau Aaronas Sorkinas turi atsakymą dabartiniam „Apple“ vadovui. Laukiamiausio šių metų filmo apie S. Jobsą režisierius teigia, kad šis filmas buvo statomas ne dėl pelno siekio, be to, prieš vertinant T. Cookui reikėtų pamatyti šį filmą.

Tačiau dieną po tokio atsakymo, A. Sorkinas naujo interviu metu kiek sušvelnino savo nuomonę.

„Žinote ką, manau, kad Timas Cookas ir aš nuėjome kiek per toli. Ir aš atsiprašau Timo Cooko. Tikiuosi, kad kai jis pamatys filmą, jis juo mėgausis taip pat, kaip mėgaujuosi aš“, – teigia jis.

A. Sorkino statytas filmas „Steve Jobs“, kuris paremtas Walterio Isaacsono biografine knyga „Steve Jobs“ ir kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Michaelis Fassbenderis, Lietuvos kino teatruose pasirodys gruodžio 4 dieną.

Kviečiame pasižiūrėti oficialų filmo anonsą.

Steve’o Jobso gyvenimas apžvelgtas išsamiame infografike

How-Steve-Jobs-Started

Legendinio „Apple“ įkūrėjo Steve’o Jobso gyvenimas jau yra įamžintas gausybėje biografijų, trijuose filmuose, daugybėje dokumentinių filmų ir keliose operose, tačiau pirmą kartą jo gyvenimas buvo paverstas į infografiką.

Sukurtas „Visualistan“ komandos, dailiai sukurtas infografikas leidžia susipažinti su svarbiausiais S. Jobso gyvenimo momentais.

Infografikas yra paremtas informacija iš garsiosios Walterio Isaacsono biografinės knygos „Steve Jobs“, kuria remiantis buvo pastatytas tokio paties pavadinimo filmas. Pastarasis Lietuvos kino teatruose turėtų būti pradėtas rodyti jau gruodžio mėnesį.

Kviečiame peržiūrėti infografiką (anglų k.).