Ausinės „Earpods“ ateityje gali būti bevielės?

apple_earpods

Kompanija „Apple“ galimai užregistravo pavadinimą „AirPods“, kuris reikštų, kad JAV technologijų gigantė ateityje gali išleisti bevielę ausinių „EarPods“ versiją.

Tiesa, kol kas tai tik spėjimai, nes JAV šį prekės ženklą užregistravo niekam negirdėta, vos rugsėjo mėnesio pradžioje įsteigta įmonė.

Tačiau manoma, kad tai gali būti „Apple“ įregistruota įmonė, nes tai būtų jau ne pirmas kartas, kaip kompanija prisidengia naujomis įmonėmis registruojant jai reikalingus prekės ženklus ar patentus.

Ir nors „Apple“ po savo sparnu yra priglaudusi „Beats“, kurios produktų linijoje yra gausu bevieliu ausinių, kompanija gali siekti turėti bevieles ausines su jos prekiniu ženklu ir stiliumi.

Dalis interneto komentatorių spėlioja, kad „Apple“ ateityje netgi gali atsisakyti ausinių jungties ir taip priversti vartotojus naudotis bevieliais ryšiais, pavyzdžiui, „Bluetooth“.

Atrasta „iOS“ spraga, leidžianti paveikti įrenginį per „Wi-Fi“ tinklą

„iPhone 6“

Apsaugos specialistai atrado mobiliosios operacinės sistemos „iOS 8“ klaidą, dėl kurios atsiranda galimybė padaryti bet kurį „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ įrenginį neveiksniu, jei šis yra bevielio interneto „Wi-Fi“ tinkle.

Tai atskleidė saugumo tyrėjai Adis Sharabanis ir Yairas Amitas, dalyvaudami saugumo konferencijoje „RSA 2015“, San Franciske (JAV). Ataka, pavadinta „Zona be „iOS“, sukelia „iOS“ įrenginiui nesiliaunančius sistemos persikrovimus, dėl ko įrenginiu tampa praktiškai neįmanoma naudotis.

„Bet kas, turintis maršrutizatorių, gali sukurti „Wi-Fi“ prieigą, priversti įrenginius prie jos prisijungti ir manipuliuoti interneto srautu, kuris, nukreiptas į įrenginį, sukelia programų ar visos sistemos sutrikimus, – teigė A. Sharabanis savo pranešime. – Nėra jokio kito būdo nuo to apsisaugoti, kaip tik išeiti iš kenkėjiško „Wi-Fi“ tinklo aprėpties lauko.“

Atakos principas – manipuliavimas SSL sertifikatais, kurie per „Wi-Fi“ yra siunčiami į „iOS“ įrenginį. Tačiau platesnės techninės detalės nebus atskleistos iki tol, kol „Apple“ nesutvarkys šios klaidos.

[youtube id=“i2tYdmOQisA“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

[youtube id=“PmgI0LaFYLA“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Lietuvių sukurta aplikacija siūlo įvertinti viešų „Wi-Fi“ taškų kokybę

Lietuvių sukurta aplikacija siūlo įvertinti viešų „Wi-Fi“ taškų kokybę

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime yra susidūręs su itin prastai veikiančiu viešu „Wi-Fi“ prisijungimo prie interneto tašku. Tačiau skųstis nebuvo galima – gi vis vien nemokamas, o ir ryšio skleidėją sunku atsekti. Iki šiol.

Lietuvių Artūro Jonkaus ir Pauliaus Lazausko sukurta aplikacija „Rotten Wifi“ siūlo vartotojams dalintis tarpusavyje informacija apie prastai veikiančius „Wi-Fi“ prisijungimo taškus visame pasaulyje.

Didžiausioje mobiliųjų aplikacijų parduotuvėje „App Store“ nuo pirmadienio viešai prieinama aplikacija kiekvienam vartotojui leidžia įvertinti „Wi-Fi“ ryšio kokybę dešimties balų sistemoje ir savo vertinimą pateikti kitiems.

Kiekvieną kartą įsijungus „Rottent Wifi“ reikia nustatyti interneto atsisiuntimo ir išsiuntimo greitį – tai aplikacija padaro automatiškai. Vėliau vartotojo prašoma pažymėti tikslią prisijungimo prie interneto vietą ir įvertinti ryšio kokybę – nuo 1 iki 10 balų.

Po pateikimo, įvertinimas keliauja į bendrą, visiems prieinamą aplikacijos duomenų bazę. Todėl kiekvienas „Rottent Wifi“ vartotojas gali ne tik pats įvertinti ryšio kokybę, bet ir peržvelgti kitų vartotojų vertinimus aplink jį ar specifinėje vietovėje.

Tiesa, „Rottent Wifi“ siūlo vertinti ne tik „Wi-Fi“, bet ir mobilaus 3G ryšio kokybę.

Šiuo metu aplikacija gali naudotis tik „iOS“ įrenginių, t.y. „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“, naudotojai. Anot kūrėjų, gegužės mėnesio viduryje pasirodys ir „Android“ skirta aplikacija bei internetinio puslapio versija.

„Rotten Wifi“ galite nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

Pristatyta bevielė „iPhone“ baterijos įkrovimo sistema

Bevielė „iPhone“ baterijos įkrovimo sistema

Kompanija „WiTricity“ pristatė naują bevielio įkrovimo sistemą, skirtą išmaniesiems telefonams „iPhone 5“ ir „iPhone 5S“. Sistema naudoja magnetinio rezonanso technologiją, siekiant įkrauti elektronikos prietaisus. Be to, specialų įkrovimo prietaisą galima įtaisyti ir po stalu – „iPhone“ krausis net ir per atstumą.

Bevielio įkrovimo sistema susideda iš dviejų įrenginių: pagrindinio įkrovimo įrenginio-padėklo, kuris tiekia energiją, ir specialaus „iPhone“ dėklo, kuris priima energiją. Priglaudus telefoną, įdėtą į šį dėklą, prie įkrovimo padėklo, jis pradeda krautis.

Įdomu yra tai, kad krovimas gali vykti ir per atstumą tarp telefono ir krovimo įrenginio. Gamintojas teigia, kad gana patogus būdas yra įmontuoti krovimo įrenginį po stalu. Taip „iPhone“ krausis vos tik padėjus jį ant stalo tam tikroje vietoje, tačiau krovimo įrenginys nebus matomas.

„WiTricity“ kol kas nesuteikia galimybės įsigyti šios sistemos, nes tai prototipas.

Kviečiame pasižiūrėti pristatomąjį vaizdo įrašą.